ESK:n itsenäisyyspäiväturnaus 2012

ESK:n nopean shakin turnaus pelattiin itsenäisyyspäivänä 6.12. Osallistujia 49.

Kilpailun tuomari FA Timo Munukka, turnausjohtaja Seppo Karasmäki.
NR  NIMI                KERHO    1    2    3    4    5    6    7   YHT BCHZ SO-BE
 1. Sipilä Vilka        TuTS    S+33 W+14 S+ 5 W+ 3 S+ 2 W+ 4 S+ 9  7  33.0 33.00
 2. Norri Joose         HSK     W+26 S+17 W+10 S+27 W- 1 S+ 6 W+11  6  31.5 24.50
 3. Lehtimäki Tero      VammSK  W+32 S+24 W+ 6 S- 1 W+15 S= 9 W+10  5½ 31.5 22.25
 4. Elomaa Arto         JärvSK  W+20 S+40 W+15 S= 9 W=10 S- 1 W+19  5  30.5 19.00
 5. Suominen Antti      KäpSK   W+22 S+19 W- 1 S+28 W+27 S-11 W+15  5  29.5 18.00
 6. Ertbjerg Per        LauttSK S+36 W+21 S- 3 W+31 S+16 W- 2 S+22  5  29.5 18.00
 7. Keipi Jaakko        LahS    W+35 S= 9 W=28 S=11 W+17 W= 8 S+16  5  28.0 19.50
 8. Demidov Jan         Int     W=29 S=26 W+32 S=25 W+13 S= 7 W+18  5  26.5 19.00
 9. Ristoja Jan         Garde   S+25 W= 7 S+12 W= 4 S+14 W= 3 W- 1  4½ 34.5 19.75
10. Rauramaa Julius     MatSK   S+30 W+31 S- 2 W+40 S= 4 W+12 S- 3  4½ 29.5 15.50
11. Nokso-Koivisto Aki  LoimSK  S+37 W+34 S-27 W= 7 S+24 W+ 5 S- 2  4½ 28.5 17.00
12. Patola Eero         KäpSK   W+18 S=28 W- 9 S+29 W+25 S-10 W+24  4½ 26.0 15.50
13. Björkhem Daniel     PorvSK  S=23 W-27 S+45 W+30 S- 8 W+39 S+25  4½ 22.5 12.50
14. Lehtinen Tero       AS      W+39 S- 1 W+29 S+20 W- 9 S-22 W+33  4  28.0 12.50
15. Turtiainen Tauno    HSK     S+16 W+43 S- 4 W+33 S- 3 W+32 S- 5  4  27.0 11.50
16. Lindholm Jere       EtVaS   W-15 S+49 W+19 S+17 W- 6 S+28 W- 7  4  26.0 12.00
17. Rajaji Suseenthiram I-HSK   S+45 W- 2 S+37 W-16 S- 7 W+36 S+27  4  25.5 10.50
18. Mäkelä Reijo        Garde   S-12 W+44 S+21 W-24 S+31 W+27 S- 8  4  24.5 11.50
19. Akkanen Timo        KäpSK   S+44 W- 5 S-16 W+42 S+37 W+20 S- 4  4  24.5 10.50
20. Luoma Heikki        KäpSK   S- 4 W+41 S+34 W-14 S+40 S-19 W+28  4  24.0 11.00
21. Karppinen Martti    LahS    W+38 S- 6 W-18 S-39 W+29 S+35 S+32  4  23.5 12.00
22. Turunen Tiina       EtVaS   S- 5 W+46 S-31 W+43 S+33 W+14 W- 6  4  23.0 10.00
23. Khanov Pavel        HSK     W=13 S-29 W-26 S+38 W=39 S+40 S+34  4  22.0 12.00
24. Kohvakka Raimo      LeSi    S+41 W- 3 S=30 S+18 W-11 W+31 S-12  3½ 27.0 11.00
25. Nazarova Anastasia  ESK     W- 9 S+35 S+43 W= 8 S-12 W+30 W-13  3½ 26.0 10.00
26. Halonen Juhani      HSK     S- 2 W= 8 S+23 W-34 S-30 W+42 S+39  3½ 25.5 11.00
27. Lindholm Pertti     HyvSK   W+49 S+13 W+11 W- 2 S- 5 S-18 W-17  3  29.0 10.00
28. Toropainen Jarkko   Hm-93   S+48 W=12 S= 7 W- 5 S+36 W-16 S-20  3  26.5  8.75
29. Telenius Kimmo      KäpSK   S= 8 W+23 S-14 W-12 S-21 W+48 S=30  3  25.5  9.00
30. Jalo Pentti         KäpSK   W-10 S+42 W=24 S-13 W+26 S-25 W=29  3  24.5  8.75
31. Teräsalo Kari       Hm-93   W+42 S-10 W+22 S- 6 W-18 S-24 W+46  3  24.5  7.50
32. Marttila Olli       KäpSK   S- 3 W+45 S- 8 W+44 S+34 S-15 W-21  3  24.5  6.00
33. Häkkinen Henrik     VihdSK  W- 1 S+39 W+48 S-15 W-22 S+46 S-14  3  24.0  5.00
34. Saavalainen Ellis   MatSK   W+47 S-11 W-20 S+26 W-32 S+37 W-23  3  23.5  8.00
35. Ahokas Aleksi       Int     S- 7 W-25 S-42 W+41 S+44 W-21 S+47  3  20.0  5.50
36. Nappu Maxim         Int     W- 6 S+38 W-40 S+49 W-28 S-17 W+43  3  20.0  5.50
37. Järnefelt Wilhelm   ESK     W-11 S+47 W-17 S+48 W-19 W-34 S+42  3  20.0  4.50
38. Majidian Erika      Int     S-21 W-36 S=41 W-23 S+45 W=47 S+48  3  17.5  4.50
39. Louhi Tapio         TuTS    S-14 W-33 S+46 W+21 S=23 S-13 W-26  2½ 24.5  7.50
40. Kugappi Tomi        Int     S+46 W- 4 S+36 S-10 W-20 W-23 S=41  2½ 24.5  5.75
41. Pihlman Joni        MatSK   W-24 S-20 W=38 S-35 W=48 S+49 W=40  2½ 18.0  4.25
42. Elomaa Veli         JärvSK  S-31 W-30 W+35 S-19 W+49 S-26 W-37  2  20.5  4.00
43. Siik Marko                   +FF S-15 W-25 S-22 W-46 W+44 S-36  2  19.0  2.25
44. Näppinen Maksim     Int     W-19 S-18 W+47 S-32 W-35 S-43  +FF  2  18.5  2.25
45. Nazarov Boris       ESK     W-17 S-32 W-13 S=47 W-38  +FF W=49  2  18.5  2.00
46. Kemppinen Antti     Int     W-40 S-22 W-39  +FF S+43 W-33 S-31  2  18.0  2.25
47. Ahokas Ville        Int     S-34 W-37 S-44 W=45  +FF S=38 W-35  2  16.5  3.00
48. Nazarov Stanislav   ESK     W-28  +FF S-33 W-37 S=41 S-29 W-38  1½ 18.5  1.75
49. van Eynde Maxim     Int     S-27 W-16  +FF W-36 S-42 W-41 S=45  1½ 17.0  1.25

Sivu päivitetty 07.12.2012 00:45 (OEZ/H/TM)