HSL koulujoukkuekilpailut 2011
Pelipaikka: Englantilainen koulu (The English School)

(tarkastelua jatkettu perjantaina 4.2. ja maanantaina 7.2.)

Kilpailun tuomari: Timo Munukka, Kilpailun johtaja: Heikki Luoma
Kilpailutoimikunta: Mika Ebeling, Riikonen, Kalevi Kurkijärvi, Petri Suuronen, Matti Tommiska ja  Mikael Lembidakis ...

Vuonna 1999 aloitettu Helsingin koulujoukkuekilpailu, pelattiin nyt toista kertaa Shakkikodin ulkopuolella. Englantilainen koulu oli pelipaikkana.

Alakoulujen sarjassa kaikki pelit voittivat Ville Ahokas 6/6!, Juhani Halonen 6/6!, Henri Lahdelma 6/6, Eemeli Koskenvuo 5/5!
Yläkoulujen sarjassa Irina Tumanova 6/6!, Viktor Tumanov 6/6!
 Jatkokoulujen sarjassa (-)

Katso myös
KOULUSHAKIN SUURJUHLAT PORISSA 2.-3.4. !!!

Helsingin koululaiskilpailu (henkilökohtainen kilpailu)



Lopputulokset (vieläkin epäviralliset)

SI  ALAKOULUT 29.1.2011 SELO 1 2 3 4 5 6 JP PP JV (AN)
 1. Viikki / Pukinmäki 1521             12 17   (1)
 2. Jousenkaari 1360             10 14½   (3)
 3. Englantilainen, TES 1387             10 13½   (2)
 4. Aarnivalkea 1220             9 12½   (13)
 5. Komeetta 1355             9 12   (4)
 6. Munkkiniemi 1202             8 13   (15)
 7. Meritori 1207             8 12   (14)
 8. Vuosaari / Marjaniemi 1298             8 11   (10)
 9. Pihlajisto / Verne 1181             8 11   (17)
10. Westendinpuisto 1175             8 10   (18)
11. Laajavuori 1315             8 10   (7)
12. Iivisniemi / Kantokaski 2 1164             7 09½   (20)
13. Englantilainen TES 2 1138             6 10   (22)
14. Kantokaski 1288             6 09   (11)
15. Englantilainen TES 3 1344             6 09   (5)
16. Komeetta 2  1322             6 09   (6)
17. Hiidenkivi 1000             6 09   (35)
18. Päivänkehrä 1160             6 08½   (21)
19. Tuomarila 1299             6 08½   (9)
20. Aarnivalkea 2 / Jupperi 1119             6 08½   (25)
21. Englantilainen, TES 5 1116             6 08   (26)
22. Englantilainen, TES 4 1000             5 08½   (32)
23. Jousenkaari 2 1084             5 08½   (29)
24. Englantilainen, TES 6 1000             5 06   (37)
25. Tähtiniitty 1084             4 08   (28)
26. Vanttila 1000             4 07   (32)
27. Cygnaeus 1174             4 06   (19)
28. Töölö 1286             4 06   (12)
29. Jalavapuisto 1052             4 06   (30)
30. Ressu 1125             4 06   (24)
31. Ranskalainen 1135             4 05   (23)
32. Kallio / Töölö 2* 1000             4 05   (31)
33. Laurinlahti 1108             1 06½   (27)
34. Matinlahti 1186             1 06½   (16)
35. Töölö 2* 1000             0 0*   (33)
36. Nöykkiönlaakso 1304             - ei os   (8)
37. Cygnaeus 2 1000             - ei os   (36)
--. Saksalainen, DSH                      
--. Kronohagen                      
--. Englantilainen 7, TES 7                      
Vertailut: 1. Joukkuepisteet, 2. Pelaajien pisteet, 3. Joukkuevoitot,
4. keskinäinen peli, 5. voitot peleissä, 6. Buchholz.


Alkuperäinen taulukko

NR  ALAKOULUT 29.1.2011 SELO 1 2 3 4 5 6 JP PP JV (SIJ)
01 Viikki / Pukinmäki 1521 2m19 2v11 2m10 2v04 2m02 2v03 12 17 6 1.
02 Englantilainen, TES 1387 2v20 2m13 2v05 2m17 0v01 2m10 10 13½ 5 3.
03 Jousenkaari 1360 2m21 2v12 2m18 2v05 2m07 0m01 10 14½ 5 2.
04 Komeetta 1355 2v22 2m15 2v09 0m01 2v17 1m13 9 12 4 5.
05 Englantilainen, TES 3 1344 2m23 2v14 0m02 0m03 0v21 2v30 6 09 3 15.
06 Komeetta 2 1322 2v24 0m17 2v19 0m15 0v20 2m28 6 09 3 16.
07 Laajavuori 1315 2m25 0v18 2m21 2v14 0v03 2m20 8 10 4 11.
08 Nöykkiönlaakso 1304 0x26           0 ei os   ei os
09 Tuomarila 1299 2m27 2v26 0m04 0v18 2m29 0v17 6 08½ 3 19.
10 Vuosaari / Marjaniemi 1298 2v28 2m34 0v01 2m22 2v15 0v02 8 11 4 8.
11 Kantokaski 1288 2m28 0m01 0v17 2v25 2m23 0v18 6 09½ 3 14.
12 Töölö 1286 2v30 0m03 0v22 0v29 0m32 2v16 4 06 2 28.
13 Aarnivalkea 1220 2m31 0v02 2m23 2v26 2m18 1v04 9 12½ 4 4.
14 Meritori 1207 2v32 0m05 2v34 0m07 2v22 2m19 8 12 4 7.
15 Munkkiniemi 1202 2m33 0v04 2m25 2v06 0m10 2m21 8 13 4 6.
16 Matinlahti 1186 0v34 0m37 0m26 0v30 1v27 0m12 1 06½ 0 33.
17 Pihlajisto / Verne 1181 2m35 2v06 2m11 0v02 0m04 2m09 8 11 4 9.
18 Westendinpuisto 1175 2x36 2m07 0v03 2m09 0v13 2m11 8 10 4 10.
19 Cygnaeus 1174 0v01 2m27 0m06 0v35 2m26 0v14 4 06 2 27.
20 Iivisniemi / Kantokaski 1164 0m02 1v29 2m35 2v37 2m06 0v07 7 09½ 3 12.
21 Päiväkehrä 1160 0v03 2m28 0v07 2m34 2m05 0v15 6 08½ 3 18.
22 Englantilainen, TES 2 1138 0m04 2v31 2m12 0v10 0m14 2v29 6 10 3 13.
23 Ranskalainen 1135 0v05 2m30 0v13 2m28 0v11 0m25 4 05 2 31.
24 Ressu 1125 0m06 0v35 2m30 1v31 0m37 1v32 4 06 1 30.
25 Aarnivalkea 2 / Jupperi 1119 0v07 2m32 0v15 0m11 2m31 2v23 6 08½ 3 20.
26 Englantilainen, TES 5 1116 2x08 0m09 2v16 0m13 0v19 2v37 6 08 3 21.
27 Laurinlahti 1108 0v09 0v19 0m31 0v32 1m16 0v35 1 06½ 0 34.
28 Tähtiniitty 1084 0v11 0v21 2m32 0v23 2m35 0v06 4 08 2 25.
29 Jousenkaari 2* 1084 0m10 1m20 2v37 2m12 0v09 0m22 5 08½ 2 23.
30 Jalavapuisto 1052 0m12 0v23 0v24 2m16 2v34 0m05 4 06 2 29.
31 Kallio / Töölö 2* 1000 0v13 0m22 2v27 1m24 0v25 0m34 3 05 1 32.
32 Englantilainen, TES 4 1000 0m14 0v25 0v28 2m27 2v12 1m24 5 08½ 2 22.
33 Töölö 2* 1000 0v15           0 ? 0 35.
34 Vanttila 1000 2m16 0v10 0m14 0v21 0m30 2v31 2 04 2 26.
35 Hiidenkivi 1000 0v17 2m24 0v20 2m19 0v28 2m27 6 09 3 17.
36 Cygnaeus 2 1000 0x18           0 ei os   ei os
37 Englantilainen, TES 6 1000 1x00 2v16 0m29 0m20 2v24 0m26 5 06 2 24.
38 Englantilainen, TES 7 1000             - ei os    
39 Saksalainen, DSH               - ei os    
40 Kronohagen               - ei os    
(Taulukossa vastustajien numerot alkuperäisestä taulukosta!!)

01. Viikki / Pukinmäki (01)  1521  19 11 10 04 02 03  12
Jan Demidov                  1790  M1 V1 M1 V½ M1 V1  5½
Aleksi Ahokas                1428  V1 M1 V1 M1 V1 M½  5½
Ville Ahokas                 1345  M1 V1 M1 V1 M1 V1  6
                                   3  3  3  2½ 3  2½  17

02. Jousenkaari        (03)  1360  21 12 18 05 07 01  10
Tomi Eränne                  1422  M1 V1 M1 V1 M1 M0  5
Jani Eränne                  1380  V1 M1 V1 M1 V1 V½  5½
Joel Vaitilo                 1279  M1 V1 M1 V0 M1 M0  4
                                   3  3  3  2  3  0½  14½

03. Englantilainen TES (02)  1387  20 13 05 17 01 10  10
Matias Riikonen              1425  V1 M1 V1 M½ V0 M0  3½
Gabriela Ebeling             1387  M1 V1 M1 V1 M0 V1  5
Mikaela Ebeling              1232  V1 M1 V1 M1 V0 M1  5
                                   3  3  3  2½ 0  2   13½

04. Aarnivalkea        (13)  1220  31 02 23 26 18 04  09
Atte Tommiska                1374  M1 V0 M1 V1 M1 V½  4½
Reko Wenell                  1287  V1 M0 V1 M1 V0 M1  4
Peter Pekkinen               1000  M1 V0 M1 V1 M1 V0  4
                                   3  0  3  3  2  1½  12½

05. Komeetta           (04)  1355  22 15 09 01 17 13  09
Ellis Saavalainen            1533  V1 M1 V1 M½ V1 M½  5
Jamin Hu                     1244  M1 V0 M1 V0 M1 V0  3
Hao Hao Liu                  1288  V1 M1 V1 M0 V0 M1  4
                                   3  2  3  0½ 2  1½  12

06. Munkkiniemi        (15)  1202  33 04 25 06 10 21  08
Joel Molander                1336  M1 V0 M1 V1 M0 M1  4
Juhani Halonen               1270  ++ M1 V1 M1 V1 V1  6
Tuomas Hirvonen              1000  ++ V0 M1 V1 M0 M0  3
                                   3  1  3  3  1  2   13

07. Meritori           (14)  1207  32 05 34 07 22 19  08
Joni Pihlman                 1328  V1 M1 V1 M0 V0 M1  4
Fanny Virtanen               1292  M1 V0 M1 V0 M1 V1  4
Tatu Suvanto                 1000  V0 M0 V1 M1 V1 M1  4
                                   2  1  3  1  2  3   12

08. Vuosaari/Marjaniemi (10) 1298  29 34 01 22 15 02  08
Artjom Mantulin              1376  V1 M1 V0 M1 V1 V1  5
Erika Majidian               1263  M0 V1 M0 V1 M0 M0  2
Anastasia Mantulina          1255  V1 M1 V0 M1 V1 V0  4
                                   2  3  0  3  2  1   11

09. Pihlajisto / Verne (17)  1181  35 06 11 02 04 09  08
Aleksi Wahlbäck              1242  M1 V1 M1 V½ M0 M1  4½
Stefan Wahlbäck              1127  V1 M1 V0 M0 V0 V½  2½
Maxim van Eynde              1174  M1 V0 M1 V0 M1 M1  4
                                   3  2  2  0½ 1  2½  11

10. Westendinpuisto    (18)  1175  36 07 03 09 13 11  08
Kasper Kivimäki              1270  ++ M1 V0 M0 V0 M0  2
Juulia Tuuri                 1125  ++ V0 M0 V1 M1 V1  4
Toivo Keinänen               1000  ++ M1 V0 M1 V0 M1  4
                                   3  2  0  2  1  2   10

11. Laajavuori         (07)  1315  25 18 21 14 03 20  08
Daniel Aura                  1395  M½ V0 M1 V1 V0 M1  3½
Otso Koskinen                1381  V1 M1 V1 M1 M0 V1  5
Aaro Koskinen                1169  M1 V0 M½ V0 V0 M0  1½
                                   2½ 1  2½ 2  0  2   10

12. Iivisniemi / Kantokaski2 1164  02 29 35 37 06 07  07
Casper Castren         (20)  1198  M0 V1 M0 V1 M1 V0  3
Jere Lemberg                 1295  V0 M0 V1 M1 V1 M0  3
Jaakko Lindholm              1000  M0 V½ M1 V1 M0 V1  3½
                                   0  1½ 2  3  2  1    9½

13. Englantilainen, TES2     1138  04 31 12 10 14 29  06
Mariela Ebeling        (22)  1159  M0 V1 M1 V0 M1 V1  4
Tathya Srivastava            1000  V0 M1 V1 M0 V0 ++  3
Jasse Tuunanen               1254  M0 V1 M1 V0 M0 ++  3
                                   0  3  3  0  1  3   10

14. Kantokaski         (11)  1288  28 01 17 25 23 18  06
Mikko Malmi                  1317  M1 M0 V0 V1 M1 V1  4
Alex Halme                   1318  V0 V0 M1 M1 V1 M0  3
Johan Yli-Hukkala            1228  M1 M0 V0 V1 M0 V0  2
                                   2  0  1  3  2  1    9

15. Englantilainen, TES 3    1344  23 14 02 03 21 30  06
Kalle Mäki             (05)  1289  M1 V0 M0 M0 V0 V1  2
Roberto Martinez             1369  V1 M1 V0 V0 M0 M1  3
Kaspian Arvilommi            1374  M1 V1 M0 M1 V0 V1  4
                                   3  2  0  1  0  3    9

16. Komeetta 2         (06)  1322  24 17 19 15 20 28  06
Leo Jing                     1294  V1 M0 V0 M0 V0 M0  1
Lassi Keskinen               1438  M1 V0 M1 V0 M0 V1  3
Eemeli Koskenvuo             1235  V1 M1 V1 -- V1 M1  5
Santeri Hildén               1000  -- -- -- M0 -- --  0
                                   3  1  2  0  1  2    9

17. Hiidenkivi         (35)  1000  17 24 20 19 28 27  06
Martin Härkönen              1000  V0 M1 V1 M0 V0 M1  3
Aleksi Vuori                 1000  M0 V1 M0 V1 M0 V0  2
Ilmari Häkkinen              1000  V0 M1 V0 M1 ++ M1  4
                                   0  3  1  2  1  2    9

18. Päivänkehrä        (21)  1160  03 28 07 34 05 15  06
Jere Passi                   1229  V0 M1 V0 M1 M1 V0  3
Otto Litkey                  1201  M0 V0 M0 V0 V1 M0  1
Aleksi Polvinen              1050  V0 M1 V½ M1 M1 V1  4½
                                   0  2  0½ 2  3  1    8½

19. Tuomarila          (09)  1299  27 26 04 18 29 17  06
Joose Pulkkinen              1325  M1 V1 M0 V1 M0 V0  3
Eelis Erkkilä                1000  V0 M1 V0 M0 ++ M½  2½
Saku Ihalainen               1066  M1 V1 M0 V0 ++ V0  3
                                   2  3  0  1  2  0½   8½

--. Aarnivalkea 2 /Jupperi   1119  07 32 15 11 31 23  06
Aapo Halmeenmäki       (25)  1189  V½ M1 V0 M0 M1 V1  3½
Eero Torpo                   1167  M0 V1 M0 V0 V1 M1  3
Jaakko Pöntinen              1000  V0 M0 V0 M0 M1 V1  2
Toivo Keinänen               1000  -- -- -- -- -- -- --
                                   0½ 2  0  0  3  3    8½

21. Englantilainen, TES 5    1116  08 09 16 13 19 37  06
Benjamin Lee           (26)  1000  ++ M0 V0 -- -- --  1
Elliot Lehtonen              1000  ++ V0 -- M0 V-*M0* 1
Egor Garanin                 1216  ++ -- M1 V0 M0 V1* 3
Aino Huuskonen               1113  -- M0 V1 M0 V1 V1  3
                                   3  0  2  0  1  2    8
*5.k Lehtonen (1.p) myöhästyi,
 6.k väärä pöytäjärjestys: 1.p Garanin, 2.p Lehtonen 

22. Englantilainen, TES 4    1000  14 25 28 27 12 24  05
Jere Rantanen          (32)  1000  M0 V0 V0 M1 V1 M1  3
Viktor Hietanen              1000  V0 M0 M0 V0 M0 V0  0
Ville Vähätalo               1000  M1 V1 V1 M1 V1 M½  5½
                                   1  1  1  2  2  1½   8½

23. Jousenkaari 2      (29)  1084  10 20 37 12 09 22  05
Savva Kuparinen              1000  M0 M0 V1 -- -- --  1
Bruno Bereti                 1253  V1 V1 M1 M1*V1*M0* 5
Havu Raivio                  1000  M0 M½ V1 V1*-- --  2½
                                   1  1½ 3  2  1  0    8½
* Bereti siirtyi 4.-6. kierroksille 1. pöydälle ja 
  Raivio 4. kierrokselle 2. pöydälle

24. Englantilainen, TES 6    1000  00 16 29 20 24 26  05
Hannu Kario            (37)  1000  -- V0 M0 M0 V1 M1  2
Lauri Räsänen                1000  -- M1 V0 V0 M1 V0  2
Yingxin Yang                 1000  -- V1 M0 M0 V1 M0  2
                                   -- 2  0  0  3  1    6

25. Tähtiniitty        (28)  1084  11 21 32 23 35 06  04
Hiski Huovila                1253  V0 V0 M1 V1 M1 V1  4
Valtteri Välimäki            1000  M1 M1 V1 M0 V1 M0  4
Samuel Kostova               1000  V0 V0 M0 -- -- --  0
                                   1  1  2  1  2  1    8

26. Vanttila           (34)  1000  16 10 14 21 30 31  04
Ville Roth                   1000  M0 V0 M0 V0 M0 V1  1
Max Leikas                   1000  V1 M0 V0 M1 V0 M1  3
Rasmus Suutarinen            1000  M1 V0 M0 V0 M1 V1  3
                                   2  0  0  1  1  3    7

27. Cygnaeus           (19)  1174  01 27 06 35 26 14  04
Niki Seppälä                 1222  V0 M1 M1 -- ++ V0  3
Emil Pettersson              1000  M0 V1 -- V1 V1 M0  3
Mathias Hägerström           1000  V0 -- V0 M0 M0 V0  0
Peik Witick                  1000  -- M0 M0 V0 -- --  0
                                   0  2  1  1  2  0    6

28. Töölö              (12)  1286  30 03 22 29 32 16  04
Aatos Andreev                1265  V1 M0 V0 V0 M0 V0  1
Jarno Linnainmaa             1209  M0 V0 M0 M0 V1 M1  2
Aleksi Andreev               1385  V1 M0 V0 ++ M0 V1  3
                                   2  0  0  1  1  2    6

29. Jalavapuisto       (30)  1052  12 23 24 16 34 05  04
Kasper Turunen               1157  M0 V0 V0 M0 V1 M0  1
Adiel Leppänen               1000  V1 M1 M0 V1 M1 V0  4
Tuomas Simula                1000  M0 V0 V0 M1 V0 M0  1
                                   1  1  0  2  2  0    6

30. Ressu              (24)  1125* 06 35 30 31 37 32  04
Sergey Ichthenko             1222  M0 V0 M1 V0 M0 V0  1
Selma Lehtola                1375  V0 M0 V1 M½ V0 M1  2½
Daniel Nemelainen            1000  M0 V0 M1 V1 M0 V½  2½
                                   0  0  3  1½ 0  1½   6 
* Ichthenkon selolukua ei ollut ilmoitettu etukäteen.

31. Ranskalainen       (23)  1135  05 30 13 28 11 25  04
Maximilian Koreneff          1405  V0 M1 V0 M0 V0 M0  1
Juho Aho                     1000  M0 V1 M0 V1 M0 V0  2
Noa Lee Hidama               1000  V0 M0 V0 ++ V1 M0  2
                                   0  2  0  2  1  0    5

32. Kallio / Töölö 2   (31)  1000  13 22 27 24 25 34  04
Eero Österlund               1000  V0 M0 V1 M1 V0 M0  3
Eino Kiisseli                1000  M0 V0 M0 V½ M0 V0  0½
Sampo Tiilikainen            1000  V0 M0 V1 M0 V0 M0  1½
                                   0  0  2  1½ 0  0    5 

33. Matinlahden aa     (16)  1186  34 37 26 30 27 12  01
Henri Lahdelma               1418  V1 M1 M1 V1 V1 M1  6
Jaakko Lehtinen              1140  M0 V0 V0 M0 M½ V0  0½
Anni Uurasmaa                1000  V0 M0 M0 V0 V0 M0  0
                                   1  1  1  1  1½ 1    6½

34. Laurinlahti        (27)  1108  09 19 31 32 16 35  01
Simo Naatula                 1325  V0 V0 M0 V0 M0 V0  0 
Patrik Lindgren              1000  M1 M0 V1 M1 V½ M1  4½
Mette Lindgren               1000  V0 V1 M0 V0 M1 V0  1
                                   1  1  1  1  1½  1   6½

35. Töölö 2            (33)  1000  15 -- -- -- -- --  0*
Eddie Rimey                  1000  V0 -- -- -- -- --  0
w.o.                         ----  -- -- -- -- -- --  --
w.o.                         ----  -- -- -- -- -- --  --
                                   0  -  -  -  -  -    0

36. Nöykkiönlaakso     (08)  1344  26 -- -- -- -- --  0*
Samuli Nenonen               1344  -- -- -- -- -- --  --
Leo Nuotio                   1295  -- -- -- -- -- --  --
Samuel Seppälä               1272  -- -- -- -- -- --  --

37. Cygnaeus 2         (36)  1000  18 -- -- -- -- --  0*
?                                  -- 
?                                  --
?                                  -- 
(Lähes lopulliset tulokset YLÄKOULUT)
SI YLÄKOULUT 29.1.2011 SELO 1 2 3 4 5 6 JP PP (AN)
1. Venäläinen 1672             12 16½ (2)
2. Englantilainen, TES 1686             10 13½ (1)
3. Saksalainen, DSH 1379             8 13 (3)
4. Olari 1204             5 06 (7)
5. Saarnilaakso 1359             5 05 (4)
6. Peltola 1000             5 05 (6)
7. Kulosaari 1275             4 06 (5)
8. Hiidenkivi 1000             2 04 (9)
9. Englantilainen, TES 2 1207             2 02 (6)
--. Saksalainen, DSH 2 1000             - ei os -

Alkutaulukko
NR YLÄKOULUT 29.1.2011 SELO 1 2 3 4 5 6 JP PP JV SI
1 Englantilainen, TES 1686 2m05 2v04 0m02 2v03 2v06 2m09 10 13½ 5 2.
2 Venäläinen 1672 2v06 2m03 2v01 2m04 2v08 2m07 12 16½ 6 1.
3 Saksalainen, DSH 1379 2m07 0v02 2m08 0m01 2v05 2v06 8 13 4 3.
4 Saarnilaakso 1359 2v08 0m01 2m09 0m02 1x00 0m05 5 5 2 5.
5 Kulosaari 1275 0v01 0m08 1x00 2v09 0m03 2v04 4 6 2 7.
6 Englantilainen, TES 2 1207 0m02 1v09 0v07 1x00 0m01 0m03 2 2 0 9.
7 Olari 1204 0v03 1x00 2m06 0v08 2m09 0v02 5 6 2 4.
8 Peltola 1000 0m04 2v05 0v03 2m07 0m02 1x00 5 5 2 6.
9 Hiidenkivi 1000 1x00 1m06 0v04 0m05 0m07 0m01 2 4 0 8.
--. Saksalainen, DSH 2 1000             - ei os    
(Taulukossa vastustajien numerot alkuperäisestä taulukosta!!)


01. Englantilainen TES  (01) 1686  05 04 02 03 06 09  10
Daniel Ebeling               2203  M1 V1 M½ V1 V1 M1   5½
Nicholas Mylläri             1501  V1 M0 V0 M0 M1 V1   3
Santeri Huuskonen            1355  ++ V1 M0 V1 V1 M1   5
                                   3  2  0½ 2  3  2   13½

02. Venäläinen          (02) 1672  06 03 01 04 08 07  12
Dmitri Tumanov               1928  V1 M0 V½ M1 V1 M1   4½
Irina Tumanova               1717  M1 V1 M1 V1 M1 V1   6
Viktor Tumanov               1372  V1 V1 V1 M1 V1 M1   6
                                   3  2  2½ 3  3  3   16½

03. Saksalainen DSH     (03) 1379  07 02 08 01 05 06  08
Julius Rauramaa              1919  M1 V1 M1 M0 V1 V1  5
Daniel Prisching             1218  V1 M0 V1 V1 M0 M1  4
Leevi Lehtovuori             1000  M1 V0 M1 M0 ++ V1  4
                                   3  1  3  1  2  3   13

04. Olari               (07) 1204  03 -- 06 08 09 02  05
Janne Laurikainen            1288  V0 -- M1 V1 M1 V0  3
Miro Aurela                  1000  M0 -- V1 M0 V1 M0  2
Ilari Kuoppala               1323  V0 -- M½ V0 M½ V0  1
                                   0  --  2½ 1  2½ 0  6

05. Saarnilaakso        (04) 1359  08 01 09 02 -- 05  05
Ihalainen Petteri            1268  V0 M0 M1 V0 -- M0   2
Tommi Salminen               1419  M1 V1 V0 M0 -- V0   1
Niko Syrjänen                1389  V1 M0 M1 V0 -- ++   3
                                   2  1  2  0  --  1   6

06. Peltola             (08) 1000  04 05 03 07 02 --  05
Joona Kamu                   1268  M1 V0 V0 M0 M0 --  1
Mikael Huovinen              1419  V0 M1 M0 V1 V0 --  2
Mikko Chan                   1389  M0 ++ V0 M1 M0 --  2
                                   1  2  0  2  0  --  5

07. Kulosaari           (05) 1275  01 08 -- 09 03 04  04
Maria Larionova              1385  V0 M1 -- M1 V0 M1  3
Katariina Larionova          1445  M0 V0 -- V1 M1 V1  3
w.o.                         1000  -- -- -- -- -- --  --
                                   0  1  -- 2  1  2   6

08. Hiidenkivi          (09) 1000  -- 06 04 05 07 01  02
Niko Lahtinen                1000  -- M0 V0 M0 V0 V0  0
Emil Wallin                  1000  -- V½ M1 V0 M0 M0  1½
Sami Manninen                1000  -- M1 V0 ++ V½ V0  2½
                                   -- 1½ 1  1  0½ 0   4

09. Englantilainen,TES2 (06) 1207  02 09 07 -- 01 03  04
Pyry Ahtiainen               1308  M0 V1 V0 -- M0 M0  1
Julius Paananen              1000  V0 M½ M0 -- V0 V0  0½
Jonathan Tolvanen            1312  M0 V0 V½ -- -- --  0½
Oskari Hallamaa              1000  -- -- -- -- M0 M0  0
                                   0  1½ 0½ -- 0  0   2

--. Saksalainen, DSH 2       1208  -- -- -- -- -- -- --
Riku Siltanen                1264  -- -- -- -- -- -- --
Sebastian König              1360  -- -- -- -- -- -- --
Marco Casacci                1000  -- -- -- -- -- -- --
(ALUSTAVAT TULOKSET JATKOKOULUT)
SI JATKOKOULUT 29.1.2011 SELO 1 2 3 Y1 1 2 3 Y2 JP PP JV (AN)
1. Mäkelänrinne 1602 XX 2 2 4 XX 0 2 2 6 07½ 3 (2)
2. Matematiikka 1566 0 XX 2 2 2 XX 1 3 5 07 2 (3)
3. Ressu 1572 0 0 XX 0 0 1 XX 1 1 03½ 0 (1)
-. Englantilainen, TES                          
-. Saksalainen, DSH                          
01. Mäkelänrinne             1602  02 03 -- 02 03 --  06
Pongsan Ahkuputra            1699  V1 M1 -- M0 V0 --   2
Ville Hiltunen               1686  M1 V1 -- V½ M1 --   3½
Jana Jakimtchouk             1420  V0 M1 -- M0 V1 --   2
                                   2  3  --  ½ 2  --   7½

02. Matematiikka             1566  01 -- 03 01 -- 03  05
Niklas Takala                1533  M0 -- V1 V1 -- M0   2
Sakke Suomalainen            1545  V0 -- M0 M½ -- V1   1½
Henri Niva                   1619  M1 -- V1 V1 -- M½   3½
                                   1  -- 2  2½ -- 1½   7

03. Ressu                    1572  -- 01 02 -- 01 02  01
Otto von Hellens             1671  -- V0 M0 -- M1 V1   2
Eero Huhtanen                1646  -- M0 V1 -- V0 M0   1
Tuuli Kauppala               1398  -- V0 M0 -- M0 V½   0½
                                   0  0  1  -- 1  1½   3½




>>> koululaiskilpailuja 1980- <<<
TULOKSET 1999 TULOKSET 2000 TULOKSET 2001 TULOKSET 2002
TULOKSET 2003 TULOKSET 2004 TULOKSET 2005 TULOKSET 2006
TULOKSET 2007 TULOKSET 2008 TULOKSET 2009 TULOKSET 2010

Helsingin koulujoukkuekilpailut 1999- mitalistit
Saksalaisen koulun kv-koulujoukkuekilpailu 2009 (tulokset)

 

Koulun Suurjuhlat 1980-2005 /
Koulushakin Suurjuhlat 2011-

PAIKKA JOUKKUE HENKILÖ CUP PIKA SOKKO TEHTÄVÄ
Tampere 1980     x x x x x x x x x  
Turku 1985     x x x x x x x x x  
Lahti 1990     x x x x x x x x x  
Jyväskylä 1995     x x x x x x x x x  
Helsinki 2000            
Oulu 2005   x x x x x x x x x x x x x x x
Pori 2011     x x x x x x x x x  

Koulun Suurjuhlat 2000

Huomautukset/korjaukset: Timo Munukka 050-4002855 / timo(at)munukka.net

Sivut päivitetty/korjattu:
30.01.2011 23:20 (OEZ/Ostsee)
31.01.2011 11:50 (MEZ/Ostsee)
07.02.2011 09:22 (OEZ/Hki/JL)
07.02.2011 09:43 (OEZ/Hki/JL, etunimikorjaus)