Nuorten kaupunkiottelu 2009

Aikaisemmat kaupunkiottelut

1. Helsinki 2007
2. Tampere 2008

Turku - Helsinki - Tampere 30.8.

3. NUORTEN KAUPUNKIOTTELU
Turku 30.08.2009
Pelipaikka: Samppalinnan koulu
Tuomari: Ville Junnila (Tku)
Turnausjohtaja: Ilkka Norri (Tku)
Kilpailutoimikunta: Olavi Almi (Tku), Timo Munukka (HSL), Kai Muttilainen (Tre)

Joukkueiden kapteenit: Turku: Aleksi Olander, Helsinki (HSL): Daniel Ebeling, Tampere: Henri Torkkola

HSL:n keskinäiset pelit on merkitty tasapeleiksi (ei merkitystä joukkuekilpailussa).
Turkulaiset jotka täyttivät HSL ja Tampereen joukkueita pelaavat henkilökilpailussa ja joukkuekilpailussa Turku saa näistä joukkueelleen pisteet.

Tulokset

Kaupungit

JOUKKUEET 08V 10V 12V 14V 16V 18V YHT Turku 4 4 3 1 7½ 8 27½ Helsinki 5 8 6 7 2 4 32 Tampere 6 3 6 7 5½ 2 29½ Alle 8v KAU 1 2 3 4 5 6 HP SI JP 1 Aron Itkonen TKU X 0 0 ½ 0 0 ½ 6. 1 2 Marcus Salokanta TRE 1 X 0 1 0 0 2 4. 2 3 Anastasia Nazarova HSL 1 1 X =*1 1 4½ 1. 5 4 Otso Väisänen hki ½ 0 =*X 0 1 1½ 5. - 5 Arturs Birznieks TRE 1 1 0 1 X 1 4 2. 4 6 Amos Itkonen TKU 1 1 0 0 0 X 2 3. 3 *kaupunkiottelussa Nazarova - Väisänen 1-0, henkilökilpailussa ½-½ (=) Alle 10v KAU 1 2 3 4 5 6 HP SI JP 1 Arvo Valkama TKU X 1 0 1 1 1 4 2. 4 2 Arttu Savijärvi TRE 0 X 0 0 1 1 2 4. 2 3 Matias Riikonen HSL 1 1 X = 1 1 4½ 1. 4½ 4 Tomi Kugappi HSL 0 1 = X 1 1 3½ 3. 3½ 5 Toni Poranen TRE 0 0 0 0 X 1 1 5. 1 6 Jimi Vienonen TKU 0 0 - 0 0 X 0 6. 0 Alle 12v KAU 1 2 3 4 5 6 HP SI JP 1 Eero Valkama TKU X ½ ½ ½ ½ 1 3 3. 3 2 Anton Oey TRE ½ X ½ ½ 1 1 3½ 2. 3½ 3 Jan Demidov HSL ½ ½ X = 1 1 3½ 1. 3½ 4 Pavel Khanov HSL ½ ½ = X 0 1 2½ 5. 2½ 5 Niklas Alanen TRE ½ 0 0 1 X 1 2½ 4. 2½ 6 Lorenz Moulder TKU 0 0 0 0 0 X 0 6. 0 * uusinta Demidov - Oey 1-0 (5+5) Alle 14v KAU 1 2 3 4 5 6 HP SI JP 1 Atte Rajahalme TKU X 0 0 0 0 1 1 5. 1 2 Jani Ahvenjärvi TRE 1 X 1 1 1 1 5 1. 5 3 Ellis Saavalainen HSL 1 0 X = 1 1 3½ 3. 3½ 4 Jere Lindholm HSL 1 0 = X 1 1 3½ 2. 3½ 5 Lauri Lähdesuo TRE 1 0 0 0 X 1 2 4. 2 6 Akke Ilves TKU 0 0 0 0 0 X 0 6. 0 * uusinta Jere Lindholm - Ellis Saavalainen 1-0 Alle 16v KAU 1 2 3 4 5 6 HP SI JP 1 Riku Koskinen TKU X 1 1 1 0 ½ 3½ 3. 3½ 2 Ville Toijala TRE 0 X 0 1 0 0 1 5. 1 3 Dennius Liu HSL 0 1 X = 0 0 1½ 4. 1½ 4 Igor Nazarov HSL 0 0 = X 0 0 ½ 6. ½ 5 Joonas Nordman TRE 1 1 1 1 X ½ 4½ 1. 4½ 6 Akseli Hosia TKU ½ 1 1 1 ½ X 4 2. 4 Alle 18v KAU 1 2 3 4 5 6 HP SI JP 1 Roger Norri TKU X 1 0 1 ½ ½ 3 4. 3½ 2 Henri Torkkola TRE 0 X 0 1 0 0 1 5. 2 3 Daniel Ebeling HSL 1 1 X 1*0 0 3 3. 4 4 Tapio Louhi hsl 0 0 0*X 0 0 0 6. - 5 Lari Linden tre ½ 1 1 1 X 1 4½ 1. - 6 Aleksi Olander TKU ½ 1 1 1 0 X 3½ 2. 4½ * kaupunkiottelussa Ebeling - Louhi 1-0 (5+5), henkilökilpailussa ½-½ (=) * kaupunkiottelussa Louhi - Linden 0-0, henkilökilpailussa ½-½ (=)

Vapaa ryhmä

ei pelattu

Korjaukset / huomautukset: timo(at)munukka.net tai 050-9310608
Sivu päivitetty 30.08.2009 21:31 (OESZ/H)