LOGO

II DIVISIOONA 4-LOHKO 2018-2019



II DIVISIOONA 4-LOHKO



1. TammerShakki III, Tampere 4 4 0 0 10 - 2 8
2. TaSK, Tampere 5 3 1 1 10 - 7 7
3. OSS, Oulu 5 2 2 1 9 - 7 6
4. SeinSK, Seinäjoki 5 2 1 2 8 - 9 5
5. KokkSK, Kokkola 4 2 0 2 8 - 5 4
6. KankSK, Kankaanpää 4 1 0 3 5 - 7 2
7. OSS II, Oulu 5 0 0 5 2 - 15 0

OSS, Oulu 1 ELO SELO sei ta3 tas kan os2 kok /
Vinke Dietmar FM 2166 2170 0 ½ ½ 1 ½ 2,5 / 5
Kilpi Teemu M 2127 2145 0 0 0 ½ - 0,5 / 4
Lehtonen Simo 1956 1980 1 0 1 ½ 1 3,5 / 5
Peuraniemi Pertti 1981 1953 1 ½ 1 1 ½ 4,0 / 5
Sassi Matti 1820 1890 - - - - 1 1,0 / 1
Luodonpää Martti 1864 1840 ½ 0 0 ½ - 1,0 / 4
Kotilainen Ari 1929 1837 - - - - 1 1,0 / 1

TaSK, Tampere 2 ELO SELO os2 kok oss sei kan ta3 /
Taivainen Jukka M 2223 2213 ½ ½ - - ½ 1,5 / 3
Paldanius Pekka M 2219 2199 1 1 ½ ½ - 3,0 / 4
Lehmusvaara Esa 2082 1977 0 0 1 0 1 2,0 / 5
Perttula Juha 1880 1892 1 ½ 0 1 1 3,5 / 5
Tukia Jouko 1886 1903 + 1 - - ½ 2,5 / 3
Markkanen Seppo - 1902 - - 0 0 - 0,0 / 2
Kiiskinen Arto 1842 1855 - - - - 0 0,0 / 1
Poutanen Olavi 1872 1785 - - 1 ½ - 1,5 / 2

TammerShakki III, Tampere 3 ELO SELO oss kok os2 sei kan tas /
Harju Jukka 2032 2038 ½ 1 1 - 2,5 / 3
Mäki Juha 1959 2015 - - - ½ 0,5 / 1
Keso Elias 1978 2002 - - - 1 1,0 / 1
Niemi Jani-Petteri 1963 1949 1 - - 1 2,0 / 2
Mustelin Juhani 1919 1926 1 0 ½ - 1,5 / 3
Jaakkola Konsta 1841 1902 - - - 0 0,0 / 1
Peltonen Simo - 1891 ½ ½ ½ ½ 2,0 / 4
Sieranoja Ari - 1819 1 ½ 1 - 2,5 / 3
Kesänen Viljami 1765 1788 - 1 1 - 2,0 / 2

SeinSK, Seinäjoki 4 ELO SELO oss os2 tas ta3 kok kan /
Panttila Ville-Veikko - 2056 1 1 ½ ½ 0 3,0 / 5
Kauma Matti 2047 2044 1 ½ 1 - 0 2,5 / 4
Piirto Tomi 1795 1878 0 ½ 0 - 1 1,5 / 4
Taipale Marko 1934 1859 0 0 1 0 ½ 1,5 / 5
Haddara Marwan 1862 1845 - - - 0 - 0,0 / 1
Tiiva Eetu 1788 1793 - - - 1 - 1,0 / 1
Heiska Jari - 1788 ½ + - ½ 0 2,0 / 4
Viljanen Jouko 1826 1780 - - ½ - - 0,5 / 1

KankSK, Kankaanpää 5 ELO SELO kok os2 oss tas ta3 sei /
Granat Simo 1955 1985 0 1 0 ½ 1,5 / 4
Viinamäki Markku 1936 1967 ½ 1 ½ 0 2,0 / 4
Riihimäki Pekka 1938 1881 0 ½ ½ 0 1,0 / 4
Rajamäki Keijo 1886 1876 0 1 0 ½ 1,5 / 4
Uusi-Oukari Seppo 1892 1867 ½ 1 ½ 1 3,0 / 4

KokkSK, Kokkola 6 ELO SELO kan tas ta3 sei os2 oss /
Marjusaari Eero 2022 2051 1 ½ 0 1 2,5 / 4
Sokolov Joni 2027 1968 ½ 0 1 1 2,5 / 4
Linna Asko 1932 1889 1 1 ½ 0 2,5 / 4
Lahti Jouko 1948 1880 1 ½ ½ ½ 2,5 / 4
Sihvonen Tuomo 1917 1836 - - - 1 1,0 / 1
Seppelin Vesa 1826 1836 ½ 0 0 - 0,5 / 3
OSS II, Oulu 7 ELO SELO tas sei kan ta3 oss kok /
Kotilainen Ari 1929 1837 ½ 0 0 0 - 0,5 / 4
Hietala Kai 1909 1827 0 ½ 0 ½ - 1,0 / 4
Nisula Timo 1883 1815 1 ½ ½ ½ ½ 3,0 / 5
Koski Pekka 1813 1788 - - - - 0 0,0 / 1
Kovero Mikko - 1715 - - - - ½ 0,5 / 1
Koski Juha-Pekka 1648 1713 - - - - 0 0,0 / 1
Jarva Henry - 1709 - - - - 0 0,0 / 1
Kärki Henri - 1633 0 1 0 0 - 1,0 / 4
Vuori Raimo - 1414 - - 0 0 - 0,0 / 2
w.o. - - 0 0 - - - 0,0 / 2

 

Team compositions

 

Corrections, improvements, suggestions: Henri.Koskinen@shakki.net


Last updated 13.12.2018