ShakkiNet Suomen
Shakkiliitto
Ohjeita ja
lisätietoja palvelusta
Selolista Pikashakin selolista

Selolista 16.11.2017

Hakusana(t): Hae:
Lukurajat: - Kotimaa:
Ikäryhmä: Sukupuoli:
Listaus: korkeintaan osumaa

[Tyhjennä kentät]


HUOM! Selopalvelu on uusiutunut! Uusi osoite on:
http://www.shakki.net/cgi-bin/selo
Päivittäkää linkit!
      nimi                           kerho      selo   pelejä

   1  Keinänen          Toivo        MatSK      2334     651  L
   2  Virtanen          Teemu        Aatos      2272     494  L
   3  Hallman           Valo         HSK        2251     805  L
   4  Valkama           Eero         KarjUra    2230     690  L
   5  Demidov           Jan          Int        2196     780  L
   6  Syvälahti         Timo         KarjUra    2191     476  L
   7  Tumanov           Dmitri       Remi       2177    1068  L
   8  Lindholm          Jere         EtVaS      2116     509  L
   9  Lahdelma          Henri        MatSK      2102     419  L
  10  Nazarova          Anastasia    ESK        2079     783  L
  11  Kugappi           Tomi         Int        2059     763  L
  12  Särkiö            Lauri        LahS       2048     124  L
  13  Bederdin          Lauri        JärvSK     1989     258  L
  14  Helander          Benjamin     VSS        1966     147  L
  15  Salmelin          Aaro         JyS        1964     230  L
  16  Uusitalo          Joona        JärvSK     1946     162  L
  17  Lappalainen       Matias       JyS        1931     291   
  18  Khanov            Pavel        HSK        1926     376  L
  19  Aalto             Patrik       MatSK      1920     435  L
  20  Wartiovaara       Oliver       HSK        1919     291  L
  21  Keso              Elias        TammerSh   1902     114  L
  22  Piirto            Tomi         SeinSK     1873     104  L
  23  Sääskilahti       Lauri        OSS        1866      82  L
  24  Bicer             Sena Aksel   HSK        1851     143   
  25  Eränne            Tomi         MatSK      1845     318  L
  26  Gurevicius        Lauri        KSY        1836      16  L
  27  Valasmo           Juhana       JyS        1833     218  L
  28  Halonen           Juhani       HSK        1830     165   
  29  Jaakkola          Konsta       TammerSh   1802     245  L
  30  Kivimäki          Kasper       Pässi      1790     184  L
  31  Kumpulainen       Iiro         Pässi      1782      35  L
  32  Norlamo           Sarabella    MatSK      1775     335  L
  33  Tiiva             Eetu         SeinSK     1772     198  L
  34  Ebeling           Mikaela      MatSK      1760     492  L
  35  Saavalainen       Ellis        MatSK      1733     389   
  36  Vainikka          Toni         HämSK      1691      77  L
  37  Toivo             Hermanni     K/Ressu    1689      80   
  38  Eränne            Jani         MatSK      1686     245  L
  39  Pajunen           Toni         JyS        1685     273  L
  40  Räisänen          Juho         Shlaakso   1685      15  J
  41  Korjus            Onni         LprSK      1682       8  L
  42  Akkanen           Oskari       KJ/Rellu   1671       9   
  43  Yliraasakka       Ilari        OSS        1667       3   
  44  Poranen           Niko         Pässi      1666     288  L
  45  Palttala          Niko         TammerSh   1657     249  L
  46  Virtanen          Pyry         KJ/Rellu   1657       5   
  47  Sekiguchi         Matias       OSS        1655      13   
  48  Larionova         Katariina    ESK        1645     440   
  49  Nappu             Maxim        Int        1644     224   
  50  Vaskela           Juha         KJ/Maunul  1641       3   
  51  Valkama           Arvo         TSY        1639     423  L
  52  Sinitsyn          Anton        Int        1634     119  L
  53  Ebeling           Gabriela     MatSK      1624     534  L
  54  Nieminen          Elias        TammerSh   1621      60   
  55  Aapasuo           Oskari       PSY        1620      80   
  56  Kattainen         Emil         Pässi      1620      18   
  57  Huovinen          Mikael       K/Matema   1617       6   
  58  Strebelle         Samuel       KarjUra    1616       2   
  59  Lehtinen          Elias        LoimSK     1605      88  L
  60  Laihonen          Hanna        JyS        1604     173  L
  61  Jääskeläinen      Aleksandr    Int        1599     415  L
  62  Aaltonen          Visa         MatSK      1592     104  L
  63  Takala            Jaakko       TammerSh   1591     303  L
  64  Karppila          Hannes       Pässi      1586      23   
  65  Al Hamoud         Sham         MatSK      1582      83  L
  66  Ahokas            Aleksi       Int        1579     194   
  67  Hitruhin          Mikael       KJ/Ressu   1577       5   
  68  Lavonen           Niklas       Int        1577     179  L
  69  Ebeling           Mariela      MatSK      1575     454  L
  70  Bhandari          Pawan        K/Matema   1574       6   
  71  Laire             Samuel       K/Hginki   1572       6   
  72  Pajarre           Matias       TammerSh   1572      84  L
  73  Shevnin           Oleg         Int        1570     153  L
  74  Martinec          Tamas        TammerSh   1568       5   
  75  Kumpumäki         Santeri      JyS        1567     136   
  76  Linnossuo         Lauri        Int        1567      66  L
  77  Puurula           Tero         Shlaakso   1563      99  L
  78  Ruth              Katarina     MatSK      1556      26   
  79  Nyberg            Max          HSK        1555      19  L
  80  Järviniemi        Olli         TammerSh   1551      77  L
  81  Jin               Qianyue      Pässi      1550      17   
  82  Avenido           Michael      KJ/Maunul  1548       5   
  83  Connell           Oskar        MatSK      1539      33   
  84  Riikonen          Matias       MatSK      1539     244  L
  85  Multanen          Jimi         TammerSh   1535      44  L
  86  Kumpulainen       Lauri        MikkSK     1534      36  L
  87  Kaipia            Joonas       LprSK      1528      30   
  88  Lindblom          Amos         MatSK      1528      52  L
  89  Ikäheimo          Ilona        K/Kaleva   1527      13   
  90  Nupponen          Ville        K/Päivöl   1525       7   
  91  Karhula           Sandro       MatSK      1523     151  L
  92  Kokkonen          Sauli        Pässi      1521      24  L
  93  Hokkanen          Joel         Pässi      1512      24  L
  94  Ovaskainen        Osma         KJ/Päivöl  1510      12   
  95  Astikainen        Ville-Veikko K/Päivöl   1506       7   
  96  Sippola           Sara-Olivia  KurVi      1506     115  L
  97  Aapola            Volter       EtVaS      1504      95  L
  98  Jääskeläinen      Janne        KJ/Kaleva  1503       5   
  99  Lehtinen          Justus       MatSK      1499     108  L
 100  Jaakkola          Niklas       TammerSh   1498     123  L
 101  Huuskonen         Petteri      K/Tietot   1497      20   
 102  Lantta            Jarno        LprSK      1496      39   
 103  Lindholm          Niko         K/Kaleva   1496       5   
 104  Laukkanen         Joona        HyvSK      1495      12  L
 105  Papuc             David        MatSK      1494     141  L
 106  Leskinen          Joonas       KSY        1491      25   
 107  Nokso-Koivisto    Valtteri     LoimSK     1490     175   
 108  Tirkkonen         Otso         KJ/Tamper  1490       4   
 109  Salomaa           Santeri      KJ/Tamper  1484       4   
 110  Hero              Ikko         MatSK      1483     104  L
 111  Huuskonen         Santeri      MatSK      1482     197   
 112  Hiekkamies        Oliver       KJ/Maunul  1480      20   
 113  Vatanen           Anastasia    Int        1480      43   
 114  Riekkola          Jussi        KJ/Hillat  1473       6   
 115  Andreev           Atos         Int        1472     147   
 116  Pokharel          Swastik      K/Matema   1471       6   
 117  Tumanov           Viktor       Int        1470     229   
 118  Corbanese         Demetrio     KJ/Juhann  1468      10   
 119  Volanto           Kalle        TöysSK     1468       7   
 120  Angersaari        Daniel       K/Kaleva   1467      19   
 121  Molander          Joel         HSK        1464      77   
 122  Kosikov           Boris        Int        1462      24   
 123  Aura              Daniel       HSK        1461     256   
 124  Al Argha          Fatima       MatSK      1460      29  L
 125  Riissanen         Daniel       KJ/Länk    1460       6   
 126  Virta             Aleksi       KJ/TYK     1459       3   
 127  Poranen           Toni         Pässi      1457     272  L
 128  Viitanen          Eetu         TammerSh   1457      79  L
 129  Kemppinen         Antti        Int        1456     148   
 130  Hermunen          Philip       KJ/Cygnae  1454       5   
 131  Kääriäinen        Kaarle       MatSK      1453      92  L
 132  Laitamäki         Veikko       Pässi      1450     198  L
 133  Terin             Aleksei      Int        1450      12   
 134  Hakala            Teemu        K/Tietot   1448      11   
 135  Koota             Ilkka        TuTS       1447     101  L
 136  Skog              Robin        KJ/Cygn    1446       5   
 137  Järvinen          Akseli                  1444       6   
 138  Liu               Haohao       MatSK      1443     137   
 139  Pessi             Pinja        K/Päivöl   1443       7   
 140  Nappu             Nikita       Int        1441      73  L
 141  Siven             Sam-Samuel   KJ/Kaleva  1439       3   
 142  Särkilahti        Olavi        TammerSh   1437      54   
 143  Hämäläinen        Aleksanteri  K/Päivöl   1435       7   
 144  Pihlman           Joni         MatSK      1434     120   
 145  Kaimio            Lassi        K/Maunul   1433      19   
 146  Lepmets           Karl         KJ/Maunul  1432       6   
 147  Uusitalo          Niilo        JärvSK     1431      51   
 148  Gurov             Vitaliy      KJ/Ressu2  1429      11   
 149  Huhtivuo          Juuso        VammSK     1429      38   
 150  Kaksonen          Leo          KJ/Souk    1429       5   
 151  Vuorinen          Teemu        KJ/Kant    1428       5   
 152  Raki              Jesse        KymS       1427     109  L
 153  Sievinen          Emil         KJ/West    1427      17   
 154  Forsbacka         Kim          TammerSh   1426      78   
 155  Lindstrem         Timur        Int        1426      32  L
 156  Hamström          Robin        KJ/        1425       4   
 157  Tenhunen          Jonatan      MatSK #    1424      87   
 158  Tolvanen          Veikko       KJ/Nissni  1422      10   
 159  Korkalainen       Ossi         KJ/Kaleva  1420      10   
 160  Aaltonen          Veikka       MatSK      1419      83  L
 161  Hariprasad        Soraj        KJ/Intern  1419       5   
 162  Tommiska          Atte         KJ/Aarn    1417      57   
 163  Tuominen          Matias       TuTS       1417     169  L
 164  Juvonen           Aaro         KurVi      1416       7   
 165  Ahola             Eetu         KäpSK      1414     130  L
 166  Sokka             Valtteri     EtVaS      1414     155  L
 167  Laamanen          Julius       KJ/Suom    1413       4   
 168  Salminen          Topias       K/Toejoe   1413       7   
 169  Hellström         Rasmus       KJ/Mati    1412       5   
 170  Wiro              Waltteri                1411      10   
 171  Kauppi            Akseli       KJ/Moisio  1410       6   
 172  Aalto             Aarre        KJ/Tuomar  1409       5   
 173  Wahlbäck          Stefan       KäpSK      1409     474  L
 174  Ojavuo            Oskari       KJ/Rans    1408       4   
 175  Hakkarainen       Juho         PSY        1407      27   
 176  Kokki             Seppo                   1407      19   
 177  Lehtovuori        Leevi        KJ/DSH     1407       5   
 178  Nihtilä           Joakim       KJ/Haga    1406       5   
 179  Kontula           Roope        LprSK      1399       9   
 180  Garcia            Bruno        KarjUra    1398       8   
 181  Rusi              Tuukka       KJ/Maunul  1396      18   
 182  Shevnin           Dmitri       Int        1396     153  L
 183  Collan            Johannes     KJ/Täht    1395      14   
 184  Garanin           Egor         K/Theeng   1395      81   
 185  Sorola            Markus       SalSK      1395      19   
 186  Grabchak          Viktor       Int        1394      26   
 187  Tella             Vilho        KJ/Iivi    1393      18   
 188  Varughese         Ryan Sajan   KJ/Englis  1392       5   
 189  Birznieks         Arturs       TammerSh   1391      30   
 190  Koskinen          Otso         SalSK      1391      51   
 191  Tella             Antti        KJ/Iivisn  1391       3   
 192  Ahokas            Ville        Int        1390     187   
 193  Kapanen           Eetu         KJ/Moisio  1390       4   
 194  Nyman             Janne        LoimSK     1390      89   
 195  Puttonen          Paavo        KäpSK      1390      40   
 196  Meusel            Joonas       PSY        1389      49   
 197  Nenonen           Samuli       KJ/Nöykki  1389      37   
 198  Häkkinen          Aleksandr    Int        1388      22  L
 199  Luukkonen         Leevi        TammerSh   1388      25  L
 200  Miettinen         Emil         Int        1387     135   
 201  Aalto             Osmo         KJ/Jousen  1386      12   
 202  Hautaniemi        Aleksi       KJ/Niitty  1386       2   
 203  Tairo             Karo         KJ/Mankka  1386      19   
 204  Honkanen          Markus       K/Soril    1385      11   
 205  Martinez          Roberto      KJ/Englis  1385      57   
 206  Selänniemi        Samuli       JämSS      1385       7  L
 207  Arvilommi         Kaspian      KJ/Engl    1380      19   
 208  Yrjänäinen        Tapio        KJ/Mois    1380      16   
 209  Prieur            Pekka        K/Nissni   1379      39   
 210  Peltola           Samuel       TammerSh   1378      56  L
 211  Shchurov          Nikita       Int        1378      40  L
 212  Baghaie           Oliver       KJ/Niitty  1377       5   
 213  Härkönen          Lucas        KJ/        1377      10   
 214  Mertaniemi        Lauri        MatSK      1377      49   
 215  Ylisuvanto        Aatu         RovSK      1377       6   
 216  Kallela           Elli         KJ/Haim    1376      11   
 217  Laturkar          Iraj         MatSK      1376     131  L
 218  Björklund         Erik         Int        1375      46   
 219  Mård              Mikael       KJ/Nissni  1375      12   
 220  Krotov            Anton        KJ/        1374       5   
 221  Pirskanen         Jukka        K/Kaleva   1374      13   
 222  Laitinen          Riku         KJ/Kaleva  1373      10   
 223  Raivio            Havu         KJ/Jous    1373       4   
 224  Saastamoinen      Emilia       KJ/Englan  1373      14   
 225  Phipps            Patrick      K/Rudolf   1372      14   
 226  Alakastari        Toni         KJ/Juho    1371       5   
 227  Dhadwal           Agastya      KJ/Kilonp  1371      19   
 228  Viitamo           Juhana       KJ/Aarn    1370      15   
 229  Uusitalo          Tuukka       KJ/Anttil  1368       5   
 230  Entola            Teemu        KJ/Mart    1367       5   
 231  Hafren            Tiger        KJ/Topeli  1367       8   
 232  Hyytiäinen        Topias       TammerSh   1366      21   
 233  Jaakkola          Urho         KJ/        1366       5   
 234  Mäkynen           Rafael       K/Meri-P   1366       7   
 235  Hasselman         Elton        KJ/Cygnae  1364       5   
 236  Palttala          Atte         TammerSh   1363     171  L
 237  Issa              Kamil        Int        1362      20   
 238  Kotimäki          Julia        Pässi      1362      24  L
 239  Sarajärvi         Milo         AkaaS      1362     121  L
 240  Pekkinen          Peter        KJ/Aarn    1361      16   
 241  Näppinen          Maksim       Int        1360     137   
 242  Koivisto          Noel         KJ/Kissan  1359       5   
 243  Lepistö           Miko         KJ/TheEng  1359       3   
 244  Pohjola           Jasu         K/Toejoe   1359       7   
 245  Sahin             Enes         KJ/Englan  1359      18   
 246  Tuohisto-Kokko    Emil         KurVi      1359       7   
 247  Malmi             Mikko        KJ/Kant    1357      16   
 248  Ojasti            Onni         KJ/Niss    1357      10   
 249  Alakoski          Eino         KJ/Kuljun  1356       5   
 250  Arvila            Aaro         KymS       1356       6   
 251  Mäkelä            Aarne        PSY        1356      12   
 252  Mäki              Kalle        HSK        1356     173   
 253  Antonova          Maria        JoeSK      1355      72   
 254  Kheinonen         Denis        Int        1355      22   
 255  Laakso            Iiro         KJ/Lintul  1355       4   
 256  Sandberg          Kalle        PSY        1355      23   
 257  Almiala           Into         KJ/        1354      10   
 258  Jokinen           Sini         TammerSh   1354     110  L
 259  Kemppainen        Pauli        KJ/Nissni  1354      50   
 260  Tallberg          Patrick      KJ/Laur    1354       5   
 261  Wallin            Eemil        KJ/Hiid    1353      18   
 262  Dyral             Dody         KJ/Viikin  1352       5   
 263  Majidian          Erika        Int        1352     180   
 264  Soimala           Joona        PSY        1352      23   
 265  von Schulman      David        HSK        1352      70   
 266  Jääskeläinen      Joel         KJ/Kaleva  1351       3   
 267  Komonen           Alfons       JärvSK     1351       9   
 268  Lutt              Kedon        KJ/Mati    1351       5   
 269  Männistö          Ella         K/Nuoli    1351      12   
 270  Salminen          Onni         KJ/Kuitin  1350       5   
 271  Kemi              Eetu         KJ/Kest    1349      12   
 272  Pölkki            Reko         EtVaS      1349      24  L
 273  Virtanen          Leevi        MatSK      1349      54  L
 274  Haataja           Niko         RovSK      1348      13   
 275  Hilden            Santeri      MatSK      1348     128  L
 276  Hero              Topi         MatSK      1347     105  L
 277  Nimbekar          Pinaki       KJ/Englan  1347       3   
 278  Tarvainen         Sami         KJ/Päiv    1347       5   
 279  Pohjaranta        Santeri                 1346      20   
 280  Haapalinna        Juho         KJ/Päivän  1345       5   
 281  Kallio            Tuomas       KJ/Jousen  1345       5   
 282  Kukkola           Onni         K/Kuljun   1345      12   
 283  Pukkinen          Juha         KJ/Kall    1345       5   
 284  Röyskö            Antti        KJ/        1345       6   
 285  Tyrväinen         Eero         TammerSh   1345      34   
 286  Brummer           Constantin   KJ/Kron    1344       9   
 287  Hautaniemi        Juho         KJ/Niitty  1344       2   
 288  Kimpimäki         Lauri        TammerSh   1344      54   
 289  Mantulin          Artjom       Int        1344     105   
 290  Srivastava        Tathya       K/Theeng   1343      70   
 291  Säles             Karri        K/Päivän   1343      10   
 292  Kimpimäki         Juho         TammerSh   1342      37   
 293  Nygren            Emil         KJ/Haga    1342      20   
 294  Julkunen          Laura        TammerSh   1341      14   
 295  Brummer           Severin      KJ/Kron    1339       9   
 296  Happo             Teemu        KJ/Merito  1339       5   
 297  Lindström         Casimir      KJ/Kaleva  1339       6   
 298  Pihlava           Karri        KJ/Juva    1339       5   
 299  Saarikoski        Anna-Sofia   K/Meri-P   1339       6   
 300  Al Hamoud         Lyal         MatSK      1338      71  L
 301  Sadovnikov        Maxim        Int        1338       7   
 302  Nieminen          Viivi        K/Meri-P   1337       7   
 303  Roman             Vera         KJ/Topeli  1337       2   
 304  Aulanko           Oskari       MatSK      1336      89  L
 305  Lehtola           Selma        KJ/Ress    1336      10   
 306  Saranen           Mikael       Aatos      1336       7   
 307  Häkkinen          Ilmari       KJ/Hiid    1335       5   
 308  Pelttari          Kerkko       K/Päivöl   1335      10   
 309  Puolitaival       Aaro         K/Lauri    1335      15   
 310  Helanti           Eero         K/Lielah   1334      14   
 311  Sippola           Saana        KurVi      1334      14   
 312  Hiipakka          Mitro        K/Meri-P   1333       7   
 313  Julkunen          Joonas       TammerSh   1333      77   
 314  Oikarinen         Pietari      HämSK      1333      14   
 315  Tuuri             Julia        MatSK      1333      55  L
 316  Wahlbäck          Aleksi       Int        1333     137   
 317  Hänninen          Saku         KJ/Nöyk    1332      10   
 318  Vähätalo          Ville        HSK        1332      62   
 319  Bokovaya          Daria        K/Saarni   1331      29   
 320  Freund            Reetta       KJ/Mankka  1331      10   
 321  Holopainen        Aapo         KSY        1331       2   
 322  Lehto             Juhani       KJ/Souk    1331       5   
 323  Ruotu             Oona         KJ/Komeet  1331       4   
 324  Ryzhenkov         Alexey       K/Maunul   1331      11   
 325  Teittinen         Roni         KJ/Seppo   1331      24   
 326  Ijäs              Antti                   1330       5   
 327  Lehtinen          Heljä        Aatos      1330      15  L
 328  Tsivourakis       Minos        KJ/Tuomar  1329      29   
 329  Jauhiainen        Arttu        KJ/Tööl    1328       5   
 330  Järvinen          Jonatan      KJ/Vihe    1328       4   
 331  Myller            Pekka        KJ/Suhm    1328      15   
 332  Telivuo           Werner       KJ/Cygn    1328      11   
 333  Virtanen          Eemil        KJ/Juhann  1328       5   
 334  Heino             Julius       KJ/        1326       5   
 335  Heinsalmi         Alvin        KJ/        1326       2   
 336  Ojutkangas        Axel         TSY        1326      22   
 337  Store             Alexander    KJ/Cygn    1326      10   
 338  Vaalgamaa         Vilja        KJ/Käpylä  1326       5   
 339  Willman           Tiitus                  1326       7   
 340  Auvinen           Onni         K/Juhannu  1325      12   
 341  Kuosmanen         Eeli         KJ/Käpylä  1325       2   
 342  Santamäki         Santeri      K/Koivi    1325      17   
 343  Susi              Erkki        KJ/Meri    1325       4   
 344  Vainio-Mattila    Joona        KJ/        1325       4   
 345  Heino             Pessi        EtVaS      1324      12  L
 346  Pitsinki          Lauri        KJ/        1323       5   
 347  Pulkkinen         Joose        KJ/Tuom    1323      14   
 348  Rantanen          Roi          KJ/Engl    1323      15   
 349  Hietala           Tarmo        K/Rahol    1322      12   
 350  Kremenenko        Nikolai      HSK        1322      34  L
 351  Kuhta             Veeti                   1322       9   
 352  Suvanto           Tatu         KJ/Meri    1322      16   
 353  Kähkönen          Peetu        KJ/Nissni  1321      15   
 354  Mendes            Kyllian      K/Turku    1321      12   
 355  Nuotio            Leo          KJ/Nöykki  1321      63   
 356  Virta             Aapo         K/Vehma    1321      12   
 357  Hu                Jason        KJ/Kome    1320       7   
 358  Santonen          Samuel       KJ/        1320      10   
 359  Viitala           Aatu         KurVi      1320       7   
 360  Kantell           Roope        TammerSh   1319      59   
 361  Pulkkinen         Juuso        KJ/        1319      15   
 362  Rautama           Otso         KJ/Niit    1319       9   
 363  Asplund           Eva-Maria    Aatos      1318       4   
 364  Brummer           Saga         KJ/Koro    1318       4   
 365  Ketola            Ossi         VammSK     1318      52   
 366  Mäkinen           Casper       KJ/Kuljun  1318       5   
 367  Panchin           Ruslan       Int        1318      38   
 368  Tsivourakis       Maximos      KJ/Tuomar  1318      30   
 369  Virtanen          Tommi        K/Kaaris   1318       7   
 370  Niittynen         Valtteri     KJ/Juhann  1317       5   
 371  Toivonen          Niko         MatSK      1317      53  L
 372  Valli             Volmari      KJ/Härmäl  1317       5   
 373  Häyhä             Juuso        KJ/Suoram  1316       5   
 374  Nimbekar          Tarini       KJ/Englan  1316       9   
 375  Rosendahl         Leo          JärvSK     1316      10   
 376  Halme             Alex         KJ/Kant    1315      18   
 377  Myllyniemi        Ville        KJ/Meri    1315      14   
 378  Numminen          Joel         KJ/Tamper  1315       9   
 379  Jylhä             Elina        TammerSh   1314      28   
 380  Kaarineva         Veeti        K/Olkah    1314      12   
 381  Linkola           Jonathan     KJ/Kall    1314      12   
 382  Osmekhin          Vladimir     MatSK      1314      75  L
 383  Pesonen           Otso         HämSK #    1314       6   
 384  Skog              Tommy        KJ/Cygn    1314       7   
 385  Tauriainen        Janniina     K/Kaleva   1314       7   
 386  Fontanilla        Ron          KJ/Väinöl  1313       5   
 387  Balwani           Beta         KJ/        1312       6   
 388  Kukkonen          Erland       KJ/Jala    1312      22   
 389  Nuotio            Senna        KJ/Nöyk    1312       9   
 390  Riihelä           Elias        KJ/        1312       6   
 391  Lehtinen          Joose        LoimSK     1311      49   
 392  Anttila           Lauri                   1310      14   
 393  Bereti            Bruno        MatSK #    1310      32   
 394  Einola            Miro         K/Väinöl   1310       7   
 395  Karvonen          Julius       KJ/Eest    1310       5   
 396  Kinnunen          Konsta       TammerSh   1310      31  L
 397  Mustonen          Alma         K/Nuoli    1310       7   
 398  Yue               Owen         MatSK      1310      42   
 399  Mykkänen          Joonas       K/Kaleva   1309      13   
 400  Kuusisto          Samuel       TuTS       1308       7   
 401  Stenvall          Oscar        K/Laurin   1308      12   
 402  Virros            Oskar        K/Matin    1308      17   
 403  Kerttula          Jani         K/Marti    1307      29   
 404  Laukkanen         Matias       KJ/Souk    1307       5   
 405  Moisio            Miska        TammerSh   1307      54  L
 406  Velagapudi        Vihan        MatSK      1307      80  L
 407  Virintie          Valtteri     K/Rahola   1307      12   
 408  Hietala           Martti       KJ/Lentäv  1306       4   
 409  Puustinen         Sauli        KJ/Suhm    1306      15   
 410  Lindholm          Jaakko       KJ/Iivi    1305      11   
 411  Mäkinen           Matias       K/Nuolia   1305      12   
 412  Orre              Ville        VammSK     1305      27   
 413  Sukanen           Eetu         K/Mankk    1305      19   
 414  Cohen             Max          KJ/Tähtin  1304      11   
 415  Keskinen          Jesper       K/Liela    1304       7   
 416  Linnainmaa        Jarno        KJ/Tööl    1304      11   
 417  Pentti            Lauri        K/Kanto    1304       5   
 418  Heikkilä          Lauri        KJ/Naiste  1303      10   
 419  Aminoff           Sebastian    G          1302      16   
 420  Maijala           Penni                   1302       5   
 421  Paraoanu          Antti        KJ/Seppo   1302      25   
 422  Räsänen           Lauri        KJ/Engl    1302      10   
 423  Szolga            Bertala      KJ/Englan  1302       4   
 424  Leisma            Aarne        KJ/Nöyk    1301       4   
 425  Sukanen           Ninni        KJ/Kilonp  1301      18   
 426  Tuohisto-Kokko    Joonas       KurVi      1301       7   
 427  Brax              Henri        KJ/Rans    1300       5   
 428  Halme             Kim          TammerSh   1300      13   
 429  Irjala            Arttu        MatSK      1300      49  L
 430  Lemberg           Jere         KJ/Iivi    1300      17   
 431  Passi             Jere         MatSK      1300      99   
 432  Aurela            Valtteri     MatSK      1299      71  L
 433  Freund            Otto         K/Mankka   1299      13   
 434  Lempinen-Cabana   Marc         KJ/Cygn    1299      30   
 435  Virtanen          Fanny        KJ/Meri    1299      22   
 436  Bogdanov          Jaromir      Int        1298      51  L
 437  Putkisaari        Veikka       TammerSh   1298       7   
 438  Savela            Mikko        KJ/Käpy    1298      14   
 439  Alasalmi          Veeti        KJ/Haim    1297      11   
 440  Hietaniemi        Anna         MatSK      1297      69   
 441  Lehtinen          Tatu         K/Liela    1297       7   
 442  Huang             Leo          K/Theeng   1296      56   
 443  Lehtivaara        Antti        MatSK      1296      25   
 444  Zhang             Yuhao        KJ/Tamper  1296       5   
 445  Hankaa            Eetu         KJ/Juva    1295       4   
 446  Kovbasenko        Maxim        Int        1295      26  L
 447  Kuoppala          Ilari        KJ/Mikk    1295       9   
 448  Pettersson        Emil         KJ/Cygnae  1295      10   
 449  Rasia             Miittu       KJ/Kant    1295       4   
 450  Pahlman           Emil         KJ/        1294      22   
 451  Galita            Alexandru    KJ/Eest    1293      17   
 452  Karvonen          Auvo         KJ/Vihe    1293       4   
 453  Liimatainen       Jaani        K/Kuljun   1293       7   
 454  Nokso-Koivisto    Markus       LoimSK     1293     198   
 455  Soitu             Edvard       Int        1293      37   
 456  Eerola            Axel         HSK        1292     124  L
 457  Heino             Janina       K/Meri-P   1291       6   
 458  Häiväläinen       Alina        KurVi      1291       7   
 459  Kario             Daniel       KJ/Engl    1291      12   
 460  Olkhovsky         Timofei      Int        1291       7   
 461  Andreev           Aleksi       KJ/Tööl    1290      16   
 462  Hakkari           Matteus                 1290       7   
 463  Hilden            Eero         K/Toejoe   1290       6   
 464  Seitsonen         Tapio        MatSK      1290      28  L
 465  Visa              Alfred       KJ/Westen  1290      37   
 466  Mäensivu          Juho         VammSK     1289      11   
 467  Niemelä           Miika        K/Kuljun   1289      12   
 468  Seppälä           Samuel       KJ/Nöyk    1289      27   
 469  Utriainen         Aava         KJ/Niitty  1289       4   
 470  Autio             Noel         KJ/Elia    1288       9   
 471  Björklund         Pauli        Int        1288      13   
 472  Erkkilä           Eelis        KJ/Tuom    1288      15   
 473  Hillman           Julianna     K/Toejoe   1288       7   
 474  Kohonen           Juho         KSY        1288      31  L
 475  Koskinen          Karlos       MatSK      1288      62   
 476  Myyryläinen       Neea         K/Jalav    1288       7   
 477  Kirov             Vanessa      Int        1287      87  L
 478  Seppälä           Niki         KJ/Cygn    1287      13   
 479  Vuorio            Daniel       EtVaS      1287      21   
 480  Denisovs          Roberts      K/Merito   1286      18   
 481  Ilves             Akke         K/Martt    1286      13   
 482  Itkonen           Joel         KJ/Matt    1286       5   
 483  Koistinen         Joona        KJ/Savo    1286       5   
 484  Levo              Roni         KJ/Seppo   1286       5   
 485  Salonen           Juho         KJ/Kantok  1286       5   
 486  Salisma           Nooa         K/Messuk   1285      19   
 487  Kahelin           Otto         JoeSK #    1284       7   
 488  Länsiharju        Justus       PSY        1284      22   
 489  Moilanen          Jesper       K/Nuoli    1284      12   
 490  Mäntylä           Tommi        KJ/Mank    1284       5   
 491  Pahlsten          Timi         KJ/        1284       6   
 492  Suolinna          Teemu        KJ/Lato    1284       5   
 493  Kausiala          Kim          KJ/Naiste  1283       5   
 494  Kinnunen          Urho         KJ/Snellm  1283      38   
 495  Lempola           Juho         MatSK      1283      93  L
 496  Arruda de         Antonio      KJ/        1282       5   
 497  Kauppila          Urho         KJ/Kataja  1282       4   
 498  Mäki-Uuro         Tuure        HSK        1282     177  L
 499  Puistosalo        Antti        K/Nöykk    1282       3   
 500  Simula            Tuomas       MatSK      1282      57  L
 501  Tella             Lauri                   1282       7   
 502  Karhula           Adam         MatSK      1281     163  L
 503  Lakoma            Aaro         K/Niitty   1281      52   
 504  Miinala           Einari       KJ/Hillat  1280      11   
 505  Skonbäck          Aleksi       KJ/Mikk    1280       5   
 506  Tuloisela         Tapio        KJ/Munk    1280       9   
 507  Allonen           Matteus      KJ/TheEng  1279      12   
 508  Jaakkola          Elmo         KJ/        1279       5   
 509  Konsell           Meri         TSY        1279      41   
 510  Alastalo          Markku       KJ/Suhm    1278      28   
 511  Huotari           Veeti        KJ/Härmäl  1278      19   
 512  Takamaa           Altti        KJ/Mankka  1278       5   
 513  Hallamaa          Oskari       KJ/Engl    1277       5   
 514  Nyman             Aino         LoimSK     1277      39   
 515  Antonov           Nikolai      JoeSK      1276      61   
 516  Ilonen            Timo         K/Meri-P   1276       6   
 517  Joensuu           Jere                    1276       6   
 518  Kettula           Leonard      KJ/Topeli  1276      18   
 519  Syrjälä           Sami         MatSK      1276      59  L
 520  Janke             Paula        KJ/Jous    1275       5   
 521  Siekkinen         Mikke        KJ/Niss    1275      11   
 522  Halme             Aleksi                  1274       7   
 523  Joukanen          Julius       K/Björn    1274      14   
 524  Korhonen          Toni         K/Kaaris   1274       7   
 525  Näppinen          Mihail       Int        1274     100   
 526  Leiniö            Juha         MatSK      1273      23   
 527  Nazarov           Stanislav    ESK        1273     121  L
 528  Sundman           Bianca       KJ/Niitty  1273      12   
 529  Hollmerus         Elisabet     TammerSh   1272     144  L
 530  Li                Bojia        KJ/Kome    1272       9   
 531  Nuutinen          Henry        TSY        1272      23   
 532  Raju              Raghav       KJ/Kilonp  1272      21   
 533  Tikanmäki         Jussi        K/Salme    1272       7   
 534  Alastalo          Valtteri     K/Suhmu    1271      30   
 535  Joensuu           Nooa         K/Härmäl   1271      12   
 536  Lind              Aaron        K/Svensk   1271       7   
 537  Mäki              Nelli                   1271       9   
 538  Vesala            Iida-Maria   KJ/Meri    1271      25   
 539  Ala-Tauriala      Henri        KJ/Tähtin  1270      11   
 540  Finnlund          Oliver       K/Kinnar   1270       6   
 541  Heino             Roope        K/Häm.n    1270       7   
 542  Huovila           Hiski        KJ/Täht    1270      22   
 543  Luosto            Tuure        TammerSh   1270     113  L
 544  Pihlava           Krista       KJ/Ressu   1270       9   
 545  Tuomainen         Neo          KJ/Moisio  1270       5   
 546  Suolinna          Jani         KJ/Lato    1269      42   
 547  Kekkonen          Aleksi       JoeSK #    1268      48   
 548  Myllykangas       Viljami      KJ/Jousen  1268       5   
 549  Ruusunen          Onni         TammerSh   1268      14   
 550  Nucci             Luca         KJ/Meri    1267      16   
 551  Saarinen          Eero         K/Häm.n    1267       7   
 552  Yletyinen         Samu         KymS       1267       6   
 553  Abhayantha        Malik        KJ/Engl    1266       4   
 554  Isomäki           Alvar        MatSK      1266      64  L
 555  Kekkonen          Miko         KJ/Suhm    1266      10   
 556  Majamaa           Elias        KJ/Saunal  1266      12   
 557  Malmberg          Alexander    K/Hämee    1266       7   
 558  Juujärvi          Julian       K/Kuljun   1265       6   
 559  Areeb             Abdul Quadir KJ/Engl    1264       5   
 560  Jacoby            Erik         KJ/Meri    1264       8   
 561  Lilja             Eero         MatSK      1264      37   
 562  Rantanen          Lotta        KJ/Engl    1264       9   
 563  Vasama            Junias       KJ/Topeli  1264      11   
 564  Jing              Leo          KJ/Kome    1263      20   
 565  Mulari            Atte         KJ/Hillat  1263      11   
 566  Honkanen          Kimi         JoeSK #    1261      20   
 567  Mansikka          Luka         KJ/TheEng  1261      31   
 568  Mäkituuri         Paavo        TammerSh   1261       7   
 569  Pajukangas        Väinö        MatSK      1261       7   
 570  Palomo            Mauro        K/Käpylä   1261      28   
 571  Ahola             Otto         KäpSK      1260      31   
 572  Kotiranta         Juho                    1260       6   
 573  Erkinheimo        Julius       KJ/Topeli  1259       4   
 574  Hihnala           Eeli                    1259       7   
 575  Nicoletti         Luca         KJ/Snellm  1259      10   
 576  Aarnio            Eero         KJ/Mäntym  1258       9   
 577  Brummer           Aleksander   KJ/Kron    1258       8   
 578  Leikas            Max          KJ/Vant    1258       6   
 579  Soininen          Juho         KJ/Jousen  1258       5   
 580  Irjala            Atte         MatSK      1257      22  L
 581  Savijärvi         Arttu        TammerSh   1257      15   
 582  Tiitta            Luukas       MatSK      1257      24  L
 583  Turunen           Kasper       MatSK      1257     111  L
 584  Hätönen           Niko         K/Pelto    1256      12   
 585  Mäkeläinen        Tommi        K/Porola   1256       7   
 586  Pekkarinen        Joonatan     K/Iivis    1256       6   
 587  Sönnerstad        Linn         KJ/Topeli  1256       4   
 588  Bungov            Ilya         TammerSh   1255      10   
 589  Hallamaa          Petteri      KJ/Englis  1255      25   
 590  Koreneff          Maksimilian  KJ/Rans    1255      11   
 591  Riihioja          Antti        K/Olkah    1255       7   
 592  Sergeev           Klim         K/Juhannu  1255       7   
 593  Trofimov          Alexey                  1255       7   
 594  Pajunen           Vertti       K/Lentäv   1254      12   
 595  Pillikko          Roope        K/Kinnar   1254       6   
 596  Rönkkö            Eetu         K/Koul06E  1254       7   
 597  Salonen           Samu         K/Kulosa   1254       5   
 598  Tiilikainen       Pablo        KJ/Tööl    1254       5   
 599  Gheorgiu          Ana          LeppSisu   1253       7   
 600  Haijanen          Henrik       MatSK #    1253      31   
 601  Nefedov           Danil        Int        1253      41   
 602  Pölkki            Eino         EtVaS      1253      24  L
 603  Torpo             Eero         KJ/Aarn    1253      11   
 604  Hautanen          Jesse        K/Nuoli    1252       7   
 605  Korenius          Aaro         KJ/Jous    1252       5   
 606  Paananen          Oona         KJ/Meri    1252      35   
 607  Reinius           Oliver       KJ/Kome    1252       9   
 608  Tasa              Joel         K/Soukka   1252       7   
 609  Wenell            Reko         KJ/Aarn    1252      47   
 610  Alasalmi          Eetu         KJ/Haim    1251      10   
 611  Hidama            Noa          KJ/Rans    1251      14   
 612  Järvenpää         Lauri        KJ/Soukan  1251       4   
 613  Chakhovich        Anton        KJ/Suom    1250       8   
 614  Elomaa            Eeli         KJ/Saunal  1250       5   
 615  Hu                Jamin        KJ/Kome    1250      30   
 616  Hyvärinen         Hilla        KJ/        1250       9   
 617  Sjögren           Jesse        K/Kertt    1250       6   
 618  Vehtari           Jasu         K/Aarni    1250      15   
 619  Aukia             Erkka        K/Svensk   1249       7   
 620  Hellgren          Lassi        KJ/Nissni  1249      32   
 621  Kokkonen          Noel         KSY        1249       1   
 622  Laitinen          Tommi        K/Naiste   1249      41   
 623  Vappula           Oskari       KJ/Kome    1249       5   
 624  Arminen           Milla        KJ/Jousen  1248       4   
 625  Herva             Nooa         K/Kastel   1248       7   
 626  Hiukka            Otto         K/Koul06E  1248       7   
 627  Suhonen           Mikael       KJ/Jousen  1248       5   
 628  Vauhkala          Paavo        KJ/Soukan  1248       4   
 629  Vuori             Hugo         TammerSh   1248      13   
 630  Zolotov           Daniil       Int        1248      38   
 631  Hassinen          Aake         KJ/Kaleva  1247       6   
 632  Mäki-Uuro         Klaara       HSK        1247     171  L
 633  Seitsonen         Tuomas       KJ/Mankka  1247       5   
 634  Sukanen           Jussi        MatSK      1247      23   
 635  Katinas           Marijus      K/Käpylä   1246       6   
 636  Lyberopoulos      Oskar        KJ/Laur    1246       5   
 637  Riikonen          Aurora       KJ/Englis  1246      29   
 638  Siltala           Akseli       KJ/Nöyk    1246       9   
 639  Usvajärvi         Niko         TammerSh   1246      28   
 640  Vehkaoja          Daniel       KJ/Niitty  1246      28   
 641  Ylönen            Jussi        KJ/Nöykki  1246       4   
 642  Witick            Konrad       KJ/Cygnae  1245       5   
 643  Witick            Peik         KJ/Cygn    1245       8   
 644  Asikainen         Eeli         TuTS       1244      27  L
 645  Nemelainen        Daniel       KJ/Ress    1244       6   
 646  Barck             Roope        MatSK      1243      14   
 647  Heiliö            Toivo        MatSK      1243      30  L
 648  Hernesniemi       Eetu         KJ/Pihl    1243      11   
 649  Makkonen          Veeti        KJ/Mankka  1243       5   
 650  Palojoki          Sakari       KJ/Aarniv  1243       4   
 651  Laihonen          Veronika     JyS        1242      73  L
 652  Varila            Olli         K/Nöykk    1242      11   
 653  Kuivila           Nico         KJ/Naiste  1241      10   
 654  Lappi             Aurora       Pässi      1241     205  L
 655  Reinivaara        Emilia       K/Svensk   1241       7   
 656  Salokanta         Marcus       TammerSh   1241       7   
 657  Valli             Akusti       K/Härmäl   1241       5   
 658  Forsman           Niklas       KJ/Kissan  1240       5   
 659  Tamminen          Panu         KJ/Juva    1240       5   
 660  Vuohelainen       Atro         K/Nuoli    1240       7   
 661  Katsikogiannis    Anastasios   K/Europe   1239       6   
 662  Mustonen          Niko         KJ/Matinl  1239      32   
 663  Puska             Juho         KJ/Jous    1239      20   
 664  Rantala           Max          KJ/Topeli  1239       4   
 665  Bhupathiraju      Leel         KJ/Komeet  1238      15   
 666  Rehtola           Samu         AkaaS      1237      32  L
 667  Sara              Akseli       K/Komeet   1237      28   
 668  Gheorgiu          Vlad         LeppSisu   1236       7   
 669  Pomren            Daniel       KJ/        1236       9   
 670  Rajala            Leena        Int        1236      12   
 671  Reiter            Artemi       Int        1236      38  L
 672  Saari             Hilma        KJ/Lentäv  1236       4   
 673  Skogster          Lotta        K/Svensk   1236       6   
 674  Castagno          Riccardo     K/Härmäl   1235      23   
 675  Kausto            Karri        KJ/Mart    1235       5   
 676  Pohjaranta        Samuli                  1235      20   
 677  Rajaniemi         Luukas       K/Ikurin   1235       7   
 678  Suutarinen        Rasmus       KJ/Vant    1235       6   
 679  Boman             Leevi        K/Koivis   1234      10   
 680  Karvonen          Antto        K/Käpylä   1234      14   
 681  Puska             Heikki       KJ/Jousen  1234      10   
 682  Stenros           Cia          K/Meri-P   1234       6   
 683  Kuparinen         Savva        KJ/Jous    1233       3   
 684  Lammi             Valtteri     TuTS       1233      12  L
 685  Aho               Juha         KJ/Rans    1232       6   
 686  Miranda Laiho     Jussi        K/Rauni    1232       7   
 687  Helanti           Aarne        K/Lentäv   1231      14   
 688  Järvinen          Mikael       KJ/Mäntym  1231      11   
 689  Laaksonen         Lari         K/Väinöl   1231       6   
 690  Sell              Anton        KJ/Haim    1231       5   
 691  Soimala           Jonna        K/Meri-P   1231       6   
 692  Zurban            Leo          KJ/Merito  1231      10   
 693  Avela             Max          MatSK      1229      31   
 694  Rantanen          Aarni                   1229       6   
 695  Hirvonen          Tuomas       KJ/Munk    1228       9   
 696  Multimäki         Teppo        K/Merito   1228      24   
 697  Nesterov          Bogdan       Int        1228     105   
 698  Ruzhechko         Aleksandr    Int        1228      19   
 699  Kocetkov          Simo         TammerSh   1227       4   
 700  Kuokkanen         Aleksi       KJ/Juho    1227       5   
 701  Moisio            Teemu        KJ/Haim    1227       4   
 702  Taubert           Johannes     TammerSh   1227      19  L
 703  Tuunanen          Jasse        KJ/Engl    1227      10   
 704  Kemppinen         Kaius        K/Luosta   1226       3   
 705  Laamanen          Juri         KJ/Suom    1226       4   
 706  Muhonen           Ilkka        K/Vehma    1226      12   
 707  Närhi             Lauri        K/Tiiri    1226       6   
 708  Ruokamo           Otto         KäpSK      1226      87  L
 709  Castejon          Miki         K/Iivisn   1225       4   
 710  Halmeenmäki       Aapo         Aatos      1225      44   
 711  Henriksen         Charlie      KJ/Cygnae  1225       4   
 712  Hollmen           Jonathan     KJ/        1225       8   
 713  Kario             Hannu        KJ/Engl    1225      18   
 714  Lindroos          Sisu         KurVi      1225      12   
 715  Luova             Villehard    KJ/Meri    1225       2   
 716  Miettinen         Vilma        KJ/Jalava  1225       4   
 717  Niittynen         Oskari       K/Juhannu  1225      12   
 718  Padilla           Pietari      KJ/Mikk    1225       4   
 719  Poltavskaya       Ilona        Int        1225      40  L
 720  Rissanen          Jani         KJ/Haim    1225       4   
 721  Stejskal          Lucas        KJ/Topeli  1225       4   
 722  Tikka             Onni         K/Päivä    1225      11   
 723  Venetjoki         Antti        K/Takahu   1225      13   
 724  Wallenius         Anton        KJ/        1225       4   
 725  Nava              Benjamin     KJ/Cygn    1224      10   
 726  Alho              Leevi        KJ/Meri    1223       5   
 727  Wartiovaara       Emilia       KJ/Cygnae  1223       4   
 728  Rannila           Toivo        KJ/Jous    1222       5   
 729  Hyppönen          Petro        K/Luost    1221       6   
 730  Miettinen         Annastiina              1221       5   
 731  Yang              Qingxin      KJ/Engl    1221      11   
 732  Rinne             Juuso        KJ/Härmäl  1220       4   
 733  Hollanti          Timi         KJ/Juho    1219       5   
 734  Koskinen          Aaro         SalSK      1219      41   
 735  Ponomarenko       Alexandra    K/Merito   1219      12   
 736  Seo               Sunjae       TammerSh   1219       9   
 737  Vaitilo           Joel         K/Jouse    1219      49   
 738  Launonen          Veikko       KJ/Kaleva  1218       6   
 739  Maan              Vaije        KJ/Cygn    1218      33   
 740  Muttonen          Tuomo        KJ/Merit   1218      15   
 741  Nurtleuov         Yelzhan      Int        1218       5   
 742  Näppinen          Andrey       Int        1217      17   
 743  Rotkus            Riku         PSY        1217      34   
 744  Ruhanen           Otto         Seppo      1217      14   
 745  Tiuraniemi        Jeremias     KJ/Matinl  1217       4   
 746  Turunen           Tomi                    1217      19   
 747  Viitanen          Rony         KJ/Väinöl  1217       5   
 748  Österlund         Eero         KJ/Kall    1217      16   
 749  Ihalainen         Saku         KJ/Tuomar  1216      45   
 750  Laitinen          Aleksi       Int        1216      18  L
 751  Nuutinen          Miro         KJ/EIS     1216       4   
 752  Pajula            Edvard       Int        1216      69  L
 753  Castren           Caius        KJ/Iivisn  1215       5   
 754  Häiväläinen       Oona         KurVi      1215       7   
 755  Jiang             Mark         KJ/Kilonp  1215       9   
 756  Julkunen          Lari-Pekka   K/Rauni    1215       7   
 757  Huuskonen         Aino         KJ/Engl    1214      21   
 758  Rechardt          Akilles      K/Tähti    1214      12   
 759  Tai               Le           KJ/Tamper  1214       5   
 760  Uotila            Riku         KJ/Vahann  1214      10   
 761  Väisänen          Otso         TSY        1214      96   
 762  Lehto             Jaakko       KJ/Souk    1212       5   
 763  Mikkola           Martin       K/Aarni    1212      12   
 764  Naatula           Simo         K/Lauri    1212      12   
 765  Väättänen         Riku         KJ/Iivisn  1212       5   
 766  Haavisto          Triinu       KurVi      1211       6   
 767  Kaipiainen        Tatu         KJ/Soukka  1211       5   
 768  Särkilä           Tuomas                  1211       7   
 769  van Eynde         Maxim        Int        1211      83   
 770  Yli-Hukkala       Johan        KJ/Kant    1211      17   
 771  Järvenpää         Olli         KJ/Soukka  1210       5   
 772  Kangasvaara       Onni         K/Musta    1210       7   
 773  Kittilä           Taavi        HämSK #    1210       5   
 774  Kukkola           Aatu         KJ/Juho    1210       5   
 775  Sharma            Om           KJ/Englis  1210       5   
 776  Jokinen           Joni         KJ/Nöyk    1209       5   
 777  Eskelinen         Eero         KJ/Martin  1208       5   
 778  Kangasniemi       Nuutti       KJ/Kaleva  1208       6   
 779  Kilpeläinen       Miika                   1208       6   
 780  Pasanen           Saku         KJ/Kaleva  1208       6   
 781  Virtanen          Urho         HartSK     1208      10   
 782  Ekimov            Timo         Int        1207       7   
 783  Virkkunen         Saara        KJ/Meri    1207      10   
 784  Hannikainen       Elias        PorvSK     1206      13   
 785  Hirsto            Lauri        KJ/        1206       5   
 786  Järvinen          Elias                   1206       6   
 787  Simola            Onni         K/Rahol    1206      12   
 788  Syrjälahti        Aaro         KJ/Kilo    1206       5   
 789  Kesola            Jani                    1205       7   
 790  Lammi             Otto         Aatos      1205      63   
 791  Ojala             Inka                    1205      12   
 792  Pohjanmaa         Atte         KJ/Mank    1205       5   
 793  Hollo             Lauri        KJ/Mart    1204      10   
 794  Koivula           Rasmus       KJ/Seppo   1204      14   
 795  Mahmud            Evan         KJ/Nöyk    1204       5   
 796  Nyberg            Elis         KJ/Haga    1204      13   
 797  Lantela           Liina        KJ/Jalava  1203       5   
 798  Rintala           Nero         KJ/Englis  1203       5   
 799  Kaukanen          Tuure        TSY        1202      48   
 800  Pajari            Henri        KJ/Souk    1202       5   
 801  Pitkänen          Arttu        K/Järve    1202       7   
 802  Tarsa             Alexandr     Aatos      1202       7  L
 803  Castren           Casper       K/Iivis    1201      41   
 804  Ekholm            Kim          G          1201      48   
 805  Kärki             Samu         TammerSh   1201      77  L
 806  McManners         Thomas       KJ/Kome    1201       5   
 807  Nyrhinen          Juuso        KJ/Täht    1201       9   
 808  Närhi             Joonas       K/Koul06E  1201       7   
 809  Rajaniemi         Tomi         KJ/Juho    1201       4   
 810  Ryhänen           Jarno        K/Vesal    1201       6   
 811  Syrjä             Ilja         K/Svensk   1201       7   
 812  Knuutila          Viljami                 1200       6   
 813  Luosto            Otso         TammerSh   1200      59  L
 814  Bonsdorff         Amos         K/Merit    1199      16   
 815  Kevarinmäki       Janne        K/Martin   1199      17   
 816  Vainio-Mattila    Nooa         KJ/        1199       5   
 817  Hyttinen          Topias       VammSK     1198       7  L
 818  Kivioja           Lauri        K/Suoram   1198       7   
 819  Kremenenko        Anton        HSK        1198      34  L
 820  Hahkio            Helka        K/Tähkä    1197       6   
 821  Lindberg          Oskar        KJ/Haga    1196       5   
 822  Tiitta            Lotta        MatSK      1196      87  L
 823  Ailunka           Olli         KJ/Hillat  1195       5   
 824  Mätäsniemi        Aaro         KJ/Moisio  1195       2   
 825  Ronkanen          Elias        TammerSh   1194      13   
 826  Hallman           Anni         ESK        1193       9   
 827  Peltonen          Otto         KJ/Souk    1193       5   
 828  Vaalgamaa         Aaro         KJ/Käpylä  1193       5   
 829  Dahlström         Oskar        KJ/        1192       8   
 830  Hirvonen          Kirmo        KJ/Souk    1192      10   
 831  Oksanen           Maria        Int        1192       7   
 832  Somerkallio       Simeon       KJ/        1192       3   
 833  Wesamaa           Oliver       KJ/Kome    1192      10   
 834  Nissilä           Oskari       KJ/Mikk    1191       5   
 835  von Becker        Eero         K/Nuolia   1191      11   
 836  Branea            Victor       K/Posti    1190      11   
 837  Kääriä            Anton        KJ/Snellm  1190       9   
 838  Metsola           Oiva         KJ/Päiv    1190       5   
 839  Vlasov            Akim         Int        1190       7   
 840  Eremenkov         Konsta       KJ/Mart    1189       7   
 841  Hauru             Aaro         K/Saunal   1189      14   
 842  Karali            Otso         KJ/Nöykki  1189       4   
 843  Lähteenmäki       Kerttu       K/Hansak   1189       7   
 844  Melarto           Valtti       EtVaS      1189      73   
 845  Paldanius         Niklas       K/Pähki    1189      12   
 846  Pavljuk           Mihail       Int        1189      42   
 847  Jaskiewicz        Magnus       KJ/Kilonp  1188      13   
 848  Kokkonen          Lassi        MatSK      1188      46  L
 849  Lehtinen          Jaakko       K/Matin    1188      17   
 850  Linnavirta        Tommi        K/Jyskä    1188       7   
 851  Vienonen          Jimi         K/Kertt    1188      14   
 852  Pöntinen          Jaakko       KJ/Aarn    1187      11   
 853  Salo              Veera        K/Messu    1187       7   
 854  Viljakainen       Lalai        KJ/Ress    1187       5   
 855  Vuorilehto        Kivi         KJ/Mäntym  1187       4   
 856  Lardot            Victor       KJ/Rans    1186       5   
 857  Vesikallio        Vilho        KJ/Kataja  1186       4   
 858  Lahdensuo         Mikael       K/Koivis   1185       7   
 859  Praks             Eemil        KJ/        1185      15   
 860  Puittinen         Juhani       K/Tehtaa   1184       6   
 861  Sälli             Viliam       KJ/Vahann  1184       5   
 862  Vuorio            Mikael       EtVaS      1184      34   
 863  Äikäs             Leevi        KJ/Kaleva  1184       4   
 864  Ahonen            Aaro         KJ/        1183       5   
 865  Puisto            Jimi         K/Jalava   1183       7   
 866  Westerlund        Samuel       KJ/Rudolf  1182       4   
 867  Lapington         Onni         KJ/TheEng  1181       5   
 868  Maanoja           Artturi      KJ/        1181       8   
 869  Myller            Joni         JoeSK #    1181      12   
 870  Pulkkinen         Eetu         KJ/Tuomar  1181      17   
 871  Salisma           Sofi         K/Messuk   1180       6   
 872  Salminen          Saimi        KJ/Jalava  1180       4   
 873  Koistinen         Rasmus                  1179      12   
 874  Raassina          Veikka       KJ/Suhm    1179       6   
 875  Ranta             Richard      KJ/Tööl    1178       5   
 876  Särkkä            Eva-Mei      KJ/Englis  1178      14   
 877  Lehtinen          Tia          K/Pähki    1177       7   
 878  von Schulman      Robert       HSK        1177      35   
 879  Balauev           Samir        Int        1176       7   
 880  Kulmala           Viktor       PorvSK     1176      73  L
 881  Tuominen          Ellida       K/Meri-P   1176       6   
 882  Patosalmi         Samu                    1175       5   
 883  Stejskal          Victor       KJ/Topeli  1175       4   
 884  Ichthenko         Sergei       KJ/Ress    1174      11   
 885  Kuisma            Andre                   1174       7   
 886  Hautala           Henri        KJ/Kilonp  1173       5   
 887  Kalliomäki        Roni         KJ/Väinöl  1173       5   
 888  Molarius          Jaakko       KJ/Päiv    1173      21   
 889  Nielsen           Mickey       KJ/Haim    1173       4   
 890  Valtari           Oskar        K/Vantti   1173       7   
 891  Kiiveri           Emma         K/Kanjon   1172       6   
 892  Leppänen          Adiel        MatSK      1172      60   
 893  Torkkola          Tilda        K/Tamper   1172       7   
 894  Tschaplin         Ben          KJ/Niitty  1172       5   
 895  Parviainen        Rauli        JoeSK #    1171       7   
 896  Laihonen          Rebekka      JyS        1170      70  L
 897  Lindstedt         Aleksanteri  KJ/Sepon   1169       7   
 898  Pitkänen          Henri        K/Messu    1169      11   
 899  Silo              Timo                    1169       5   
 900  Heinonen          Aarne        TSY        1168      28   
 901  Jalovaara         Perttu       KJ/Mank    1167       5   
 902  Lähde             Onni                    1167       6   
 903  Niemi             Miina        KJ/Käpylä  1166       5   
 904  Lundström         Minea        KJ/Topeli  1165       5   
 905  Raninen           Emmi         K/Jalava   1165      18   
 906  Kiviniemi         Aarne        KJ/Sylvää  1164       4   
 907  Aalto             Juliana      MatSK      1163       3  L
 908  Kärkkäinen        Jesse        K/Koul06E  1163       7   
 909  Louhelainen       Jukka        KJ/        1163       9   
 910  Garanin           Makar        K/Theeng   1162      20   
 911  Serov             Vladislav    Int        1161       7   
 912  Ylenius           Aaron        TammerSh   1161      34  L
 913  Belenkiy          Edvard       Int        1160       7   
 914  Hietanen          Viktor       KJ/Engl    1160      15   
 915  Leinonen          Minerva      K/Kaukaj   1160       6   
 916  Ruuska            Tuomas       K/Kirja    1160       7   
 917  Wihanto           Robert       K/Luosta   1160      18   
 918  Neramo            Veeti        KJ/        1159       6   
 919  Hernesmaa         Eetu         KJ/Vihe    1158       5   
 920  Huhtala           Nia-Riikka   K/Meri-P   1158       6   
 921  Martin            Ethan        KJ/Komeet  1158      31   
 922  Salamon           Lena         K/HginJu   1158       4   
 923  Kuikko            Matias       KJ/Suoram  1157       5   
 924  Pulla             Hugo         KJ/        1156       5   
 925  Ackman            Ella         K/Tehtaa   1155       5   
 926  Johansson         Tom                     1154       5   
 927  Kuoppala          Katri        KJ/        1154       5   
 928  Ramabharathi      Kedharnatha             1154       7   
 929  Rönkkö            Dahya        K/Käpylä   1154       5   
 930  Järvensivu        Luukas       TammerSh   1153      77   
 931  Kaste             Rasmus       KJ/        1153       5   
 932  Kuokkanen         Valtteri     KJ/Juho    1152       4   
 933  Risikko           Cecilia      KJ/Mäntym  1152       4   
 934  Simonenko         Nikolai      KJ/Cygnae  1152       9   
 935  Uotila            Emil         KJ/Juva    1152       5   
 936  Valtari           Mikael       K/Vantti   1152       7   
 937  Koivunotko        Kale         KJ/Mank    1151       7   
 938  Punaganti         Aniish       MatSK      1151      19  L
 939  Tanskanen         Eetu         K/Hyllyk   1151       7   
 940  Shashkin          Fyodor       K/Inter    1150       6   
 941  Antonenko         Timofei      Aatos      1149      33  L
 942  Iivonen           Aada         KJ/Niit    1149       5   
 943  Nielsen           Kristian     K/Saunal   1149      14   
 944  Ojaste            Cosmo        K/Aurin    1149       7   
 945  Sofieva           Alexandra    Int        1149      23  L
 946  Kilpi             Sampo        K/Korven   1148       7   
 947  Reinikainen       Oskar        KJ/Rudolf  1148       4   
 948  Roth              Ville        KJ/Vant    1148       6   
 949  Salonen           Pihla        K/Kunink   1148       6   
 950  Mantulina         Anastasia    Int        1147      72   
 951  Sergelius         Felix        KJ/Cygnae  1147       9   
 952  Hurnasti          Eetu         KJ/Juho    1146       5   
 953  Glumow            Rasmus       KJ/Matinl  1145      32   
 954  Tiilikainen       Sampo        KJ/Tööl    1143      11   
 955  Aittokoski        Iivari       KJ/Kilo    1142       5   
 956  Kovbasenko        Martin       Int        1142      25  L
 957  Litkey            Otto         MatSK      1142      66   
 958  Ojaniemi          Aaro         KJ/Hillat  1142       9   
 959  Castejon          Oliver       K/Iivisn   1141       4   
 960  Joutsimo          Elmo         KJ/Jous    1141      30   
 961  Mäenpää           Arttu        K/Luosta   1141       6   
 962  Järvensivu        Noa          TammerSh   1139     108   
 963  Katajisto         Paulus       KJ/Tööl    1139       5   
 964  Kotsalainen       Ivan         KJ/        1139       5   
 965  Rantanen          Myy          K/Svensk   1139       6   
 966  Ulmonen           Ilona        K/Meri-P   1138       6   
 967  Saarela           Kaapo        KJ/Saunal  1137       4   
 968  Siljander         Robert       KJ/Kome    1136       4   
 969  Kiisseli          Eino         KJ/Tööl    1135       6   
 970  Laaksonen         Jesper       K/Nöykk    1135       6   
 971  Lindgren          Tuomas       KJ/Tuomar  1135       2   
 972  Paganus           Joni         KJ/Seponk  1135       4   
 973  Koskinen          Jericho      KJ/Meri    1134       4   
 974  Mikkola           Kalle        KJ/Juva    1132       4   
 975  Ehrnrooth         Gabriel      K/Cygn.    1131       7   
 976  Lindgren          Eetu         K/Väinöl   1131       6   
 977  Liu               Sihao        KJ/Mäntym  1131       4   
 978  Niinimäki         Vilho        KJ/Kuljun  1130       5   
 979  Seiger            Katja        KJ/Jalava  1130       3   
 980  Torkkola          Teemu        TammerSh   1130      33   
 981  Rantala           Hulda        KJ/Härmäl  1129       9   
 982  Heikkilä          Aurora       TammerSh   1128      12   
 983  Vainio            Viljami      K/Kuljun   1128       7   
 984  Pöysti            Rasmus                  1127       6   
 985  Aalto             Benjami      MatSK      1126       5  L
 986  Eklund            Oskar        KJ/Matt    1126       5   
 987  Kurjonen          Niko         KJ/        1126       4   
 988  Rissanen          Jussi        KJ/Haim    1126       5   
 989  Honkasalo         Frans        KJ/Väinöl  1125       5   
 990  Lindström         Jonatan      KJ/Tööl    1125       5   
 991  Nuora             Siiri        KJ/Käpylä  1125       2   
 992  Repo              Rafael       KJ/Täht    1125       4   
 993  Terekaite         Akvile                  1125       7   
 994  Varjus            Nella        KJ/        1125       4   
 995  Hiukka            Lotta        K/Koul06E  1124       4   
 996  Polvinen          Aleksi       MatSK      1124      19   
 997  Laitinen          Anssi        K/Naiste   1123      35   
 998  Young             Elsa         KJ/TheEng  1123       2   
 999  Johansson         Anton        KJ/Päiv    1122       5   
1000  Lehtisaari        Brianna      KJ/Lentäv  1122       5   
1001  Karvonen          Aapo         K/Käpylä   1121       2   
1002  Kauranen          Sonja        K/Viher    1120       6   
1003  Uurasmaa          Anni         KJ/Matinl  1120      15   
1004  Haavisto          Juulia       KurVi      1118       6   
1005  Kneckt            Sampo                   1118       7   
1006  Punaganti         Pranav       MatSK      1117      65  L
1007  Joronen           Hanna                   1116       9   
1008  Järvinen          Joel         TammerSh   1116      37  L
1009  Rämö              Otso         KJ/Lintul  1116       4   
1010  Hankonen          Pilvi        KJ/Juho    1115       5   
1011  Hollmerus         Jean         TammerSh   1115       7   
1012  Grönblom          Alexander    KJ/Cygn    1114      11   
1013  Hnot              Stanislav               1114       5   
1014  Hägerström        Mathias      KJ/Cygn    1114       5   
1015  Nevasaari         Anssi        KJ/Juho    1114       5   
1016  Peimari           Julius       TSY        1114      43   
1017  Hirsto            Juho         KJ/Munk    1113       8   
1018  Kashurina         Polina       Int        1113       6   
1019  Kauppinen         Liisa        K/Laajal   1113       4   
1020  Kilpi             Silja        K/Myllyo   1113      13   
1021  Halava            Mikko        KJ/Mikk    1112       4   
1022  Latva-Pirilä      Teemu        KJ/Koivis  1112       5   
1023  Hellberg          Madeleine    KJ/Juho    1110       5   
1024  Nagy              Robert                  1110       7   
1025  Aksela            Otso         KJ/Kuitin  1109      11   
1026  Vidlund           Elias        KJ/Martin  1109       5   
1027  Suomela           Eero         KJ/Soukka  1107       5   
1028  Riihelä           Julia        K/Meri-P   1105       6   
1029  Salminen          Olivia       K/Toejoe   1105       6   
1030  Kneckt            Otso         MatSK      1103      18  L
1031  Koljonen          Jesse        KJ/Juho    1102       4   
1032  Vierikko          Voitto                  1101       6   
1033  Ahlström          Christian    KJ/Cygn    1099       4   
1034  Grönblom          Ronja        K/cygn.    1099       7   
1035  Malinen           Aleksander   Int        1099      21   
1036  Bokovoy           Yuriy        KJ/Koul    1098       3   
1037  Juslin            Edwin        KJ/Cygnae  1098       4   
1038  Pitsinki          Eero         K/Merito   1098       7   
1039  Turkkila          Eero         KJ/        1098       4   
1040  Timonen           Casimir      KJ/Täht    1097       4   
1041  Kuznetsov         Vasili       Int        1096       7   
1042  Kuoppala          Meeri        KJ/        1094       5   
1043  Stenros           Noa          K/Meri-P   1094       6   
1044  Salama            Kasper       K/Luosta   1092       5   
1045  Siivo             Seppo        K/Europa   1091       6   
1046  Majasaari         Kalle        K/Meri-P   1089       6   
1047  Rimey             Eddie        KJ/Tööl    1087       7   
1048  Prieur            Mikko        KJ/Niss    1086       5   
1049  Keskitalo         Martti       KJ/Jalava  1084       5   
1050  Pohjaranta        Elina                   1082      19   
1051  Nevalainen        Niko         KJ/Juho    1080       3   
1052  Teider            Julius       K/Kalli    1080       5   
1053  Akkanen           Helmi        KJ/        1079       3   
1054  Mäenpää           Eero         K/Luosta   1079       1   
1055  Korkeamäki        Amos         KJ/Rudolf  1077       4   
1056  Kovero            Pyry         K/Martin   1076       4   
1057  Bonsdorff         Aura         K/Tehtaa   1075       5   
1058  Hietaniemi        Ellen        MatSK      1075       6   
1059  Setälä            Mark         K/Tehtaa   1075       6   
1060  Tiitta            Laura        MatSK      1074      12   
1061  Koskinen          Marek        K/Hansak   1073       2   
1062  Laakso            Vertti       K/Vähä-    1073       6   
1063  Savikko           Anton        KJ/Sepon   1068       3   
1064  Raiskio           Mikael       KJ/Hiid    1066       8   
1065  Wallasvaara       Kasper       KJ/        1064       5   
1066  Kansi             Sabina       KJ/Mankka  1062       5   
1067  Karali            Ahti         KJ/Nöykki  1061       3   
1068  Luosto            Verna        TammerSh   1058      99  L
1069  Heiner            Maija        KJ/Mankka  1054       5   
1070  Lehto             Masi         KJ/Suoram  1039       5   
1071  Salonranta        Sebastian    KJ/Kataja  1035       4   
1072  Nissinen          Elias                   1034       7   
1073  Grönqvist         Stefan       Int        1032       7   
1074  Tuominen          Eetu         KJ/Kuljun  1030       5   
1075  Kolga             Arsenij      KJ/Päiv    1028       5   
1076  Ruokamo           Olga         K/Käpylä   1019       5   
1077  Lindblom          Ebba                    1008       1   
1078  Hietanen          Lauri        KJ/Iivisn  1005       2   
1079  Laturkar          Ira          KJ/EIS      961       9   
1080  Anttila           Samuli       KJ/Moisio   869       3   

Selokeskiarvo 1300