ShakkiNet Suomen
Shakkiliitto
Ohjeita ja
lisätietoja palvelusta
Selolista Pikashakin selolista

Selolista 12.7.2018

Hakusana(t): Hae:
Lukurajat: - Kotimaa:
Ikäryhmä: Sukupuoli:
Listaus: korkeintaan osumaa

[Tyhjennä kentät]


HUOM! Selopalvelu on uusiutunut! Uusi osoite on:
http://www.shakki.net/cgi-bin/selo
Päivittäkää linkit!
      nimi                           kerho      selo   pelejä

   1  Keinänen          Toivo        MatSK      2410     724  L
   2  Hallman           Valo         HSK        2214     834  L
   3  Demidov           Jan          Int        2196     780   
   4  Lahdelma          Henri        MatSK      2144     449  L
   5  Nazarova          Anastasia    ESK        2131     857  L
   6  Wartiovaara       Oliver       MatSK      2077     363  L
   7  Kugappi           Tomi         Int        2059     763   
   8  Salmelin          Aaro         JyS        2026     270  L
   9  Bederdin          Lauri        JärvSK     2015     322  L
  10  Keso              Elias        TammerSh   1976     175  L
  11  Uusitalo          Joona        JärvSK     1944     164   
  12  Aalto             Patrik       MatSK      1922     501  L
  13  Piirto            Tomi         SeinSK     1878     116  L
  14  Norlamo           Sarabella    MatSK      1868     395  L
  15  Koota             Ilkka        TuTS       1857     176  L
  16  Jaakkola          Konsta       TammerSh   1842     305  L
  17  Gurevicius        Laurynas     KSY        1808      40  L
  18  Vainikka          Toni         HämSK      1770     133  L
  19  Korjus            Onni         LprSK      1757      11  L
  20  Ebeling           Mikaela      MatSK      1718     498  L
  21  Sinitsyn          Anton        Int        1715     187  L
  22  Martinec          Tamas        TammerSh   1710      31  L
  23  Jaakkola          Vilho        KurVi      1691      12  L
  24  Linnossuo         Lauri        Int        1679     123  L
  25  Jaakkola          Niklas       TammerSh   1670     188  L
  26  Corbanese         Demetrio     TammerSh   1668      42  L
  27  Sekiguchi         Matias       OSS        1655      13   
  28  Lehtinen          Elias        LoimSK     1654     107  L
  29  Eränne            Jani         MatSK      1651     248  L
  30  Nappu             Maxim        Int        1644     224   
  31  Valkama           Arvo         TSY        1639     423  L
  32  Multanen          Jimi         TammerSh   1626      89  L
  33  Aapasuo           Oskari       PSY        1620      80   
  34  Strebelle         Samuel       KarjUra    1616       2   
  35  Karjalainen       Nuutti       PSY        1615      14   
  36  Yliraasakka       Ilari        OSS        1612       9   
  37  Jääskeläinen      Aleksandr    Int        1599     415   
  38  Sippola           Sara-Olivia  KurVi      1594     134  L
  39  Aaltonen          Visa         MatSK      1592     104   
  40  Takala            Jaakko       TammerSh   1591     327  L
  41  Al Hamoud         Sham         MatSK      1582      83   
  42  Karhula           Sandro       MatSK      1581     163  L
  43  Andreev           Atos         Int        1580     168   
  44  Laihonen          Hanna        JyS        1580     205  L
  45  Ahokas            Aleksi       Int        1579     194   
  46  Järviniemi        Olli         TammerSh   1578      88  L
  47  Lehtinen          Justus       MatSK      1578     145  L
  48  Aapola            Volter       EtVaS      1577     113  L
  49  Palttala          Niko         TammerSh   1573     268  L
  50  Kumpumäki         Santeri      JyS        1567     136   
  51  Lavonen           Niklas       Int        1564     186   
  52  Ruth              Katarina     MatSK      1556      26   
  53  Nyberg            Max          HSK        1555      19  L
  54  Ebeling           Mariela      MatSK      1548     469  L
  55  Lehtinen          Heljä        Aatos      1538      51  L
  56  Kumpulainen       Lauri        MikkSK     1534      36   
  57  Lindblom          Amos         MatSK      1528      52   
  58  Laitamäki         Veikko       Pässi      1510     214  L
  59  Lindstrem         Timur        Int        1509      66  L
  60  Asikainen         Eeli         TuTS       1508      84  L
  61  Tuominen          Matias       TuTS       1505     250  L
  62  Jääskeläinen      Janne        KJ/Kaleva  1503       5   
  63  Shevnin           Dmitri       Int        1502     171  L
  64  Laturkar          Iraj         MatSK      1501     165  L
  65  Papuc             David        MatSK      1499     145   
  66  Lantta            Jarno        LprSK      1496      39   
  67  Asikainen         Oliver       Aatos      1494       5   
  68  Al Argha          Fatima       MatSK      1491      48  L
  69  Pajarre           Matias       TammerSh   1486     108  L
  70  Shevnin           Oleg         Int        1484     176  L
  71  Hero              Ikko         MatSK      1483     104   
  72  Esberg            Kristian     TuTS       1478       7   
  73  Sundström         Rodi         KJ/Rudolf  1475       4   
  74  Kääriäinen        Kaarle       MatSK      1471     126  L
  75  Luukkonen         Leevi        TammerSh   1471      37  L
  76  Garcia            Bruno        KarjUra    1469      11   
  77  Molander          Joel         HSK        1464      77   
  78  Aura              Daniel       HSK        1461     256   
  79  Häkkinen          Aleksandr    Int        1461      42  L
  80  Poranen           Toni         Pässi      1457     272   
  81  Hermunen          Philip       KJ/Cygnae  1454       5   
  82  Terin             Aleksei      Int        1450      12   
  83  Koskinen          Onni         KJ/Niitty  1446       5   
  84  Rantsi            Eeli         KJ/Laurin  1446       5   
  85  Skog              Robin        KJ/Cygn    1446       5   
  86  Järvinen          Akseli                  1444       6   
  87  Liu               Haohao       MatSK      1443     137   
  88  Nappu             Nikita       Int        1441      73  L
  89  Siven             Sam-Samuel   KJ/Kaleva  1439       3   
  90  Pihlman           Joni         MatSK      1434     120   
  91  Uusitalo          Niilo        JärvSK     1431      51   
  92  Pessi             Pinja        K/Päivöl   1427       8   
  93  Forsbacka         Kim          TammerSh   1426      78   
  94  Hamström          Robin        KJ/        1425       4   
  95  Tolvanen          Veikko       KJ/Nissni  1422      10   
  96  Hariprasad        Soraj        KJ/Intern  1419       5   
  97  Aaltonen          Veikka       MatSK      1418      84  L
  98  Juvonen           Aaro         KurVi      1416       7   
  99  Pölkki            Reko         EtVaS      1416      51  L
 100  Kaura             Leo          KJ/Kuitin  1415       5   
 101  Ahola             Eetu         KäpSK      1414     130  L
 102  Hero              Topi         MatSK      1414     111  L
 103  Majumdar          Sumitro      KJ/EIS     1414       5   
 104  Laamanen          Julius       KJ/Suom    1413       4   
 105  Salminen          Topias       K/Toejoe   1413       7   
 106  Tasa              Joel         MatSK      1410      19  L
 107  Aalto             Aarre        KJ/Tuomar  1409       5   
 108  Hakkarainen       Juho         PSY        1407      27   
 109  Nihtilä           Joakim       KJ/Haga    1406       5   
 110  Pivo              Hugo         KJ/Westen  1406       5   
 111  Japisson          Matias       Aatos      1401       5   
 112  Velagapudi        Vihan        MatSK      1400     207  L
 113  Kontula           Roope        LprSK      1399       9   
 114  Mäki              Kalle        HSK        1396     179   
 115  Garanin           Egor         K/Theeng   1395      81   
 116  Salonen           Aku          Aatos      1395      12  L
 117  Grabchak          Viktor       Int        1394      26   
 118  Tella             Vilho        KJ/Iivi    1393      18   
 119  Hyväkkä           Bob          KJ/Mäntym  1392       3   
 120  Varughese         Ryan Sajan   KJ/Englis  1392       5   
 121  Birznieks         Arturs       TammerSh   1391      30   
 122  Koskinen          Otso         SalSK      1391      51   
 123  Seitsonen         Tapio        MatSK      1391      42  L
 124  Tella             Antti        KJ/Iivisn  1391       3   
 125  Ahokas            Ville        Int        1390     187   
 126  Puttonen          Paavo        KäpSK      1390      40   
 127  Komonen           Alfons       JärvSK     1389      16   
 128  Meusel            Joonas       PSY        1389      49   
 129  Nenonen           Samuli       KJ/Nöykki  1389      37   
 130  Miettinen         Emil         Int        1387     135   
 131  Aalto             Osmo         KJ/Jousen  1386      12   
 132  Hautaniemi        Aleksi       KJ/Niitty  1386       2   
 133  Tairo             Karo         KJ/Mankka  1386      19   
 134  Honkanen          Markus       K/Soril    1385      11   
 135  Jaruta            Alexander    KymS       1385       4   
 136  Jokinen           Sini         TammerSh   1385     146  L
 137  Martinez          Roberto      KJ/Englis  1385      57   
 138  Hollmerus         Elisabet     TammerSh   1384     179  L
 139  Arvilommi         Kaspian      KJ/Engl    1380      19   
 140  Prieur            Pekka        K/Nissni   1379      39   
 141  Baghaie           Oliver       KJ/Niitty  1377       5   
 142  Härkönen          Lucas        KJ/        1377      10   
 143  Mertaniemi        Lauri        MatSK      1377      49   
 144  Pölkki            Eino         EtVaS      1377      67  L
 145  Björklund         Erik         Int        1375      46   
 146  Heino             Pessi        EtVaS      1375      33  L
 147  Stenius           Erik         KJ/Rudolf  1375       4   
 148  Raivio            Havu         KJ/Jous    1373       4   
 149  Rissanen          Rasmus       KJ/Jalava  1373       5   
 150  Saastamoinen      Emilia       KJ/Englan  1373      14   
 151  Phipps            Patrick      K/Rudolf   1372      14   
 152  Dhadwal           Agastya      KJ/Kilonp  1371      19   
 153  Kattelus          Venni        TuTS       1370       7   
 154  Viitamo           Juhana       KJ/Aarn    1370      15   
 155  Asplund           Eva-Maria    Aatos      1369      14  L
 156  Uusitalo          Tuukka       KJ/Anttil  1368       5   
 157  Hafren            Tiger        KJ/Topeli  1367       8   
 158  Hyytiäinen        Topias       TammerSh   1366      21   
 159  Jaakkola          Urho         KJ/        1366       5   
 160  Mäkynen           Rafael       K/Meri-P   1366       7   
 161  Virtanen          Leevi        MatSK      1365      56  L
 162  Hasselman         Elton        KJ/Cygnae  1364       5   
 163  Palttala          Atte         TammerSh   1363     171   
 164  Takala            Heikki       TammerSh   1363      16   
 165  Kremenenko        Nikolai      Aatos      1361      60  L
 166  Pekkinen          Peter        KJ/Aarn    1361      16   
 167  Näppinen          Maksim       Int        1360     137   
 168  Sokka             Valtteri     EtVaS      1360     192  L
 169  Koivisto          Noel         KJ/Kissan  1359       5   
 170  Pohjola           Jasu         K/Toejoe   1359       7   
 171  Tuohisto-Kokko    Emil         KurVi      1359       7   
 172  Ojasti            Onni         KJ/Niss    1357      10   
 173  Arvila            Aaro         KymS       1356       6   
 174  Mäkelä            Aarne        PSY        1356      12   
 175  Laakso            Iiro         KJ/Lintul  1355       4   
 176  Vahtera           Pyry         TuTS       1355       5   
 177  Kemppainen        Pauli        KJ/Nissni  1354      50   
 178  Poltavskaya       Ilona        Int        1354      67  L
 179  Tallberg          Patrick      KJ/Laur    1354       5   
 180  Dyral             Dody         KJ/Viikin  1352       5   
 181  Majidian          Erika        Int        1352     180   
 182  Soimala           Joona        PSY        1352      23   
 183  Jääskeläinen      Joel         KJ/Kaleva  1351       3   
 184  Lutt              Kedon        KJ/Mati    1351       5   
 185  Männistö          Ella         K/Nuoli    1351      12   
 186  Mård              Mikael       KJ/Nissni  1350      18   
 187  Sahin             Enes         KJ/Englan  1350      23   
 188  Salminen          Onni         KJ/Kuitin  1350       5   
 189  Shchurov          Nikita       Int        1349      47   
 190  Tahkokallio       Oskari       KJ/Niitty  1349       5   
 191  Hilden            Santeri      MatSK      1348     128   
 192  Ashforth          Daniel       TuTS       1347      19  L
 193  Nimbekar          Pinaki       KJ/Englan  1347       3   
 194  Haapalinna        Juho         KJ/Päivän  1345       5   
 195  Kallio            Tuomas       KJ/Jousen  1345       5   
 196  Kukkola           Onni         K/Kuljun   1345      12   
 197  Pukkinen          Juha         KJ/Kall    1345       5   
 198  Tyrväinen         Eero         TammerSh   1345      34   
 199  Hautaniemi        Juho         KJ/Niitty  1344       2   
 200  Kimpimäki         Lauri        TammerSh   1344      54   
 201  Mantulin          Artjom       Int        1344     105   
 202  Srivastava        Tathya       K/Theeng   1343      70   
 203  Säles             Karri        K/Päivän   1343      10   
 204  Kimpimäki         Juho         TammerSh   1342      37   
 205  Nygren            Emil         KJ/Haga    1342      20   
 206  Pirilä            Heikki       KJ/Raunis  1342       5   
 207  Tiitta            Lotta        MatSK      1341     111  L
 208  Brummer           Severin      KJ/Kron    1339       9   
 209  Happo             Teemu        KJ/Merito  1339       5   
 210  Saarikoski        Anna-Sofia   K/Meri-P   1339       6   
 211  Sarajärvi         Milo         AkaaS      1339     154  L
 212  Nieminen          Viivi        K/Meri-P   1337       7   
 213  Roman             Vera         KJ/Topeli  1337       2   
 214  Almiala           Into         KJ/        1336      14   
 215  Aulanko           Oskari       MatSK      1336      89   
 216  Lehtola           Selma        KJ/Ress    1336      10   
 217  Saranen           Mikael       Aatos      1336       7   
 218  Guo               Eric         KJ/Kuitin  1335       5   
 219  Puolitaival       Aaro         K/Lauri    1335      15   
 220  Helanti           Eero         K/Lielah   1334      14   
 221  Imponen           Onni         KJ/Raunis  1334       5   
 222  Karhula           Adam         MatSK      1334     182  L
 223  Pitkänen          Jemina       Aatos      1334      11   
 224  Hiipakka          Mitro        K/Meri-P   1333       7   
 225  Julkunen          Joonas       TammerSh   1333      77   
 226  Källman           Teemu        KJ/Laurin  1333       5   
 227  Oikarinen         Pietari      HämSK      1333      14   
 228  Wahlbäck          Aleksi       Int        1333     137   
 229  Heikkilä          Jalmari      TuTS       1332       7  L
 230  Hänninen          Saku         KJ/Nöyk    1332      10   
 231  Freund            Reetta       KJ/Mankka  1331      10   
 232  Ruotu             Oona         KJ/Komeet  1331       4   
 233  Teittinen         Roni         KJ/Seppo   1331      24   
 234  Tsivourakis       Minos        KJ/Tuomar  1329      29   
 235  von Schulman      David        SK ComeOn  1329      71  L
 236  Jauhiainen        Arttu        KJ/Tööl    1328       5   
 237  Järvinen          Jonatan      KJ/Vihe    1328       4   
 238  Myller            Pekka        KJ/Suhm    1328      15   
 239  Telivuo           Werner       KJ/Cygn    1328      11   
 240  Virtanen          Eemil        KJ/Juhann  1328       5   
 241  Bungov            Ilja         TammerSh   1327      43  L
 242  Heino             Julius       KJ/        1326       5   
 243  Heinsalmi         Alvin        KJ/        1326       2   
 244  Store             Alexander    KJ/Cygn    1326      10   
 245  Vaalgamaa         Vilja        KJ/Käpylä  1326       5   
 246  Willman           Tiitus                  1326       7   
 247  Auvinen           Onni         K/Juhannu  1325      12   
 248  Khaledi           Ajwan        KJ/Vuonii  1325       2   
 249  Kuosmanen         Eeli         KJ/Käpylä  1325       2   
 250  Osmekhin          Vladimir     MatSK      1325      79   
 251  Santamäki         Santeri      K/Koivi    1325      17   
 252  Susi              Erkki        KJ/Meri    1325       4   
 253  Vainio-Mattila    Joona        KJ/        1325       4   
 254  Asikainen         Ella         TuTS       1324       6  L
 255  Al Hamoud         Lyal         MatSK      1323      90  L
 256  Pitsinki          Lauri        KJ/        1323       5   
 257  Hietala           Tarmo        K/Rahol    1322      12   
 258  Kuhta             Veeti                   1322       9   
 259  Rouvari           Rafael       MatSK      1322      22  L
 260  Kovbasenko        Maxim        Int        1321      33  L
 261  Kähkönen          Peetu        KJ/Nissni  1321      15   
 262  Mendes            Kyllian      K/Turku    1321      12   
 263  Nuotio            Leo          KJ/Nöykki  1321      63   
 264  Patosalmi         Samu         EtVaS      1321      30  L
 265  Virta             Aapo         K/Vehma    1321      12   
 266  Hu                Jason        KJ/Kome    1320       7   
 267  Santonen          Samuel       KJ/        1320      10   
 268  Viitala           Aatu         KurVi      1320       7   
 269  Kantell           Roope        TammerSh   1319      59   
 270  Pulkkinen         Juuso        KJ/        1319      15   
 271  Rautama           Otso         KJ/Niit    1319       9   
 272  Luosto            Tuure        TammerSh   1318     120  L
 273  Mäkinen           Casper       KJ/Kuljun  1318       5   
 274  Panchin           Ruslan       Int        1318      38   
 275  Raivio            Kaappo       KJ/Olari   1318       4   
 276  Tsivourakis       Maximos      KJ/Tuomar  1318      30   
 277  Virtanen          Tommi        K/Kaaris   1318       7   
 278  Holopainen        Aapo         KSY        1317       6   
 279  Niittynen         Valtteri     KJ/Juhann  1317       5   
 280  Nouro             Isak         KJ/Rudolf  1317       5   
 281  Toivonen          Niko         MatSK      1317      53   
 282  Valli             Volmari      KJ/Härmäl  1317       5   
 283  Häyhä             Juuso        KJ/Suoram  1316       5   
 284  Isomäki           Alvar        MatSK      1316      69   
 285  Nimbekar          Tarini       KJ/Englan  1316       9   
 286  Rosendahl         Leo          JärvSK     1316      10   
 287  Sippola           Saana        KurVi      1316      21  L
 288  Vähätalo          Ville        HSK        1316      66   
 289  Halme             Alex         KJ/Kant    1315      18   
 290  Kaarineva         Veeti        K/Olkah    1314      12   
 291  Linkola           Jonathan     KJ/Kall    1314      12   
 292  Olkkonen          Matias       KJ/Päivöl  1314       6   
 293  Pesonen           Otso         HämSK #    1314       6   
 294  Skog              Tommy        KJ/Cygn    1314       7   
 295  Aurela            Valtteri     MatSK      1313      76   
 296  Fontanilla        Ron          KJ/Väinöl  1313       5   
 297  Irjala            Arttu        MatSK      1312      55   
 298  Kukkonen          Erland       KJ/Jala    1312      22   
 299  Bereti            Bruno        MatSK #    1310      32   
 300  Einola            Miro         K/Väinöl   1310       7   
 301  Mustonen          Alma         K/Nuoli    1310       7   
 302  Yue               Owen         MatSK      1310      42   
 303  Kuusisto          Samuel       TuTS       1308       7   
 304  Moisio            Miska        TammerSh   1308      99  L
 305  Stenvall          Oscar        K/Laurin   1308      12   
 306  Virros            Oskar        K/Matin    1308      17   
 307  Virintie          Valtteri     K/Rahola   1307      12   
 308  Hietala           Martti       KJ/Lentäv  1306       4   
 309  Kinnunen          Konsta       TammerSh   1306      66  L
 310  Laitinen          Arttu        KJ/Mäntym  1306       3   
 311  Puustinen         Sauli        KJ/Suhm    1306      15   
 312  Lindholm          Jaakko       KJ/Iivi    1305      11   
 313  Mäkinen           Matias       K/Nuolia   1305      12   
 314  Cohen             Max          KJ/Tähtin  1304      11   
 315  Keskinen          Jesper       K/Liela    1304       7   
 316  Linnainmaa        Jarno        KJ/Tööl    1304      11   
 317  Heikkilä          Lauri        KJ/Naiste  1303      10   
 318  Aminoff           Sebastian    G #        1302      16   
 319  Lukkarinen        Tomi         KJ/Päivöl  1302       6   
 320  Maijala           Penni                   1302       5   
 321  Paraoanu          Antti        KJ/Seppo   1302      25   
 322  Simula            Tuomas       MatSK      1302      63   
 323  Szolga            Bertala      KJ/Englan  1302       4   
 324  Leisma            Aarne        KJ/Nöyk    1301       4   
 325  Tuohisto-Kokko    Joonas       KurVi      1301       7   
 326  Halme             Kim          TammerSh   1300      13   
 327  Lemberg           Jere         KJ/Iivi    1300      17   
 328  Passi             Jere         MatSK      1300      99   
 329  Freund            Otto         K/Mankka   1299      13   
 330  Virtanen          Fanny        KJ/Meri    1299      22   
 331  Bogdanov          Jaromir      Int        1298      51   
 332  Putkisaari        Veikka       TammerSh   1298       7   
 333  Savela            Mikko        KJ/Käpy    1298      14   
 334  Takala            John         TuTS       1298       7   
 335  Alasalmi          Veeti        KJ/Haim    1297      11   
 336  Hietaniemi        Anna         MatSK      1297      69   
 337  Lehtinen          Tatu         K/Liela    1297       7   
 338  Nyfors-Subasinghe Christian    Aatos      1297       7   
 339  Vasudeva          Aarush       KJ/EIS     1297       5   
 340  Lehtivaara        Antti        MatSK      1296      25   
 341  Wedlake           William      KJ/TheEng  1296       5   
 342  Zhang             Yuhao        KJ/Tamper  1296       5   
 343  Hankaa            Eetu         KJ/Juva    1295       4   
 344  Pettersson        Emil         KJ/Cygnae  1295      10   
 345  Pahlman           Emil         KJ/        1294      22   
 346  Karvonen          Auvo         KJ/Vihe    1293       4   
 347  Liimatainen       Jaani        K/Kuljun   1293       7   
 348  Soitu             Edvard       Int        1293      37   
 349  Alakoski          Eino         TammerSh   1292       9  L
 350  Heino             Janina       K/Meri-P   1291       6   
 351  Häiväläinen       Alina        KurVi      1291       7   
 352  Kario             Daniel       KJ/Engl    1291      12   
 353  Olkhovsky         Timofei      Int        1291       7   
 354  Andreev           Aleksi       KJ/Tööl    1290      16   
 355  Hakkari           Matteus                 1290       7   
 356  Hilden            Eero         K/Toejoe   1290       6   
 357  Nanda             Rithwik      KJ/EIS     1290       5   
 358  Visa              Alfred       KJ/Westen  1290      37   
 359  Niemelä           Miika        K/Kuljun   1289      12   
 360  Seppälä           Samuel       KJ/Nöyk    1289      27   
 361  Utriainen         Aava         KJ/Niitty  1289       4   
 362  Autio             Noel         KJ/Elia    1288       9   
 363  Björklund         Pauli        Int        1288      13   
 364  Erkkilä           Eelis        KJ/Tuom    1288      15   
 365  Hillman           Julianna     K/Toejoe   1288       7   
 366  Koskinen          Karlos       MatSK      1288      62   
 367  Valpas            Jami         KurVi      1288      18  L
 368  Kirov             Vanessa      Int        1287      87   
 369  Seppälä           Niki         KJ/Cygn    1287      13   
 370  Vuorio            Daniel       EtVaS      1287      21   
 371  Aaltonen          Valto        KJ/Kuitin  1286       5   
 372  Denisovs          Roberts      K/Merito   1286      18   
 373  Itkonen           Joel         KJ/Matt    1286       5   
 374  Järvenpää         Veeti        KJ/Kuitin  1286       5   
 375  Levo              Roni         KJ/Seppo   1286       5   
 376  Luokola           Julius       KJ/Niitty  1286       5   
 377  Pohjala           Luka         KJ/Lintul  1286       5   
 378  Rönnqvist         Rene         KJ/Westen  1286       5   
 379  Salonen           Juho         KJ/Kantok  1286       5   
 380  Salisma           Nooa         K/Messuk   1285      19   
 381  Moilanen          Jesper       K/Nuoli    1284      12   
 382  Mäntylä           Tommi        KJ/Mank    1284       5   
 383  Kausiala          Kim          KJ/Naiste  1283       5   
 384  Kinnunen          Urho         KJ/Snellm  1283      38   
 385  Lempola           Juho         MatSK      1283      93   
 386  Arruda de         Antonio      KJ/        1282       5   
 387  Henriksson        Kasper       TuTS       1282      12   
 388  Kauppila          Urho         KJ/Kataja  1282       4   
 389  Mäki-Uuro         Tuure        HSK        1282     177   
 390  Puistosalo        Antti        K/Nöykk    1282       3   
 391  Sukanen           Ninni        KJ/Kilonp  1282      23   
 392  Tella             Lauri                   1282       7   
 393  Lakoma            Aaro         K/Niitty   1281      52   
 394  Skonbäck          Aleksi       KJ/Mikk    1280       5   
 395  Tuloisela         Tapio        KJ/Munk    1280       9   
 396  Allonen           Matteus      KJ/TheEng  1279      12   
 397  Jaakkola          Elmo         KJ/        1279       5   
 398  Huotari           Veeti        KJ/Härmäl  1278      19   
 399  Takamaa           Altti        KJ/Mankka  1278       5   
 400  Hallamaa          Oskari       KJ/Engl    1277       5   
 401  Holmqvist         Axel         KJ/Westen  1277       5   
 402  Irjala            Atte         MatSK      1277      27   
 403  Kuisma            Andre                   1277      12   
 404  Antonov           Nikolai      JoeSK      1276      61   
 405  Ilonen            Timo         K/Meri-P   1276       6   
 406  Joensuu           Jere                    1276       6   
 407  Kettula           Leonard      KJ/Topeli  1276      18   
 408  Syrjälä           Sami         MatSK      1276      59   
 409  Hjorth            Jasper       KJ/Päivöl  1275       6   
 410  Janke             Paula        KJ/Jous    1275       5   
 411  Puisto            Jimi         K/Jalava   1275      12   
 412  Siekkinen         Mikke        KJ/Niss    1275      11   
 413  Halme             Aleksi                  1274       7   
 414  Korhonen          Toni         K/Kaaris   1274       7   
 415  Leiniö            Juha         MatSK      1273      23   
 416  Nazarov           Stanislav    ESK        1273     121  L
 417  Sundman           Bianca       KJ/Niitty  1273      12   
 418  Rantalaiho        Eliel        KJ/Porola  1272       5   
 419  Joensuu           Nooa         K/Härmäl   1271      12   
 420  Lind              Aaron        K/Svensk   1271       7   
 421  Mäki              Nelli                   1271       9   
 422  Ala-Tauriala      Henri        KJ/Tähtin  1270      11   
 423  Finnlund          Oliver       K/Kinnar   1270       6   
 424  Huovila           Hiski        KJ/Täht    1270      22   
 425  Tuomainen         Neo          KJ/Moisio  1270       5   
 426  Myllykangas       Viljami      KJ/Jousen  1268       5   
 427  Yletyinen         Samu         KymS       1267       6   
 428  Abhayantha        Malik        KJ/Engl    1266       4   
 429  Kekkonen          Miko         KJ/Suhm    1266      10   
 430  Lammi             Valtteri     TuTS       1266      17  L
 431  Majamaa           Elias        KJ/Saunal  1266      12   
 432  Malmberg          Alexander    K/Hämee    1266       7   
 433  Turunen           Kasper       MatSK      1266     114  L
 434  Juujärvi          Julian       K/Kuljun   1265       6   
 435  Huang             Leo          K/Theeng   1264      68   
 436  Lilja             Eero         MatSK      1264      37   
 437  Vasama            Junias       KJ/Topeli  1264      11   
 438  Jing              Leo          KJ/Kome    1263      20   
 439  Mansikka          Luka         KJ/TheEng  1261      31   
 440  Pajukangas        Väinö        MatSK      1261       7   
 441  Palomo            Mauro        K/Käpylä   1261      28   
 442  Ahola             Otto         KäpSK      1260      31   
 443  Erkinheimo        Julius       KJ/Topeli  1259       4   
 444  Hihnala           Eeli                    1259       7   
 445  Nicoletti         Luca         KJ/Snellm  1259      10   
 446  Aarnio            Eero         KJ/Mäntym  1258       9   
 447  Brummer           Aleksander   KJ/Kron    1258       8   
 448  Leikas            Max          KJ/Vant    1258       6   
 449  Soininen          Juho         KJ/Jousen  1258       5   
 450  Hätönen           Niko         K/Pelto    1256      12   
 451  Pekkarinen        Joonatan     K/Iivis    1256       6   
 452  Sönnerstad        Linn         KJ/Topeli  1256       4   
 453  Tiitta            Luukas       MatSK      1256      42  L
 454  Hallamaa          Petteri      KJ/Englis  1255      25   
 455  Koreneff          Maksimilian  KJ/Rans    1255      11   
 456  Riihioja          Antti        K/Olkah    1255       7   
 457  Sergeev           Klim         K/Juhannu  1255       7   
 458  Trofimov          Alexey                  1255       7   
 459  Pajunen           Vertti       K/Lentäv   1254      12   
 460  Pillikko          Roope        K/Kinnar   1254       6   
 461  Salonen           Samu         K/Kulosa   1254       5   
 462  Tiilikainen       Pablo        KJ/Tööl    1254       5   
 463  Gheorgiu          Ana          LeppSisu   1253       7   
 464  Nefedov           Danil        Int        1253      41   
 465  Torpo             Eero         KJ/Aarn    1253      11   
 466  Hautanen          Jesse        K/Nuoli    1252       7   
 467  Korenius          Aaro         KJ/Jous    1252       5   
 468  Wenell            Reko         KJ/Aarn    1252      47   
 469  Ahonen            Roni         KJ/Kilonp  1251       5   
 470  Hidama            Noa          KJ/Rans    1251      14   
 471  Järvenpää         Lauri        KJ/Soukan  1251       4   
 472  Chakhovich        Anton        KJ/Suom    1250       8   
 473  Elomaa            Eeli         KJ/Saunal  1250       5   
 474  Hyvärinen         Hilla        KJ/        1250       9   
 475  Oksanen           Maria        Int        1250      14   
 476  Vehtari           Jasu         K/Aarni    1250      15   
 477  Aukia             Erkka        K/Svensk   1249       7   
 478  Hellgren          Lassi        KJ/Nissni  1249      32   
 479  Kohonen           Juho         KSY        1249      37   
 480  Laitinen          Tommi        K/Naiste   1249      41   
 481  Vappula           Oskari       KJ/Kome    1249       5   
 482  Arminen           Milla        KJ/Jousen  1248       4   
 483  Herva             Nooa         K/Kastel   1248       7   
 484  Suhonen           Mikael       KJ/Jousen  1248       5   
 485  Vauhkala          Paavo        KJ/Soukan  1248       4   
 486  Vuori             Hugo         TammerSh   1248      13   
 487  Zolotov           Daniil       Int        1248      38   
 488  Mäki-Uuro         Klaara       HSK        1247     171   
 489  Seitsonen         Tuomas       KJ/Mankka  1247       5   
 490  Sukanen           Jussi        MatSK      1247      23   
 491  Katinas           Marijus      K/Käpylä   1246       6   
 492  Lyberopoulos      Oskar        KJ/Laur    1246       5   
 493  Riikonen          Aurora       KJ/Englis  1246      29   
 494  Usvajärvi         Niko         TammerSh   1246      28   
 495  Vehkaoja          Daniel       KJ/Niitty  1246      28   
 496  Ylönen            Jussi        KJ/Nöykki  1246       4   
 497  Tarsa             Alexandr     Aatos      1245      14  L
 498  Witick            Konrad       KJ/Cygnae  1245       5   
 499  Witick            Peik         KJ/Cygn    1245       8   
 500  Nemelainen        Daniel       KJ/Ress    1244       6   
 501  Raju              Raghav       KJ/Kilonp  1244      26   
 502  Barck             Roope        MatSK      1243      14   
 503  Heiliö            Toivo        MatSK      1243      30   
 504  Makkonen          Veeti        KJ/Mankka  1243       5   
 505  Palojoki          Sakari       KJ/Aarniv  1243       4   
 506  Varila            Olli         K/Nöykk    1242      11   
 507  Bhatt             Jiya         KJ/TheEng  1241       5   
 508  Kuivila           Nico         KJ/Naiste  1241      10   
 509  Reinivaara        Emilia       K/Svensk   1241       7   
 510  Salokanta         Marcus       TammerSh   1241       7   
 511  Valli             Akusti       K/Härmäl   1241       5   
 512  Forsman           Niklas       KJ/Kissan  1240       5   
 513  Tamminen          Panu         KJ/Juva    1240       5   
 514  Vuohelainen       Atro         K/Nuoli    1240       7   
 515  Karppinen         Eero         KJ/Porola  1239       5   
 516  Katsikogiannis    Anastasios   K/Europe   1239       6   
 517  Mustonen          Niko         KJ/Matinl  1239      32   
 518  Puska             Juho         KJ/Jous    1239      20   
 519  Rantala           Max          KJ/Topeli  1239       4   
 520  Bhupathiraju      Leel         KJ/Komeet  1238      15   
 521  Rehtola           Samu         AkaaS      1237      40  L
 522  Riipinen          Aarne        KJ/Lintul  1237       5   
 523  Sara              Akseli       K/Komeet   1237      28   
 524  Spakov            Aleksej      TammerSh   1237       6   
 525  Gheorgiu          Vlad         LeppSisu   1236       7   
 526  Pomren            Daniel       KJ/        1236       9   
 527  Rajala            Leena        Int        1236      12   
 528  Saari             Hilma        KJ/Lentäv  1236       4   
 529  Skogster          Lotta        K/Svensk   1236       6   
 530  Castagno          Riccardo     K/Härmäl   1235      23   
 531  Pohjaranta        Samuli                  1235      20   
 532  Rajaniemi         Luukas       K/Ikurin   1235       7   
 533  Suutarinen        Rasmus       KJ/Vant    1235       6   
 534  Boman             Leevi        K/Koivis   1234      10   
 535  Karvonen          Antto        K/Käpylä   1234      14   
 536  Lappi             Aurora       Pässi      1234     262  L
 537  Puska             Heikki       KJ/Jousen  1234      10   
 538  Stenros           Cia          K/Meri-P   1234       6   
 539  Aho               Juha         KJ/Rans    1232       6   
 540  Miranda Laiho     Jussi        K/Rauni    1232       7   
 541  Helanti           Aarne        K/Lentäv   1231      14   
 542  Järvinen          Mikael       KJ/Mäntym  1231      11   
 543  Laaksonen         Lari         K/Väinöl   1231       6   
 544  Soimala           Jonna        K/Meri-P   1231       6   
 545  Zurban            Leo          KJ/Merito  1231      10   
 546  Seo               Sunjae       TammerSh   1230      44  L
 547  Rantanen          Aarni                   1229       6   
 548  Hirvonen          Tuomas       KJ/Munk    1228       9   
 549  Multimäki         Teppo        K/Merito   1228      24   
 550  Ruzhechko         Aleksandr    Int        1228      19   
 551  Winberg           Jens         KJ/Rudolf  1228       3   
 552  Kocetkov          Simo         TammerSh   1227       4   
 553  Moisio            Teemu        KJ/Haim    1227       4   
 554  Ramabharathi      Kedharnatha             1227      12   
 555  Taubert           Johannes     TammerSh   1227      19   
 556  Tuunanen          Jasse        KJ/Engl    1227      10   
 557  Kemppinen         Kaius        K/Luosta   1226       3   
 558  Laamanen          Juri         KJ/Suom    1226       4   
 559  Ruokamo           Otto         KäpSK      1226      87   
 560  Castejon          Miki         K/Iivisn   1225       4   
 561  Halmeenmäki       Aapo         Aatos      1225      44   
 562  Henriksen         Charlie      KJ/Cygnae  1225       4   
 563  Hollmen           Jonathan     KJ/        1225       8   
 564  Kario             Hannu        KJ/Engl    1225      18   
 565  Keskitalo         Martti       KJ/Jalava  1225      10   
 566  Lindroos          Sisu         KurVi      1225      12   
 567  Miettinen         Vilma        KJ/Jalava  1225       4   
 568  Niittynen         Oskari       K/Juhannu  1225      12   
 569  Padilla           Pietari      KJ/Mikk    1225       4   
 570  Stejskal          Lucas        KJ/Topeli  1225       4   
 571  Tihinen           Matteo       KJ/Westen  1225       4   
 572  Tikka             Onni         K/Päivä    1225      11   
 573  Venetjoki         Antti        K/Takahu   1225      13   
 574  Wallenius         Anton        KJ/        1225       4   
 575  Wartiovaara       Emilia       KJ/Cygnae  1223       4   
 576  Korupolu          Sukrith      KJ/EIS     1222       5   
 577  Rannila           Toivo        KJ/Jous    1222       5   
 578  Mäkeläinen        Tommi        Aatos      1221      12   
 579  Yang              Qingxin      KJ/Engl    1221      11   
 580  Eerola            Axel         HSK        1220     143  L
 581  Rinne             Juuso        KJ/Härmäl  1220       4   
 582  Koskinen          Aaro         SalSK      1219      41   
 583  Ponomarenko       Alexandra    K/Merito   1219      12   
 584  Muttonen          Tuomo        KJ/Merit   1218      15   
 585  Nurtleuov         Yelzhan      Int        1218       5   
 586  Näppinen          Andrey       Int        1217      17   
 587  Rotkus            Riku         PSY        1217      34   
 588  Ruhanen           Otto         Seppo      1217      14   
 589  Tiuraniemi        Jeremias     KJ/Matinl  1217       4   
 590  Turunen           Tomi                    1217      19   
 591  Viitanen          Rony         KJ/Väinöl  1217       5   
 592  Österlund         Eero         KJ/Kall    1217      16   
 593  Ihalainen         Saku         KJ/Tuomar  1216      45   
 594  Laitinen          Aleksi       Int        1216      18   
 595  Nuutinen          Miro         KJ/EIS     1216       4   
 596  Pajula            Edvard       Int        1216      69   
 597  Castren           Caius        KJ/Iivisn  1215       5   
 598  Häiväläinen       Oona         KurVi      1215       7   
 599  Jiang             Mark         KJ/Kilonp  1215       9   
 600  Julkunen          Lari-Pekka   K/Rauni    1215       7   
 601  Enäjärvi          Pinja        KJ/Vuonii  1214       4   
 602  Garanin           Daniil       KJ/TheEng  1214       5   
 603  Huuskonen         Aino         KJ/Engl    1214      21   
 604  Rechardt          Akilles      K/Tähti    1214      12   
 605  Tai               Le           KJ/Tamper  1214       5   
 606  Uotila            Riku         KJ/Vahann  1214      10   
 607  Väisänen          Otso         TSY        1214      96   
 608  Jaurakkajärvi     Jonne        K/Talvik   1212       6   
 609  Lehto             Jaakko       KJ/Souk    1212       5   
 610  Väättänen         Riku         KJ/Iivisn  1212       5   
 611  Haavisto          Triinu       KurVi      1211       6   
 612  Kaipiainen        Tatu         KJ/Soukka  1211       5   
 613  Särkilä           Tuomas                  1211       7   
 614  van Eynde         Maxim        Int        1211      83   
 615  Yli-Hukkala       Johan        KJ/Kant    1211      17   
 616  Järvenpää         Olli         KJ/Soukka  1210       5   
 617  Kittilä           Taavi        HämSK #    1210       5   
 618  Sharma            Om           KJ/Englis  1210       5   
 619  Jokinen           Joni         KJ/Nöyk    1209       5   
 620  Vilkko            Arvo         HämSK      1209       7   
 621  Eskelinen         Eero         KJ/Martin  1208       5   
 622  Ruusunen          Onni         TammerSh   1208      34  L
 623  Virtanen          Urho         HartSK     1208      10   
 624  Ekimov            Timo         Int        1207       7   
 625  Virkkunen         Saara        KJ/Meri    1207      10   
 626  Hannikainen       Elias        PorvSK     1206      13   
 627  Hirsto            Lauri        KJ/        1206       5   
 628  Järvinen          Elias                   1206       6   
 629  Simola            Onni         K/Rahol    1206      12   
 630  Syrjälahti        Aaro         KJ/Kilo    1206       5   
 631  Säkkinen          Benjamin     KJ/Lintul  1206       5   
 632  Kesola            Jani                    1205       7   
 633  Lammi             Otto         Aatos      1205      63   
 634  Ojala             Inka                    1205      12   
 635  von Becker        Eero         TammerSh   1205      31  L
 636  Koivula           Rasmus       KJ/Seppo   1204      14   
 637  Mahmud            Evan         KJ/Nöyk    1204       5   
 638  Nyberg            Elis         KJ/Haga    1204      13   
 639  Sofieva           Alexandra    Int        1204      42  L
 640  Lantela           Liina        KJ/Jalava  1203       5   
 641  Rintala           Nero         KJ/Englis  1203       5   
 642  Sadovnikov        Maxim        Int        1203      22  L
 643  Ylenius           Aaron        TammerSh   1203      50  L
 644  Kaukanen          Tuure        TSY        1202      48   
 645  Pajari            Henri        KJ/Souk    1202       5   
 646  Pitkänen          Arttu        K/Järve    1202       7   
 647  Ronkanen          Elias        TammerSh   1202      26  L
 648  Bengts            Viktor       VSS        1201       7   
 649  Castren           Casper       K/Iivis    1201      41   
 650  Ekholm            Kim          G #        1201      48   
 651  Kärki             Samu         TammerSh   1201      77   
 652  Ryhänen           Jarno        K/Vesal    1201       6   
 653  Syrjä             Ilja         K/Svensk   1201       7   
 654  Knuutila          Viljami                 1200       6   
 655  Bonsdorff         Amos         K/Merit    1199      16   
 656  Kevarinmäki       Janne        K/Martin   1199      17   
 657  Patosalmi         Aarne        EtVaS      1199       7   
 658  Vainio-Mattila    Nooa         KJ/        1199       5   
 659  Hyttinen          Topias       VammSK     1198       7   
 660  Kivioja           Lauri        K/Suoram   1198       7   
 661  Hahkio            Helka        K/Tähkä    1197       6   
 662  Lindberg          Oskar        KJ/Haga    1196       5   
 663  Mätäsniemi        Aaro         KJ/Moisio  1195       2   
 664  Yetukuri          Bhuvan       KJ/Kuitin  1195       5   
 665  Hallman           Anni         ESK        1193       9   
 666  Luosto            Otso         TammerSh   1193      72  L
 667  Peltonen          Otto         KJ/Souk    1193       5   
 668  Seuranen          Severi       KJ/Lintul  1193       5   
 669  Vaalgamaa         Aaro         KJ/Käpylä  1193       5   
 670  Dahlström         Oskar        KJ/        1192       8   
 671  Somerkallio       Simeon       KJ/        1192       3   
 672  Wesamaa           Oliver       KJ/Kome    1192      10   
 673  Nissilä           Oskari       KJ/Mikk    1191       5   
 674  Raninen           Emmi         K/Jalava   1191      23   
 675  Branea            Victor       K/Posti    1190      11   
 676  Kääriä            Anton        KJ/Snellm  1190       9   
 677  Metsola           Oiva         KJ/Päiv    1190       5   
 678  Vlasov            Akim         Int        1190       7   
 679  Hauru             Aaro         K/Saunal   1189      14   
 680  Karali            Otso         KJ/Nöykki  1189       4   
 681  Lähteenmäki       Kerttu       K/Hansak   1189       7   
 682  Melarto           Valtti       EtVaS      1189      73   
 683  Pavljuk           Mihail       Int        1189      42   
 684  Jaskiewicz        Magnus       KJ/Kilonp  1188      13   
 685  Lehtinen          Jaakko       K/Matin    1188      17   
 686  Vienonen          Jimi         K/Kertt    1188      14   
 687  Heikinheimo       Niilo        KJ/Niitty  1187       5   
 688  Pöntinen          Jaakko       KJ/Aarn    1187      11   
 689  Salo              Veera        K/Messu    1187       7   
 690  Vuorilehto        Kivi         KJ/Mäntym  1187       4   
 691  Vesikallio        Vilho        KJ/Kataja  1186       4   
 692  Kokkonen          Lassi        MatSK      1185      47  L
 693  Lahdensuo         Mikael       K/Koivis   1185       7   
 694  Praks             Eemil        KJ/        1185      15   
 695  Puittinen         Juhani       K/Tehtaa   1184       6   
 696  Sälli             Viliam       KJ/Vahann  1184       5   
 697  Vuorio            Mikael       EtVaS      1184      34   
 698  Äikäs             Leevi        KJ/Kaleva  1184       4   
 699  Ahonen            Aaro         KJ/        1183       5   
 700  Väätämöinen       Arttu        KJ/Vuonii  1182       3   
 701  Westerlund        Samuel       KJ/Rudolf  1182       4   
 702  Järvinen          Joel         TammerSh   1181      52  L
 703  Lapington         Onni         KJ/TheEng  1181       5   
 704  Maanoja           Artturi      KJ/        1181       8   
 705  Pulkkinen         Eetu         KJ/Tuomar  1181      17   
 706  Shimazu           Kibo         K/Turku    1181      19   
 707  Salisma           Sofi         K/Messuk   1180       6   
 708  Salminen          Saimi        KJ/Jalava  1180       4   
 709  Koistinen         Rasmus                  1179      12   
 710  Raassina          Veikka       KJ/Suhm    1179       6   
 711  Ranta             Richard      KJ/Tööl    1178       5   
 712  Särkkä            Eva-Mei      KJ/Englis  1178      14   
 713  Laihonen          Veronika     JyS        1177      86  L
 714  von Schulman      Robert       HSK        1177      35   
 715  Balauev           Samir        Int        1176       7   
 716  Tuominen          Ellida       K/Meri-P   1176       6   
 717  Humbach           Rianna       KJ/Jalava  1175       4   
 718  Kovbasenko        Martin       Int        1175      32  L
 719  Kulmala           Viktor       PorvSK     1175      94  L
 720  Stejskal          Victor       KJ/Topeli  1175       4   
 721  Zilliacus         Liam         KJ/Rudolf  1175       4   
 722  Ichthenko         Sergei       KJ/Ress    1174      11   
 723  Laihonen          Rebekka      JyS        1174      83  L
 724  Hautala           Henri        KJ/Kilonp  1173       5   
 725  Kalliomäki        Roni         KJ/Väinöl  1173       5   
 726  Molarius          Jaakko       KJ/Päiv    1173      21   
 727  Nielsen           Mickey       KJ/Haim    1173       4   
 728  Valtari           Oskar        K/Vantti   1173       7   
 729  Kiiveri           Emma         K/Kanjon   1172       6   
 730  Torkkola          Tilda        K/Tamper   1172       7   
 731  Tschaplin         Ben          KJ/Niitty  1172       5   
 732  Taskinen          Hugo         KJ/Kuitin  1171       5   
 733  Leppänen          Adiel        MatSK      1170      65   
 734  Lindstedt         Aleksanteri  KJ/Sepon   1169       7   
 735  Pitkänen          Henri        K/Messu    1169      11   
 736  Salovaara         Luka         KJ/Kuitin  1169       5   
 737  Silo              Timo                    1169       5   
 738  Heinonen          Aarne        TSY        1168      28   
 739  Lähde             Onni                    1167       6   
 740  Garanin           Makar        K/Theeng   1166      24   
 741  Kivi              Martta       KJ/Laurin  1166       5   
 742  Kremenenko        Anton        Aatos      1166      59  L
 743  Niemi             Miina        KJ/Käpylä  1166       5   
 744  Lundström         Minea        KJ/Topeli  1165       5   
 745  Aalto             Juliana      MatSK      1163       3   
 746  Louhelainen       Jukka        KJ/        1163       9   
 747  Serov             Vladislav    Int        1161       7   
 748  Leinonen          Minerva      K/Kaukaj   1160       6   
 749  Wihanto           Robert       K/Luosta   1160      18   
 750  Neramo            Veeti        KJ/        1159       6   
 751  Huhtala           Nia-Riikka   K/Meri-P   1158       6   
 752  Martin            Ethan        KJ/Komeet  1158      31   
 753  Salamon           Lena         K/HginJu   1158       4   
 754  Kuikko            Matias       KJ/Suoram  1157       5   
 755  Pulla             Hugo         KJ/        1156       5   
 756  Ackman            Ella         K/Tehtaa   1155       5   
 757  Kuoppala          Katri        KJ/        1154       5   
 758  Rönkkö            Dahya        K/Käpylä   1154       5   
 759  Järvensivu        Luukas       TammerSh   1153      77   
 760  Kaste             Rasmus       KJ/        1153       5   
 761  Pohjola           Kauno        TammerSh   1153       6   
 762  Risikko           Cecilia      KJ/Mäntym  1152       4   
 763  Simonenko         Nikolai      KJ/Cygnae  1152       9   
 764  Uotila            Emil         KJ/Juva    1152       5   
 765  Valtari           Mikael       K/Vantti   1152       7   
 766  Tanskanen         Eetu         K/Hyllyk   1151       7   
 767  Shashkin          Fyodor       K/Inter    1150       6   
 768  Antonenko         Timofei      Aatos      1149      33   
 769  Iivonen           Aada         KJ/Niit    1149       5   
 770  Nielsen           Kristian     K/Saunal   1149      14   
 771  Kilpi             Sampo        K/Korven   1148       7   
 772  Reinikainen       Oskar        KJ/Rudolf  1148       4   
 773  Roth              Ville        KJ/Vant    1148       6   
 774  Salonen           Pihla        K/Kunink   1148       6   
 775  Chen              Zhixing      KJ/EIS     1147       5   
 776  Mantulina         Anastasia    Int        1147      72   
 777  Sergelius         Felix        KJ/Cygnae  1147       9   
 778  Glumow            Rasmus       KJ/Matinl  1145      32   
 779  Färnemyhr         Linus        TammerSh   1144       6   
 780  Padhy             Parnika      KJ/EIS     1143       5   
 781  Tiilikainen       Sampo        KJ/Tööl    1143      11   
 782  Aittokoski        Iivari       KJ/Kilo    1142       5   
 783  Litkey            Otto         MatSK      1142      66   
 784  Castejon          Oliver       K/Iivisn   1141       4   
 785  Mäenpää           Arttu        K/Luosta   1141       6   
 786  Katajisto         Paulus       KJ/Tööl    1139       5   
 787  Kotsalainen       Ivan         KJ/        1139       5   
 788  Punaganti         Aniish       MatSK      1139      24   
 789  Rantanen          Myy          K/Svensk   1139       6   
 790  Ulmonen           Ilona        K/Meri-P   1138       6   
 791  Saarela           Kaapo        KJ/Saunal  1137       4   
 792  Siljander         Robert       KJ/Kome    1136       4   
 793  Kiisseli          Eino         KJ/Tööl    1135       6   
 794  Laaksonen         Jesper       K/Nöykk    1135       6   
 795  Lindgren          Tuomas       KJ/Tuomar  1135       2   
 796  Paganus           Joni         KJ/Seponk  1135       4   
 797  Koskinen          Jericho      KJ/Meri    1134       4   
 798  Mäkeläinen        Antti        KJ/Porola  1134       4   
 799  Ehrnrooth         Gabriel      K/Cygn.    1131       7   
 800  Kuznetsov         Vasili       Int        1131      13  L
 801  Lindgren          Eetu         K/Väinöl   1131       6   
 802  Liu               Sihao        KJ/Mäntym  1131       4   
 803  Niinimäki         Vilho        KJ/Kuljun  1130       5   
 804  Seiger            Katja        KJ/Jalava  1130       3   
 805  Rantala           Hulda        KJ/Härmäl  1129       9   
 806  Reiter            Artemi       Int        1129      45  L
 807  Connell           Daniel       TammerSh   1128      14   
 808  Heikkilä          Aurora       TammerSh   1128      12   
 809  Vainio            Viljami      K/Kuljun   1128       7   
 810  Pöysti            Rasmus                  1127       6   
 811  Aalto             Benjami      MatSK      1126       5   
 812  Eklund            Oskar        KJ/Matt    1126       5   
 813  Kurjonen          Niko         KJ/        1126       4   
 814  Källman           Pauli        KJ/Laurin  1126       5   
 815  Nurminen          Sonja        KJ/Jalava  1126       5   
 816  Honkasalo         Frans        KJ/Väinöl  1125       5   
 817  Lindström         Jonatan      KJ/Tööl    1125       5   
 818  Nuora             Siiri        KJ/Käpylä  1125       2   
 819  Repo              Rafael       KJ/Täht    1125       4   
 820  Terekaite         Akvile                  1125       7   
 821  Varjus            Nella        KJ/        1125       4   
 822  Polvinen          Aleksi       MatSK      1124      19   
 823  Laitinen          Anssi        K/Naiste   1123      35   
 824  Young             Elsa         KJ/TheEng  1123       2   
 825  Johansson         Anton        KJ/Päiv    1122       5   
 826  Lehtisaari        Brianna      KJ/Lentäv  1122       5   
 827  Punaganti         Pranav       MatSK      1122      69   
 828  Karvonen          Aapo         K/Käpylä   1121       2   
 829  Ivanoff           Akseli       TammerSh   1120       6   
 830  Uurasmaa          Anni         KJ/Matinl  1120      15   
 831  Srivastava        Avishi       KJ/EIS     1119       4   
 832  Haavisto          Juulia       KurVi      1118       6   
 833  Kneckt            Sampo                   1118       7   
 834  Kokkonen          Noel         KSY        1116       7   
 835  Rämö              Otso         KJ/Lintul  1116       4   
 836  Hollmerus         Jean         TammerSh   1115       7   
 837  Hnot              Stanislav               1114       5   
 838  Hägerström        Mathias      KJ/Cygn    1114       5   
 839  Peimari           Julius       TSY        1114      43   
 840  Hirsto            Juho         KJ/Munk    1113       8   
 841  Kashurina         Polina       Int        1113       6   
 842  Kauppinen         Liisa        K/Laajal   1113       4   
 843  Kilpi             Silja        K/Myllyo   1113      13   
 844  Latva-Pirilä      Teemu        KJ/Koivis  1112       5   
 845  Nagy              Robert                  1110       7   
 846  Aksela            Otso         KJ/Kuitin  1109      11   
 847  Torkkola          Teemu        TammerSh   1109      44  L
 848  Vidlund           Elias        KJ/Martin  1109       5   
 849  Joronen           Hanna        TammerSh   1108      10   
 850  Suomela           Eero         KJ/Soukka  1107       5   
 851  Riihelä           Julia        K/Meri-P   1105       6   
 852  Salminen          Olivia       K/Toejoe   1105       6   
 853  Kneckt            Otso         MatSK      1103      18   
 854  Vierikko          Voitto                  1101       6   
 855  Grönblom          Ronja        K/cygn.    1099       7   
 856  Bokovoy           Yuriy        KJ/Koul    1098       3   
 857  Juslin            Edwin        KJ/Cygnae  1098       4   
 858  Pitsinki          Eero         K/Merito   1098       7   
 859  Turkkila          Eero         KJ/        1098       4   
 860  Sahonen           Jasper       KJ/Raunis  1097       5   
 861  Kalaiyarasan      Abhigita     KJ/EIS     1094       5   
 862  Kuoppala          Meeri        KJ/        1094       5   
 863  Stenros           Noa          K/Meri-P   1094       6   
 864  Salama            Kasper       K/Luosta   1092       5   
 865  Siivo             Seppo        K/Europa   1091       6   
 866  Majasaari         Kalle        K/Meri-P   1089       6   
 867  Rimey             Eddie        KJ/Tööl    1087       7   
 868  Prieur            Mikko        KJ/Niss    1086       5   
 869  Pohjaranta        Elina                   1082      19   
 870  Teider            Julius       K/Kalli    1080       5   
 871  Akkanen           Helmi        KJ/        1079       3   
 872  Mäenpää           Eero         K/Luosta   1079       1   
 873  Korkeamäki        Amos         KJ/Rudolf  1077       4   
 874  Kovero            Pyry         K/Martin   1076       4   
 875  Bonsdorff         Aura         K/Tehtaa   1075       5   
 876  Hietaniemi        Ellen        MatSK      1075       6   
 877  Setälä            Mark         K/Tehtaa   1075       6   
 878  Tiitta            Laura        MatSK      1074      12   
 879  Koskinen          Marek        K/Hansak   1073       2   
 880  Laakso            Vertti       K/Vähä-    1073       6   
 881  Savikko           Anton        KJ/Sepon   1068       3   
 882  Raiskio           Mikael       KJ/Hiid    1066       8   
 883  Wallasvaara       Kasper       KJ/        1064       5   
 884  Kansi             Sabina       KJ/Mankka  1062       5   
 885  Karali            Ahti         KJ/Nöykki  1061       3   
 886  Heiner            Maija        KJ/Mankka  1054       5   
 887  Heinonen          Joona        TammerSh   1053       7   
 888  Lipponen          Oskari       TammerSh   1043       7   
 889  Luosto            Verna        TammerSh   1040     105  L
 890  Lehto             Masi         KJ/Suoram  1039       5   
 891  Salonranta        Sebastian    KJ/Kataja  1035       4   
 892  Nissinen          Elias                   1034       7   
 893  Grönqvist         Stefan       Int        1032       7   
 894  Tuominen          Eetu         KJ/Kuljun  1030       5   
 895  Kolga             Arsenij      KJ/Päiv    1028       5   
 896  Ruokamo           Olga         K/Käpylä   1019       5   
 897  Tappura           Kalle                   1016       4   
 898  Laturkar          Ira          KJ/EIS     1012      13   
 899  Lindblom          Ebba                    1008       1   
 900  Hietanen          Lauri        KJ/Iivisn  1005       2   
 901  Anttila           Samuli       KJ/Moisio   869       3   

Selokeskiarvo 1283