LOGO

SM-LIIGA 2020-2021



SM-LIIGA 2020-2021



VammSK, Sastamala 2 2 0 0 7 - 4 4
SalSK, Salo 2 2 0 0 6 - 3 4
Aatos, Helsinki 2 0 0 2 4 - 7 0
EtVaS, Vantaa 2 0 0 2 3 - 6 0
TammerSh, Tampere -
TuTS, Turku -
JyS, Jyväskylä -
MatSK, Espoo -
SK Ninja, Helsinki -
MatSK II, Espoo -
Gambiitti, Vantaa -
RaahLi, Raahe -

TammerShakki, Tampere 1. /2417 ELO SELO jys raa vam sal aat etv gam ma2 mat nin tut /
1. Shirov Aleksei GM /ESP 2647 2725 /
2. Goganov Aleksey GM /RUS 2565 2610 /
3. Karttunen Mika IM 2480 2509 /
4. Lehtinen Heikki IM 2389 2381 /
5. Ahvenjärvi Jani FM 2333 2353 /
6. Keso Elias FM 2276 2250 /
7. Mertanen Janne FM 2272 2283 /
8. Penttinen Jarkko FM 2225 2226 /

MatSK, Espoo 2. /2405 ELO SELO ma2 nin jys raa sal vam aat etv tam tut nin /
1. Keinänen Toivo IM 2462 2512 /
2. Moiseenko Vadim GM /RUS 2549 2577 /
3. Ebeling Daniel IM 2461 2485 /
4. Pershin Denis IM /RUS 2387 2415 /
5. Tella Jussi IM 2407 2409 /
6. Ebeling Mika FM 2283 2294 /
7. Lahdelma Henri M 2264 2274 /
8. Kekki Petri IM 2294 2258 /

SK Ninja, Helsinki 3. /2405 ELO SELO gam ma2 raa jys vam sal etv aat tut tam mat /
1. Agopov Mikael IM 2430 2446 /
2. Nyysti Sampsa IM 2339 2362 /
3. Yemelin Vasily GM /RUS 2527 2571 /
4. Sulskis Sarunas GM /LTU 2524 2547 /
5. Sammalvuo Tapani IM 2407 2409 /
6. Mäki-Uuro Miikka IM 2333 2338 /
7. Lampen Timo FM 2283 2289 /
8. Molander Riku FM 2289 2276 /

TuTS, Turku 4. /2376 ELO SELO raa jys sal vam etv aat ma2 gam nin mat tam /
1. Kryakvin Dmitry GM /RUS 2594 2614 /
2. Turov Maxim GM /RUS 2565 2637 /
3. Sipilä Vilka IM 2402 2446 /
4. Niemi Kalle FM 2261 2292 /
5. Järvenpää Jari FM 2265 2278 /
6. Topi-Hulmi Teemu FM 2257 2276 /
7. Holmsten Aleksei IM 2288 2248 /
8. Sorsa Nuutti M 2204 2217 /

Aatos, Helsinki 5. /2370 ELO SELO sal vam gam ma2 tam tut mat nin etv jys raa /
1. Nybäck Tomi GM 2576 2596 - - /
2. Miezis Normunds GM /LAT 2483 2543 0 ½ 0,5 / 2
3. Seeman Tarvo IM /EST 2410 2500 1 ½ 1,5 / 2
4. Virtanen Teemu FM 2284 2315 - - /
5. Virtanen Antti FM 2297 2317 0 0 0,0 / 2
6. Keskisarja Teemu FM 2246 2250 - - /
7. Pulkkinen Kari FM 2232 2242 1 1 2,0 / 2
8. Hokkanen Petri FM 2208 2195 - - /
Väätäinen Timo M 2207 2181 ½ - 0,5 / 1
Prieur Eetu M 2169 2172 ½ - 0,5 / 1
Halmeenmäki Tuomo M 2132 2156 ½ 0 0,5 / 2
Lammi Jyri 2072 2087 - 1 1,0 / 1
Graeffe Petri 2050 2063 - 0 0,0 / 1
Kivilahti Rami 1978 1981 - 0 0,0 / 1
Lehtinen Heljä 1880 1860 0 - 0,0 / 1

SalSK, Salo 6. /2356 ELO SELO aat etv tut tam mat nin raa jys gam ma2 vam /
1. Kulots Kaido GM /EST 2529 2617 1 ½ 1,5 / 2
2. Kiik Kalle IM /EST 2372 2446 0 ½ 0,5 / 2
3. Pihlajasalo Antti IM 2434 2442 - - /
4. Valkama Eero FM 2291 2294 1 0 1,0 / 2
5. Rantanen Yrjö GM 2321 2359 0 1 1,0 / 2
6. Hartikainen Markku FM 2248 2260 ½ 1 1,5 / 2
7. Westerinen Heikki GM 2263 2250 ½ ½ 1,0 / 2
8. Kivijärvi Juha M 2175 2183 - - /
Närhi Kimmo 2084 2080 ½ ½ 1,0 / 2
Pelto Juho 2070 2059 1 1 2,0 / 2

VammSK, Sastamala 7. /2350 ELO SELO etv aat tam tut nin mat jys raa ma2 gam sal /
1. Meshkovs Nikita GM /LAT 2585 2582 1 ½ 1,5 / 2
2. Neiksans Arturs GM /LAT 2571 2567 1 ½ 1,5 / 2
3. Pohjala Henri FM 2360 2375 0 1 1,0 / 2
4. Heinola Vesa-Pekka CM 2283 2322 ½ 0 0,5 / 2
5. Niemi Mikko FM 2301 2305 - - /
6. Kauko Jussi FM 2245 2254 ½ 1 1,5 / 2
7. Varpanen Jan M 2108 2192 ½ 0 0,5 / 2
8. Torkkola Henri M 2163 2187 1 1 2,0 / 2
Salonen Mikko 2049 2096 0 1 1,0 / 2

EtVaS, Vantaa 8. /2344 ELO SELO vam sal ma2 gam tut tam nin mat aat raa jys /
1. Kanep Meelis GM /EST 2658 2725 0 ½ 0,5 / 2
2. Sepp Olav IM /EST 2414 2436 0 ½ 0,5 / 2
3. Välkesalmi Kimmo IM 2367 2387 - - /
4. Anttila Perttu CM 2296 2308 - - /
5. Rönkä Erik FM 2281 2294 1 1 2,0 / 2
6. Kokkila Tero FM 2300 2327 ½ 0 0,5 / 2
7. Koskinen Henri FM 2250 2256 ½ 0 0,5 / 2
8. Kujala Auvo FM 2256 2233 - - /
Salo Heikki FM 2235 2251 ½ ½ 1,0 / 2
Paasikangas Johanna FM/WIM 2162 2161 0 ½ 0,5 / 2
Vihinen Teemu M 2158 2169 1 - 1,0 / 1
Hallenberg Sami 2157 2165 - 0 0,0 / 1

JyS, Jyväskylä 9. /2301 ELO SELO tam tut mat nin gam ma2 vam sal raa aat etv /
1. Sklyarov Dmitry IM 2480 2528 /
2. Galchenko Matvey FM /RUS 2433 2426 /
3. Luukkonen Tommi FM 2291 2333 /
4. Franssila Tommi M 2229 2251 /
5. Nevanlinna Risto FM 2215 2232 /
6. Nivala Tuomas M 2209 2220 /
7. Tuononen Janne M 2189 2209 /
8. Galchenko Vadim /RUS 2183 2209 /

RaahLi, Raahe 10. /2236 ELO SELO tut tam nin mat ma2 gam sal vam jys etv aat /
1. Kiuttu Roope FM 2410 2457 /
2. Kauppila Osmo FM 2328 2355 /
3. Huovinen Jere M 2254 2255 /
4. Wallin Aleksi M 2177 2204 /
5. Pitkäaho Aki M 2183 2196 /
6. Suomalainen Erkki 2174 2162 /
7. Kukk Sander /EST 2215 2132 /
8. Sandvik Thomas 2128 2130 /

Gambiitti, Vantaa 11. /2234 ELO SELO nin mat aat etv jys raa tam tut sal vam ma2 /
1. Köykkä Pekka FM 2365 2355 /
2. Nouro Mikael IM 2313 2322 /
3. Hynninen Juha M 2230 2259 /
4. Ristoja Samu M 2189 2205 /
5. Ristoja Jan FM 2230 2234 /
6. Tumanov Dmitri M 2128 2179 /
7. Kiili Markus M 2178 2161 /
8. Kahri Antti 2143 2156 /
MatSK II, Espoo 12. /2193 ELO SELO mat nin etv aat raa jys tut tam vam sal gam /
1. Sychev Klementy GM /RUS 2572 2606 /
2. Wartiovaara Oliver M 2286 2239 /
3. Fraser Scott /SCO 2120 2165 /
4. Lehtivaara Risto FM 2120 2132 /
5. Al Argha Hisham FM 2111 2114 /
6. Aalto Patrik 2057 2101 /
7. Laine Panu CM 2076 2094 /
8. Tolonen Mikko M 2083 2090 /

 

Team compositions

 

Palaute / Feedback: Henri.Koskinen@shakki.net


Last updated 20.9.2020