Tammer-Shakki

Tervetuloa Tampereen suurimman shakkikerhon kotisivuille!

Tammer-Shakin kevätsarja 2016

Kierrosten aikataulut lötyvät kutsusta.
Tulosten ilmoitus lomakkeella.

A-Ryhmä
  • Henri Torkkola - 2226
  • Petri Pietarinen - 1999
  • Aku Salminen - 1931
  • Jaakko Mäntyniemi - 1911
  • Darren Reed - 1867
  • Eerikki Maula - 1861
  • Pasi Inkala - 1859
  • Jani Hakala - 1809
Otteluohjelma
1.Kierros
Mäntyniemi - Reed 1-0
Inkala - Salminen 1-0
Hakala - Pietarinen 0-1
Maula - Torkkola 0-1
2.Kierros
Reed - Torkkola 0-1
Pietarinen - Maula 0-1
Salminen - Hakala 1-0
Mäntyniemi - Inkala 0-1
3.Kierros
Inkala - Reed ½-½
Hakala - Mäntyniemi 0-1
Maula - Salminen 0-1
Torkkola - Pietarinen 1-0
4.Kierros
Reed - Pietarinen ½-½
Salminen - Torkkola 0-1
Mäntyniemi - Maula 0-1
Inkala - Hakala 1-0
5.Kierros
Hakala - Reed 0-1
Maula - Inkala 1-0
Torkkola - Mäntyniemi 1-0
Pietarinen - Salminen
6.Kierros
Reed - Salminen
Mäntyniemi - Pietarinen 0-1
Inkala - Torkkola 0-1
Hakala - Maula ½-½
7.Kierros
Maula - Reed 0-1
Torkkola - Hakala
Pietarinen - Inkala ½-½
Salminen - Mäntyniemi




Tilanne
Henri Torkkola    6/6
Pasi Inkala       4/7
Eerikki Maula     3½/7
Petri Pietarinen  3/6
Darren Reed       3/6
Aku Salminen      2/4
Jaakko Mäntyniemi 2/6
Jani Hakala       ½/6
             
B-Ryhmä
  • Joni Seppälä - 1786
  • Esa Lappi - 1765
  • Heini Rinne - 1756
  • Ismo Syrjälä - 1641
  • Juuso Vallius - 1523
  • Konsta Jaakkola - 1484
  • Jaakko Takala - 1478
  • Marius Rufenacht - 1470
Otteluohjelma
1.Kierros
Rufenacht - Takala 0-1
Vallius - Syrjälä 0-1
Jaakkola - Rinne
Seppälä - Lappi ½-½
2.Kierros
Takala - Lappi 0-1
Rinne - Seppälä
Syrjälä - Jaakkola
Rufenacht - Vallius ½-½
3.Kierros
Vallius - Takala 0-1
Jaakkola - Rufenacht 0-1
Seppälä - Syrjälä
Lappi - Rinne
4.Kierros
Takala - Rinne
Syrjälä - Lappi
Rufenacht - Seppälä ½-½
Vallius - Jaakkola ½-½
5.Kierros
Jaakkola - Takala ½-½
Seppälä - Vallius 1-0
Lappi - Rufenacht 1-0
Rinne - Syrjälä
6.Kierros
Takala - Syrjälä
Rufenacht - Rinne 0-1
Vallius - Lappi
Jaakkola - Seppälä
7.Kierros
Seppälä - Takala 1-0
Lappi - Jaakkola ½-½
Rinne - Vallius
Syrjälä - Rufenacht 1-0
Tilanne
Esa Lappi        3/4
Joni Seppälä     3/4
Ismo Syrjälä     2/2
Jaakko Takala    2½/5
Marius Rufenacht 2/7
Konsta Jaakkola  1½/4
Heini Rinne      1/1
Juuso Vallius    1/5

             
C-Ryhmä
  • Mikko Laitamäki - 1424
  • Tuomo Sukanen - 1367
  • Markku Haapasalmi - 1328
  • Aki Karppinen - 1249
  • Sini Jokinen - 1215
  • Elisabet Hollmerus - 1174
  • Aurora Lappi - 1057
  • Vesa Jaakkola - 1525
Otteluohjelma
1.Kierros
Sukanen - Lappi 1-0
Hollmerus - Jaakkola 0-1
Jokinen - Haapasalmi 0-1
Karppinen - Laitamäki 1-0
2.Kierros
Lappi - Laitamäki 0-1
Haapasalmi - Karppinen 0-1
Jaakkola - Jokinen ½-½
Sukanen - Hollmerus 0-1
3.Kierros
Hollmerus - Lappi 1-0
Jokinen - Sukanen 0-1
Karppinen - Jaakkola 0-1
Laitamäki - Haapasalmi 0-1
4.Kierros
Lappi - Haapasalmi 0-1
Jaakkola - Laitamäki ½-½
Sukanen - Karppinen 0-1
Hollmerus - Jokinen 1-0
5.Kierros
Jokinen - Lappi 1-0
Karppinen - Hollmerus 1-0
Laitamäki - Sukanen 0-1
Haapasalmi - Jaakkola 0-1
6.Kierros
Lappi - Jaakkola 1-0
Sukanen - Haapasalmi ½-½
Hollmerus - Laitamäki 1-0
Jokinen - Karppinen 0-1
7.Kierros
Karppinen - Lappi 1-0
Laitamäki - Jokinen 1-0
Haapasalmi - Hollmerus 1-0
Jaakkola - Sukanen 0-1
Tilanne
Aki Karppinen      6/7
Tuomo Sukanen      4½/7
Vesa Jaakkola      4/7
Elisabet Hollmerus 4/7
Markku Haapasalmi  4½/7
Mikko Laitamäki    2½/7
Sini Jokinen       1½/7
Aurora Lappi       1/7