SHAKKIKERHO

Joukkuesarjat
2016-2017

Tuloksia-sivulle
Aloitussivulle


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JoeSK I divisioonassa 2016-17

1. Divisioona lohko B, 1. kierros, Lahti 17.9.2016

LahS - JoeSK 2-3


Kiltti Jyrki     - Dokutchaev Aleksander 0-1
Joentausta Hannu - Jouhki Yrjö M         0-1
Närhi Kimmo      - Sukhorukov Andrey S   0-1
Hagelberg Lauri  - Nokka Risto           ½-½
Sipilä Markku    - Saastamoinen Aarne    1-0
Tuominen Joona   - Porrasmaa Timo        ½-½
Pitkänen Jorma   - Arppi Heikki          ½-½
Särkiö Lauri     - Vainikka Pekka        1-0

Muut tulokset: KymS - TammerSh 3 5-1, KäpSK - MatSK 2 0-6.

 

1. Divisioona lohko B, 2. kierros, Lahti 18.9.2016
 

TammerSh 3 - JoeSK 0-2
 

Harju Jukka      - Dokutchaev Aleksander 0-1
Kekki Jorma      - Jouhki Yrjö M         ½-½
Mäki Juha        - Sukhorukov Andrey S   ½-½
Salonen Mikko    - Nokka Risto           ½-½
Mustelin Juhani  - Saastamoinen Aarne    ½-½
Karttinen Risto  - Porrasmaa Timo        ½-½
Vaaramo Jouni    - Arppi Heikki          0-1
Kesänen Viljami  - Vainikka Pekka        ½-½
 

Muut tulokset: LahS - KymS 0-6.

1. Divisioona lohko B, kierros 3, Joensuu 8.10.2016

JoeSK - KymS 2-3 

Dokutchaev Aleksander - Kochyev Alexander ½-½
Jouhki Yrjö M         - Puranen Jukka     0-1
Sukhorukov Andrey S   - Sarwer Jeff       ½-½
Myller Janne          - Nippula Timo      1-0
Saastamoinen Aarne    - Lehtosaari Mauri  ½-½
Porrasmaa Timo        - Upero Jussi       1-0
Dannenberg Alia       - Radkov Bazhen D   0-1
Jönhede Marko         - Paronen Petteri   0-1

Muut ottelut: MatSK 2 - TammerSh 3 5-0, KäpSK - HSK 2 3-3, Remi - LahS 1-2,
9.10.: HSK 2 - MatSK 2 0-5.

 

1. Divisioona lohko B,kierros 4, Joensuu 10.12.2016
 

JoeSK - Remi 7-1

Dokutchaev Aleksander - Kiili Markus      1-0
Jouhki Yrjö M         - Karvinen Kimmo    1-0
Sukhorukov Andrey S   - Rönnqvist Timo    1-0
Saastamoinen Aarne    - Veteläinen Tomi   0-1
Porrasmaa Timo        - Lappalainen Sasu  1-0
Arppi Heikki          - Kumpulainen Kalle 1-0
Dannenberg Alia       - w.o. 1-0
Mustonen Tapani       - w.o. 1-0


Muut tulokset: MatSK 2 - LahS 3-2, TammerSh 2 - LoimSK 3-0,
TammerSh 3 - HSK 2 3-1, KymS - KäpSK 5-0.

 

1. Divisioona lohko B,kierros 5, Joensuu 4.2.2017
 

JoeSK - MatSK 2 2-0

Dokutchaev Aleksander - Fraser Scott      ½-½
Jouhki Yrjö M         - Lehtivaara Risto  1-0
Sukhorukov Andrey S   - Nieminen Kari     ½-½
Nokka Risto           - Salimäki Janne    1-0
Myller Janne          - Tolonen Mikko     ½-½
Kulmany Istvan        - Rauramaa Kari     ½-½
Behm Jukka            - Rauramaa Julius   ½-½
Porrasmaa Timo        - Sjöman Tapani     ½-½


Muut ottelut: TammerSh 3 - KäpSK 3-4, LahS - HSK 2 2-2, Remi - KymS 0-4.
La 14.01.2017 pelatut ottelut: MatSK 2 - Remi 2-2, KymS - HSK 2 4-2, TammerSh 3 - LahS 1-4.

 

1. Divisioona lohko B

KymS       6 6 0 0 27 -  5 12
-----------------------------
MatSK 2    6 4 1 1 21 -  6  9
JoeSK      5 4 0 1 16 -  6  8
LahS       6 2 1 3 12 - 16  5
Remi       6 2 1 3 12 - 20  5
KäpSK      5 1 1 3  9 - 21  3
-----------------------------
HSK 2      6 0 2 4 11 - 21  2
TammerSh 3 6 1 0 5  8 - 21  2


Pelit JoeSK-KymS

Divaripelit

JoeSK:n kauden tulokset


Tulokset SSL:n sivulla 4.2.2017
Tulokset SSL:n sivulla 18.9.2016
Tulokset SSL:n sivulla 8.10.2016
Tulokset SSL:n sivulla 9.10.2016
Tulokset SSL:n sivulla 10.12.2016


 

Tulostalulukot

 

III Divisioona
 

16.1.2017


 

Teemu Honkanen (kuvassa) oli joensuulaisten tehokkain Amjad Al Hajajin kanssa viikonlopun turnauksessa ja he
molemmat saalistivat pisteitä 4,5/5. Kuva: Risto Niemelä

Joensuun SK:lle kolmoisvoitto III divisioonan otteluissa

Joensuun Shakkikerhon joukkueet hallitsivat täysin Joensuussa käytyä joukkueiden SM-turnauksen

III divisioonan lohkoaan. Joensuulaisjoukkueet ottivat turnauksessa hienosti kolmoisvoiton, ja JoeSK 3:nen  voitti yllättäen koko turnauksen ja karsii myöhemmin  pääsystä 2. divisioonaan. JoeSK 2 sijoittui toiseksi ja JoeSK 4 kolmanneksi.

Tulokset täältä (pdf)

3. Divisioona lohko 10

JoeSK 3  5 4 1 0 12 -  6 9
--------------------------
JoeSK 2  5 4 0 1 17 -  3 8
JoeSK 4  5 2 0 3 7  -  8 4
LprSK    5 2 0 3 6  - 11 4
MikkSK   5 1 1 3 5  -  8 3
KSY 2    5 0 2 3 5  - 16 2

--------------------------------------------------------------

5.3.2017

 

Joensuun SK:n kahdella joukkueella 2. divisioonaan



Joensuun Shakkikerhon 1- ja 2 joukkueet onnistuivat lauantaina III divisioonan nousukarsinnoissa ja nousivat voitoillaan molemmat 2. divisoonaan. Joensuussa pelannut JoeSK 2 voitti EtVaS 4:n 3-0, ja Oulussa JoeSK 3 otti voiton OSS 3:sta 1-3.

 

JoeSK 2:n joukkueessa voiton ottivat Marko Jönhede, Heikki Arppi ja Almad Al Hajaj, Alia Dannenberg ja Juha Kettunen pelasivat tasapelit.

JoeSK 3:n voittajat olivat Tuomo Paulasto, Pekka Vainikka ja Miika Ranimäki, Risto Niemelä pelasi tasapelin.

 

II divisioonan karsinta, Joensuu 4.3.2017
 

JoeSK 2 - EtVaS 4 3-0
1. Arppi Heikki - Nordlund Henri            1-0
2. Dannenberg Alia - Rajakari Janne      ½-½
3. Jönhede Marko - Patosalmi Juha       1-0
4. Kettunen Juha - Hiltunen Ville          ½-½
5. Al Hajaj Amjad - Kinnunen Seppo      1-0

 

III divisioonan karsinta,Oulu 4.3.2017
 

OSS 3 - JoeSK 3   1-3
1. Pekka Koski - Paulasto Tuomo          0-1
2. Leukkunen Raimo - Niemelä Risto      ½-½
3. Rantsi Kauko - Vainikka Pekka          0-1
4. Koski Juha-Pekka - Honkanen Teemu 1-0
5. Kinnunen Mika - Ranimäki Miika         0-1