JSM 2014-2015

[2013-2014][2012-2013][2011-2012] [2010-2011] [2009-2010] [2008-2009] [2007-2008] [2006-2007]

[2005-2006]

Tammer-Shakin joukkueet kaudella 2014-2015:

Tulostaulukot

SM-Liiga

MatSK           8   6  2  0   27 - 12  14
Aatos           8   6  1  1   28 - 15  13
JyS             8   6  1  1   24 - 13  13
-----------------------------------------
TammerSh        8   5  1  2   26 - 12  11
EtVaS           8   4  1  3   18 - 20   9
SalSK           8   3  1  4   14 - 22   7
OSS             8   3  0  5   15 - 18   6
TuTS            8   3  0  5   17 - 22   6
HSK             8   2  2  4   13 - 18   6
VammSK          8   2  1  5   18 - 24   5
-----------------------------------------
MatSK 2         8   1  2  5   13 - 25   4
Velhot          8   0  2  6   14 - 26   2

 

1. Divisioona lohko A

Garde           6   6  0  0   27 -  5  12
-----------------------------------------
KS-58           6   6  0  0   24 -  6  12
TammerSh 2      6   3  0  3   13 - 14   6
TuTS 2          6   2  0  4   11 - 15   4
Remi            6   2  0  4   16 - 21   4
VSS             6   2  0  4   10 - 17   4
-----------------------------------------
PSY             6   2  0  4   11 - 20   4
LoimSK          6   1  0  5    7 - 21   2



2. Divisioona lohko 4

HämSK           5   4  1  0    9 -  2   9
-----------------------------------------
TammerSh 4      5   3  1  1   10 -  6   7
-----------------------------------------
EurSK           5   2  1  2    8 -  6   5
X               5   1  2  2    8 -  8   4
-----------------------------------------
HyvSK           5   1  1  3    6 - 11   3
Pässi           5   0  2  3    6 - 14   2



2. Divisioona lohko 5

KankSK          5   5  0  0   13 -  6  10
-----------------------------------------
TaSK            5   4  0  1   12 -  4   8
-----------------------------------------
TammerSh 3      5   1  2  2    6 -  7   4
SeinSK          5   1  2  2    6 - 10   4
-----------------------------------------
Taraus          5   1  1  3    6 -  9   3
KurVi           5   0  1  4    3 - 10   1



3. Divisioona lohko 5

PSY 2           4   4  0  0   14 -  3   8
-----------------------------------------
TammerSh 6      4   2  1  1    9 -  9   5
CC Nokia        4   2  0  2   12 -  7   4
TammerSh 7      4   1  1  2    8 - 10   3
VammSK 2        4   0  0  4    3 - 17   0

3. Divisioona lohko 6

Moukat          5   4  0  1   15 -  6   8
-----------------------------------------
TammerSh 5      5   3  0  2   12 -  7   6
AkaaS           5   2  2  1   10 -  9   6
MäntSK          5   2  1  2   10 - 10   5
Pässi 2         5   1  1  3    6 - 13   3
JyS 3           5   0  2  3    6 - 14   2

Tulokset

SM-liiga

1.kierros 

OSS - TammerSh    0-1

Valli Frans                   - Karttunen Mika                ½-½
Kauppila Osmo                 - Pohjala Henri                 ½-½
Wallin Aleksi                 - Köykkä Pekka                  ½-½
Huovinen Jere                 - Ahvenjärvi Jani               ½-½
Kononen Keijo                 - Sisättö Olli                  ½-½
Vinke Dietmar                 - Kytöniemi Jyrki               ½-½
Kilpi Teemu                   - Mertanen Janne                0-1
Takalo-Eskola Anssi           - Torkkola Henri                ½-½

2.kierros 

TammerSh - JyS    1-3

Karttunen Mika                - Novik Maxim                   ½-½
Pohjala Henri                 - Dokutchaev Aleksandr          ½-½
Köykkä Pekka                  - Luukkonen Tommi               0-1
Ahvenjärvi Jani               - Laihonen Petteri              1-0
Sisättö Olli                  - Nevanlinna Risto              ½-½
Kytöniemi Jyrki               - Nivala Tuomas                 0-1
Mertanen Janne                - Franssila Tommi               ½-½
Torkkola Henri                - Tuononen Janne                0-1

3.kierros

TammerSh - MatSK 2    3-3

Pohjala Henri                 - Järvenpää Jari                1-0
Lehtinen Heikki               - Ebeling Mika                  1-0
Köykkä Pekka                  - Rehn Ralf                     1-0
Sisättö Olli                  - Fraser Scott                  ½-½
Penttinen Jarkko              - Salimäki Janne                0-1
Kytöniemi Jyrki               - Nieminen Kari                 ½-½
Mertanen Janne                - Toikkanen Vesa                0-1
Torkkola Henri                - Kurkijärvi Mikko              0-1

4.kierros

HSK - TammerSh    0-2

Norri Joose                   - Pohjala Henri                 ½-½
Heinola Vesa-Pekka            - Lehtinen Heikki               ½-½
Parkkinen Jyrki               - Mäki Veijo                    0-1
Lehto Antti                   - Köykkä Pekka                  ½-½
Varpanen Jan                  - Sisättö Olli                  ½-½
Elomaa Arto                   - Penttinen Jarkko              ½-½
Suomalainen Erkki             - Kytöniemi Jyrki               ½-½
Seppänen Ville                - Mertanen Janne                0-1

5.kierros

TammerSh - TuTS    6-1

Kovalenko Igor                - Tazbir Marcin                 1-0
Karttunen Mika                - Kolosowski Mateusz            1-0
Pohjala Henri                 - Sipilä Vilka                  0-1
Köykkä Pekka                  - Topi-Hulmi Teemu              1-0
Ahvenjärvi Jani               - Sorsa Nuutti                  1-0
Sisättö Olli                  - Lain Luigi                    1-0
Kytöniemi Jyrki               - Vainio Ville                  1-0
Mertanen Janne                - Linden Lari                   ½-½

6.kierros

SalSK - TammerSh    1-6

Kiik Kalle                    - Kovalenko Igor                0-1
Westerinen Heikki             - Karttunen Mika                1-0
Pihlajasalo Hannu             - Pohjala Henri                 0-1
Kivijärvi Juha                - Lehtinen Heikki               0-1
Hynninen Juha                 - Köykkä Pekka                  ½-½
Nieminen Samuli               - Ahvenjärvi Jani               0-1
Leino Jukka                   - Sisättö Olli                  0-1
Pelto Juho                    - Penttinen Jarkko              0-1

7.kierros

TammerSh - MatSK    2-3

Shirov Aleksei                - Moiseenko Vadim               ½-½
Kovalenko Igor                - Ebeling Daniel                1-0
Karttunen Mika                - Solozhenkin Jevgeni           0-1
Lehtinen Heikki               - Mäki-Uuro Miikka              ½-½
Mäki Veijo                    - Kekki Petri                   ½-½
Köykkä Pekka                  - Hentunen Asko                 0-1
Ahvenjärvi Jani               - Pulkkinen Kari                1-0
Penttinen Jarkko              - Tiitta Sauli                  0-1

8.kierros

Velhot - TammerSh    1-5

Sulskis Sarunas               - Shirov Aleksei                0-1
Agopov Mikael                 - Kovalenko Igor                0-1
Sammalvuo Tapani              - Karttunen Mika                0-1
Nyysti Sampsa                 - Pohjala Henri                 0-1
Keskisarja Teemu              - Mäki Veijo                    0-1
Hokkanen Petri                - Köykkä Pekka                  1-0
Kosmo Santul                  - Ahvenjärvi Jani               ½-½
Nybäck Jukka                  - Sisättö Olli                  ½-½



I-DIVISIOONA

LOHKO A 

1.kierros 

TammerSh 2 - Remi    1-5

Penttinen Jarkko              - Kiili Markus                  ½-½
Salokangas Hannu              - Kahri Antti                   0-1
Natri Antero                  - Veteläinen Tomi               0-1
Laine Heikki                  - Karvinen Kimmo                0-1
Harju Jukka                   - Eklund Kari                   0-1
Sorvari Jarmo                 - Peltola Leo                   1-0
Pietarinen Petri              - Kumpulainen Kalle             ½-½
Takku Teppo                   - Mannberg Henry                0-1

2.kierros

Garde - TammerSh 2    5-0

Ivanov Sergey A.              - Salokangas Hannu              1-0
Nouro Mikael                  - Harju Jukka                   1-0
Ristoja Jan                   - Sorvari Jarmo                 1-0
Pitkänen Sami                 - Kuusela Matti                 1-0
Ristoja Samu                  - Mäntyniemi Jaakko             ½-½
Ilmoni Tommy                  - Terho Jarmo                   ½-½
Sandvik Thomas                - Takku Teppo                   ½-½
Pönniö Toni                   - w.o.                          1-0

3.kierros

TammerSh 2 - KS-58    2-3

Torkkola Henri                - Yrjölä Jouni                  0-1
Salokangas Hannu              - Lauren Martti                 1-0
Natri Antero                  - Lehto Ville                   ½-½
Sorvari Jarmo                 - Viljava Tapani                0-1
Pietarinen Petri              - Kivimäki Jaakko               0-1
Mäntyniemi Jaakko             - Tauriainen Marko              ½-½
Reed Darren                   - Kukkonen Jaakko               ½-½
Terho Jarmo                   - Pessi Juha                    1-0

4.kierros

TammerSh 2 - VSS    2-0

Kytöniemi Jyrki               - Kinnunen Kari                 ½-½
Natri Antero                  - Peltomäki Jarmo               1-0
Harju Jukka                   - Linqvist Grels                ½-½
Sorvari Jarmo                 - Alho Mikko                    1-0
Kuusela Matti                 - Miskala Juha                  ½-½
Pietarinen Petri              - Kaskinen Timo                 ½-½
Reed Darren                   - Julkunen Tapio                ½-½
Terho Jarmo                   - Laukkanen Jere                ½-½

5.kierros

TammerSh 2 - TuTS 2    3-1

Sisättö Olli                  - Linden Lari                   ½-½
Penttinen Jarkko              - Morant Paul                   1-0
Mertanen Janne                - Olander Aleksi                0-1
Salokangas Hannu              - Koskinen Antti                1-0
Natri Antero                  - Suominen Antti                ½-½
Sorvari Jarmo                 - Almi Olavi                    1-0
Pietarinen Petri              - Junnila Ville                 ½-½
Mäntyniemi Jaakko             - Norri Roger                   ½-½

6.kierros

LoimSK - TammerSh 2    0-5

Lauk Ülar                     - Sisättö Olli                  ½-½
Salo Tapio                    - Kytöniemi Jyrki               ½-½
Nokso-Koivisto Aki            - Mertanen Janne                0-1
Rosi Aleksei                  - Torkkola Henri                0-1
Mellin Pasi                   - Salokangas Hannu              ½-½
Erlund Kaj                    - Natri Antero                  0-1
Kaseva Janne                  - Sorvari Jarmo                 0-1
Hellström Jarkko              - Pietarinen Petri              0-1



II DIVISIOONA

LOHKO 4

1.kierros 

TammerSh 4 - Pässi    4-1

Kaatiala Pekka                - Kangas Lauri                  1-0
Reed Darren                   - Kokkala Janne                 0-1
Kapanen Keijo                 - Paajala Niki                  1-0
Lindholm Tommi                - Tikanmäki Heikki              1-0
Karttinen Risto               - Ijas Juuso                    1-0

2.kierros

TammerSh 4 - X    2-1

Kapanen Keijo                 - Puroila Sippo                 1-0
Karttinen Risto               - Konttinen Timo                ½-½
Peltonen Simo                 - Pulkkanen Anssi-Tapio         0-1
Maula Eerikki                 - Nyman Leif                    1-0
Holmela Kari                  - Peltonen Jukka                ½-½

3.kierros

HämSK - TammerSh 4    2-0

Joentakanen Kullervo          - Leisti Simo                   ½-½
Kivi Jouni                    - Kapanen Keijo                 1-0
Lehtohalme Lasse              - Lindholm Tommi                ½-½
Filen Hannu                   - Karttinen Risto               ½-½
Peuhu Ari                     - Maula Eerikki                 1-0

4.kierros

TammerSh 4 - HyvSK    3-1

Leisti Simo                   - Kumpulainen Jari              1-0
Reed Darren                   - Pukkinen Seppo                ½-½
Kapanen Keijo                 - Tonteri Ari                   0-1
Lindholm Tommi                - Piho Juha                     1-0
Karttinen Risto               - Moilanen Teppo                1-0

5.kierros

EurSK - TammerSh 4    1-1

Keto Hannu                    - Mäki Juha                     ½-½
Palmo Pentti                  - Leisti Simo                   ½-½
Tammi Tauno                   - Reed Darren                   1-0
Ailasmaa Kimmo                - Kapanen Keijo                 ½-½
Vesander Pentti               - Lindholm Tommi                0-1


LOHKO 5

1.kierros

TammerSh 3 - Taraus    1-1

Kuusela Matti                 - Kekki Jorma                   ½-½
Mustelin Juhani               - Heikkilä Antti                0-1
Mäntyniemi Jaakko             - Pursiainen Erkki              1-0
Terho Jarmo                   - Siponen Eero                  ½-½
Rinne Heini                   - Mether Jorma                  ½-½

2.kierros

SeinSK - TammerSh 3    2-2

Kauma Matti                   - Mustelin Juhani               ½-½
Taipale Rami                  - Paananen Petteri              0-1
Taipale Marko                 - Vaaramo Jouni                 0-1
Viljanen Jouko                - Syrjälä Ismo                  1-0
Peura Erkki                   - Vaaramo Kimmo                 1-0

3.kierros

TaSK - TammerSh 3    2-0

Taivainen Jukka               - Harju Jukka                   ½-½
Lehmusvaara Esa               - Kuusela Matti                 1-0
Perttula Juha                 - w.o. (Mustelin Juhani)        1-0
Markkanen Seppo               - Paananen Petteri              ½-½
Poutanen Olavi                - Rinne Heini                   ½-½

4.kierros

KankSK - TammerSh 3    2-1

Viinamäki Markku              - Harju Jukka                   0-1
Granat Simo                   - Kuusela Matti                 1-0
Rajamäki Pentti               - Terho Jarmo                   ½-½
Riihimäki Pekka               - Vaaramo Jouni                 ½-½
Uusi-Oukari Seppo             - Rinne Heini                   1-0

5.kierros

TammerSh 3 - KurVi    2-0

Harju Jukka                   - Koivusalo Ville-Veikko        ½-½
Kuusela Matti                 - Keravuori Jukka               1-0
Mäntyniemi Jaakko             - Lindroos Jukka                1-0
Terho Jarmo                   - Koivusalo Jukka               ½-½
Rinne Heini                   - Haavisto Timo                 ½-½



III Divisioona

LOHKO 5

1.kierros 

TammerSh 6 - TammerSh 7    2-2

Poranen Niko                  - Laitamäki Veikko              1-0
Poranen Toni                  - Forsbacka Kim                 1-0
Viitanen Eetu                 - Kärki Samu                    ½-½
Palttala Niko                 - Takala Jaakko                 0-1
Palttala Atte                 - Julkunen Joonas               0-1

2.kierros

PSY 2 - TammerSh 6    3-1

Palenius Jarmo                - Poranen Niko                  0-1
Valo Veikko                   - Poranen Toni                  1-0
Kallio Esko                   - Viitanen Eetu                 ½-½
Aapasuo Oskari                - Järvensivu Noa                1-0
Alisaari Vellu                - Järvensivu Luukas             1-0

TammerSh 7 - VammSK 2    5-0

Laitamäki Veikko              - Huhtivuo Juuso                1-0
Kärki Samu                    - Orre Ville                    1-0
Takala Jaakko                 - Oksanen Rasmus                1-0
Julkunen Joonas               - Laaja Elmeri                  1-0
Järviniemi Olli               - Laaja Antero                  1-0

3.kierros

TammerSh 7 - PSY 2    0-4

Laitamäki Veikko              - Torkkola Jari                 0-1
Forsbacka Kim                 - Kallio Esko                   0-1
Takala Jaakko                 - Aapasuo Oskari                0-1
Julkunen Joonas               - Meusel Joonas                 0-1
Järviniemi Olli               - Alisaari Vellu                ½-½

CC Nokia - TammerSh 7    4-1

Palin Tarmo                   - Laitamäki Veikko              1-0
Leppänen Jari                 - Forsbacka Kim                 1-0
Mäkinen Jari                  - Kärki Samu                    1-0
Heino Aki                     - Takala Jaakko                 0-1
Kainukangas Jouni             - Julkunen Joonas               1-0

4.kierros

VammSK 2 - TammerSh 6    2-3

Mäensivu Martti               - Viitanen Eetu                 1-0
Huhtivuo Juuso                - Palttala Niko                 1-0
Orre Ville                    - Palttala Atte                 0-1
Laaja Elmeri                  - Järvensivu Noa                0-1
Laaja Antero                  - Järvensivu Luukas             0-1

5.kierros

TammerSh 6 - CC Nokia    3-2

Poranen Niko                  - Leppänen Jari                 0-1
Poranen Toni                  - Mäkinen Jari                  1-0
Viitanen Eetu                 - Heino Aki                     1-0
Palttala Niko                 - Kainukangas Jouni             1-0
Palttala Atte                 - Pilvi Reijo                   0-1


LOHKO 6

1.kierros

JyS 3 - TammerSh 5    0-4

Pajunen Toni                  - Sietiö Jari                   0-1
Ilmonen Kasimir               - Vaaramo Jouni                 0-1
Salmelin Aaro                 - Muttilainen Kai               ½-½
Laihonen Hanna                - Hakala Jani                   0-1
Kumpumäki Santeri             - Raitio Joonas                 0-1

2.kierros

TammerSh 5 - AkaaS    1-2

Muttilainen Kai               - Pyykkönen Mika                ½-½
Rinne Heini                   - Mikkonen Harri                0-1
Raitio Joonas                 - Heinonen Jouni                ½-½
Vuorinen Juha                 - Erkkilä Antti                 0-1
Golparian Jalal               - Saliniemi Ari                 1-0

3.kierros

MäntSK - TammerSh 5    4-0

Salminen Aku                  - Sietiö Jari                   1-0
Niivee Aki                    - Vaaramo Jouni                 ½-½
Yrjölä Jaakko                 - Syrjälä Ismo                  1-0
Sairanen Pekka                - Vaaramo Kimmo                 1-0
Kuulavuori Seppo              - w.o.                          1-0

4.kierros

TammerSh 5 - Pässi 2    4-0

Peltonen Simo                 - Lappi Esa                     ½-½
Maula Eerikki                 - Seppälä Joni                  1-0
Muttilainen Kai               - Hannikainen Janne             1-0
Hakala Jani                   - Karppila Hannes               1-0
Golparian Jalal               - Hokkanen Joel                 1-0

5.kierros

Moukat - TammerSh 5    1-3

Poranen Timo                  - Karttinen Risto               0-1
Mäki-Fränti Petri             - Peltonen Simo                 ½-½
Kinnunen Visa                 - Maula Eerikki                 0-1
Helanti Jaakko                - Hakala Jani                   0-1
Anttila Reijo                 - Golparian Jalal               1-0



Linkit


Muokattu