Kaarlen turnaus  16-17. 3. 2019           

 

                                             

Pelipaikka: Hotelli Seurahuone, Torikatu 24, Kokkola

Peliajat: 5 kierrosta 1. ja 2. kierros 1h 30 min  , muut 1h 45 min / pelaaja.

Osanottomaksu: 35 € (nuoret 20 €) Jälki-ilmoittautumislisä  10 €.

Ilmoittautuminen: Perjantai 15.3 klo 18.00   mennessä Jouko Lahti 045-8570480 tai Olavi Mörsky 0400-834269, tai sähköposti olvai2009 (at) hotmail.com

Aikataulu: La. 16.3 klo 9.15 - 9.45 Osanoton varmistus ja jälki-ilmoittautuminen.1.kierros klo 10.00 , 2.kierros klo 14.00 , 3.kierros klo 18.00, 4.kierros su. 17.3  klo 9.00, 5.kierros klo 13.00

Majoitus: Hotelli Seurahuone  tarjoaa edullisen majoituksen .Puh: 020 7959 600 .(mainitse shakkiturnaus) 69 €/1hh, 84 €/2hh, 99 €/3hh.

A-ryhmän voittajan palkintoa hieman korotettu. (Ei kuitenkaan muiden palkintojen kustannuksella) Nyt 250 euroa.  Lisäksi kannustus ym.palkintoina n.10 kpl shakkikirjoja Jouko Lahden shakkikirjastosta.

Tuomari Jouko Lauronen,Shakkilaakso

Puhelin pelipaikalle  / lisätietoja 0400-834269.  
Varapelaaja /Kokksk. 

Turnaus on selokelpoinen

Tulorekisteri: Tulorekisteriin ilmoitettavia palkintoja varten palkinnonsaajan on annettava henkilötunnuksensa. Kilpailija voi kieltäytyä tällaisesta palkinnosta, mikäli ei halua luovuttaa henkilötunnustaan. Tulorekisteriin tehdyn ilmoituksen jälkeen henkilötunnukset tuhotaan.  

Tervetuloa Kokkolaan !

-------------------------------------------------------------------------------------
Pelaajat 15.03.2019  klo 18:00

1 Jyrki Parkkinen HSK 2148
2 Aleksandr Salykin KemTS 2096
3 Eero Marjusaari KokkSK 2073
4 Juha Mäki Tammer-Sh 2068
5 Joni Sokolov KokkSK 2006
6 Jukka Peltomaa RaahLi 1989
7 Petri Kopsa HSK 1985
8 Markku Kinnunen KSY 1977
9 Tapio Lauronen Shlaakso 1971
10 Pekka Kauko  VammSK 1927
11 Jouko Lahti KokkSK 1907
12 Asko Linna KokkSK 1889
13 Raimo Leukkunen OSS 1888
14 Alexander Simkin RUS 1878
15 Tuomo Sihvonen KokkSK 1852
16 Kai Hietala OSS 1842
17 Olli Viitaniemi KSY 1837
18 Vesa Seppelin KokkSK 1815
19 Markku Raitanen JyS 1776
20 Martti Hamina HartSK 1754
21 Olavi Mörsky KokkSK 1720
22 Patrik  Järvelin (U) KSY 1705
23 Erkki Pursiainen JyS 1686
24 Anssi  Halmesvirta JyS 1685
25 Heimo Fiskaali KokkSK 1672
26 Pentti Rintakoski VammSK 1658
27 Magnus Nyman VSS 1620
28 Markus Kovalainen KaSY 1614
29 Kaarlo Jylhä-Ollila Shlaakso 1599
30 Toivo Suorsa KokkSK 1574
31 Tommy Sjöskog JakSK 1570
32 Anton Meriläinen KokkSK 1568
33 Mika Pirttimäki JyS 1460
34 Jani Havela SeinSK 1433

1-18 A Ryhmä
19-34 B Ryhmä