HSL HALLITUKSET
Helsingin Shakkiliitto tai Helsingin Shakkiyhdistys pyrittiin perustamaan jo 1932. Valittiin toimikunta perustamaan Helsingin Shakkiliittoa. Varsinaisesti virallinen perustamiskokous, joka jätettiin yhdistysrekisteriin oli kuitenkin vasta 20.2.1937.
     PUHEENJOHTAJA      VARAPUHEENJ	   SIHTEERI	      TALOUDENHHOITAJA	 KALUSTONHOITAJA    TURNAUSJOHTAJA/JÄS JÄSEN
1932 Arnold Hinds       Ragnar Krogius     Hannes Honkanen    Tyyni J. Vilen     Birger Ström       ---                ---
1933 Eero Böök ?        Ragnar Krogius ?   E. Olenius ?       E. Andersson ?     ? R. H. Strand / Rafael Nyberg / K.Marttinen/R.Arppe/F.Walker/S.Palomaa ?
1934
1935
1936
---- ------------------ ------------------ ------------------ ------------------ ------------------ ------------------ ------------------
1937 Birger Rasmusson   Rafael Nyberg      Reino Nuotio       Gerhard Lindström  Einar Candolin     Gustaf Crusell     Sven Lindroos
1938 Birger Rasmusson   Rafael Nyberg      Reino Nuotio       Gerhard Lindström  Einar Candolin     Gustaf Crusell     Sven Lindroos
1939 Felix Laitinen     Gerhard Lindström  Reino Nuotio       G. Nyholm          Kaj Birn           Rafael Nyberg      Sven Lindroos
1940>Felix Laitinen     Gerhard Lindström  Reino Nuotio       G. Nyholm          Kaj Birn           Rafael Nyberg      Sven Lindroos
1941 Felix Laitinen     Arnold Hinds       Reino Nuotio       Gerhard Lindström  G.A.Stenberg       Kurt E.Lagerstam   Ake Frostell
1942>Felix Laitinen     Arnold Hinds       Reino Nuotio       Gerhard Lindström  G.A.Stenberg       Kurt E.Lagerstam   Ake Frostell
1943>Felix Laitinen     Arnold Hinds       Reino Nuotio       Gerhard Lindström  G.A.Stenberg       Kurt E.Lagerstam   Ake Frostell
1944 Arnold Hinds       Voitto Lamminaho   Per O.Lundström    Antti G.Ojanen     A.Gustafsson       Reino Niemi        Kosti Marttinen
1945 Rafael Nyberg      Felix Laitinen     Gerhard Lindström  Erik Lindbäck      R. Renqvist        Kosti Marttinen    Aulis Luumi
1946 Rafael Nyberg      K.Kinnunen         Gerhard Lindström  Erik Lindbäck      E.V. Lihte         S. Lönnqvist       Kosti Marttinen
1947 Gerhard Lindström  (Erik Lindbäck)    E.V.Lihte          Hakon Nyman        (Arvo Korpinen)    (Torsten Rindell) (Kosti Marttinen)
1948 Gerhard Lindström  Veikko Sorri       E.V.Lihte          Hakon Nyman        Heikki Söderström* A.Ruoho            T.Rindell
1949 Gerhard Lindström  Veikko Sorri       Reino Nuotio       Hakon Nyman        E.V.Lihte          Heikki Söderström* A.Helaste
1950 Gerhard Lindström  Veikko Sorri       Reino Nuotio       Hakon Nyman        E.V.Lihte          L.Kivioja          E.Söderlund
1951 Gerhard Lindström  A.Hakkarainen      Reino Nuotio       Hakon Nyman        E.V.Lihte          Olli Lehtinen      E.Söderlund
1952 Gerhard Lindström  M.Paasipuro        Erkki Rutanen      Nils Lindholm      Veli U.Mustonen    Gunnar Österlund   Tor Dahlman
1953 Gerhard Lindström  Martti Laaksonen   Gunnar Österlund   Nils Lindholm      Tor Dahlman#       A.Kallio           Nils von Essen
1954 Gerhard Lindström  Martti Laaksonen   Gunnar Österlund   Nils Lindholm      Tor Dahlman#       A.Kallio           Nils von Essen
1955 Gerhard Lindström  Karl Mölder        Reino Nuotio       Tor Dahlman        Bruno Breider#     Osmo Kaila         Felix Laitinen
1956 Gerhard Lindström  Kosti Marttinen    Reino Nuotio       Tor Dahlman        Osmo Kaila         Karl Mölder        Bruno Breider
1957 Gerhard Lindström  Osmo Kaila         Gunnar Österlund   Tor Dahlman        T.Siimes           Bruno Breider      Oiva Olenius
1958 Gerhard Lindström  Osmo Kaila         Gunnar Österlund   Tor Dahlman        Toivo Paasonen     Bruno Breider      Kurt Wahlstedt
1959 Gerhard Lindström  Osmo Kaila         Gunnar Österlund   Tor Dahlman        Toivo Paasonen     Onni Soiniitty     Leo von Haartman
1960 Kurt Wahlstedt     Osmo Kaila         Aarno Sointu       Toivo Paasonen     Leo vonHaartman#   Gerhard Lindström  L.Melén
1961 Kurt Wahlstedt     Osmo Kaila         Aarno Sointu       Toivo Paasonen     Gerhard Lindström  Otto Massinen      Onni Sorakunnas
1962 Gunnar Lindström   Osmo Kaila         Aarno Sointu       Tor Dahlman        Otto Massinen#     Gerhard Lindström  Onni Sorakunnas
1963 Gunnar Lindström   Gerhard Lindström  Aarno Sointu       Tor Dahlman        Gunnar Österlund   Otto Massinen      Onni Sorakunnas
1964 Gunnar Lindström   Gerhard Lindström  Aarno Sointu       Kurt Wahlstedt     Onni Sorakunnas    Otto Massinen      E.Aholainen
1965 Gunnar Lindström   Gerhard Lindström  Aarno Sointu       Kurt Wahlstedt     Onni Sorakunnas    A.Nilsson          Eiler Ahlgren
1966 Gunnar Lindström   Gerhard Lindström  Aarno Sointu       Kurt Wahlstedt     Onni Sorakunnas    Eiler Ahlgren      Lauri Pääkkönen
1967 Eiler Ahlgren      Gerhard Lindström  Olavi Järvinen+#   Vilho Palomaa      Lauri Pääkkönen    Sakari Lahti       Leif Åström
1968 Eiler Ahlgren      Gerhard Lindström  Olavi Järvinen+#   Voitto Tulonen     Olavi Aulis        Sakari Lahti       Lauri Pääkkönen
1969 Eiler Ahlgren      Gerhard Lindström  Seppo Kajan        Olavi Aulis        Sakari Lahti#      Aksel Keränen      Martti Muinonen
1970 Olavi Aulis        Gerhard Lindström  Nils-Erik Latvanen Kaj Holmen         Sakari Lahti#      Martti Muinonen    Aksel Keränen
1971 Sakari Lahti       Gerhard Lindström  Tapani Satukangas  Kaj Holmen         Aksel Keränen#     Martti Muinonen    Jorma Mether
1972 Sakari Lahti       Ilmari Brander     Jukka Suvivuo      Kaj Holmen         FredrikWennerström Martti Muinonen    Jyri Järvenkylä
1973 Sakari Lahti       Gösta Kvist        Jukka Suvivuo      Leo Lahdenmäki     Timo Ahonen#       Olli Kaivanto      Juho Linna
1974 Sakari Lahti       Eero Piimies       Jukka Suvivuo      Aksel Keränen      Juho Linna         Toivo Salo         Jarmo Toivonen
1975 Sakari Lahti       (Erik Lindbäck     Olli-Pekka Kuula   Pentti Vahanen     Heikki Jokelainen) Rainer Wennerström Sulo Lappalainen
1976 Sakari Lahti       Kristian Blomstedt Risto Kuula        Seppo Räisänen     Erik Lindbäck#     Viktor Jenu        Olli-Pekka Kuula
1977 Sakari Lahti       Kristian Blomstedt Risto Kuula        Reijo Pomell       Erik Lindbäck      ?                  ?
1978 Sakari Lahti     [[Erik Lindbäck    / Risto Kuula]]     (Reijo Pomell)
1979 Sakari Lahti       Erik Lindbäck      Pentti Martikainen Reijo Pomell       Vilho Palomaa      Michael Lembidakis Risto Kuula
1980 Sakari Lahti       Erik Lindbäck      Risto Kuula        Eino Nyström       RainerWennerström# Heikki Susimaa     Pentti Martikainen
1981 Sakari Lahti       Erik Lindbäck      Vilho Palomaa      Eino Nyström       RainerWennerström# Risto Kuula        Pekka Virkamäki
1982 Sakari Lahti       Tenho Bäckström    Vilho Palomaa      Eino Nyström       RainerWennerström# Iris Aintila       Kari Rauramaa
1983 Sakari Lahti       Kari Rauramaa      Vilho Palomaa+     Eino Nyström+      Iris Aintila       Asko Kelkka        Kaj Söderberg
1984 Sakari Lahti       Asko Kelkka        Vilho Palomaa      Eino Nyström       Esa Lammi          Iris Aintila       Kaj Kivipelto
1985 Asko Kelkka        Raine Virtanen     Pekka Pietinen     Eino Nyström+      Vilho Palomaa      Esa Lammi          Pekka Eräpolku
1986 Asko Kelkka        Esa Lammi          Pekka Pietinen     Raimo Virlander    Vilho Palomaa      Päivi Walta        Tuula Kärkkäinen
1987 Asko Kelkka        Esa Lammi          Pekka Pietinen     Raimo Virlander    Vilho Palomaa#     Tuula Kärkkäinen   Ensio Frisk
1988 Asko Kelkka        Esa Lammi          Pekka Pietinen     Andreas Hörhammer  Vilho Palomaa#     Ensio Frisk        Tuula Kärkkäinen
1989 Esa Lammi          Ensio Frisk        Sippo Puroila      Andreas Hörhammer  Vilho Palomaa#     Mikko Reijola      Harri Hytönen
1990 Andreas Hörhammer  Ensio Frisk        Pekka Pietinen     Paavo Väisänen     Vilho Palomaa#     Harri Hytönen      Mikko Reijola
1991 Pekka Pietinen     Harri Hytönen      Tomi Myyryläinen   Kimmo Tervaniemi   Vilho Palomaa#     Ensio Frisk        Andreas Hörhammer
1992 Pasi Korhonen      Harri Hytönen      Tomi Myyryläinen   Pekka Pietinen     Vilho Palomaa#     Ensio Frisk        Kimmo Tervaniemi
1993 Pasi Korhonen      Tenho Bäckström    Kim Wrange         Pekka Pietinen     Kimmo Tervaniemi   Heikki Meri        Erik Wahlberg
1994 Pasi Korhonen      Tenho Bäckström    Kim Wrange         Pekka Pietinen     Heikki Meri        Kimmo Tervaniemi   Timo Munukka
1995 Pasi Korhonen      Tenho Bäckström    Timo Munukka       Pekka Pietinen     Jouni Lehtivaara   Leo Suuronen       Eero Piimies
1996 Timo Munukka       Jouni Lehtivaara   Kenneth Solja      Pekka Pietinen     Leo Suuronen       Lauri Kosunen      Sippo Puroila
1997 Timo Munukka       Jouni Lehtivaara   Kenneth Solja      Pekka Pietinen     Leo Suuronen       Lauri Kosunen      Sippo Puroila
1998 Timo Munukka       Jouni Lehtivaara   Juha Willman       Pekka Pietinen     Leo Suuronen       Lauri Kosunen      Sippo Puroila
1999 Timo Munukka       Jouni Lehtivaara   Timo Koivistoinen  Pekka Pietinen     Kenneth Solja      Leo Suuronen       Lauri Kosunen
2000 Timo Munukka       Jouni Lehtivaara   Timo Koivistoinen  Pekka Pietinen     Michael Lembidakis Leo Suuronen       Lauri Kosunen
2001 Jouni Lehtivaara   Timo Munukka       Tommi Kangasmaa    Pekka Pietinen     Lauri Kosunen      Leo Suuronen       Jyrki Heikkinen
2002 Jouni Lehtivaara   Timo Munukka       Janne Kauppinen    Pekka Pietinen     Lauri Kosunen      Leo Suuronen       Sampo Tiensuu
2003 Jouni Lehtivaara   Timo Munukka       Janne Kauppinen    Pekka Pietinen     Lauri Kosunen      Leo Suuronen       Sampo Tiensuu
2004 Jouni Lehtivaara   Timo Munukka       Janne Kauppinen    Pekka Pietinen     Sippo Puroila      Leo Suuronen       Sampo Tiensuu
2005 Timo Munukka       Jouni Lehtivaara   Janne Kauppinen    Pekka Pietinen     Sippo Puroila      Sampo Tiensuu      Timo Konttinen
2006 Timo Munukka       Jouni Lehtivaara   Janne Kauppinen    Juan Sanchez       Sippo Puroila      Sampo Tiensuu      Timo Konttinen
2007 Timo Munukka       Jouni Lehtivaara   Sampo Tiensuu      Juan Sanchez       Timo Konttinen     Heikki Luoma       Ilkka Mäkinen
2008 Timo Munukka       Timo Konttinen     Sampo Tiensuu      Jouni Lehtivaara   Heikki Luoma      (Teemu Miettinen    Michael Lembidakis)
2009 Timo Munukka       Timo Konttinen     Sampo Tiensuu      Jouni Lehtivaara   Heikki Luoma       Teemu Miettinen    Michael Lembidakis
2010 Timo Munukka       Timo Konttinen     Sampo Tiensuu      Jouni Lehtivaara   Heikki Luoma       Teemu Miettinen    Michael Lembidakis
2011 Timo Munukka       Timo Konttinen     Sampo Tiensuu      Jouni Lehtivaara   Heikki Luoma       Teemu Miettinen    Michael Lembidakis
2012 Timo Munukka       Jouni Lehtivaara   Kimmo Telenius     Teemu Miettinen    Heikki Luoma       Eero Patola        Seppo Karasmäki
2013 Timo Munukka       Jouni Lehtivaara   Kimmo Telenius     Teemu Miettinen    Seppo Karasmäki    Eero Patola        Harri Hytönen
2014 Timo Munukka       Jouni Lehtivaara   Kimmo Telenius     Teemu Miettinen    Seppo Karasmäki    Eero Patola        Harri Hytönen
 
# = kalustonhoitaja 1937-97, sen jälkeen säännöissä mainittu erikseen.
* Heikki Söderström (myöh. Sysioja)

HSL:n Shakkitilat/Shakkikodit
12.02.1932 - ??.??.193? Mikonkatu 1B (Shakkikoti/Schackhemmet)
??.??.1937 - ??.??.19?? ?
??.12.1956 - ??.05.1960 Annankatu 8(Shakkikoti)
??.11.1960 - ??.05.1961 Eteläinen Rautatiekatu 12 (Pohjolatalo, Shakkikoti)
??.??.1961 - ??.??.1973 ?
01.09.1973 - ??.12.1979 Yrjönkatu 21 (Shakkihuoneisto)
??.??.19?? - ??.??.19?? Käpylän toimitalo (osa-aikaisena, turnauksissa)
??.??.19?? - 31.08.1993 Ensi linja 1
01.09.1993 - 31.08.1994 Kallion koulun, kerhotila
01.09.1994 - 31.12.2011 Haapaniemenkatu 14 (Shakkikoti)
27.12.2011 -            Hiomotie 10, 2.krs (Shakkiareena)

 1. Kunniajäsen 29.1.1972 Gerhard Lindström (+)
 2. Kunniajäsen 19.3.1983 Arvo Salo (hallituksen myöntämä,+)
 3. Kunniajäsen 12.2.1985 Sakari Lahti
 4. Kunniajäsen 19.2.2006 Kurt Wahlstedt (+)
 5. Kunniajäsen 19.2.2006 Asko Kelkka
 6. Kunniajäsen 27.2.2007 Kaarle Ojanen (+)
 7. Kunniajäsen 27.2.2007 Ilkka Kanko
 8. Kunniajäsen 25.2.2013 Jouni Lehtivaara

HSL VIIRI
 1. 09.01.1983 Suomen Keskusshakkiliitto
 2. 09.01.1983 Suomen Shakkiliitto
 3. 09.01.1983 Työväen Shakkiliitto
 4. 09.01.1983 Helsingin Shakkiklubi
 5. 09.01.1983 Helsingin Työväen Shakkikerho
 6. 09.01.1983 Suomalainen Shakkikerho
 7. 09.01.1983 Gerhard Lindström (+)
 8. 09.01.1983 Osmo Kaila (+)
 9. 09.01.1983 Kurt Wahlstedt (+)
10. 09.01.1983 Vilho Palomaa (+)
11. 09.01.1983 Arvo Salo (+)
12. 04.12.1988 Kaarle Ojanen (70v, +)
--. 30.08.1996 Espoon Shakkikerho (50v)
--. 04.12.1998 Kaarle Ojanen (80v, +)
--. 24.02.2005 Timo Munukka (40v)
--. 04.12.2008 Kaarle Ojanen (90v, +)

Vuosikokoukset (vk, kk, sk) paikka, puheenjohtajat
24.02.1932 ak Schackhemmet Mikonkatu 1b, pj Tyyni J. Vilen
20.11.1932 pk Brondinin kahvila, pj Ari Ilmakunnas
20.02.1937 vk Ravintola Mikado, pj Birger Rasmusson (tt T.Hedengren, V.Nuotio, vtt T.Lindberg)
xx.xx.1938 vk?
18.01.1939 vk Ravintola Pika-Baari, pj Rafael Nyberg (tt A.Gustafsson, G.A. Stenberg, vtt E. Lönnqvist, V.Nuotio)
xx.xx.1940 ei pidetty
26.01.1941 vk Ravintola Wien, pj Felix Laitinen (tt A.Gustafsson, Rafael Nyberg, vtt H. Söderström, E.Lönnqvist)
xx.xx.1942 ei pidetty
xx.xx.1943 ei pidetty
02.04.1944 vk pj Felix Laitinen (tt Rafael Nyberg, Felix Laitinen, vtt H. Söderström, V. Ahonen)
04.05.1945 vk Ravintola Alcazar, P-Esplanadi 35, pj Gerhard Lindström (tt Ari Ilmakunnas, Runar Burman, vtt H.Söderström, V.Lamminaho)
27.01.1946 vk Ravintola Alcazar, P-Esplanadi 35, pj Rafael Nyberg, (tt Åke Frostell, H. Söderström, vtt Runar Burman, Reino Niemi)
26.01.1947 vk pj Rafael Nyberg, (tt
00.00.1948 vk pj Gerhard Lindström?
31.01.1949 vk Kahvila Ella, Annankatu 16, pj Gerhard Lindström (tt K. Nilsson, Hakon Nyman, vtt V. Lamminaho, M.Kytöpuro)
31.01.1950 vk pj Gerhard Linsdtröm (tt M.Kytöpuro, Veli Mustonen, vtt A.Korpela, K.Nilsson)
31.01.1951 vk Hotelli Helsinki, pj Gerhard Lindström (tt M.Kytöpuro, Veli Mustonen, vtt Risto Enarvi, Y.Airaksinen)
30.01.1952 vk Hotelli Helsinki, pj ?, (tt Risto Enarvi, Felix Laitinen, vtt K.Nilsson, Hakon Nyman)
30.01.1953 vk Hotelli Helsinki, Kluuvikatu 8, pj Risto Enarvi (tt Risto Enarvi, Felix Laitinen, vtt K.Nilsson, Hakon Nyman)
31.01.1954 vk Ravintola Alkola, pj Gerhard Lindström (tt Felix Laitinen, K.Marttinen, vtt Osmo Kaila, Karl Mölder)
31.01.1955 vk Ravintola, Vanha Robert, pj Karl Mölder (tt P.Tarkkonen, G.Mecklin, vtt G.Stude, T.Rindell)
30.01.1956 vk Hotelli Helsinki, pj Karl Mölder (tt P.Tarkkonen, G.Mecklin, vtt K.Kinnunen, O.Saarinen)
31.01.1957 vk Ravintola Royal, pj ? (tt Nils Eriksson, P.Tarkkonen, vtt Hj Kalliomäki, Felix Laitinen)
31.01.1958 vk Shakkikoti, Annankatu 8H, pj Gerhard Lindström (tt Nils Eriksson, P.Tarkkonen, vtt Hj.Kalliomäki, Felix Laitinen)
31.01.1959 vk Ravintola Rayal, pj Gerhard Lindström (tt P.Tarkkonen, Vilho Palomaa, vtt Felix Laitinen, V.Palin)
29.01.1960 vk Shakkikoti, Annankatu 8H, pj ? (tt Felix Laitinen, P.Tarkkonen, vtt Vilho Palomaa, V.Palin)
??.??.1961 vk
24.01.1962 vk pj ? (tt Gunnar Österlund, Onni Soiniitty, vtt ?)
??.??.1963 vk
31.01.1964 vk Primula, pj ? (tt Jorma Vähätupa, Onni Soiniitty, vtt ?)
28.01.1965 vk Primula kabinet, pj Eero Böök (tt Jorma Vähätupa, Onni Soiniitty, vtt ?)
28.01.1966 vk Primula kabinet, pj Jorma Vähätupa (tt ?)
31.01.1967 vk ?, pj Soini Helle (tt ?)
29.01.1968 vk ?, pj Soini Helle (tt ?)
24.01.1969 vk Uusmaalainen Osakunta, Kararmikatu 40, pj Soini Helle (tt Osmo Kilpinen, Jorma Vähätupa, vtt L.Peltonen, Felix Laitinen)
26.01.1970 vk Uusmaalainen Osakunta, Kasarmikatu 40, pj Soini Helle (tt 
31.01.1971 vk Primula, pj Soini Helle (tt Osmo Kilpinen, Jorma Vähätupa, vtt L.Peltonen, Felix Laitinen)
29.01.1972 vk Ravintola Paasi, pj Soini Helle (tt Osmo Kilpinen, J.Vähätupa, vtt Felix Laitinen, L.Peltola)
27.01.1973 vk Paasiravintola, Työväentalo, pj Soini Helle (tt Kaj Funck, Osmo Kilpinen, vtt Eero Lehtinen, Sulo Lappalainen)
26.01.1974 vk Shakkihuoneisto, Yrjönkatu 21b4krs, pj Matti Salmi (tt Kaj Funck, Osmo Kilpinen, vtt Eero Lehtinen, Leo Lahdenmäki)
25.01.1975 vk Hotelli Kantere, pj Kaj Funck (tt Kaj Funck, Osmo Kilpinen, vtt Eero Lehtinen, Leo Lahdenmäki)
14.02.1976 vk Shakkihuoneisto, Yrjönkatu 21b4krs, pj Sakari Lahti (tt Kaj Funck, Leo Lahdenmäki, vtt Eero Lehtinen, Matti Nukari)
29.01.1977 vk pj
28.01.1978 vk pj Vilho Palomaa (tt Leo Lahdenmäki, Gösta Kvist, vtt H.Koskinen, Matti Salmi)
20.01.1979 vk Shakkihuoneisto, Yrjönkatu 21b4krs, pj Gösta Kvist (tt Osmo Kilpinen, Gösta Kvist, vtt Olavi Mattila, Leo Lahdenmäki)
26.01.1980 vk Paasiravintola, pj
31.01.1981 vk Paasiravintola, pj Ensio Frisk (tt Pekka Hietala, Martti Muinonen, vtt Martti Erkkilä, Iris Aintila)
30.01.1982 vk Paasiravintola, pj Heikki Montonen (tt Reijo Molarius, Eino Ristiaho, vtt Martti Erkkilä, Kauko Kivistö)
29.01.1983 vk
28.01.1984 vk Työväentalo, pj Eero Piimies (tt Juha Hyvärinen, Reijo Molarius, vtt Pekka Pietinen, Routanen?)
11.02.1984 yk Työväentalo, pj Eero Piimies (sääntöjen muuttaminen)
26.01.1985 kk Merihotelli Cumulus, pj (tt Jukka Hammar,)
??.??.1985 sk
??.??.1986 kk pj ? (tt 
22.11.1986 sk HSK:n kerhohuone, 
??.??.1987 kk pj ? (tt Jukka Hammar,)
??.??.1987 sk
27.02.1988 kk Käpylän toimitalo, pj ? (tt Jukka Hammar,)
19.11.1988 sk HSK:n kerhohuone, pj Asko Kelkka
25.02.1989 kk pj Esa Lammi, ( (1989 tt Iris Aintila, Jukka Hammar, vt Helge Ruotanen, Juha Hyvärinen)
25.11.1989 sk HSK:n kerhohuone, pj Esa Lammi
11.02.1990 kk HSK:n kerhohuone, pj ? (tt Jukka Hammar,)
03.11.1990 sk Merihotelli Cumulus, pj Andreas Hörhammer
00.00.1991 kk pj ? (tt Jukka Hammar, Juha Hyvärinen)
07.12.1991 sk Ensi Linja 1, pj Pekka Pietinen
23.02.1992 kk Ensi Linja 1, pj ? (tt Jukka Hammar,)
??.??.1992 sk pj ?
28.02.1993 kk Ensi Linja, pj Pasi Korhonen (tt Jukka Hammar, Paavo Väisänen, vtt Iris Aintila, Juha Hyvärinen)
26.11.1993 sk Kallion ala-aste, pj Pari Korhonen
27.02.1994 kk Ravintola Karhunpesä, pj Pasi Korhonen (tt Jukka Hammar, Paavo Väisänen, vtt Iris Aintila, Juha Hyvärinen)
20.11.1994 sk Shakkikoti, pj Pasi Korhonen
28.02.1995 kk Shakkikoti, pj Pasi Korhonen (tt Jukka Hammar, Paavo Väisänen, vtt Tapio Nupponen, Juha Hyvärinen)
16.11.1995 sk Shakkikoti, pj Pasi Korhonen
28.02.1996 kk Shakkikoti, pj Timo Munukka (tt Jukka Hammar, Paavo Väisänen, vtt Janne Nurmela, Juha Hyvärinen)
24.11.1996 sk Shakkikoti, pj Timo Munukka
27.02.1997 kk Shakkikoti, pj Timo Munukka (tt Jukka Hammar, Paavo Väisänen, vtt Janne Nurmela, Juha Hyvärinen)
15.11.1997 sk Shakkikoti, pj Timo Munukka
23.02.1998 vk Shakkikoti, pj Timo Munukka (tt Jukka Hammar, Paavo Väisänen, vtt Janne Nurmela, Juha Hyvärinen)
22.02.1999 vk Shakkikoti, pj Timo Munukka (tt Jukka Hammar, Paavo Väisänen, vtt Janne Nurmela, Juha Hyvärinen)
20.03.2000 vk Shakkikoti, pj Timo Munukka (tt Jukka Hammar, Paavo Väisänen, vtt Janne Nurmela, Juha Hyvärinen)
11.02.2001 vk Shakkikoti, pj Timo Munukka (tt Jukka Hammar, Paavo Väisänen, vtt Janne Nurmela, Juha Hyvärinen)
25.02.2002 vk Shakkikoti, pj Jouni Lehtivaara (tt Jukka Hammar, Janne Nurmela, vtt Paavo Väisänen, Juha Hyvärinen)
16.02.2003 vk Shakkikoti, pj Jouni Lehtivaara (tt Jukka Hammar, Janne Nurmela, vtt Paavo Väisänen, Juha Hyvärinen)
15.02.2004 vk Shakkikoti, pj Jouni Lehtivaara (tt Jukka Hammar, Tapio Nupponen, vtt Juha Hyvärinen, Timo Konttinen)
13.02.2005 vk Shakkikoti, pj Jouni Lehtivaara (tt Jukka Hammar, Tapio Nupponen, vtt Juha Hyvärinen, Petri Tuutti)
19.02.2006 vk Shakkikoti, pj Timo Munukka (tt Jukka Hammar, Tapio Nupponen, vtt Pekka Pietinen, Juhani Berg)
27.02.2007 vk Shakkikoti, pj Timo Munukka (tt Jukka Hammar, Tapio Nupponen, vtt Pekka Pietinen, Juhani Berg)
01.04.2007 yk Shakkikoti, pj Timo Munukka (ylimääräinen kokous hallituksen täydentämiseen)
27.02.2008 vk Shakkikoti, pj Timo Munukka (tt Jukka Hammar, Tapio Nupponen, vtt Pekka Pietinen, Juhani Berg)
02.03.2009 vk Shakkikoti, pj Timo Munukka (tt Jukka Hammar, Tapio Nupponen, vtt Pekka Pietinen, Juhani Berg)
01.03.2010 vk Shakkikoti, pj Timo Munukka (tt Jukka Hammar, Tapio Nupponen, vtt Pekka Pietinen, Juhani Berg)
28.02.2011 vk Shakkikoti, pj Timo Munukka (tt Jukka Hammar, Tapio Nupponen, vtt Pekka Pietinen, Juhani Berg)
23.04.2012 vk Shakkiareena, pj Timo Munukka (tt Jukka Hammar, Tapio Nupponen, vtt Pekka Pietinen, Aaro Jalas)
25.02.2013 vk Shakkiareena, pj Timo Munukka (tt Jukka Hammar, Tapio Nupponen, vtt Pekka Pietinen, Petri Saharinen)
30.11.2013 yk Shakkiareena, pj Timo Munukka (ylimääräinen kokous, yhdistyksen säännöt rekisteriin ->2014)
24.02.2014 vk Shakkiareena
Sivu päivitetty 24.02.2014 13:52 (OEZ/H)
(DA: Timo Munukka)