Etelä-Pohjanmaan Shakkipiirin pitkän pelin mestaruus 4.-5.1.2020

Pelipaikka:Musiikkiopisto,Keskuskatú 32,Seinäjoki
Peliajat 70 min + 30 sec siirto /pelaaja

Turnaus pelattiin  muuten normaalina  viikonlopputurnauksena, mutta piirinmestaruusmitalin voi voittaa vain 
piirin jäsenseuraa edustava pelaaja.Sarjat: Yleinen , Nuoret (v.2000 jälkeen synt.) , Veteraanit (+50 v) , Seniorit  (+65 v)

 (N) Pelasi nuorten sarjassa , (V) pelasi veteraanisarjassa , (S) pelasi seniorisarjassa.

Lopullinen ristitaulukko 5 kierroksen jälkeen

Rk. Nimi Rtg Kerho 1.Rd 2.Rd 3.Rd 4.Rd 5.Rd p.  TB1   TB2   TB3   Piirinmestaruudet
1 Jaakkola Konsta 1903 TammerSh 23b1 15w1 4b½ 13w1 2w1 4,5 14,0 12,25 0,0
2 Järvenpää Jari 2276 TuTS 19b1 10w1 3b1 4w1 1b0 4,0 16,5 12,00 0,0
3 Lahti Jouko 1944 KokkSK 20w1 14b1 2w0 9b1 6w½ 3,5 15,0 9,25 0,0 PM I
4 Kekki Petri 2269 MatSK 21w1 18b1 1w½ 2b0 12w1 3,5 15,0 8,75 0,0
5 Tiiva Eetu 1927 AkaaS 17b1 16w½ 13b½ 10w1 7b½ 3,5 14,0 9,75 0,0 PM II
6 Rantanen Veikko 1923 AkaaS 24w½ 9b½ 21w1 11b1 3b½ 3,5 13,0 9,00 0,0
7 Piirto Tomi 1880 SeinSK 9w½ 24b1 16w1 12b½ 5w½ 3,5 13,0 8,50 0,0 PM III
8 Sippola Sara-Olivia (N) 1637 KurVi 12w0 25b1 18w1 14b½ 16w1 3,5 11,0 7,25 0,0 (N) I
9 Sjöskog Tommy      (V) 1497 JakSK 7b½ 6w½ 24b1 3w0 19b1 3,0 14,0 7,00 0,0 (V) I
10 Jaakkola Vilho        (N) 1737 KurVi 27w1 2b0 20w1 5b0 13b1 3,0 12,5 5,00 0,0 (N) II
11 Mörsky Olavi          (S) 1730 KokkSK 15b0 23w1 17b1 6w0 22b1 3,0 12,0 6,00 0,0 (S) I
12 Koivusalo Ville-Veikko 1983 KurVi 8b1 13w0 19b1 7w½ 4b0 2,5 15,0 7,25 0,0
13 Lindroos Jukka 1700 KurVi 25w1 12b1 5w½ 1b0 10w0 2,5 15,0 5,75 0,0
14 Joronen Ilkka 1650 I-HSK 22b1 3w0 15b½ 8w½ 17b½ 2,5 14,0 6,25 0,0
15 Saarenpää Pentti     (S) 1464 KurVi 11w1 1b0 14w½ 16b0 23w1 2,5 14,0 5,75 0,0 (S) II
16 Mäkelä Krister 1647 KurVi 28w1 5b½ 7b0 15w1 8b0 2,5 13,5 4,75 0,0
17 Knysh Oleksandr 1616 KurVi 5w0 28b1 11w0 18b1 14w½ 2,5 11,5 3,75 0,0
18 Linna Asko 1846 KokkSK 26b1 4w0 8b0 17w0 25w1 2,0 12,0 2,50 0,0
19 Heinoja Ari             (V) 1644 KokkSK 2w0 27b1 12w0 20b1 9w0 2,0 12,0 2,50 0,0 (V) II
20 Sippola Kai 1632 KurVi 3b0 22w1 10b0 19w0 26b1 2,0 11,5 3,00 0,0
21 Jaakkola Elias 1638 KurVi 4b0 26w1 6b0 22w0 28b1 2,0 10,5 1,50 0,0
22 Jaakkola Vilma 1300 TammerSh 14w0 20b0 27w1 21b1 11w0 2,0 10,0 2,50 0,0
23 Jaakkola Vesa 1558 TammerSh 1w0 11b0 25w½ 26w1 15b0 1,5 12,5 1,75 0,0
24 Valpas Jami            (N) 1565 KurVi 6b½ 7w0 9w0 25b0 27w1 1,5 12,0 2,25 0,0 (N) III
25 Havela Jari 1418 SeinSK 13b0 8w0 23b½ 24w1 18b0 1,5 11,0 2,25 0,0
26 Vavuli Pasi 1490 SeinSK 18w0 21b0 28w1 23b0 20w0 1,0 8,0 0,50 0,0
27 Karpoff Kari            (S) 1473 KurVi 10b0 19w0 22b0 28w½ 24b0 0,5 9,0 0,25 0,0 (S) III
28 Kekki Kristina 1198 MatSK 16b0 17w0 26b0 27b½ 21w0 0,5 8,5 0,25 0,0