layout
Etusivu

Koululaisten SM

Kerhoillat

JSM

Nuoret

Yhteystiedot

Linkit

Päivitetty 5.10.2015

Koululaisten SM-kilpailut 3.-4.10.2015

ruutu
A-ryhmän mitalistit(vasemmalta): Dmitri Tumanov, Eero valkama ja Lauri Särkiö.

Koululaisten SM-kilpailut 3.-4.10.2015

Kisat Espoon Opinmäen koululla on nyt pidetty! Kiitokset kaikille osallistujille ja heidän huolto/kannustusjoukoilleen! Kisassa oli lapsia yhteensä 164 ja opettajien sarjassakin kuusi osallistujaa.

Sarjojen mitalistit:
A-sarja,
yleinen
1. Eero Valkama Päivölän kansanopisto 5,5
2. Dmitri Tumanov Keuda 5,5
3. Lauri Särkiö Lahden yhteiskoulu 5,5

Tytöt:
1. Gabriela Ebeling Ressun lukio 3,0
2. Julia Kotimäki Päivölän kansanopisto 2,0

B-sarja,
yleinen
1. Jan Demidov Pukinmäen peruskoulu 6,5
2. Joona Uusitalo Kartanon koulu 5,5
3. Niko Poranen Päivölän kansanopisto 4,5

Tytöt:
1. Mikaela Ebeling The English School 4,0

C-sarja,
yleinen
1. Tomi Kugappi Havukosken koulu 6,5
2. Valo Hallman Pohjois-Haagan yhteiskoulu 6,0
3. Toivo Keinänen Tapiolan koulu 5,5

Tytöt: 
1. Sham Al Hamoud Espoo International School 4,0
2. Alexandra Ponomarenko Meritorin koulu 1,0

D-sarja,
yleinen
1. Patrik Aalto Kantokasken koulu 6,0
2. Niko Palttala Härmälän koulu 5,5
3. Mariela Ebeling The English School 5,0

Tytöt:
1. Mariela Ebeling The English School 5,0
2. Sarabella Norlamo Tarton suomalainen koulu 5,0
3. Hanna Laihonen Kilpisen yhtenäiskoulu 4,5


E-sarja,
yleinen
1. Konsta Jaakkola Sääksjärven koulu 7,0
2. Adam Karhula Espoo International School 6,0
3. Atte Palttala Härmälän koulu 5,5

Tytöt:
1. Sini Jokinen Lielahden koulu 5,0
2. Elisabet Hollmérus Lentävänniemen koulu 4,0
3. Rebekka Laihonen Kortepohjan koulu 4,0

Alle 8-vuotiaat:
1. Valtteri Sokka Kulomäen koulu 5,0
2. Toivo Heiliö Tähtiniityn koulun 4,5
3. Iraj Laturkar The English School 4,5

Tytöt:
1. Lotta Tiitta Jalavapuiston koulu 4,0
2. Sara-Olivia Sippola Paulaharjun koulu 3,5
3. Vanessa Kirov Aurinkolahden peruskoulu 3,0

Opettajien O-sarja:
1. Heikki Syvälahti KarjUra 4,0
2. Jyri Lammi Aatos 4,0
3. Darren Reed TammerSh 3,0

Koostetusti kisan lopputulokset sarjoittain:

A-ryhmä,
B-ryhmä,
C-ryhmä,
D-ryhmä,
E-ryhmä,
O-ryhmä (opettajat ja huoltajat).


Kisan 1. kierroksen livelaudat.

Kisan 1. kierroksen livelaudat .pgn muodossa.

Kisan 2. kierroksen livelaudat.

Kisan 2. kierroksen livelaudat .pgn muodossa.

Kisan 3. kierroksen livelaudat.

Kisan 3. kierroksen livelaudat .pgn muodossa.

Kisan 4. kierroksen livelaudat.

Kisan 4. kierroksen livelaudat .pgn muodossa.

Kisan 5. kierroksen livelaudat.

Kisan 5. kierroksen livelaudat .pgn muodossa.

Kisan 6. kierroksen livelaudat.

Kisan 6. kierroksen livelaudat .pgn muodossa.

Kisan 7. kierros 1 livelaudat uudessa osoiteessa.

Kisan 7. kierros 2 livelaudat uudessa osoiteessa.

© Kaikki sivujen sisältö ellei toisin mainita on tehnyt Sauli Tiitta
© Layout Milla Peltoniemi