LOGO

I DIVISIOONA B-LOHKO 2018-2019



I DIVISIOONA B-LOHKO



1. KSY, Kuopio 4 4 0 0 20 - 5 8
2. MatSK II, Espoo 4 3 0 1 17 - 7 6
3. JyS II, Jyväskylä 4 3 0 1 16 - 8 6
4. Gambiitti, Vantaa 4 3 0 1 15 - 7 6
5. KäpSK, Helsinki 4 1 0 3 8 - 10 2
6. EtVaS II, Vantaa 4 1 0 3 7 - 15 2
7. LahS, Lahti 4 1 0 3 7 - 16 2
8. HSK II, Helsinki 4 0 0 4 2 - 24 0 --> II DIV

Gambiitti, Vantaa 1. /2223 ELO SELO hs2 kap lah ma2 jys ksy et2 /
1. Nouro Mikael IM 2306 2301 1 - - ½ 1,5 / 2
2. Raaste Eero IM 2306 2289 - - - - /
3. Ristoja Jan FM 2251 2270 1 1 ½ ½ 3,0 / 4
4. Hynninen Juha M 2235 2247 1 ½ 1 ½ 3,0 / 4
5. Kiili Markus M 2211 2206 1 ½ ½ 1 3,0 / 4
6. Tumanov Dmitri M 2161 2194 - - - ½ 0,5 / 1
7. Lehto Ville FM 2150 2142 1 0 - - 1,0 / 2
8. Johansson Jukka M 2117 2135 ½ - - - 0,5 / 1
Kahri Antti 2117 2131 + ½ - 1 2,5 / 3
Karvinen Kimmo 2110 2130 - 0 1 - 1,0 / 2
Eklund Kari 2094 2082 - - - 0 0,0 / 1
Veteläinen Tomi 2044 2052 - 1 - 1 2,0 / 2
Lappalainen Sasu 2027 2026 - - 0 - 0,0 / 1
Miettinen Teemu 1988 1990 - - 0 - 0,0 / 1
Kumpulainen Kalle 1986 1988 - - 1 - 1,0 / 1
Peltola Leo 1965 1958 - 0 - - 0,0 / 1
Huttunen Jarkko 1897 1945 - - 1 - 1,0 / 1
w.o. - - 0 - - - 0,0 / 1

EtVaS II, Vantaa 2. /2184 ELO SELO ma2 ksy jy2 hs2 kap lah gam /
1. Tommiska Matti M 2221 2249 1 - - ½ 1,5 / 2
2. Salo Heikki FM 2217 2231 - - - - /
3. Paasikangas-T Johanna WIM 2220 2229 - - - 1 1,0 / 1
4. Alava Mikko FM 2200 2181 - - - - /
5. Vihinen Teemu M 2167 2154 - 0 ½ - 0,5 / 2
6. Laakso Harri 2161 2153 0 1 ½ - 1,5 / 3
7. Lindholm Jere 2063 2141 1 - - - 1,0 / 1
8. Hallenberg Sami 2128 2131 0 0 1 - 1,0 / 3
Taylor Daryl 1996 1971 0 ½ ½ ½ 1,5 / 4
Männistö Eero 1985 1970 0 - - - 0,0 / 1
Rajaji Suseenthiram /IND 1864 1968 0 - - - 0,0 / 1
Kivivuori Ilppo - 1901 - 0 0 1 1,0 / 3
Rajakari Janne 1971 1884 - 1 ½ - 1,5 / 2
Nordlund Henri 1844 1861 - 0 0 ½ 0,5 / 3
Pulli Tapio - 1821 0 - - - 0,0 / 1
Hiltunen Ville 1783 1779 - 0 0 ½ 0,5 / 3
Mikkola Sakari 1681 1714 - - - ½ 0,5 / 1
w.o. - - - - - 0 0,0 / 1

KSY, Kuopio 3. /2181 ELO SELO kap et2 hs2 jy2 ma2 gam lah /
1. Rönkä Erik M 2277 2322 1 1 + 1 4,0 / 4
2. Tikkanen Kari FM 2260 2246 - - - - /
3. Lahtinen Markku FM 2243 2227 - - - - /
4. Houtsonen Pedri M 2174 2203 ½ 0 + 1 2,5 / 4
5. Heino Hannu M 2006 2153 0 - - 1 1,0 / 2
6. Takalo-Eskola Anssi 2132 2106 ½ 1 + - 2,5 / 3
7. Hartikainen Jarmo 2165 2099 1 ½ + 0 2,5 / 4
8. Koponen Antti - 2089 - - - - /
Bjarnemark Douglas 2029 1984 0 1 + ½ 2,5 / 4
Eloranta Kari 1977 1968 - 0 + ½ 1,5 / 3
Kinnunen Markku 1960 1946 1 1 + 1 4,0 / 4
Gurevicius Laurynas 1785 1808 ½ - - - 0,5 / 1
Viitaniemi Olli 1652 1793 - 1 + ½ 2,5 / 3

MatSK II, Espoo 4. /2152 ELO SELO et2 lah kap gam ksy jy2 hs2 /
1. Lehtivaara Petri FM 2257 2211 - - - - /
2. Tiitta Sauli M 2156 2177 - 1 - - 1,0 / 1
3. Fraser Scott /SCO 2143 2175 - ½ 0 ½ 1,0 / 3
4. Al Argha Hisham FM 2149 2150 0 1 - - 1,0 / 2
5. Lahdelma Henri 2109 2144 1 1 1 ½ 3,5 / 4
6. Lehtivaara Risto FM 2121 2128 0 - - ½ 0,5 / 2
7. Nazarova Anastasia WFM 2138 2124 1 1 1 - 3,0 / 3
8. Toikkanen Vesa 2098 2109 - 1 0 0 1,0 / 3
Salimäki Janne FM 2072 2107 1 1 1 ½ 3,5 / 4
Laine Panu M 2087 2072 - - - 0 0,0 / 1
Särkiö Lauri 2040 2082 1 1 ½ - 2,5 / 3
Wartiovaara Oliver 2067 2077 1 - - - 1,0 / 1
Nieminen Kari M 2065 2070 1 - - 1 2,0 / 2
Rauramaa Julius 2011 2067 - - ½ 0 0,5 / 2
Tolonen Mikko M 2030 2041 - - ½ - 0,5 / 1

JyS II, Jyväskylä 5. /2131 ELO SELO lah hs2 et2 ksy gam ma2 kap /
1. Laihonen Petteri M 2186 2197 - - - 0 0,0 / 1
2. Fieandt John M 2159 2170 - - - - /
3. Galchenko Vadim /RUS 2123 2135 - - - - /
4. von Wright Aarne 2108 2140 - + ½ - 1,5 / 2
5. Herranen Matti 2102 2133 - + - - 1,0 / 1
6. Vilppolainen Markku 2069 2112 1 + ½ 0 2,5 / 4
7. Hintikka Eero M 2082 2096 1 + 0 0 2,0 / 4
8. Soppela Jouni 2121 2040 - + ½ - 1,5 / 2
Seppälä Aki 2056 2068 1 + 1 1 4,0 / 4
Salmelin Aaro 2027 2022 - + ½ - 1,5 / 2
Hartio Ilkka 2002 2027 0 + 1 ½ 2,5 / 4
Raitanen Markku 1903 1762 1 - - ½ 1,5 / 2
Matikainen Olli 1853 1786 - - - 0 0,0 / 1
Pursiainen Erkki 1812 1663 ½ - - - 0,5 / 1
Ngo Thi Ngoc Ngan /VIE 1598 1706 0 - - - 0,0 / 1
Muhonen Sami 1635 1611 0 - - - 0,0 / 1
Laihonen Hanna 1539 1597 - - 1 ½ 1,5 / 2

LahS, Lahti 6. /2105 ELO SELO jy2 ma2 gam kap hs2 et2 ksy /
1. Kiltti Jyrki M 2199 2209 - - - - /
2. Gorlov Daniil /RUS 2184 2215 - - - - /
3. Joentausta Hannu 2138 2129 0 - ½ 1 1,5 / 3
4. Perikanta Jouko 2046 2082 - - - - /
5. Sipilä Markku 2047 2071 0 0 0 0 0,0 / 4
6. Äijälä Jouko M 2076 2062 0 ½ ½ ½ 1,5 / 4
7. Hagelberg Lauri 2004 2062 - - 0 1 1,0 / 2
8. Tuominen Joona 1930 2014 1 0 1 - 2,0 / 3
Komulainen Lauri 1967 2003 0 - 1 ½ 1,5 / 3
Pitkänen Ari 1946 1961 ½ 0 0 ½ 1,0 / 4
Pitkänen Jorma 1929 1915 1 0 0 ½ 1,5 / 4
Keipi Jaakko - 1899 1 - - - 1,0 / 1
Karppinen Martti 1881 1874 - 0 - - 0,0 / 1
Vehkalahti Veli 1874 1768 - 0 - - 0,0 / 1
Hamberg Jarkko 1544 1715 - 0 - - 0,0 / 1
Juppala Pentti - 1769 - - - ½ 0,5 / 1

HSK II, Helsinki 7. /2086 ELO SELO gam jy2 ksy et2 lah kap ma2 /
1. Elomaa Arto M 2135 2148 - - - - /
2. Suomalainen Erkki 2155 2135 - - - - /
3. Parkkinen Jyrki M 2129 2126 - - - - /
4. Uimonen Matti 2082 2094 - - - - /
5. Mäkinen Ilkka M 2088 2085 - - - - /
6. Tiinanen Teemu 2009 2051 - - - - /
7. Mustonen Ilkka 2053 2035 - - - - /
8. Mäkinen Ville 1983 2016 0 - - ½ 0,5 / 2
Khanov Pavel 1906 1998 - - - 0 0,0 / 1
Aaltio Erkki 2038 1979 0 - - - 0,0 / 1
Käkränen Aapo 1945 1952 - - - ½ 0,5 / 1
Koskinen Hannu E 1898 1899 0 - - 0 0,0 / 2
Koskinen Matti 1887 1875 - - - ½ 0,5 / 1
Kiviaho Allan M 2080 1871 0 - - ½ 0,5 / 2
Virtanen Jarmo - 1804 - - - ½ 0,5 / 1
Sundelin Juha - 1777 + - - + 2,0 / 2
Funck Kaj 1791 1762 0 - - - 0,0 / 1
Hall Raimo 1797 1740 ½ - - - 0,5 / 1
w.o. - - 0 8x 8x - 0,0 / 17

KäpSK, Helsinki 8. /2058 ELO SELO ksy gam ma2 lah et2 hs2 jy2 /
1. Holopainen Timo 2182 2156 0 0 1 0 1,0 / 4
2. Pönniö Toni 2100 2113 - ½ 0 1 1,5 / 3
3. Honkanen Marko 2089 2085 ½ - 0 - 0,5 / 2
4. Riipinen Juha 2079 2063 1 ½ 1 ½ 3,0 / 4
5. Agopov Vladimir 2008 2018 ½ - - 0 0,5 / 2
6. Calonius Mikael 2063 2011 0 - 0 - 0,0 / 2
7. Koskimaa Esko 2024 2009 - 1 ½ ½ 2,0 / 3
8. Pietinen Pekka 2006 2007 1 ½ ½ ½ 2,5 / 4
Suominen Antti 1987 1994 0 1 ½ ½ 2,0 / 4
Nurmela Janne 1889 1916 - - - ½ 0,5 / 1
Zrunek Axel /AUT 1879 - - 0 - - 0,0 / 1
Patola Eero 1856 1875 ½ - - - 0,5 / 1
Salmela Antti - 1868 - 1 - - 1,0 / 1

Team compositions

 

 

Corrections, improvements, suggestions: Henri.Koskinen@shakki.net


Last updated 10.12.2018