LOGO

I DIVISIOONA A-LOHKO 2017-2018



I DIVISIOONA A-LOHKO



1. Remi, Vantaa 3 3 0 0 10 - 3 6
2. VammSK, Sastamala 2 2 0 0 6 - 4 4
3. MatSK II, Espoo 3 1 0 2 8 - 7 2
4. AkaaS, Akaa 2 1 0 1 5 - 5 2
5. RaahLi, Raahe 3 1 0 2 8 - 9 2
6. VSS, Vaasa 3 1 0 2 6 - 8 2
7. KäpSK, Helsinki 3 1 0 2 8 - 11 2
8. TuTS II, Turku 3 1 0 2 5 - 9 2

VammSK, Sastamala 1. /2223 ELO SELO ma2 aka käp tu2 rem vss raa /
1. Bernotas Arturs FM /LAT 2431 - ½ - 0,5 / 1
2. Tokranovs Dmitrijs FM /LAT 2334 - 1 - 1,0 / 1
3. Niemi Mikko FM 2297 2308 1 0 1,0 / 2
4. Kauko Jussi FM 2283 2295 0 ½ 0,5 / 2
5. Torkkola Henri M 2239 2266 1 ½ 1,5 / 2
6. Salonen Mikko 1988 2063 ½ 1 1,5 / 2
7. Satonen Arto M 2039 2064 ½ 1 1,5 / 2
8. Tammiaho Jarno - 2025 - - /
Nordman Joonas 1954 2014 - 1 1,0 / 1
Kauko Pekka 1989 1990 - ½ 0,5 / 1
Pihlajamäki Seppo - 1976 0 0 0,0 / 2

MatSK II, Espoo 2. /2192 ELO SELO van tu2 rem käp aka raa vss /
1. Al Argha Hisham FM 2263 2182 - - - /
2. Ebeling Mika FM 2225 2238 - - - /
3. Fraser Scott /SCO 2170 2210 - - - /
4. Lehtivaara Petri FM 2256 2204 - - - /
5. Tiitta Sauli M 2170 2185 ½ 1 - 1,5 / 2
6. Lehtivaara Risto FM 2151 2161 0 ½ 0 0,5 / 3
7. Nieminen Kari M 2150 2152 0 ½ ½ 1,0 / 3
8. Laine Panu M 2121 2120 1 0 ½ 1,5 / 3
Toikkanen Vesa 2099 2119 - 1 - 1,0 / 1
Tolonen Mikko M 2107 2110 0 ½ 0 0,5 / 3
Salimäki Janne FM 2086 2110 ½ 1 ½ 2,0 / 3
Lahdelma Henri 1990 2084 ½ - 1 1,5 / 2
Kurkijärvi Mikko 2013 2069 1 - - 1,0 / 1
Rauramaa Kari 2122 2064 - 1 - 1,0 / 1
Rauramaa Julius 2002 2044 - - 0 0,0 / 1
Sinervuo Veli-Pekka 1959 2001 - - 1 1,0 / 1

Remi, Vantaa 3. /2148 ELO SELO raa vss ma2 tu2 vam aka käp /
1. Hynninen Juha M 2226 2238 ½ ½ 1 2,0 / 3
2. Kiili Markus M 2233 2226 1 0 - 1,0 / 2
3. Pihlajasalo Hannu M 2190 2197 ½ ½ ½ 1,5 / 3
4. Tumanov Dmitri 2088 2151 1 1 ½ 2,5 / 3
5. Lehto Ville FM 2148 2139 - - - /
6. Karvinen Kimmo 2115 2125 1 ½ 1 2,5 / 3
7. Kahri Antti 2100 2120 1 - - 1,0 / 1
8. Veteläinen Tomi 2061 2075 ½ ½ ½ 1,5 / 3
Lappalainen Sasu 2054 2055 ½ - 0 0,5 / 2
Eklund Kari 2047 2028 - 1 1 2,0 / 2
Länsimäki Ville 1994 1992 - 1 - 1,0 / 1
Kumpulainen Kalle 1994 1992 - - 0 0,0 / 1

RaahLi, Raahe 4. /2139 ELO SELO rem käp tu2 aka vss ma2 vam /
1. Wallin Aleksi M 2244 2265 - - ½ 0,5 / 1
2. Pitkäaho Aki M 2177 2196 ½ ½ 1 2,0 / 3
3. Tyni Janne - 2176 - - - /
4. Haataja Riku 2141 2122 - - - /
5. Marjusaari Eero 2090 2110 0 0 0 0,0 / 3
6. Pitkäaho Arto 2165 2101 ½ 1 1 2,5 / 3
7. Mäkelä Lauri 2067 2071 0 0 ½ 0,5 / 3
8. Paasi Ossi - 2069 0 - - 0,0 / 1
Rantanen Riku 2071 2044 0 1 - 1,0 / 2
Aapola Lauri - 1973 ½ 1 - 1,5 / 2
Kemppainen Tuomo 2040 1963 - - 1 1,0 / 1
Sarkkinen Heikki 1987 1960 - 0 - 0,0 / 1
Peltomaa Jukka 1926 1958 - - 1 1,0 / 1
Nyström Jarno 1854 1946 ½ 0 + 1,5 / 3

TuTS II, Turku 5. /2086 ELO SELO vss ma2 raa rem vam käp aka /
1. Byggmästar Lars 2187 2184 - - - /
2. Linden Lari M 2127 2150 - - ½ 0,5 / 1
3. Tuominen Tanja WIM 2094 2102 - - - /
4. Salopää Tero 2089 2096 - - 0 0,0 / 1
5. Olander Aleksi 2030 2065 ½ 0 1 1,5 / 3
6. Morant Paul M 2054 2045 ½ ½ - 1,0 / 2
7. Setälä Touko 2005 2039 - - - /
8. Nikolakaros Kimon 1951 2008 - - - /
Hosia Akseli 1923 1996 ½ ½ - 1,0 / 2
Koskinen Antti 2017 1956 ½ 1 - 1,5 / 2
Väntsi Timo 2055 1932 ½ 0 - 0,5 / 2
Norri Roger 1898 1919 1 ½ 0 1,5 / 3
Suominen Antti 1900 1819 - 0 ½ 0,5 / 2
Salvi Tuomas 1718 1774 1 - - 1,0 / 1
Lehtinen Joona - 1713 1 - - 1,0 / 1
Tuominen Kari 1708 1673 - 0 - 0,0 / 1
Louhi Tapio 1647 1655 - - 0 0,0 / 1
Laine Arto - 1622 - - 0 0,0 / 1
w.o. - - - - 0 0,0 / 1

VSS, Vaasa 6. /2067 ELO SELO tu2 rem käp aka raa vam ma2 /
1. Alho Mikko 2076 2121 - - ½ 0,5 / 1
2. Kinnunen Kari 2138 2114 ½ ½ 1 2,0 / 3
3. Laukkanen Jere 2094 2106 ½ 1 0 1,5 / 3
4. Tammela Kari FM 2126 2109 - - 1 1,0 / 1
5. Nyman Karl - 2074 - - - /
6. Linqvist Grels 2046 2050 ½ ½ 1 2,0 / 3
7. Kaskinen Timo 2022 1990 ½ 0 - 0,5 / 2
8. Miskala Juha 2021 1975 - - - /
Helander Benjamin 1950 1976 - - 1 1,0 / 1
Peltomäki Jarmo 1985 1916 ½ ½ 0 1,0 / 3
Julkunen Tapio 1915 1872 0 ½ - 0,5 / 2
Fagerholm Rainer - 1826 - - 1 1,0 / 1
Tiusanen Jukka - 1717 0 0 - 0,0 / 2
Nylund Olav - 1662 0 0 - 0,0 / 2

KäpSK, Helsinki 7. /2047 ELO SELO aka raa vss vam ma2 tu2 rem /
1. Holopainen Timo 2188 2152 0 ½ ½ 1,0 / 3
2. Pönniö Toni 2086 2100 ½ 1 0 1,5 / 3
3. Honkanen Marko 2079 2071 ½ 0 1 1,5 / 3
4. Agopov Vladimir 2008 2018 - - - /
5. Koskimaa Esko 2042 2017 - - 0 0,0 / 1
6. Calonius Mikael 2067 2009 - 1 - 1,0 / 1
7. Pietinen Pekka 1986 2001 ½ 0 0 0,5 / 3
8. Suominen Antti 2004 2007 0 0 0 0,0 / 3
Riipinen Juha 2067 1984 1 1 1 3,0 / 3
Kallio Juho 1975 1981 0 1 - 1,0 / 2
Hynnä Kevin 1966 1964 - - 0 0,0 / 1
Tiihonen Ilpo 2004 2007 + - - 1,0 / 1

AkaaS, Akaa 8. /2046 ELO SELO käp vam vss raa ma2 rem tu2 /
1. Sisättö Olli M 2266 2285 - 1 1,0 / 1
2. Innala Heikki-Pekka FM 2234 2239 1 ½ 1,5 / 2
3. Pyykkönen Mika 1988 2038 ½ - 0,5 / 1
4. Pöhö Jouko - 2032 - - /
5. Kekki Jorma FM 2044 2026 ½ ½ 1,0 / 2
6. Mikkonen Harri 1974 1959 ½ 0 0,5 / 2
7. Rantanen Veikko 2000 1916 1 0 1,0 / 2
8. Heinonen Jouni - 1873 - - /
Räisänen Kalervo - 1865 - 0 0,0 / 1
Hotari Juha - 1855 - ½ 0,5 / 1
Saliniemi Ari - 1784 0 - 0,0 / 1
Kuparinen Ossi - 1779 1 1 2,0 / 2
w.o. - - 0 - 0,0 / 1

 

Team compositions

 

 

Corrections, improvements, suggestions: Henri.Koskinen@shakki.net


Last updated 8.11.2017