HSL koulujoukkuekilpailut 2014


Pelipaikka: The English School (TES)

Helsingin Shakkiliitto kiittää kilpailusta Englantilaista koulua, toimitsijoita, pelaajia ja taustajoukkoja!



LIVE-SEURANTA (pyritään saamaan osoitteissa)

(Shakkiliiton etusivulla on linkit, jotka tulevat tähän myöhemmin)
Kilpailun tuomari: FA Timo Munukka, Kilpailun johtaja: Seppo Karasmäki
Kilpailutoimikunta: Marko Tauriainen (parien määrääjä, avustava tuomari), Sauli Tiitta, Toivo Valkama, Ari Möttönen, Mikael Nouro, Timo Riikonen ja Toivo Pudas (kuvat).
Parien määrääjä:Marko Tauriainen (alakoulut 4-6 lk, alakoulut 1-3 lk).
Keittiövastaava: Tarja Mäki
Koulun edustaja: -
Koulun yhteysoppilas: Gabriela Ebeling
Muut avustajat: -

Vuonna 1999 aloitettu Helsingin koulujoukkuekilpailu, pelattiin toista kertaa Englantilaisessa koulussa. Vuonna 2010 aloitettiin koulujen kierto, joka nyt muuttui alkuperäisestä on
(2010 Saksalainen, 2011 Englantilainen, 2012 Ressu, 2013 Maunula, 2014 Englantilainen, 2015 Shakkiareena, 2016 pelipaikka avoin ja 2017 alkaisi uusi kierto, ...)

Kolmatta kertaa pelattiin myös ryhmä alakoulujen 1-3 luokassa.

Helsingin koulujoukkuekilpailun 1999-2014
mitalijoukkueet ja mitalipelaajat


Seuraava  HSL:n järjestämä nuorten kilpailu on "Nappulaturnaus 9.2.2014" (kutsu)

Alakoulujen (1-3) sarjassa kaikki pelit voittivat Aaro Lakoma 5/5, Patrik Aalto 5/5, Shubham Kulkarni 5/5, Leo Huang 5/5, Dmitri Shevnin 5/5, Juho Lempola 5/5, Leevi Virtanen 4/4
Alakoulujen (4-6) sarjassa Toivo Keinänen 5/5, Jani Eränne 5/5, Mariela Ebeling 5/5
Yläkoulujen sarjassa Matias Riikonen 6/6
Jatkokoulujen sarjassa Daniel Ebeling 5/5, Alpi Jokinen 5/5

Helsingin koululaiskilpailu (henkilökohtainen kilpailu)

Helsingin koulujoukkuekilpailut 2014

Jatkokoulut 2014 (Tulokset)
Yläkoulut 2014 (Tulokset)
Alakoulut 2014 (4-6 lk) (Tulokset)
Alakoulut 2014 (1-3 lk) (Tulokset)


>>> koululaiskilpailuja 1980- <<<
TULOKSET 1999 TULOKSET 2000 TULOKSET 2001 TULOKSET 2002
TULOKSET 2003 TULOKSET 2004 TULOKSET 2005 TULOKSET 2006
TULOKSET 2007 TULOKSET 2008 TULOKSET 2009 TULOKSET 2010
TULOKSET 2011 TULOKSET 2012 TULOKSET 2013 TULOKSET 2014

Helsingin koulujoukkuekilpailut 1999- mitalistit
Saksalaisen koulun kv-koulujoukkuekilpailu 2009 (tulokset)

 

Koulun Suurjuhlat 1980-2005 /
Koulushakin Suurjuhlat 2011-

PAIKKA JOUKKUE HENKILÖ CUP PIKA SOKKO TEHTÄVÄ
Tampere 1980     x x x x x x x x x  
Turku 1985     x x x x x x x x x  
Lahti 1990     x x x x x x x x x  
Jyväskylä 1995     x x x x x x x x x  
Helsinki 2000            
Oulu 2005   x x x x x x x x x x x x x x x
Pori 2011 / Helsinki 2011     x x x x x x x x x  
Helsinki 2015            

Koulun Suurjuhlat 2000

Huomautukset/korjaukset: Shakkikoti shakki.koti (at) kolumbus.fi
Timo Munukka 050-9310608 / 050-4002855

Sivut avattu 09.01.2014 20:15 (OEZ/H/TM)
Sivu päivitetty 07.02.2014 09:42 (OEZ/H/TM)