LOGO

I DIVISIOONA 2-LOHKO 2019-2020



I DIVISIOONA 2-LOHKO



1. Gambiitti, Vantaa 6 5 1 0 24 - 7 11
2. JoeSK, Joensuu 6 5 0 1 28 - 6 10
3. KäpSK, Helsinki 7 5 0 2 21 - 18 10
4. KSY, Kuopio 7 4 0 3 19 - 20 8
5. EtVaS II, Vantaa 6 2 1 3 18 - 15 5
6. JyS II, Jyväskylä 7 2 0 5 14 - 27 4
7. LahS, Lahti 6 1 0 5 10 - 22 2
8. MatSK III, Espoo 7 1 0 6 7 - 28 2 --> II DIV

JoeSK, Joensuu ELO SELO ma3 jy2 kap lah ksy et2 gam /
1. Dokutchaev Aleksander /RUS 2403 2409 - - - - - - /
2. Blinkov Pavel /RUS 2279 2301 1 1 ½ 1 1 1 5,5 / 6
3. Jouhki Yrjö M FM 2276 2286 1 1 ½ 1 1 1 5,5 / 6
4. Sukhorukov Andrey FM /RUS 2209 2249 - - - - - - /
5. Hokkanen Petri FM 2216 2231 1 ½ - - - 0 1,5 / 3
6. Myller Janne M 2213 2212 1 1 ½ 1 1 ½ 5,0 / 6
7. Nokka Risto FM 2211 2206 1 1 0 ½ ½ 1 4,0 / 6
8. Behm Jukka 2108 2111 - - - - - - /
Saastamoinen Aarne M 2068 2061 1 - 1 ½ - - 2,5 / 3
Jönhede Marko 1935 1970 - - - - 0 - 0,0 / 1
Mustonen Tapani 1912 1963 1 - 1 0 1 - 3,0 / 4
Arppi Heikki 1929 1944 - - - - 1 ½ 1,5 / 2
Porrasmaa Timo M 1957 1930 1 1 0 ½ ½ ½ 3,5 / 6
Korpelainen Paul 1845 1875 - 1 - - - - 1,0 / 1
Al Hajaj Amjad 1948 1874 - 1 - - - ½ 1,5 / 2
Vainikka Pekka - 1858 - - 0 ½ - - 0,5 / 2

Gambiitti, Vantaa ELO SELO kap lah ma3 et2 jy2 ksy joe /
1. Nouro Mikael IM 2306 2306 1 1 ½ 1 1 ½ 5,0 / 6
2. Raaste Eero IM 2306 2289 - - - - - - /
3. Ristoja Jan FM 2258 2282 ½ 0 0 0 ½ 1 2,0 / 6
4. Hynninen Juha M 2229 2246 1 1 ½ 1 ½ ½ 4,5 / 6
5. Tumanov Dmitri M 2154 2203 1 - 1 0 0 ½ 2,5 / 5
6. Kiili Markus M 2203 2201 1 ½ 1 ½ 1 ½ 4,5 / 6
7. Kahri Antti 2123 2137 1 1 1 - - - 3,0 / 3
8. Lehto Ville FM 2139 2132 - - - - - - /
Karvinen Kimmo 2109 2127 1 ½ - - 1 - 2,5 / 3
Johansson Jukka M 2077 2090 - 1 1 ½ ½ 1 4,0 / 5
Veteläinen Tomi 2044 2051 ½ 1 - 1 0 1 3,5 / 5
Miettinen Teemu 2032 2050 - - ½ 0 - ½ 1,0 / 3

LahS, Lahti ELO SELO jy2 gam ksy joe kap ma3 et2 /
1. Joentausta Hannu 2153 2144 - - 0 0 ½ ½ 1,0 / 4
2. Perikanta Jouko 2046 2082 - - - - - - /
3. Hagelberg Lauri 2008 2063 0 0 - - 1 - 1,0 / 3
4. Äijälä Jouko M 2069 2044 0 1 0 0 0 0 1,0 / 6
5. Tuominen Joona 1945 2023 ½ 0 ½ 0 ½ 1 2,5 / 6
6. Sipilä Markku 2011 2020 1 ½ 0 ½ ½ ½ 3,0 / 6
7. Komulainen Lauri 1991 1996 1 0 1 ½ - 0 2,5 / 5
8. Pitkänen Ari 1956 1964 1 ½ - - 0 ½ 2,0 / 4
Karppinen Martti 1925 1909 1 - 0 1 0 0 2,0 / 5
Pitkänen Jorma 1916 1886 - - - - - 0 0,0 / 1
Vehkalahti Veli 1869 1821 - 0 - - - - 0,0 / 1
Juppala Pentti - 1771 - 0 - - - - 0,0 / 1
Hamberg Jarkko 1541 1749 ½ - ½ ½ - - 1,5 / 3
Heino Aimo 1649 1630 - - 0 ½ + - 1,5 / 3

KSY, Kuopio ELO SELO et2 ma3 lah kap joe gam jy2 /
1. Tikkanen Kari FM 2260 2246 - - - - - - - /
2. Lahtinen Markku FM 2233 2218 - - - - - ½ - 0,5 / 1
3. Houtsonen Pedri M 2133 2164 - ½ 1 - 0 0 - 1,5 / 4
4. Heino Hannu M 1982 2128 - - - - - - - /
5. Hartikainen Jarmo 2168 2114 0 ½ 1 0 0 ½ ½ 2,5 / 7
6. Takalo-Eskola Anssi 2117 2095 1 - ½ - 0 - 1 2,5 / 4
7. Koponen Antti - 2089 - - - - - - - /
8. Bjarnemark Douglas 2011 1995 1 0 1 0 ½ - - 2,5 / 5
Eloranta Kari 1948 1921 - ½ 0 1 1 ½ - 3,0 / 5
Kinnunen Markku 2001 1912 1 ½ 1 0 0 ½ 0 3,0 / 7
Jauhiainen Kari 1658 1876 - - - 1 - - 0 1,0 / 2
Tahvanainen Antti - 1867 1 - - - - 0 - 1,0 / 2
Viitaniemi Olli 1784 1824 ½ + ½ 1 0 0 ½ 3,5 / 7
Gurevicius Laurynas 1789 1811 - + - ½ - - 1 2,5 / 3
Mylläri Mikko 1677 1757 0 - - 1 - - - 1,0 / 2
Hämäläinen Joel 1741 1749 0 - - - - - - 0,0 / 1
Järvelin Patrik 1573 1677 - + 1 - ½ ½ - 3,0 / 4
Karhunen Kauko 1718 1668 - - - - - - 0 0,0 / 1
w.o. - - - - - - - - 0 0,0 / 1

EtVaS II, Vantaa ELO SELO ksy kap jy2 gam ma3 joe lah /
1. Lindholm Jere M 2155 2213 - 1 - - 1 - 2,0 / 2
2. Tommiska Matti M 2230 2255 - - - 0 1 - 1,0 / 2
3. Salo Heikki FM 2235 2252 - - 0 1 1 - 2,0 / 3
4. Paasikangas Johanna WIM 2211 2209 - - ½ - 1 - 1,5 / 2
5. Alava Mikko FM 2200 2181 - - - - - - /
6. Laakso Harri 2165 2165 - - - - ½ 0 0,5 / 2
7. Hallenberg Sami 2141 2147 1 1 1 0 ½ 0 3,5 / 6
8. Vihinen Teemu M 2148 2133 0 0 1 1 - 1 3,0 / 5
Tähkävuori Tapani 2075 2085 0 ½ - ½ ½ - 1,5 / 4
Eskola Risto 2084 2075 0 0 - - - - 0,0 / 2
Rajaji Suseenthiram /IND 1884 2003 0 - - - - ½ 0,5 / 2
Taylor Daryl 2014 2000 ½ - - - - - 0,5 / 1
Räsänen Otto 1912 1915 1 - - - - - 1,0 / 1
Männistö Eero 1975 1962 - - - ½ ½ - 1,0 / 2
Patosalmi Juha 1923 1953 1 0 0 0 - - 1,0 / 4
di Candia Roberto /ITA 1941 1913 - - - 1 - - 1,0 / 1
Rajakari Janne 1980 1940 - ½ 1 - - 0 1,5 / 3
Lallukka Taneli 1865 1895 - - 1 - - - 1,0 / 1
Vyskubov Dmitry - 1886 - ½ 1 - - ½ 2,0 / 3
Kinnunen Seppo 1945 1864 - - - - - ½ 0,5 / 1
Nordlund Henri 1831 1864 - - - - - ½ 0,5 / 1

JyS II, Jyväskylä ELO SELO lah joe et2 ma3 gam kap ksy /
1. Laihonen Petteri M 2187 2205 - - - - 0 - - 0,0 / 1
2. Hämäläinen Sami M 2174 2191 1 0 - - ½ 1 - 2,5 / 4
3. Galchenko Vadim /RUS 2139 2156 1 - 1 - - - - 2,0 / 2
4. von Wright Aarne 2110 2138 - - - ½ - - ½ 1,0 / 2
5. Fieandt John M 2115 2127 - 0 - - ½ - - 0,5 / 2
6. Laasanen Teemu 2110 2131 - - ½ - - - - 0,5 / 1
7. Herranen Matti 2100 2130 - - - - - ½ - 0,5 / 1
8. Vilppolainen Markku 2078 2102 ½ - - ½ 1 - 0 2,0 / 4
Soppela Jouni 2106 2028 0 - - 1 0 - - 1,0 / 3
Seppälä Aki 2057 2069 - - 0 - 0 - - 0,0 / 2
Salmelin Aaro 2031 2046 0 ½ - ½ - ½ 1 2,5 / 5
Hartio Ilkka 2032 2040 0 - - ½ ½ 0 1 2,0 / 5
Hintikka Eero M 2008 2051 0 0 0 - 1 - ½ 1,5 / 5
Niemi Olavi 1990 1969 - - 1 - - - - 1,0 / 1
Kolu Antti - 1953 - 0 - - - - - 0,0 / 1
Ruosteenoja Eero 1896 1902 - - - 1 - - - 1,0 / 1
Valasmo Juhana 1881 1863 - 0 0 - - 0 0 0,0 / 4
Raitanen Markku 1834 1750 - 0 - 1 - - - 1,0 / 2
Pursiainen Erkki 1786 1742 - - 0 - - 0 - 0,0 / 2
Inkinen Julius 1782 1751 - 0 - + - 0 1 2,0 / 4
Laihonen Hanna 1688 1782 ½ - 0 - - - - 0,5 / 2
w.o. - - - - - - - - 0 0,0 / 1

KäpSK, Helsinki ELO SELO gam et2 joe ksy lah jy2 ma3 /
1. Holopainen Timo 2163 2147 0 0 ½ 1 ½ 0 ½ 2,5 / 7
2. Sund Jan 2117 2099 ½ 0 ½ 1 0 ½ 1 3,5 / 7
3. Riipinen Juha 2101 2092 0 - ½ 0 - - - 0,5 / 3
4. Honkanen Marko 2082 2079 - - 1 1 1 ½ 1 4,5 / 5
5. Suominen Antti 1979 2035 0 1 0 0 - 1 0 2,0 / 6
6. Koskimaa Esko 2027 2017 0 - 0 0 - - 1 1,0 / 4
7. Calonius Mikael 2052 2006 0 ½ - - ½ 1 ½ 2,5 / 5
8. Agopov Vladimir 1955 1985 - 1 - - - 1 ½ 2,5 / 3
Pietinen Pekka 1916 1926 - 1 1 ½ ½ 1 - 4,0 / 5
Salmela Antti - 1917 - ½ 1 0 - + - 2,5 / 4
Tiihonen Ilpo 1863 1860 0 ½ - - 1 - - 1,5 / 3
Nurmela Janne 1824 1855 ½ - - - 1 - - 1,5 / 2
Akkanen Timo 1657 1751 - - - - - - 1 1,0 / 1
w.o. - - - - - - 0 - - 0,0 / 1
MatSK III, Espoo ELO SELO joe ksy gam jy2 et2 lah kap /
1. Tiitta Sauli M 2198 2229 - - - - 0 - ½ 0,5 / 2
2. Salimäki Janne FM 2113 2129 - ½ - ½ 0 ½ 0 1,5 / 5
3. Nieminen Kari M 2091 2096 - ½ ½ ½ 0 - - 1,5 / 4
4. Toikkanen Vesa 2077 2084 - - - - 0 - - 0,0 / 1
5. Kurkijärvi Mikko 2017 2078 - - - - ½ - - 0,5 / 1
6.Tolonen Mikko M 2056 2068 - - - - ½ 1 - 1,5 / 2
7. Rauramaa Julius 2015 2066 - - 1 0 ½ 0 0 1,5 / 5
8. Särkiö Lauri 2037 2065 - - - - - - - /
Laine Panu CM 2027 2033 - 1 - - ½ - 1 2,5 / 3
Rauramaa Kari 2064 2032 - - - - - ½ - 0,5 / 1
Norlamo Sarabella 1978 1970 - - - - - 1 - 1,0 / 1
Sjöman Tapani 1953 1958 - - ½ ½ - ½ - 1,5 / 3
Sinervuo Veli-Pekka 1958 1953 - ½ - ½ - 1 0 2,0 / 4
Möttönen Ari 1918 1920 0 ½ - - - 1 ½ 2,0 / 4
Keloharju Matti - 1908 - - 0 - - - - 0,0 / 1
Al Hamoud Malek 1801 1817 0 - 0 - - - - 0,0 / 2
Al Najar Huda 1721 1727 0 - - - - - ½ 0,5 / 2
Laturkar Iraj 1612 1727 0 - - - - - - 0,0 / 1
Karhula Sandro 1578 1719 0 - - - - - - 0,0 / 1
Lehtinen Justus 1485 1627 0 - 0 0 - - - 0,0 / 3
Velagapudi Vihan 1337 1524 0 - - - - - - 0,0 / 1
Tasa Joel 1416 1516 - - 0 - - - 0 0,0 / 2
Valtari Toivo - 1534 0 - ½ 0 - - - 0,5 / 3
w.o. - - - 3x0 - 0 - - - 0,0 / 4

 

Team compositions

 

Corrections, improvements, suggestions: Henri.Koskinen@shakki.net


Last updated 16.3.2020