Pikashakin puolimaratonin tulokset 2012-05-17

Kisa I - Kisa II - Kisa III - Kisa IV - Kirikisa


”Prologi” (Kisa I/IV)

Ryhmä 1
Karttunen Mika 2518 TammerSh111,5
Rantanen Ari 2100 MäntSK19
Sorvari Jarmo 2013 TammerSh18,5
Lehtioksa Jorma 2219 TammerSh18
Kivipelto Kaj 2209 KS-5817,5
Montonen Samu 2022 KarhTS17,5
Kaseva Janne 1770 LoimSK16,5
Saastamoinen Aarne 2100 JoeSK15,5
Koskinen Veikko 1922 KS-5814,5
Auvinen Esa 1772 ESK14
Salminen Aku 1922 JämSS13
Sukanen Tuomo 1542 TammerSh12,5
Markkula Jorma 1509 RampKa10
Ryhmä 2
Luukkonen Tommi 2445 JyS211,5
Nevanlinna Risto 2284 JyS28,5
Engelberg Jan 2034 KarhTS28,5
Pietinen Pekka 2102 KäpSK28
Tauriainen Marko 2092 LahS27,5
Rönkä Erik 2205 JoeSK27
Rauramaa Julius 2002 MatSK27
Tuominen Joona 1930 HeinSK27
Rautiainen Leo 1891 MäntSK26
Raitanen Markku 1788 JyS23,5
Kortelainen Riku 1760 RampKa22,5
Mäkelälammi Kai 1543 MäntSK20,5
Alisaari Vellu 1382 TammerSh20,5
Ryhmä 3
Ahvenjärvi Jani 2432 VammSK311,5
Lehtimäki Tero 2284 VammSK39,5
Penttinen Jarkko 2198 TammerSh38,5
Marttinen Jussi 1997 MikkSK38,5
Tanni Kalle 2108 VammSK38
Valkama Eero 1934 TSY37
Helander Olli 1886 VammSK35,5
Ketola Ville 2045 EurSK35
Heinoja Ari 1716 KokkSK35
Kapanen Keijo 2087 TammerSh34,5
Siponen Eero 1792 Taraus33,5
Lamminmäki Oiva 1561 JyS31,5
Raki Jan 1366 PoKS30
Ryhmä 4
Kytöniemi Jyrki 2428 TammerSh411
Köykkä Pekka 2316 TammerSh410
Leisti Simo 2080 TammerSh49,5
Salopää Tero 2174 TuTS48
Satonen Arto 2129 VammSK48
Raki Jyrki 1996 PoKS47,5
Kaatiala Pekka 2045 TammerSh47
Haapanen Aapo 1879 Moukat44
Hakala Jani 1687 TammerSh43,5
Liu Dennis 1937 MatSK43
Patola Eero 1796 KäpSK43
Syrjälä Ismo 1566 TammerSh43
Raki Jesse 1049 PoKS40,5
Ryhmä 5
Sipilä Vilka 2428 TuTS510
Olander Aleksi 2174 TuTS510
Ruotanen Helge 2152 KS-5859
Mertanen Janne 2335 TammerSh57,5
Setälä Touko 2077 TuTS57
Mäki Juha 1984 TammerSh56,5
Mujunen Martti 2057 KarhTS54,5
Puroila Sippo 1942 ESK54,5
Pousi Janne 1823 SHYM53
Tammi Tauno 1864 EurSK52
Salmi Marko 1685 RSY51
Rossi Paavo 1567 MäntSK51
Ryhmä 6
Puranen Jukka 2350 PoKS69,5
Upero Jussi 2165 KarhTS69,5
Mäki Veijo 2415 TammerSh67,5
Lauronen Tapio 2152 Shlaakso67,5
Kopsa Petri 2076 HSK67
Peurala Jussi 2059 PSY66
Hytönen Timo 1969 MikkSK65,5
Mäkinen Erkki 1825 NoPy64
Hosia Akseli 1945 TuTS63,5
Haapanen Ilmari 1861 Moukat63,5
Pirttimäki Mika 1644 JyS62
Rantamo Keijo 1681 TuTS60,5
Ryhmä 7
Pohjala Henri 2353 VammSK710
Tuominen Risto 2372 TuTS79
Hämäläinen Jussi 2076 JoeSK78
Salokangas Hannu 2161 TammerSh77,5
Järvenpää Jari 2158 SalSK77
Äijälä Jouko 2074 LahS77
Tuominen Tanja 1945 TuTS76
Kuro Timo 1966 VammSK74
Poranen Timo 1855 Moukat72,5
Tuominen Esa 1828 HeinSK72,5
Häkkinen Tauno 1675 KarhTS72
Nieminen Elias 1676 TammerSh70,5

”Ensimmäinen etappi” (Kisa II/IV)

Ryhmä 1
Karttunen Mika 2518 TammerSh110,5
Pohjala Henri 2353 VammSK19
Kytöniemi Jyrki 2428 TammerSh18
Puranen Jukka 2350 PoKS18
Köykkä Pekka 2316 TammerSh18
Luukkonen Tommi 2445 JyS17,5
Ahvenjärvi Jani 2432 VammSK17
Sipilä Vilka 2428 TuTS16,5
Lehtimäki Tero 2284 VammSK16,5
Tuominen Risto 2372 TuTS16
Upero Jussi 2165 KarhTS16
Nevanlinna Risto 2284 JyS13,5
Olander Aleksi 2174 TuTS13
Rantanen Ari 2100 MäntSK11,5
Ryhmä 2
Mäki Veijo 2415 TammerSh211,5
Mertanen Janne 2335 TammerSh211
Hämäläinen Jussi 2076 JoeSK28,5
Lauronen Tapio 2152 Shlaakso27,5
Ruotanen Helge 2152 KS-5826,5
Penttinen Jarkko 2198 TammerSh26
Pietinen Pekka 2102 KäpSK26
Marttinen Jussi 1997 MikkSK26
Salokangas Hannu 2161 TammerSh25,5
Leisti Simo 2080 TammerSh25,5
Lehtioksa Jorma 2219 TammerSh25
Salopää Tero 2174 TuTS25
Engelberg Jan 2034 KarhTS24,5
Sorvari Jarmo 2013 TammerSh22,5
Ryhmä 3
Setälä Touko 2077 TuTS310
Peurala Jussi 2059 PSY39,5
Kivipelto Kaj 2209 KS-5839
Tauriainen Marko 2092 LahS39
Järvenpää Jari 2158 SalSK38,5
Raki Jyrki 1996 PoKS38,5
Tanni Kalle 2108 VammSK37
Äijälä Jouko 2074 LahS36,5
Montonen Samu 2022 KarhTS36,5
Tuominen Joona 1930 HeinSK35
Mäki Juha 1984 TammerSh34
Kopsa Petri 2076 HSK33,5
Valkama Eero 1934 TSY33
Haapanen Aapo 1879 Moukat31
Ryhmä 4
Ketola Ville 2045 EurSK411
Rauramaa Julius 2002 MatSK410,5
Rönkä Erik 2205 JoeSK410
Saastamoinen Aarne 2100 JoeSK49,5
Pousi Janne 1823 SHYM48
Kaseva Janne 1770 LoimSK48
Puroila Sippo 1942 ESK46,5
Hytönen Timo 1969 MikkSK46
Helander Olli 1886 VammSK46
Tuominen Tanja 1945 TuTS45
Kuro Timo 1966 VammSK44,5
Mäkinen Erkki 1825 NoPy43,5
Hakala Jani 1687 TammerSh41,5
Syrjälä Ismo 1566 TammerSh41
Ryhmä 5
Hosia Akseli 1945 TuTS510
Liu Dennis 1937 MatSK510
Haapanen Ilmari 1861 Moukat59
Kapanen Keijo 2087 TammerSh58,5
Tammi Tauno 1864 EurSK57,5
Rautiainen Leo 1891 MäntSK57
Auvinen Esa 1772 ESK57
Koskinen Veikko 1922 KS-5856
Tuominen Esa 1828 HeinSK56
Patola Eero 1796 KäpSK55,5
Heinoja Ari 1716 KokkSK55,5
Poranen Timo 1855 Moukat55
Raitanen Markku 1788 JyS52
Rossi Paavo 1567 MäntSK52
Ryhmä 6
Salminen Aku 1922 JämSS611
Siponen Eero 1792 Taraus69
Kortelainen Riku 1760 RampKa69
Häkkinen Tauno 1675 KarhTS68
Raki Jan 1366 PoKS68
Rantamo Keijo 1681 TuTS67,5
Nieminen Elias 1676 TammerSh67,5
Pirttimäki Mika 1644 JyS67
Lamminmäki Oiva 1561 JyS67
Salmi Marko 1685 RSY66
Sukanen Tuomo 1542 TammerSh66
Raki Jesse 1049 PoKS63
Mäkelälammi Kai 1543 MäntSK62
Markkula Jorma 1509 RampKa60
Keskeyttäneet
Satonen Arto 2129 VammSKKisa I
Mujunen Martti 2057 KarhTSKisa I
Alisaari Vellu 1382 TammerShKisa I

”Vuoristo-osuus” (Kisa III/IV)

Ryhmä 1
Karttunen Mika 2518 TammerSh17,5
Sipilä Vilka 2428 TuTS17
Pohjala Henri 2353 VammSK15
Puranen Jukka 2350 PoKS15
Luukkonen Tommi 2445 JyS14,5
Kytöniemi Jyrki 2428 TammerSh14,5
Köykkä Pekka 2316 TammerSh14
Ahvenjärvi Jani 2432 VammSK13,5
Mertanen Janne 2335 TammerSh12,5
Hämäläinen Jussi 2076 JoeSK11,5
Ryhmä 2
Tuominen Risto 2372 TuTS26,5
Nevanlinna Risto 2284 JyS26,5
Lehtimäki Tero 2284 VammSK26
Upero Jussi 2165 KarhTS25,5
Setälä Touko 2077 TuTS25
Olander Aleksi 2174 TuTS24
Lauronen Tapio 2152 Shlaakso24
Ruotanen Helge 2152 KS-5824
Rantanen Ari 2100 MäntSK22
Pietinen Pekka 2102 KäpSK21,5
Ryhmä 3
Raki Jyrki 1996 PoKS36
Kivipelto Kaj 2209 KS-5835
Kaatiala Pekka 2045 TammerSh35
Engelberg Jan 2034 KarhTS35
Penttinen Jarkko 2198 TammerSh34,5
Tauriainen Marko 2092 LahS34,5
Peurala Jussi 2059 PSY34,5
Salopää Tero 2174 TuTS33,5
Sorvari Jarmo 2013 TammerSh33,5
Marttinen Jussi 1997 MikkSK33,5
Ryhmä 4
Ketola Ville 2045 EurSK47,5
Rönkä Erik 2205 JoeSK47
Montonen Samu 2022 KarhTS45,5
Tanni Kalle 2108 VammSK45
Äijälä Jouko 2074 LahS45
Kopsa Petri 2076 HSK44,5
Valkama Eero 1934 TSY44
Rauramaa Julius 2002 MatSK43
Tuominen Joona 1930 HeinSK42
Haapanen Aapo 1879 Moukat41,5
Ryhmä 5
Saastamoinen Aarne 2100 JoeSK56,5
Hytönen Timo 1969 MikkSK56,5
Tuominen Tanja 1945 TuTS56
Liu Dennis 1937 MatSK55,5
Pousi Janne 1823 SHYM55,5
Puroila Sippo 1942 ESK55
Kuro Timo 1966 VammSK54
Kaseva Janne 1770 LoimSK52,5
Syrjälä Ismo 1566 TammerSh52
Hakala Jani 1687 TammerSh51,5
Ryhmä 6
Koskinen Veikko 1922 KS-5866,5
Haapanen Ilmari 1861 Moukat66,5
Rautiainen Leo 1891 MäntSK65,5
Heinoja Ari 1716 KokkSK65
Hosia Akseli 1945 TuTS64,5
Tammi Tauno 1864 EurSK64,5
Auvinen Esa 1772 ESK64,5
Patola Eero 1796 KäpSK63
Raitanen Markku 1788 JyS63
Tuominen Esa 1828 HeinSK62
Ryhmä 7
Salminen Aku 1922 JämSS77
Kortelainen Riku 1760 RampKa75
Rantamo Keijo 1681 TuTS74,5
Häkkinen Tauno 1675 KarhTS74
Rossi Paavo 1567 MäntSK73
Siponen Eero 1792 Taraus72
Nieminen Elias 1676 TammerSh71,5
Raki Jan 1366 PoKS71
Ryhmä 8
Takku Teppo 1829 TammerSh86,5
Salmi Marko 1685 RSY85
Pirttimäki Mika 1644 JyS84
Lamminmäki Oiva 1561 JyS83,5
Raki Jesse 1049 PoKS83,5
Sukanen Tuomo 1542 TammerSh83
Markkula Jorma 1509 RampKa82,5
Mäkelälammi Kai 1543 MäntSK80
Keskeyttäneet
Mäki Veijo 2415 TammerShkisa II
Lehtioksa Jorma 2219 TammerShkisa II
Salokangas Hannu 2161 TammerShkisa II
Järvenpää Jari 2158 SalSKkisa II
Kapanen Keijo 2087 TammerShkisa II
Leisti Simo 2080 TammerShkisa II
Mäki Juha 1984 TammerShkisa II
Helander Olli 1886 VammSKkisa II
Poranen Timo 1855 Moukatkisa II
Mäkinen Erkki 1825 NoPykisa II
Satonen Arto 2129 VammSKkisa I
Mujunen Martti 2057 KarhTSkisa I
Alisaari Vellu 1382 TammerShkisa I

”Champs-Elysées” (Kisa IV/IV)

Ryhmä 1
Sipilä Vilka 2428 TuTS15,5
Puranen Jukka 2350 PoKS15,5
Mertanen Janne 2335 TammerSh15,5
Ahvenjärvi Jani 2432 VammSK15
Karttunen Mika 2518 TammerSh14,5
Tuominen Risto 2372 TuTS14,5
Nevanlinna Risto 2284 JyS14,5
Luukkonen Tommi 2445 JyS14
Pohjala Henri 2353 VammSK14
Köykkä Pekka 2316 TammerSh12
Ryhmä 2
Lehtimäki Tero 2284 VammSK28
Olander Aleksi 2174 TuTS26,5
Pietinen Pekka 2102 KäpSK25,5
Hämäläinen Jussi 2076 JoeSK24,5
Upero Jussi 2165 KarhTS24
Setälä Touko 2077 TuTS24
Kaatiala Pekka 2045 TammerSh24
Lauronen Tapio 2152 Shlaakso23
Raki Jyrki 1996 PoKS23
Rantanen Ari 2100 MäntSK22,5
Ryhmä 3
Salopää Tero 2174 TuTS36,5
Rönkä Erik 2205 JoeSK36
Montonen Samu 2022 KarhTS35,5
Penttinen Jarkko 2198 TammerSh35
Ketola Ville 2045 EurSK34,5
Sorvari Jarmo 2013 TammerSh34,5
Peurala Jussi 2059 PSY34
Tauriainen Marko 2092 LahS33,5
Marttinen Jussi 1997 MikkSK33
Engelberg Jan 2034 KarhTS32,5
Ryhmä 4
Äijälä Jouko 2074 LahS47,5
Hytönen Timo 1969 MikkSK46
Saastamoinen Aarne 2100 JoeSK45
Liu Dennis 1937 MatSK45
Tanni Kalle 2108 VammSK44,5
Haapanen Aapo 1879 Moukat44
Rauramaa Julius 2002 MatSK43,5
Valkama Eero 1934 TSY43,5
Tuominen Tanja 1945 TuTS43
Pousi Janne 1823 SHYM43
Ryhmä 5
Hosia Akseli 1945 TuTS56,5
Salminen Aku 1922 JämSS56,5
Haapanen Ilmari 1861 Moukat56,5
Kaseva Janne 1770 LoimSK56
Raitanen Markku 1788 JyS55
Tammi Tauno 1864 EurSK53,5
Heinoja Ari 1716 KokkSK53,5
Syrjälä Ismo 1566 TammerSh53
Rautiainen Leo 1891 MäntSK52,5
Hakala Jani 1687 TammerSh52
Ryhmä 6
Kortelainen Riku 1760 RampKa65
Häkkinen Tauno 1675 KarhTS65
Pirttimäki Mika 1644 JyS65
Nieminen Elias 1676 TammerSh64
Salmi Marko 1685 RSY63
Rossi Paavo 1567 MäntSK62,5
Raki Jan 1366 PoKS62
Rantamo Keijo 1681 TuTS61,5
Ryhmä 7
Takku Teppo 1829 TammerSh75
Lamminmäki Oiva 1561 JyS74
Raki Jesse 1049 PoKS73
Sukanen Tuomo 1542 TammerSh72
Markkula Jorma 1509 RampKa71
Mäkelälammi Kai 1543 MäntSK70
Keskeyttäneet
Kytöniemi Jyrki 2428 TammerShKisa III
Kivipelto Kaj 2209 KS-58Kisa III
Ruotanen Helge 2152 KS-58Kisa III
Kopsa Petri 2076 HSKKisa III
Kuro Timo 1966 VammSKKisa III
Puroila Sippo 1942 ESKKisa III
Tuominen Joona 1930 HeinSKKisa III
Koskinen Veikko 1922 KS-58Kisa III
Tuominen Esa 1828 HeinSKKisa III
Patola Eero 1796 KäpSKKisa III
Siponen Eero 1792 TarausKisa III
Auvinen Esa 1772 ESKKisa III
Mäki Veijo 2415 TammerShKisa II
Lehtioksa Jorma 2219 TammerShKisa II
Salokangas Hannu 2161 TammerShKisa II
Järvenpää Jari 2158 SalSKKisa II
Kapanen Keijo 2087 TammerShKisa II
Leisti Simo 2080 TammerShKisa II
Mäki Juha 1984 TammerShKisa II
Helander Olli 1886 VammSKKisa II
Poranen Timo 1855 MoukatKisa II
Mäkinen Erkki 1825 NoPyKisa II
Satonen Arto 2129 VammSKKisa I
Mujunen Martti 2057 KarhTSKisa I
Alisaari Vellu 1382 TammerShKisa I

”Kirikilpailu”

nimi luku seurasijoituskiripisteet
Lehtimäki Tero 2284 VammSK19,5
Tuominen Risto 2372 TuTS29
Puranen Jukka 2350 PoKS29
Mertanen Janne 2335 TammerSh29
Olander Aleksi 2174 TuTS58
Hämäläinen Jussi 2076 JoeSK58
Äijälä Jouko 2074 LahS58
Tanni Kalle 2108 VammSK87,5
Pietinen Pekka 2102 KäpSK87,5
Pousi Janne 1823 SHYM87,5
Pirttimäki Mika 1644 JyS87,5
Rönkä Erik 2205 JoeSK127,25
Karttunen Mika 2518 TammerSh137
Ahvenjärvi Jani 2432 VammSK137
Köykkä Pekka 2316 TammerSh137
Penttinen Jarkko 2198 TammerSh137
Hosia Akseli 1945 TuTS137
Kaseva Janne 1770 LoimSK137
Raki Jyrki 1996 PoKS196,75
Kytöniemi Jyrki 2428 TammerSh206,5
Nevanlinna Risto 2284 JyS206,5
Salopää Tero 2174 TuTS206,5
Tauriainen Marko 2092 LahS206,5
Peurala Jussi 2059 PSY206,5
Engelberg Jan 2034 KarhTS206,5
Tuominen Tanja 1945 TuTS206,5
Salminen Aku 1922 JämSS206,5
Sukanen Tuomo 1542 TammerSh206,5
Ketola Ville 2045 EurSK296,25
Heinoja Ari 1716 KokkSK296,25
Sipilä Vilka 2428 TuTS316
Kivipelto Kaj 2209 KS-58316
Upero Jussi 2165 KarhTS316
Kortelainen Riku 1760 RampKa316
Rauramaa Julius 2002 MatSK355,75
Mäki Veijo 2415 TammerSh365,5
Pohjala Henri 2353 VammSK365,5
Tammi Tauno 1864 EurSK365,5
Salmi Marko 1685 RSY365,5
Lamminmäki Oiva 1561 JyS365,5
Saastamoinen Aarne 2100 JoeSK415,25
Luukkonen Tommi 2445 JyS425
Lauronen Tapio 2152 Shlaakso425
Nieminen Elias 1676 TammerSh425
Takku Teppo 1829 TammerSh425
Hytönen Timo 1969 MikkSK464,75
Setälä Touko 2077 TuTS474,5
Montonen Samu 2022 KarhTS474,5
Sorvari Jarmo 2013 TammerSh474,5
Raki Jan 1366 PoKS474,5
Kaatiala Pekka 2045 TammerSh514,25
Liu Dennis 1937 MatSK514,25
Rantamo Keijo 1681 TuTS514,25
Rantanen Ari 2100 MäntSK544
Marttinen Jussi 1997 MikkSK544
Haapanen Ilmari 1861 Moukat544
Syrjälä Ismo 1566 TammerSh544
Hakala Jani 1687 TammerSh583,75
Salokangas Hannu 2161 TammerSh593,5
Järvenpää Jari 2158 SalSK593,5
Ruotanen Helge 2152 KS-58593,5
Kapanen Keijo 2087 TammerSh593,5
Mäki Juha 1984 TammerSh593,5
Puroila Sippo 1942 ESK593,5
Tuominen Joona 1930 HeinSK593,5
Rautiainen Leo 1891 MäntSK593,5
Häkkinen Tauno 1675 KarhTS593,5
Lehtioksa Jorma 2219 TammerSh683
Leisti Simo 2080 TammerSh683
Valkama Eero 1934 TSY683
Koskinen Veikko 1922 KS-58683
Patola Eero 1796 KäpSK683
Siponen Eero 1792 Taraus683
Raitanen Markku 1788 JyS683
Markkula Jorma 1509 RampKa683
Kopsa Petri 2076 HSK762,5
Helander Olli 1886 VammSK762,5
Haapanen Aapo 1879 Moukat762,5
Tuominen Esa 1828 HeinSK762,5
Rossi Paavo 1567 MäntSK802,25
Satonen Arto 2129 VammSK812
Mujunen Martti 2057 KarhTS812
Poranen Timo 1855 Moukat812
Mäkinen Erkki 1825 NoPy812
Auvinen Esa 1772 ESK812
Kuro Timo 1966 VammSK861,5
Mäkelälammi Kai 1543 MäntSK870,5
Alisaari Vellu 1382 TammerSh870,5
Raki Jesse 1049 PoKS870,5