ShakkiNet Suomen
Shakkiliitto
Ohjeita ja
lisätietoja palvelusta
Selolista Pikashakin selolista

Selolista 19.1.2018

Hakusana(t): Hae:
Lukurajat: - Kotimaa:
Ikäryhmä: Sukupuoli:
Listaus: korkeintaan osumaa

[Tyhjennä kentät]


HUOM! Selopalvelu on uusiutunut! Uusi osoite on:
http://www.shakki.net/cgi-bin/selo
Päivittäkää linkit!
      nimi                           kerho      selo   pelejä

   1  Keinänen          Toivo        MatSK      2365     669  L
   2  Virtanen          Teemu        Aatos      2244     500   
   3  Valkama           Eero         KarjUra    2228     695  L
   4  Hallman           Valo         HSK        2217     819   
   5  Demidov           Jan          Int        2196     780   
   6  Syvälahti         Timo         KarjUra    2188     491  L
   7  Tumanov           Dmitri       Remi       2177    1075  L
   8  Lahdelma          Henri        MatSK      2119     432  L
   9  Nazarova          Anastasia    ESK        2094     813   
  10  Lindholm          Jere         EtVaS      2063     522  L
  11  Kugappi           Tomi         Int        2059     763   
  12  Wartiovaara       Oliver       HSK        2004     316  L
  13  Bederdin          Lauri        JärvSK     1991     273  L
  14  Salmelin          Aaro         JyS        1976     241  L
  15  Helander          Benjamin     VSS        1968     150  L
  16  Khanov            Pavel        HSK        1953     384   
  17  Uusitalo          Joona        JärvSK     1937     163   
  18  Lappalainen       Matias       JyS        1931     291   
  19  Aalto             Patrik       MatSK      1920     449  L
  20  Keso              Elias        TammerSh   1920     122  L
  21  Ruha              Emilia       K/Sotkam   1857       5   
  22  Piirto            Tomi         SeinSK     1854     106  L
  23  Bicer             Sena Aksel   HSK        1851     143   
  24  Eränne            Tomi         MatSK      1845     318   
  25  Kivimäki          Kasper       Pässi      1844     191  L
  26  Norlamo           Sarabella    MatSK      1832     346  L
  27  Halonen           Juhani       HSK        1830     165   
  28  Jaakkola          Konsta       TammerSh   1829     254  L
  29  Gurevicius        Laurynas     KSY        1797      24  L
  30  Kumpulainen       Iiro         Pässi      1790      37   
  31  Tiiva             Eetu         SeinSK     1789     205  L
  32  Ebeling           Mikaela      MatSK      1760     492  L
  33  Korjus            Onni         LprSK      1757      11  L
  34  Saavalainen       Ellis        MatSK      1733     389   
  35  Pajunen           Toni         JyS        1685     273   
  36  Räisänen          Juho         Shlaakso   1685      15  J
  37  Poranen           Niko         Pässi      1666     288   
  38  Vainikka          Toni         HämSK      1663      79  L
  39  Sekiguchi         Matias       OSS        1655      13   
  40  Koota             Ilkka        TuTS       1652     128  L
  41  Sinitsyn          Anton        Int        1647     133  L
  42  Larionova         Katariina    ESK        1645     440   
  43  Nappu             Maxim        Int        1644     224   
  44  Vaskela           Juha         KJ/Maunul  1641       3   
  45  Eränne            Jani         MatSK      1640     247   
  46  Valkama           Arvo         TSY        1639     423  L
  47  Ebeling           Gabriela     MatSK      1624     534   
  48  Laihonen          Hanna        JyS        1622     183  L
  49  Aapasuo           Oskari       PSY        1620      80   
  50  Strebelle         Samuel       KarjUra    1616       2   
  51  Yliraasakka       Ilari        OSS        1612       9   
  52  Palttala          Niko         TammerSh   1608     256  L
  53  Multanen          Jimi         TammerSh   1602      58  L
  54  Jääskeläinen      Aleksandr    Int        1599     415   
  55  Aaltonen          Visa         MatSK      1592     104   
  56  Lehtinen          Elias        LoimSK     1592      94   
  57  Takala            Jaakko       TammerSh   1592     309  L
  58  Linnossuo         Lauri        Int        1583      80   
  59  Al Hamoud         Sham         MatSK      1582      83   
  60  Andreev           Atos         Int        1580     168   
  61  Ahokas            Aleksi       Int        1579     194   
  62  Jaakkola          Niklas       TammerSh   1577     144  L
  63  Ebeling           Mariela      MatSK      1576     456  L
  64  Karppila          Hannes       Pässi      1574      24   
  65  Laire             Samuel       K/Hginki   1572       6   
  66  Järviniemi        Olli         TammerSh   1571      83  L
  67  Pajarre           Matias       TammerSh   1570      91   
  68  Shevnin           Oleg         Int        1570     153   
  69  Martinec          Tamas        TammerSh   1568       5   
  70  Kumpumäki         Santeri      JyS        1567     136   
  71  Lavonen           Niklas       Int        1564     186   
  72  Ruth              Katarina     MatSK      1556      26   
  73  Nyberg            Max          HSK        1555      19  L
  74  Jin               Qianyue      Pässi      1550      17   
  75  Avenido           Michael      KJ/Maunul  1548       5   
  76  Jaakkola          Vilho        KurVi      1548       6  L
  77  Corbanese         Demetrio     KJ/Juhann  1546      17   
  78  Connell           Oskar        MatSK      1539      33   
  79  Riikonen          Matias       MatSK      1539     244   
  80  Kumpulainen       Lauri        MikkSK     1534      36   
  81  Sippola           Sara-Olivia  KurVi      1530     117  L
  82  Kaipia            Joonas       LprSK      1528      30   
  83  Lindblom          Amos         MatSK      1528      52   
  84  Ikäheimo          Ilona        K/Kaleva   1527      13   
  85  Laukkanen         Joona        HyvSK      1518      19  L
  86  Karhula           Sandro       MatSK      1516     152  L
  87  Ovaskainen        Osma         KJ/Päivöl  1510      12   
  88  Astikainen        Ville-Veikko K/Päivöl   1506       7   
  89  Jääskeläinen      Janne        KJ/Kaleva  1503       5   
  90  Lehtinen          Heljä        Aatos      1498      22  L
  91  Huuskonen         Petteri      K/Tietot   1497      20   
  92  Lantta            Jarno        LprSK      1496      39   
  93  Papuc             David        MatSK      1494     141   
  94  Lehtinen          Justus       MatSK      1492     117  L
  95  Tuominen          Matias       TuTS       1492     188  L
  96  Tirkkonen         Otso         KJ/Tamper  1490       4   
  97  Laitamäki         Veikko       Pässi      1487     200   
  98  Aapola            Volter       EtVaS      1483     102  L
  99  Hero              Ikko         MatSK      1483     104   
 100  Hiekkamies        Oliver       KJ/Maunul  1480      20   
 101  Vatanen           Anastasia    Int        1480      43   
 102  Riekkola          Jussi        KJ/Hillat  1473       6   
 103  Tumanov           Viktor       Int        1470     229   
 104  Volanto           Kalle        TöysSK     1468       7   
 105  Angersaari        Daniel       K/Kaleva   1467      19   
 106  Molander          Joel         HSK        1464      77   
 107  Kosikov           Boris        Int        1462      24   
 108  Aura              Daniel       HSK        1461     256   
 109  Garcia            Bruno        KarjUra    1461      10   
 110  Poranen           Toni         Pässi      1457     272   
 111  Viitanen          Eetu         TammerSh   1457      79   
 112  Kemppinen         Antti        Int        1456     148   
 113  Hermunen          Philip       KJ/Cygnae  1454       5   
 114  Kääriäinen        Kaarle       MatSK      1454     108  L
 115  Terin             Aleksei      Int        1450      12   
 116  Luukkonen         Leevi        TammerSh   1448      32  L
 117  Skog              Robin        KJ/Cygn    1446       5   
 118  Al Argha          Fatima       MatSK      1444      31  L
 119  Järvinen          Akseli                  1444       6   
 120  Liu               Haohao       MatSK      1443     137   
 121  Nappu             Nikita       Int        1441      73   
 122  Siven             Sam-Samuel   KJ/Kaleva  1439       3   
 123  Hämäläinen        Aleksanteri  K/Päivöl   1435       7   
 124  Pihlman           Joni         MatSK      1434     120   
 125  Kaimio            Lassi        K/Maunul   1433      19   
 126  Uusitalo          Niilo        JärvSK     1431      51   
 127  Huhtivuo          Juuso        VammSK     1429      38   
 128  Vuorinen          Teemu        KJ/Kant    1428       5   
 129  Pessi             Pinja        K/Päivöl   1427       8   
 130  Raki              Jesse        KymS       1427     109  L
 131  Forsbacka         Kim          TammerSh   1426      78   
 132  Lindstrem         Timur        Int        1426      32  L
 133  Hamström          Robin        KJ/        1425       4   
 134  Wahlbäck          Stefan       KäpSK      1423     481  L
 135  Tolvanen          Veikko       KJ/Nissni  1422      10   
 136  Sokka             Valtteri     EtVaS      1421     163  L
 137  Korkalainen       Ossi         KJ/Kaleva  1420      10   
 138  Hariprasad        Soraj        KJ/Intern  1419       5   
 139  Aaltonen          Veikka       MatSK      1418      84  L
 140  Tommiska          Atte         KJ/Aarn    1417      57   
 141  Juvonen           Aaro         KurVi      1416       7   
 142  Ahola             Eetu         KäpSK      1414     130   
 143  Laamanen          Julius       KJ/Suom    1413       4   
 144  Salminen          Topias       K/Toejoe   1413       7   
 145  Kauppi            Akseli       KJ/Moisio  1410       6   
 146  Aalto             Aarre        KJ/Tuomar  1409       5   
 147  Laturkar          Iraj         MatSK      1408     139   
 148  Ojavuo            Oskari       KJ/Rans    1408       4   
 149  Hakkarainen       Juho         PSY        1407      27   
 150  Lehtovuori        Leevi        KJ/DSH     1407       5   
 151  Nihtilä           Joakim       KJ/Haga    1406       5   
 152  Kontula           Roope        LprSK      1399       9   
 153  Rusi              Tuukka       KJ/Maunul  1396      18   
 154  Shevnin           Dmitri       Int        1396     153   
 155  Collan            Johannes     KJ/Täht    1395      14   
 156  Garanin           Egor         K/Theeng   1395      81   
 157  Sorola            Markus       SalSK      1395      19   
 158  Grabchak          Viktor       Int        1394      26   
 159  Tella             Vilho        KJ/Iivi    1393      18   
 160  Varughese         Ryan Sajan   KJ/Englis  1392       5   
 161  Birznieks         Arturs       TammerSh   1391      30   
 162  Koskinen          Otso         SalSK      1391      51   
 163  Tella             Antti        KJ/Iivisn  1391       3   
 164  Ahokas            Ville        Int        1390     187   
 165  Nyman             Janne        LoimSK     1390      89   
 166  Puttonen          Paavo        KäpSK      1390      40   
 167  Meusel            Joonas       PSY        1389      49   
 168  Nenonen           Samuli       KJ/Nöykki  1389      37   
 169  Häkkinen          Aleksandr    Int        1388      22  L
 170  Miettinen         Emil         Int        1387     135   
 171  Aalto             Osmo         KJ/Jousen  1386      12   
 172  Hautaniemi        Aleksi       KJ/Niitty  1386       2   
 173  Tairo             Karo         KJ/Mankka  1386      19   
 174  Honkanen          Markus       K/Soril    1385      11   
 175  Martinez          Roberto      KJ/Englis  1385      57   
 176  Arvilommi         Kaspian      KJ/Engl    1380      19   
 177  Prieur            Pekka        K/Nissni   1379      39   
 178  Shchurov          Nikita       Int        1378      40   
 179  Baghaie           Oliver       KJ/Niitty  1377       5   
 180  Härkönen          Lucas        KJ/        1377      10   
 181  Mertaniemi        Lauri        MatSK      1377      49   
 182  Peltola           Samuel       TammerSh   1377      57   
 183  Sarajärvi         Milo         AkaaS      1377     130  L
 184  Ylisuvanto        Aatu         RovSK      1377       6   
 185  Kallela           Elli         KJ/Haim    1376      11   
 186  Björklund         Erik         Int        1375      46   
 187  Mård              Mikael       KJ/Nissni  1375      12   
 188  Krotov            Anton        KJ/        1374       5   
 189  Pirskanen         Jukka        K/Kaleva   1374      13   
 190  Laitinen          Riku         KJ/Kaleva  1373      10   
 191  Raivio            Havu         KJ/Jous    1373       4   
 192  Saastamoinen      Emilia       KJ/Englan  1373      14   
 193  Phipps            Patrick      K/Rudolf   1372      14   
 194  Dhadwal           Agastya      KJ/Kilonp  1371      19   
 195  Viitamo           Juhana       KJ/Aarn    1370      15   
 196  Uusitalo          Tuukka       KJ/Anttil  1368       5   
 197  Entola            Teemu        KJ/Mart    1367       5   
 198  Hafren            Tiger        KJ/Topeli  1367       8   
 199  Hyytiäinen        Topias       TammerSh   1366      21   
 200  Jaakkola          Urho         KJ/        1366       5   
 201  Komonen           Alfons       JärvSK     1366      10   
 202  Mäkynen           Rafael       K/Meri-P   1366       7   
 203  Pölkki            Reko         EtVaS      1366      25  L
 204  Hasselman         Elton        KJ/Cygnae  1364       5   
 205  Velagapudi        Vihan        MatSK      1364     118  L
 206  Palttala          Atte         TammerSh   1363     171   
 207  Al Hamoud         Lyal         MatSK      1362      73  L
 208  Issa              Kamil        Int        1362      20   
 209  Kotimäki          Julia        Pässi      1362      24   
 210  Pekkinen          Peter        KJ/Aarn    1361      16   
 211  Näppinen          Maksim       Int        1360     137   
 212  Koivisto          Noel         KJ/Kissan  1359       5   
 213  Lepistö           Miko         KJ/TheEng  1359       3   
 214  Pohjola           Jasu         K/Toejoe   1359       7   
 215  Sahin             Enes         KJ/Englan  1359      18   
 216  Tuohisto-Kokko    Emil         KurVi      1359       7   
 217  Malmi             Mikko        KJ/Kant    1357      16   
 218  Ojasti            Onni         KJ/Niss    1357      10   
 219  Alakoski          Eino         KJ/Kuljun  1356       5   
 220  Arvila            Aaro         KymS       1356       6   
 221  Mäkelä            Aarne        PSY        1356      12   
 222  Mäki              Kalle        HSK        1356     173   
 223  Antonova          Maria        JoeSK      1355      72   
 224  Kheinonen         Denis        Int        1355      22   
 225  Laakso            Iiro         KJ/Lintul  1355       4   
 226  Almiala           Into         KJ/        1354      10   
 227  Kemppainen        Pauli        KJ/Nissni  1354      50   
 228  Tallberg          Patrick      KJ/Laur    1354       5   
 229  Dyral             Dody         KJ/Viikin  1352       5   
 230  Majidian          Erika        Int        1352     180   
 231  Soimala           Joona        PSY        1352      23   
 232  von Schulman      David        HSK        1352      70   
 233  Jääskeläinen      Joel         KJ/Kaleva  1351       3   
 234  Lutt              Kedon        KJ/Mati    1351       5   
 235  Männistö          Ella         K/Nuoli    1351      12   
 236  Salminen          Onni         KJ/Kuitin  1350       5   
 237  Virtanen          Leevi        MatSK      1349      54   
 238  Asplund           Eva-Maria    Aatos      1348      10   
 239  Haataja           Niko         RovSK      1348      13   
 240  Hilden            Santeri      MatSK      1348     128   
 241  Hero              Topi         MatSK      1347     105   
 242  Nimbekar          Pinaki       KJ/Englan  1347       3   
 243  Kremenenko        Nikolai      HSK        1346      41   
 244  Pohjaranta        Santeri                 1346      20   
 245  Haapalinna        Juho         KJ/Päivän  1345       5   
 246  Kallio            Tuomas       KJ/Jousen  1345       5   
 247  Kukkola           Onni         K/Kuljun   1345      12   
 248  Pukkinen          Juha         KJ/Kall    1345       5   
 249  Röyskö            Antti        KJ/        1345       6   
 250  Tyrväinen         Eero         TammerSh   1345      34   
 251  Brummer           Constantin   KJ/Kron    1344       9   
 252  Hautaniemi        Juho         KJ/Niitty  1344       2   
 253  Kimpimäki         Lauri        TammerSh   1344      54   
 254  Mantulin          Artjom       Int        1344     105   
 255  Srivastava        Tathya       K/Theeng   1343      70   
 256  Säles             Karri        K/Päivän   1343      10   
 257  Kimpimäki         Juho         TammerSh   1342      37   
 258  Nygren            Emil         KJ/Haga    1342      20   
 259  Julkunen          Laura        TammerSh   1341      14   
 260  Brummer           Severin      KJ/Kron    1339       9   
 261  Happo             Teemu        KJ/Merito  1339       5   
 262  Lindström         Casimir      KJ/Kaleva  1339       6   
 263  Saarikoski        Anna-Sofia   K/Meri-P   1339       6   
 264  Nieminen          Viivi        K/Meri-P   1337       7   
 265  Roman             Vera         KJ/Topeli  1337       2   
 266  Aulanko           Oskari       MatSK      1336      89   
 267  Lehtola           Selma        KJ/Ress    1336      10   
 268  Saranen           Mikael       Aatos      1336       7   
 269  Pelttari          Kerkko       K/Päivöl   1335      10   
 270  Puolitaival       Aaro         K/Lauri    1335      15   
 271  Helanti           Eero         K/Lielah   1334      14   
 272  Sippola           Saana        KurVi      1334      14  L
 273  Hiipakka          Mitro        K/Meri-P   1333       7   
 274  Julkunen          Joonas       TammerSh   1333      77   
 275  Oikarinen         Pietari      HämSK      1333      14   
 276  Tuuri             Julia        MatSK      1333      55   
 277  Wahlbäck          Aleksi       Int        1333     137   
 278  Hänninen          Saku         KJ/Nöyk    1332      10   
 279  Vähätalo          Ville        HSK        1332      62   
 280  Bokovaya          Daria        K/Saarni   1331      29   
 281  Freund            Reetta       KJ/Mankka  1331      10   
 282  Holopainen        Aapo         KSY        1331       2   
 283  Kinnunen          Konsta       TammerSh   1331      39   
 284  Lehto             Juhani       KJ/Souk    1331       5   
 285  Ruotu             Oona         KJ/Komeet  1331       4   
 286  Ryzhenkov         Alexey       K/Maunul   1331      11   
 287  Teittinen         Roni         KJ/Seppo   1331      24   
 288  Jokinen           Sini         TammerSh   1330     118  L
 289  Tsivourakis       Minos        KJ/Tuomar  1329      29   
 290  Jauhiainen        Arttu        KJ/Tööl    1328       5   
 291  Järvinen          Jonatan      KJ/Vihe    1328       4   
 292  Myller            Pekka        KJ/Suhm    1328      15   
 293  Telivuo           Werner       KJ/Cygn    1328      11   
 294  Virtanen          Eemil        KJ/Juhann  1328       5   
 295  Seitsonen         Tapio        MatSK      1327      29   
 296  Heino             Julius       KJ/        1326       5   
 297  Heinsalmi         Alvin        KJ/        1326       2   
 298  Store             Alexander    KJ/Cygn    1326      10   
 299  Vaalgamaa         Vilja        KJ/Käpylä  1326       5   
 300  Willman           Tiitus                  1326       7   
 301  Auvinen           Onni         K/Juhannu  1325      12   
 302  Kuosmanen         Eeli         KJ/Käpylä  1325       2   
 303  Santamäki         Santeri      K/Koivi    1325      17   
 304  Susi              Erkki        KJ/Meri    1325       4   
 305  Vainio-Mattila    Joona        KJ/        1325       4   
 306  Heino             Pessi        EtVaS      1324      12  L
 307  Pitsinki          Lauri        KJ/        1323       5   
 308  Pulkkinen         Joose        KJ/Tuom    1323      14   
 309  Hietala           Tarmo        K/Rahol    1322      12   
 310  Kuhta             Veeti                   1322       9   
 311  Suvanto           Tatu         KJ/Meri    1322      16   
 312  Kähkönen          Peetu        KJ/Nissni  1321      15   
 313  Mendes            Kyllian      K/Turku    1321      12   
 314  Nuotio            Leo          KJ/Nöykki  1321      63   
 315  Virta             Aapo         K/Vehma    1321      12   
 316  Hu                Jason        KJ/Kome    1320       7   
 317  Santonen          Samuel       KJ/        1320      10   
 318  Viitala           Aatu         KurVi      1320       7   
 319  Kantell           Roope        TammerSh   1319      59   
 320  Pulkkinen         Juuso        KJ/        1319      15   
 321  Rautama           Otso         KJ/Niit    1319       9   
 322  Mäkinen           Casper       KJ/Kuljun  1318       5   
 323  Panchin           Ruslan       Int        1318      38   
 324  Tsivourakis       Maximos      KJ/Tuomar  1318      30   
 325  Virtanen          Tommi        K/Kaaris   1318       7   
 326  Niittynen         Valtteri     KJ/Juhann  1317       5   
 327  Toivonen          Niko         MatSK      1317      53   
 328  Valli             Volmari      KJ/Härmäl  1317       5   
 329  Häyhä             Juuso        KJ/Suoram  1316       5   
 330  Nimbekar          Tarini       KJ/Englan  1316       9   
 331  Rosendahl         Leo          JärvSK     1316      10   
 332  Halme             Alex         KJ/Kant    1315      18   
 333  Myllyniemi        Ville        KJ/Meri    1315      14   
 334  Numminen          Joel         KJ/Tamper  1315       9   
 335  Jylhä             Elina        TammerSh   1314      28   
 336  Kaarineva         Veeti        K/Olkah    1314      12   
 337  Linkola           Jonathan     KJ/Kall    1314      12   
 338  Osmekhin          Vladimir     MatSK      1314      75   
 339  Pesonen           Otso         HämSK #    1314       6   
 340  Skog              Tommy        KJ/Cygn    1314       7   
 341  Tauriainen        Janniina     K/Kaleva   1314       7   
 342  Fontanilla        Ron          KJ/Väinöl  1313       5   
 343  Balwani           Beta         KJ/        1312       6   
 344  Kukkonen          Erland       KJ/Jala    1312      22   
 345  Nuotio            Senna        KJ/Nöyk    1312       9   
 346  Riihelä           Elias        KJ/        1312       6   
 347  Lehtinen          Joose        LoimSK     1311      49   
 348  Moisio            Miska        TammerSh   1311      62   
 349  Bereti            Bruno        MatSK #    1310      32   
 350  Einola            Miro         K/Väinöl   1310       7   
 351  Karvonen          Julius       KJ/Eest    1310       5   
 352  Mustonen          Alma         K/Nuoli    1310       7   
 353  Yue               Owen         MatSK      1310      42   
 354  Mykkänen          Joonas       K/Kaleva   1309      13   
 355  Kuusisto          Samuel       TuTS       1308       7   
 356  Stenvall          Oscar        K/Laurin   1308      12   
 357  Virros            Oskar        K/Matin    1308      17   
 358  Kerttula          Jani         K/Marti    1307      29   
 359  Laukkanen         Matias       KJ/Souk    1307       5   
 360  Virintie          Valtteri     K/Rahola   1307      12   
 361  Hietala           Martti       KJ/Lentäv  1306       4   
 362  Puustinen         Sauli        KJ/Suhm    1306      15   
 363  Lindholm          Jaakko       KJ/Iivi    1305      11   
 364  Mäkinen           Matias       K/Nuolia   1305      12   
 365  Orre              Ville        VammSK     1305      27   
 366  Sukanen           Eetu         K/Mankk    1305      19   
 367  Cohen             Max          KJ/Tähtin  1304      11   
 368  Keskinen          Jesper       K/Liela    1304       7   
 369  Linnainmaa        Jarno        KJ/Tööl    1304      11   
 370  Heikkilä          Lauri        KJ/Naiste  1303      10   
 371  Aminoff           Sebastian    G          1302      16   
 372  Maijala           Penni                   1302       5   
 373  Paraoanu          Antti        KJ/Seppo   1302      25   
 374  Räsänen           Lauri        KJ/Engl    1302      10   
 375  Szolga            Bertala      KJ/Englan  1302       4   
 376  Leisma            Aarne        KJ/Nöyk    1301       4   
 377  Sukanen           Ninni        KJ/Kilonp  1301      18   
 378  Tuohisto-Kokko    Joonas       KurVi      1301       7   
 379  Brax              Henri        KJ/Rans    1300       5   
 380  Halme             Kim          TammerSh   1300      13   
 381  Lemberg           Jere         KJ/Iivi    1300      17   
 382  Passi             Jere         MatSK      1300      99   
 383  Aurela            Valtteri     MatSK      1299      71   
 384  Freund            Otto         K/Mankka   1299      13   
 385  Lempinen-Cabana   Marc         KJ/Cygn    1299      30   
 386  Virtanen          Fanny        KJ/Meri    1299      22   
 387  Bogdanov          Jaromir      Int        1298      51   
 388  Irjala            Arttu        MatSK      1298      50   
 389  Putkisaari        Veikka       TammerSh   1298       7   
 390  Savela            Mikko        KJ/Käpy    1298      14   
 391  Alasalmi          Veeti        KJ/Haim    1297      11   
 392  Hietaniemi        Anna         MatSK      1297      69   
 393  Lehtinen          Tatu         K/Liela    1297       7   
 394  Huang             Leo          K/Theeng   1296      56   
 395  Lehtivaara        Antti        MatSK      1296      25   
 396  Zhang             Yuhao        KJ/Tamper  1296       5   
 397  Hankaa            Eetu         KJ/Juva    1295       4   
 398  Kovbasenko        Maxim        Int        1295      26   
 399  Pettersson        Emil         KJ/Cygnae  1295      10   
 400  Rasia             Miittu       KJ/Kant    1295       4   
 401  Pahlman           Emil         KJ/        1294      22   
 402  Sadovnikov        Maxim        Int        1294      13   
 403  Galita            Alexandru    KJ/Eest    1293      17   
 404  Karvonen          Auvo         KJ/Vihe    1293       4   
 405  Liimatainen       Jaani        K/Kuljun   1293       7   
 406  Nokso-Koivisto    Markus       LoimSK     1293     198   
 407  Soitu             Edvard       Int        1293      37   
 408  Heino             Janina       K/Meri-P   1291       6   
 409  Häiväläinen       Alina        KurVi      1291       7   
 410  Kario             Daniel       KJ/Engl    1291      12   
 411  Olkhovsky         Timofei      Int        1291       7   
 412  Andreev           Aleksi       KJ/Tööl    1290      16   
 413  Hakkari           Matteus                 1290       7   
 414  Hilden            Eero         K/Toejoe   1290       6   
 415  Visa              Alfred       KJ/Westen  1290      37   
 416  Mäensivu          Juho         VammSK     1289      11   
 417  Niemelä           Miika        K/Kuljun   1289      12   
 418  Seppälä           Samuel       KJ/Nöyk    1289      27   
 419  Utriainen         Aava         KJ/Niitty  1289       4   
 420  Autio             Noel         KJ/Elia    1288       9   
 421  Björklund         Pauli        Int        1288      13   
 422  Erkkilä           Eelis        KJ/Tuom    1288      15   
 423  Hillman           Julianna     K/Toejoe   1288       7   
 424  Koskinen          Karlos       MatSK      1288      62   
 425  Myyryläinen       Neea         K/Jalav    1288       7   
 426  Kirov             Vanessa      Int        1287      87   
 427  Seppälä           Niki         KJ/Cygn    1287      13   
 428  Vuorio            Daniel       EtVaS      1287      21   
 429  Denisovs          Roberts      K/Merito   1286      18   
 430  Eerola            Axel         HSK        1286     131  L
 431  Itkonen           Joel         KJ/Matt    1286       5   
 432  Levo              Roni         KJ/Seppo   1286       5   
 433  Salonen           Juho         KJ/Kantok  1286       5   
 434  Salisma           Nooa         K/Messuk   1285      19   
 435  Moilanen          Jesper       K/Nuoli    1284      12   
 436  Mäntylä           Tommi        KJ/Mank    1284       5   
 437  Suolinna          Teemu        KJ/Lato    1284       5   
 438  Kausiala          Kim          KJ/Naiste  1283       5   
 439  Kinnunen          Urho         KJ/Snellm  1283      38   
 440  Lempola           Juho         MatSK      1283      93   
 441  Arruda de         Antonio      KJ/        1282       5   
 442  Kauppila          Urho         KJ/Kataja  1282       4   
 443  Mäki-Uuro         Tuure        HSK        1282     177   
 444  Puistosalo        Antti        K/Nöykk    1282       3   
 445  Simula            Tuomas       MatSK      1282      57   
 446  Tella             Lauri                   1282       7   
 447  Karhula           Adam         MatSK      1281     163  L
 448  Lakoma            Aaro         K/Niitty   1281      52   
 449  Miinala           Einari       KJ/Hillat  1280      11   
 450  Skonbäck          Aleksi       KJ/Mikk    1280       5   
 451  Tuloisela         Tapio        KJ/Munk    1280       9   
 452  Allonen           Matteus      KJ/TheEng  1279      12   
 453  Jaakkola          Elmo         KJ/        1279       5   
 454  Konsell           Meri         TSY        1279      41   
 455  Alastalo          Markku       KJ/Suhm    1278      28   
 456  Huotari           Veeti        KJ/Härmäl  1278      19   
 457  Takamaa           Altti        KJ/Mankka  1278       5   
 458  Bungov            Ilja         TammerSh   1277      18  L
 459  Hallamaa          Oskari       KJ/Engl    1277       5   
 460  Hollmerus         Elisabet     TammerSh   1277     152  L
 461  Antonov           Nikolai      JoeSK      1276      61   
 462  Ilonen            Timo         K/Meri-P   1276       6   
 463  Joensuu           Jere                    1276       6   
 464  Kettula           Leonard      KJ/Topeli  1276      18   
 465  Syrjälä           Sami         MatSK      1276      59   
 466  Janke             Paula        KJ/Jous    1275       5   
 467  Siekkinen         Mikke        KJ/Niss    1275      11   
 468  Halme             Aleksi                  1274       7   
 469  Korhonen          Toni         K/Kaaris   1274       7   
 470  Näppinen          Mihail       Int        1274     100   
 471  Leiniö            Juha         MatSK      1273      23   
 472  Nazarov           Stanislav    ESK        1273     121   
 473  Sundman           Bianca       KJ/Niitty  1273      12   
 474  Li                Bojia        KJ/Kome    1272       9   
 475  Nuutinen          Henry        TSY        1272      23   
 476  Raju              Raghav       KJ/Kilonp  1272      21   
 477  Alastalo          Valtteri     K/Suhmu    1271      30   
 478  Joensuu           Nooa         K/Härmäl   1271      12   
 479  Lind              Aaron        K/Svensk   1271       7   
 480  Mäki              Nelli                   1271       9   
 481  Ala-Tauriala      Henri        KJ/Tähtin  1270      11   
 482  Finnlund          Oliver       K/Kinnar   1270       6   
 483  Heino             Roope        K/Häm.n    1270       7   
 484  Huovila           Hiski        KJ/Täht    1270      22   
 485  Luosto            Tuure        TammerSh   1270     113   
 486  Tuomainen         Neo          KJ/Moisio  1270       5   
 487  Turunen           Kasper       MatSK      1270     113  L
 488  Asikainen         Eeli         TuTS       1269      39   
 489  Suolinna          Jani         KJ/Lato    1269      42   
 490  Kekkonen          Aleksi       JoeSK #    1268      48   
 491  Myllykangas       Viljami      KJ/Jousen  1268       5   
 492  Nucci             Luca         KJ/Meri    1267      16   
 493  Saarinen          Eero         K/Häm.n    1267       7   
 494  Yletyinen         Samu         KymS       1267       6   
 495  Abhayantha        Malik        KJ/Engl    1266       4   
 496  Isomäki           Alvar        MatSK      1266      64   
 497  Kekkonen          Miko         KJ/Suhm    1266      10   
 498  Majamaa           Elias        KJ/Saunal  1266      12   
 499  Malmberg          Alexander    K/Hämee    1266       7   
 500  Juujärvi          Julian       K/Kuljun   1265       6   
 501  Areeb             Abdul Quadir KJ/Engl    1264       5   
 502  Jacoby            Erik         KJ/Meri    1264       8   
 503  Lilja             Eero         MatSK      1264      37   
 504  Rantanen          Lotta        KJ/Engl    1264       9   
 505  Vasama            Junias       KJ/Topeli  1264      11   
 506  Jing              Leo          KJ/Kome    1263      20   
 507  Mulari            Atte         KJ/Hillat  1263      11   
 508  Honkanen          Kimi         JoeSK #    1261      20   
 509  Mansikka          Luka         KJ/TheEng  1261      31   
 510  Mäkituuri         Paavo        TammerSh   1261       7   
 511  Pajukangas        Väinö        MatSK      1261       7   
 512  Palomo            Mauro        K/Käpylä   1261      28   
 513  Ahola             Otto         KäpSK      1260      31   
 514  Ruusunen          Onni         TammerSh   1260      16  J
 515  Erkinheimo        Julius       KJ/Topeli  1259       4   
 516  Hihnala           Eeli                    1259       7   
 517  Nicoletti         Luca         KJ/Snellm  1259      10   
 518  Aarnio            Eero         KJ/Mäntym  1258       9   
 519  Brummer           Aleksander   KJ/Kron    1258       8   
 520  Leikas            Max          KJ/Vant    1258       6   
 521  Soininen          Juho         KJ/Jousen  1258       5   
 522  Savijärvi         Arttu        TammerSh   1257      15   
 523  Hätönen           Niko         K/Pelto    1256      12   
 524  Mäkeläinen        Tommi        K/Porola   1256       7   
 525  Pekkarinen        Joonatan     K/Iivis    1256       6   
 526  Sönnerstad        Linn         KJ/Topeli  1256       4   
 527  Hallamaa          Petteri      KJ/Englis  1255      25   
 528  Irjala            Atte         MatSK      1255      23   
 529  Koreneff          Maksimilian  KJ/Rans    1255      11   
 530  Riihioja          Antti        K/Olkah    1255       7   
 531  Sergeev           Klim         K/Juhannu  1255       7   
 532  Trofimov          Alexey                  1255       7   
 533  Pajunen           Vertti       K/Lentäv   1254      12   
 534  Pillikko          Roope        K/Kinnar   1254       6   
 535  Rönkkö            Eetu         K/Koul06E  1254       7   
 536  Salonen           Samu         K/Kulosa   1254       5   
 537  Tiilikainen       Pablo        KJ/Tööl    1254       5   
 538  Gheorgiu          Ana          LeppSisu   1253       7   
 539  Nefedov           Danil        Int        1253      41   
 540  Torpo             Eero         KJ/Aarn    1253      11   
 541  Hautanen          Jesse        K/Nuoli    1252       7   
 542  Korenius          Aaro         KJ/Jous    1252       5   
 543  Paananen          Oona         KJ/Meri    1252      35   
 544  Reinius           Oliver       KJ/Kome    1252       9   
 545  Tasa              Joel         K/Soukka   1252       7   
 546  Wenell            Reko         KJ/Aarn    1252      47   
 547  Alasalmi          Eetu         KJ/Haim    1251      10   
 548  Hidama            Noa          KJ/Rans    1251      14   
 549  Järvenpää         Lauri        KJ/Soukan  1251       4   
 550  Chakhovich        Anton        KJ/Suom    1250       8   
 551  Elomaa            Eeli         KJ/Saunal  1250       5   
 552  Hu                Jamin        KJ/Kome    1250      30   
 553  Hyvärinen         Hilla        KJ/        1250       9   
 554  Sjögren           Jesse        K/Kertt    1250       6   
 555  Vehtari           Jasu         K/Aarni    1250      15   
 556  Aukia             Erkka        K/Svensk   1249       7   
 557  Hellgren          Lassi        KJ/Nissni  1249      32   
 558  Kohonen           Juho         KSY        1249      37   
 559  Laitinen          Tommi        K/Naiste   1249      41   
 560  Pölkki            Eino         EtVaS      1249      25   
 561  Vappula           Oskari       KJ/Kome    1249       5   
 562  Arminen           Milla        KJ/Jousen  1248       4   
 563  Herva             Nooa         K/Kastel   1248       7   
 564  Suhonen           Mikael       KJ/Jousen  1248       5   
 565  Vauhkala          Paavo        KJ/Soukan  1248       4   
 566  Vuori             Hugo         TammerSh   1248      13   
 567  Zolotov           Daniil       Int        1248      38   
 568  Hassinen          Aake         KJ/Kaleva  1247       6   
 569  Mäki-Uuro         Klaara       HSK        1247     171   
 570  Seitsonen         Tuomas       KJ/Mankka  1247       5   
 571  Sukanen           Jussi        MatSK      1247      23   
 572  Katinas           Marijus      K/Käpylä   1246       6   
 573  Lyberopoulos      Oskar        KJ/Laur    1246       5   
 574  Rehtola           Samu         AkaaS      1246      34   
 575  Riikonen          Aurora       KJ/Englis  1246      29   
 576  Siltala           Akseli       KJ/Nöyk    1246       9   
 577  Usvajärvi         Niko         TammerSh   1246      28   
 578  Vehkaoja          Daniel       KJ/Niitty  1246      28   
 579  Ylönen            Jussi        KJ/Nöykki  1246       4   
 580  Witick            Konrad       KJ/Cygnae  1245       5   
 581  Witick            Peik         KJ/Cygn    1245       8   
 582  Nemelainen        Daniel       KJ/Ress    1244       6   
 583  Barck             Roope        MatSK      1243      14   
 584  Heiliö            Toivo        MatSK      1243      30   
 585  Hernesniemi       Eetu         KJ/Pihl    1243      11   
 586  Makkonen          Veeti        KJ/Mankka  1243       5   
 587  Palojoki          Sakari       KJ/Aarniv  1243       4   
 588  Varila            Olli         K/Nöykk    1242      11   
 589  Kuivila           Nico         KJ/Naiste  1241      10   
 590  Reinivaara        Emilia       K/Svensk   1241       7   
 591  Salokanta         Marcus       TammerSh   1241       7   
 592  Valli             Akusti       K/Härmäl   1241       5   
 593  Forsman           Niklas       KJ/Kissan  1240       5   
 594  Tamminen          Panu         KJ/Juva    1240       5   
 595  Tiitta            Lotta        MatSK      1240      94   
 596  Vuohelainen       Atro         K/Nuoli    1240       7   
 597  Katsikogiannis    Anastasios   K/Europe   1239       6   
 598  Mustonen          Niko         KJ/Matinl  1239      32   
 599  Puska             Juho         KJ/Jous    1239      20   
 600  Rantala           Max          KJ/Topeli  1239       4   
 601  Bhupathiraju      Leel         KJ/Komeet  1238      15   
 602  Sara              Akseli       K/Komeet   1237      28   
 603  Gheorgiu          Vlad         LeppSisu   1236       7   
 604  Pomren            Daniel       KJ/        1236       9   
 605  Rajala            Leena        Int        1236      12   
 606  Reiter            Artemi       Int        1236      38   
 607  Saari             Hilma        KJ/Lentäv  1236       4   
 608  Skogster          Lotta        K/Svensk   1236       6   
 609  Castagno          Riccardo     K/Härmäl   1235      23   
 610  Kausto            Karri        KJ/Mart    1235       5   
 611  Pohjaranta        Samuli                  1235      20   
 612  Rajaniemi         Luukas       K/Ikurin   1235       7   
 613  Suutarinen        Rasmus       KJ/Vant    1235       6   
 614  Boman             Leevi        K/Koivis   1234      10   
 615  Karvonen          Antto        K/Käpylä   1234      14   
 616  Puska             Heikki       KJ/Jousen  1234      10   
 617  Stenros           Cia          K/Meri-P   1234       6   
 618  Kuparinen         Savva        KJ/Jous    1233       3   
 619  Laihonen          Veronika     JyS        1233      79  L
 620  Lammi             Valtteri     TuTS       1233      12   
 621  Aho               Juha         KJ/Rans    1232       6   
 622  Miranda Laiho     Jussi        K/Rauni    1232       7   
 623  Helanti           Aarne        K/Lentäv   1231      14   
 624  Järvinen          Mikael       KJ/Mäntym  1231      11   
 625  Laaksonen         Lari         K/Väinöl   1231       6   
 626  Soimala           Jonna        K/Meri-P   1231       6   
 627  Zurban            Leo          KJ/Merito  1231      10   
 628  Avela             Max          MatSK      1229      31   
 629  Rantanen          Aarni                   1229       6   
 630  Hirvonen          Tuomas       KJ/Munk    1228       9   
 631  Multimäki         Teppo        K/Merito   1228      24   
 632  Ruzhechko         Aleksandr    Int        1228      19   
 633  Kocetkov          Simo         TammerSh   1227       4   
 634  Kuokkanen         Aleksi       KJ/Juho    1227       5   
 635  Moisio            Teemu        KJ/Haim    1227       4   
 636  Taubert           Johannes     TammerSh   1227      19   
 637  Tuunanen          Jasse        KJ/Engl    1227      10   
 638  Kemppinen         Kaius        K/Luosta   1226       3   
 639  Laamanen          Juri         KJ/Suom    1226       4   
 640  Muhonen           Ilkka        K/Vehma    1226      12   
 641  Ruokamo           Otto         KäpSK      1226      87   
 642  Castejon          Miki         K/Iivisn   1225       4   
 643  Halmeenmäki       Aapo         Aatos      1225      44   
 644  Henriksen         Charlie      KJ/Cygnae  1225       4   
 645  Hollmen           Jonathan     KJ/        1225       8   
 646  Kario             Hannu        KJ/Engl    1225      18   
 647  Lindroos          Sisu         KurVi      1225      12   
 648  Miettinen         Vilma        KJ/Jalava  1225       4   
 649  Niittynen         Oskari       K/Juhannu  1225      12   
 650  Padilla           Pietari      KJ/Mikk    1225       4   
 651  Stejskal          Lucas        KJ/Topeli  1225       4   
 652  Tikka             Onni         K/Päivä    1225      11   
 653  Venetjoki         Antti        K/Takahu   1225      13   
 654  Wallenius         Anton        KJ/        1225       4   
 655  Nava              Benjamin     KJ/Cygn    1224      10   
 656  Wartiovaara       Emilia       KJ/Cygnae  1223       4   
 657  Rannila           Toivo        KJ/Jous    1222       5   
 658  Yang              Qingxin      KJ/Engl    1221      11   
 659  Rinne             Juuso        KJ/Härmäl  1220       4   
 660  Hollanti          Timi         KJ/Juho    1219       5   
 661  Koskinen          Aaro         SalSK      1219      41   
 662  Ponomarenko       Alexandra    K/Merito   1219      12   
 663  Vaitilo           Joel         K/Jouse    1219      49   
 664  Launonen          Veikko       KJ/Kaleva  1218       6   
 665  Maan              Vaije        KJ/Cygn    1218      33   
 666  Muttonen          Tuomo        KJ/Merit   1218      15   
 667  Nurtleuov         Yelzhan      Int        1218       5   
 668  Näppinen          Andrey       Int        1217      17   
 669  Rotkus            Riku         PSY        1217      34   
 670  Ruhanen           Otto         Seppo      1217      14   
 671  Tiuraniemi        Jeremias     KJ/Matinl  1217       4   
 672  Turunen           Tomi                    1217      19   
 673  Viitanen          Rony         KJ/Väinöl  1217       5   
 674  Österlund         Eero         KJ/Kall    1217      16   
 675  Ihalainen         Saku         KJ/Tuomar  1216      45   
 676  Laitinen          Aleksi       Int        1216      18   
 677  Nuutinen          Miro         KJ/EIS     1216       4   
 678  Pajula            Edvard       Int        1216      69   
 679  Castren           Caius        KJ/Iivisn  1215       5   
 680  Häiväläinen       Oona         KurVi      1215       7   
 681  Jiang             Mark         KJ/Kilonp  1215       9   
 682  Julkunen          Lari-Pekka   K/Rauni    1215       7   
 683  Huuskonen         Aino         KJ/Engl    1214      21   
 684  Rechardt          Akilles      K/Tähti    1214      12   
 685  Tai               Le           KJ/Tamper  1214       5   
 686  Uotila            Riku         KJ/Vahann  1214      10   
 687  Väisänen          Otso         TSY        1214      96   
 688  Poltavskaya       Ilona        Int        1213      46  L
 689  Jaurakkajärvi     Jonne        K/Talvik   1212       6   
 690  Lehto             Jaakko       KJ/Souk    1212       5   
 691  Luosto            Otso         TammerSh   1212      66   
 692  Mikkola           Martin       K/Aarni    1212      12   
 693  Naatula           Simo         K/Lauri    1212      12   
 694  Väättänen         Riku         KJ/Iivisn  1212       5   
 695  Haavisto          Triinu       KurVi      1211       6   
 696  Kaipiainen        Tatu         KJ/Soukka  1211       5   
 697  Särkilä           Tuomas                  1211       7   
 698  van Eynde         Maxim        Int        1211      83   
 699  Yli-Hukkala       Johan        KJ/Kant    1211      17   
 700  Järvenpää         Olli         KJ/Soukka  1210       5   
 701  Kittilä           Taavi        HämSK #    1210       5   
 702  Kukkola           Aatu         KJ/Juho    1210       5   
 703  Sharma            Om           KJ/Englis  1210       5   
 704  Jokinen           Joni         KJ/Nöyk    1209       5   
 705  Eskelinen         Eero         KJ/Martin  1208       5   
 706  Kangasniemi       Nuutti       KJ/Kaleva  1208       6   
 707  Pasanen           Saku         KJ/Kaleva  1208       6   
 708  Virtanen          Urho         HartSK     1208      10   
 709  Ekimov            Timo         Int        1207       7   
 710  Virkkunen         Saara        KJ/Meri    1207      10   
 711  Hannikainen       Elias        PorvSK     1206      13   
 712  Hirsto            Lauri        KJ/        1206       5   
 713  Järvinen          Elias                   1206       6   
 714  Simola            Onni         K/Rahol    1206      12   
 715  Syrjälahti        Aaro         KJ/Kilo    1206       5   
 716  Kesola            Jani                    1205       7   
 717  Lammi             Otto         Aatos      1205      63   
 718  Ojala             Inka                    1205      12   
 719  Pohjanmaa         Atte         KJ/Mank    1205       5   
 720  Tiitta            Luukas       MatSK      1205      30   
 721  Hollo             Lauri        KJ/Mart    1204      10   
 722  Koivula           Rasmus       KJ/Seppo   1204      14   
 723  Lappi             Aurora       Pässi      1204     226  L
 724  Mahmud            Evan         KJ/Nöyk    1204       5   
 725  Nyberg            Elis         KJ/Haga    1204      13   
 726  Lantela           Liina        KJ/Jalava  1203       5   
 727  Rintala           Nero         KJ/Englis  1203       5   
 728  Seo               Sunjae       TammerSh   1203      12  L
 729  Kaukanen          Tuure        TSY        1202      48   
 730  Pajari            Henri        KJ/Souk    1202       5   
 731  Pitkänen          Arttu        K/Järve    1202       7   
 732  Tarsa             Alexandr     Aatos      1202       7   
 733  Castren           Casper       K/Iivis    1201      41   
 734  Ekholm            Kim          G          1201      48   
 735  Kärki             Samu         TammerSh   1201      77   
 736  Nyrhinen          Juuso        KJ/Täht    1201       9   
 737  Rajaniemi         Tomi         KJ/Juho    1201       4   
 738  Ryhänen           Jarno        K/Vesal    1201       6   
 739  Syrjä             Ilja         K/Svensk   1201       7   
 740  Knuutila          Viljami                 1200       6   
 741  Bonsdorff         Amos         K/Merit    1199      16   
 742  Kevarinmäki       Janne        K/Martin   1199      17   
 743  Vainio-Mattila    Nooa         KJ/        1199       5   
 744  Hyttinen          Topias       VammSK     1198       7   
 745  Kivioja           Lauri        K/Suoram   1198       7   
 746  Hahkio            Helka        K/Tähkä    1197       6   
 747  Lindberg          Oskar        KJ/Haga    1196       5   
 748  Ailunka           Olli         KJ/Hillat  1195       5   
 749  Mätäsniemi        Aaro         KJ/Moisio  1195       2   
 750  Kremenenko        Anton        HSK        1194      40   
 751  Ronkanen          Elias        TammerSh   1194      13   
 752  Hallman           Anni         ESK        1193       9   
 753  Peltonen          Otto         KJ/Souk    1193       5   
 754  Vaalgamaa         Aaro         KJ/Käpylä  1193       5   
 755  Dahlström         Oskar        KJ/        1192       8   
 756  Hirvonen          Kirmo        KJ/Souk    1192      10   
 757  Oksanen           Maria        Int        1192       7   
 758  Somerkallio       Simeon       KJ/        1192       3   
 759  Wesamaa           Oliver       KJ/Kome    1192      10   
 760  Nissilä           Oskari       KJ/Mikk    1191       5   
 761  von Becker        Eero         TammerSh   1191      11  L
 762  Branea            Victor       K/Posti    1190      11   
 763  Kääriä            Anton        KJ/Snellm  1190       9   
 764  Metsola           Oiva         KJ/Päiv    1190       5   
 765  Vlasov            Akim         Int        1190       7   
 766  Eremenkov         Konsta       KJ/Mart    1189       7   
 767  Hauru             Aaro         K/Saunal   1189      14   
 768  Karali            Otso         KJ/Nöykki  1189       4   
 769  Lähteenmäki       Kerttu       K/Hansak   1189       7   
 770  Melarto           Valtti       EtVaS      1189      73   
 771  Paldanius         Niklas       K/Pähki    1189      12   
 772  Pavljuk           Mihail       Int        1189      42   
 773  Jaskiewicz        Magnus       KJ/Kilonp  1188      13   
 774  Kokkonen          Lassi        MatSK      1188      46   
 775  Lehtinen          Jaakko       K/Matin    1188      17   
 776  Vienonen          Jimi         K/Kertt    1188      14   
 777  Pöntinen          Jaakko       KJ/Aarn    1187      11   
 778  Salo              Veera        K/Messu    1187       7   
 779  Viljakainen       Lalai        KJ/Ress    1187       5   
 780  Vuorilehto        Kivi         KJ/Mäntym  1187       4   
 781  Lardot            Victor       KJ/Rans    1186       5   
 782  Vesikallio        Vilho        KJ/Kataja  1186       4   
 783  Lahdensuo         Mikael       K/Koivis   1185       7   
 784  Praks             Eemil        KJ/        1185      15   
 785  Puittinen         Juhani       K/Tehtaa   1184       6   
 786  Sälli             Viliam       KJ/Vahann  1184       5   
 787  Vuorio            Mikael       EtVaS      1184      34   
 788  Äikäs             Leevi        KJ/Kaleva  1184       4   
 789  Ahonen            Aaro         KJ/        1183       5   
 790  Puisto            Jimi         K/Jalava   1183       7   
 791  Westerlund        Samuel       KJ/Rudolf  1182       4   
 792  Lapington         Onni         KJ/TheEng  1181       5   
 793  Maanoja           Artturi      KJ/        1181       8   
 794  Myller            Joni         JoeSK #    1181      12   
 795  Pulkkinen         Eetu         KJ/Tuomar  1181      17   
 796  Salisma           Sofi         K/Messuk   1180       6   
 797  Salminen          Saimi        KJ/Jalava  1180       4   
 798  Koistinen         Rasmus                  1179      12   
 799  Raassina          Veikka       KJ/Suhm    1179       6   
 800  Ranta             Richard      KJ/Tööl    1178       5   
 801  Särkkä            Eva-Mei      KJ/Englis  1178      14   
 802  Lehtinen          Tia          K/Pähki    1177       7   
 803  von Schulman      Robert       HSK        1177      35   
 804  Balauev           Samir        Int        1176       7   
 805  Tuominen          Ellida       K/Meri-P   1176       6   
 806  Patosalmi         Samu                    1175       5   
 807  Stejskal          Victor       KJ/Topeli  1175       4   
 808  Ichthenko         Sergei       KJ/Ress    1174      11   
 809  Kuisma            Andre                   1174       7   
 810  Hautala           Henri        KJ/Kilonp  1173       5   
 811  Kalliomäki        Roni         KJ/Väinöl  1173       5   
 812  Laihonen          Rebekka      JyS        1173      76  L
 813  Molarius          Jaakko       KJ/Päiv    1173      21   
 814  Nielsen           Mickey       KJ/Haim    1173       4   
 815  Valtari           Oskar        K/Vantti   1173       7   
 816  Kiiveri           Emma         K/Kanjon   1172       6   
 817  Leppänen          Adiel        MatSK      1172      60   
 818  Torkkola          Tilda        K/Tamper   1172       7   
 819  Tschaplin         Ben          KJ/Niitty  1172       5   
 820  Lindstedt         Aleksanteri  KJ/Sepon   1169       7   
 821  Pitkänen          Henri        K/Messu    1169      11   
 822  Silo              Timo                    1169       5   
 823  Heinonen          Aarne        TSY        1168      28   
 824  Jalovaara         Perttu       KJ/Mank    1167       5   
 825  Lähde             Onni                    1167       6   
 826  Niemi             Miina        KJ/Käpylä  1166       5   
 827  Lundström         Minea        KJ/Topeli  1165       5   
 828  Raninen           Emmi         K/Jalava   1165      18   
 829  Kiviniemi         Aarne        KJ/Sylvää  1164       4   
 830  Aalto             Juliana      MatSK      1163       3   
 831  Kärkkäinen        Jesse        K/Koul06E  1163       7   
 832  Louhelainen       Jukka        KJ/        1163       9   
 833  Garanin           Makar        K/Theeng   1162      20   
 834  Serov             Vladislav    Int        1161       7   
 835  Ylenius           Aaron        TammerSh   1161      35   
 836  Belenkiy          Edvard       Int        1160       7   
 837  Hietanen          Viktor       KJ/Engl    1160      15   
 838  Leinonen          Minerva      K/Kaukaj   1160       6   
 839  Ruuska            Tuomas       K/Kirja    1160       7   
 840  Wihanto           Robert       K/Luosta   1160      18   
 841  Neramo            Veeti        KJ/        1159       6   
 842  Hernesmaa         Eetu         KJ/Vihe    1158       5   
 843  Huhtala           Nia-Riikka   K/Meri-P   1158       6   
 844  Martin            Ethan        KJ/Komeet  1158      31   
 845  Salamon           Lena         K/HginJu   1158       4   
 846  Kuikko            Matias       KJ/Suoram  1157       5   
 847  Pulla             Hugo         KJ/        1156       5   
 848  Ackman            Ella         K/Tehtaa   1155       5   
 849  Sofieva           Alexandra    Int        1155      29   
 850  Johansson         Tom                     1154       5   
 851  Kuoppala          Katri        KJ/        1154       5   
 852  Ramabharathi      Kedharnatha             1154       7   
 853  Rönkkö            Dahya        K/Käpylä   1154       5   
 854  Järvensivu        Luukas       TammerSh   1153      77   
 855  Kaste             Rasmus       KJ/        1153       5   
 856  Kuokkanen         Valtteri     KJ/Juho    1152       4   
 857  Risikko           Cecilia      KJ/Mäntym  1152       4   
 858  Simonenko         Nikolai      KJ/Cygnae  1152       9   
 859  Uotila            Emil         KJ/Juva    1152       5   
 860  Valtari           Mikael       K/Vantti   1152       7   
 861  Punaganti         Aniish       MatSK      1151      19   
 862  Tanskanen         Eetu         K/Hyllyk   1151       7   
 863  Shashkin          Fyodor       K/Inter    1150       6   
 864  Antonenko         Timofei      Aatos      1149      33   
 865  Iivonen           Aada         KJ/Niit    1149       5   
 866  Nielsen           Kristian     K/Saunal   1149      14   
 867  Kilpi             Sampo        K/Korven   1148       7   
 868  Reinikainen       Oskar        KJ/Rudolf  1148       4   
 869  Roth              Ville        KJ/Vant    1148       6   
 870  Salonen           Pihla        K/Kunink   1148       6   
 871  Mantulina         Anastasia    Int        1147      72   
 872  Sergelius         Felix        KJ/Cygnae  1147       9   
 873  Hurnasti          Eetu         KJ/Juho    1146       5   
 874  Glumow            Rasmus       KJ/Matinl  1145      32   
 875  Kulmala           Viktor       PorvSK     1145      79  L
 876  Tiilikainen       Sampo        KJ/Tööl    1143      11   
 877  Aittokoski        Iivari       KJ/Kilo    1142       5   
 878  Kovbasenko        Martin       Int        1142      25   
 879  Litkey            Otto         MatSK      1142      66   
 880  Ojaniemi          Aaro         KJ/Hillat  1142       9   
 881  Castejon          Oliver       K/Iivisn   1141       4   
 882  Joutsimo          Elmo         KJ/Jous    1141      30   
 883  Mäenpää           Arttu        K/Luosta   1141       6   
 884  Järvensivu        Noa          TammerSh   1139     108   
 885  Katajisto         Paulus       KJ/Tööl    1139       5   
 886  Kotsalainen       Ivan         KJ/        1139       5   
 887  Rantanen          Myy          K/Svensk   1139       6   
 888  Ulmonen           Ilona        K/Meri-P   1138       6   
 889  Saarela           Kaapo        KJ/Saunal  1137       4   
 890  Siljander         Robert       KJ/Kome    1136       4   
 891  Kiisseli          Eino         KJ/Tööl    1135       6   
 892  Laaksonen         Jesper       K/Nöykk    1135       6   
 893  Lindgren          Tuomas       KJ/Tuomar  1135       2   
 894  Paganus           Joni         KJ/Seponk  1135       4   
 895  Koskinen          Jericho      KJ/Meri    1134       4   
 896  Mikkola           Kalle        KJ/Juva    1132       4   
 897  Ehrnrooth         Gabriel      K/Cygn.    1131       7   
 898  Lindgren          Eetu         K/Väinöl   1131       6   
 899  Liu               Sihao        KJ/Mäntym  1131       4   
 900  Niinimäki         Vilho        KJ/Kuljun  1130       5   
 901  Seiger            Katja        KJ/Jalava  1130       3   
 902  Torkkola          Teemu        TammerSh   1130      33  L
 903  Rantala           Hulda        KJ/Härmäl  1129       9   
 904  Heikkilä          Aurora       TammerSh   1128      12   
 905  Vainio            Viljami      K/Kuljun   1128       7   
 906  Pöysti            Rasmus                  1127       6   
 907  Aalto             Benjami      MatSK      1126       5   
 908  Eklund            Oskar        KJ/Matt    1126       5   
 909  Kurjonen          Niko         KJ/        1126       4   
 910  Honkasalo         Frans        KJ/Väinöl  1125       5   
 911  Lindström         Jonatan      KJ/Tööl    1125       5   
 912  Nuora             Siiri        KJ/Käpylä  1125       2   
 913  Repo              Rafael       KJ/Täht    1125       4   
 914  Terekaite         Akvile                  1125       7   
 915  Varjus            Nella        KJ/        1125       4   
 916  Polvinen          Aleksi       MatSK      1124      19   
 917  Laitinen          Anssi        K/Naiste   1123      35   
 918  Young             Elsa         KJ/TheEng  1123       2   
 919  Johansson         Anton        KJ/Päiv    1122       5   
 920  Lehtisaari        Brianna      KJ/Lentäv  1122       5   
 921  Karvonen          Aapo         K/Käpylä   1121       2   
 922  Uurasmaa          Anni         KJ/Matinl  1120      15   
 923  Haavisto          Juulia       KurVi      1118       6   
 924  Kneckt            Sampo                   1118       7   
 925  Punaganti         Pranav       MatSK      1117      65   
 926  Järvinen          Joel         TammerSh   1116      38   
 927  Kokkonen          Noel         KSY        1116       7   
 928  Rämö              Otso         KJ/Lintul  1116       4   
 929  Hankonen          Pilvi        KJ/Juho    1115       5   
 930  Hollmerus         Jean         TammerSh   1115       7   
 931  Grönblom          Alexander    KJ/Cygn    1114      11   
 932  Hnot              Stanislav               1114       5   
 933  Hägerström        Mathias      KJ/Cygn    1114       5   
 934  Peimari           Julius       TSY        1114      43   
 935  Hirsto            Juho         KJ/Munk    1113       8   
 936  Kashurina         Polina       Int        1113       6   
 937  Kauppinen         Liisa        K/Laajal   1113       4   
 938  Kilpi             Silja        K/Myllyo   1113      13   
 939  Latva-Pirilä      Teemu        KJ/Koivis  1112       5   
 940  Hellberg          Madeleine    KJ/Juho    1110       5   
 941  Nagy              Robert                  1110       7   
 942  Aksela            Otso         KJ/Kuitin  1109      11   
 943  Vidlund           Elias        KJ/Martin  1109       5   
 944  Joronen           Hanna        TammerSh   1108      10   
 945  Suomela           Eero         KJ/Soukka  1107       5   
 946  Riihelä           Julia        K/Meri-P   1105       6   
 947  Salminen          Olivia       K/Toejoe   1105       6   
 948  Kneckt            Otso         MatSK      1103      18   
 949  Koljonen          Jesse        KJ/Juho    1102       4   
 950  Vierikko          Voitto                  1101       6   
 951  Ahlström          Christian    KJ/Cygn    1099       4   
 952  Grönblom          Ronja        K/cygn.    1099       7   
 953  Bokovoy           Yuriy        KJ/Koul    1098       3   
 954  Juslin            Edwin        KJ/Cygnae  1098       4   
 955  Pitsinki          Eero         K/Merito   1098       7   
 956  Turkkila          Eero         KJ/        1098       4   
 957  Timonen           Casimir      KJ/Täht    1097       4   
 958  Kuznetsov         Vasili       Int        1096       7   
 959  Kuoppala          Meeri        KJ/        1094       5   
 960  Stenros           Noa          K/Meri-P   1094       6   
 961  Salama            Kasper       K/Luosta   1092       5   
 962  Siivo             Seppo        K/Europa   1091       6   
 963  Majasaari         Kalle        K/Meri-P   1089       6   
 964  Rimey             Eddie        KJ/Tööl    1087       7   
 965  Prieur            Mikko        KJ/Niss    1086       5   
 966  Keskitalo         Martti       KJ/Jalava  1084       5   
 967  Pohjaranta        Elina                   1082      19   
 968  Nevalainen        Niko         KJ/Juho    1080       3   
 969  Teider            Julius       K/Kalli    1080       5   
 970  Akkanen           Helmi        KJ/        1079       3   
 971  Mäenpää           Eero         K/Luosta   1079       1   
 972  Korkeamäki        Amos         KJ/Rudolf  1077       4   
 973  Kovero            Pyry         K/Martin   1076       4   
 974  Bonsdorff         Aura         K/Tehtaa   1075       5   
 975  Hietaniemi        Ellen        MatSK      1075       6   
 976  Setälä            Mark         K/Tehtaa   1075       6   
 977  Tiitta            Laura        MatSK      1074      12   
 978  Koskinen          Marek        K/Hansak   1073       2   
 979  Laakso            Vertti       K/Vähä-    1073       6   
 980  Savikko           Anton        KJ/Sepon   1068       3   
 981  Raiskio           Mikael       KJ/Hiid    1066       8   
 982  Wallasvaara       Kasper       KJ/        1064       5   
 983  Kansi             Sabina       KJ/Mankka  1062       5   
 984  Karali            Ahti         KJ/Nöykki  1061       3   
 985  Heiner            Maija        KJ/Mankka  1054       5   
 986  Luosto            Verna        TammerSh   1040     105   
 987  Lehto             Masi         KJ/Suoram  1039       5   
 988  Salonranta        Sebastian    KJ/Kataja  1035       4   
 989  Nissinen          Elias                   1034       7   
 990  Grönqvist         Stefan       Int        1032       7   
 991  Tuominen          Eetu         KJ/Kuljun  1030       5   
 992  Kolga             Arsenij      KJ/Päiv    1028       5   
 993  Ruokamo           Olga         K/Käpylä   1019       5   
 994  Lindblom          Ebba                    1008       1   
 995  Hietanen          Lauri        KJ/Iivisn  1005       2   
 996  Laturkar          Ira          KJ/EIS      961       9   
 997  Anttila           Samuli       KJ/Moisio   869       3   

Selokeskiarvo 1296