Nuorten SM-turnaus 2007

Toimihenkilöt

Tuomari: KvT Jouni Lehtivaara, turnausjohtaja: Timo Munukka,
kilpailutoimikunta: Timo Konttinen, Heikki Luoma, Ilkka Mäkinen, Toivo Pudas, Juan Sanchez.

Alle 10-vuotiaat

Osanottajat

 1 Zhou Qiyu               1469
 2 Saavalainen Ellis       1432
 3 Lappalainen Matias      1418
 4 Antonov Maria           1324
 5 Huuskonen Santeri       1312
 6 Antonov Nikolai         1302
 7 Tumanov Dimitri         1296
 8 Vatanen Anastasia       1295
 9 Ebeling Gabriela        1294
10 Li Bojia                1274
11 Tumanov Viktor          1260
12 Larionova Katariina     1224
13 Volkov Nikita           1125
14 Ahokas Ville            1006*
15 Rajala Eleena           1005*
16 Zolotov Daniil          1004*
17 Jääskeläinen Aleksander 1003*
18 Ahokas Aleksi           1002*
19 Näppinen Mihail         1001*
20 Ebeling Mikaela         1000*
* kipailujärjestys arvottu

Loppusijoitukset

1. 1 Zhou Qiyu 7.0 2. 3 Lappalainen Matias 6.0 3. 8 Vatanen Anastasia 5.0 4. 11 Tumanov Viktor 5.0 5. 12 Larionova Katariina 4.5 6. 7 Tumanov Dimitri 4.5 7. 5 Huuskonen Santeri 4.0 8. 6 Antonov Nikolai 4.0 9. 9 Ebeling Gabriela 3.5 10. 2 Saavalainen Ellis 3.5 11. 4 Antonov Maria 3.0 12. 18 Ahokas Aleksi 3.0 13. 10 Li Bojia 3.0 14. 17 Jääskeläinen Aleksander 3.0 15. 13 Volkov Nikita 2.5 16. 14 Ahokas Ville 2.5 17. 19 Näppinen Mihail 2.0 18. 15 Rajala Leena 2.0 19. 16 Zolotov Daniil 1.0 20. 20 Ebeling Mikaela 1.0

Lopputaulukko

1. Zhou Qiyu Sh-77 S+ 4 W+ 6 S+ 7 W+ 5 S+ 2 W+ 3 S+ 8 7 33.00 33.00 2. Lappalainen Matias JyS S+15 W+ 3 S+ 9 W+10 W- 1 S+ 6 W+ 5 6 30.50 23.50 3. Vatanen Anastasia Int W+12 S- 2 W+18 S+17 W+ 4 S- 1 W+11 5 29.00 16.00 4. Tumanov Viktor Int W- 1 S+14 S+ 8 W+ 7 S- 3 W+11 S+13 5 28.50 16.50 5. Larionova Katariina Int S+10 W+ 8 S+11 S- 1 W= 6 W+ 7 S- 2 4½ 32.00 16.75 6. Tumanov Dimitri Int S+14 S- 1 W+12 W+ 9 S= 5 W- 2 S+10 4½ 30.00 14.75 7. Huuskonen Santeri S+18 W+13 W- 1 S- 4 W+12 S- 5 W+16 4 28.00 11.50 8. Antonov Nikolai JoeSK W+19 S- 5 W- 4 S+16 W+17 S+ 9 W- 1 4 25.50 9.00 9. Ebeling Gabriela MatSK S+17 W+11 W- 2 S- 6 S=10 W- 8 S+15 3½ 25.50 9.25 10. Saavalainen Ellis W- 5 S+19 W+13 S- 2 W= 9 S+12 W- 6 3½ 25.50 8.75 11. Antonov Maria JoeSK W+16 S- 9 W- 5 S+18 W+13 S- 4 S- 3 3 26.50 8.50 12. Ahokas Aleksi Int S- 3 W+15 S- 6 W+14 S- 7 W-10 S+17 3 24.00 7.00 13. Li Bojia W+20 S- 7 S-10 W+15 S-11 W+17 W- 4 3 20.50 5.00 14. Jääskeläinen Aleksander Int W- 6 W- 4 S-15 S-12 S+19 +FF W+20 3 19.00 2.75 15. Volkov Nikita Int W- 2 S-12 W+14 S-13 W=16 S+20 W- 9 2½ 21.00 4.25 16. Ahokas Ville Int S-11 W-17 S+20 W- 8 S=15 W+19 S- 7 2½ 17.00 2.75 17. Näppinen Mihail Int W- 9 S+16 W+19 W- 3 S- 8 S-13 W-12 2 22.00 3.50 18. Rajala Leena Int W- 7 S+20 S- 3 W-11 -- -- S+19 2 19.50 4.50 19. Zolotov Daniil Int S- 8 W-10 S-17 W+20 W-14 S-16 W-18 1 18.00 0.50 20. Ebeling Mikaela MatSK S-13 W-18 W-16 S-19 +FF W-15 S-14 1 15.00 0.25

Parit

1.kierros / 2.Rund / 2.Runde 07.06.2007 12:00 - 16:00 1 11 Tumanov Viktor 0 - 1 Zhou Qiyu 0 0-1 2 2 Saavalainen Ellis 0 - 12 Larionova Katariina 0 0-1 3 13 Volkov Nikita 0 - 3 Lappalainen Matias 0 0-1 4 4 Antonov Maria 0 - 14 Ahokas Ville 0 1-0 5 15 Rajala Leena 0 - 5 Huuskonen Santeri 0 0-1 6 6 Antonov Nikolai 0 - 16 Zolotov Daniil 0 1-0 7 17 Jääskeläinen Aleksander 0 - 7 Tumanov Dimitri 0 0-1 8 8 Vatanen Anastasia 0 - 18 Ahokas Aleksi 0 1-0 9 19 Näppinen Mihail 0 - 9 Ebeling Gabriela 0 0-1 10 10 Li Bojia 0 - 20 Ebeling Mikaela 0 1-0 2.kierros / 2.Rund / 2.Runde 07.06.2007 16:00 - 20:00 1 1 Zhou Qiyu 1 - 7 Tumanov Dimitri 1 1-0 2 3 Lappalainen Matias 1 - 8 Vatanen Anastasia 1 1-0 3 9 Ebeling Gabriela 1 - 4 Antonov Maria 1 1-0 4 5 Huuskonen Santeri 1 - 10 Li Bojia 1 1-0 5 12 Larionova Katariina 1 - 6 Antonov Nikolai 1 1-0 6 16 Zolotov Daniil 0 - 2 Saavalainen Ellis 0 0-1 7 17 Jääskeläinen Aleksander 0 - 11 Tumanov Viktor 0 0-1 8 18 Ahokas Aleksi 0 - 13 Volkov Nikita 0 1-0 9 14 Ahokas Ville 0 - 19 Näppinen Mihail 0 0-1 10 20 Ebeling Mikaela 0 - 15 Rajala Leena 0 0-1 3.kierros / 3.Rund / 3.Runde 08.06.2007 11:00 - 15:00 1 5 Huuskonen Santeri 2 - 1 Zhou Qiyu 2 0-1 2 9 Ebeling Gabriela 2 - 3 Lappalainen Matias 2 0-1 3 4 Antonov Maria 1 - 12 Larionova Katariina 2 0-1 4 2 Saavalainen Ellis 1 - 10 Li Bojia 1 1-0 5 6 Antonov Nikolai 1 - 11 Tumanov Viktor 1 0-1 6 7 Tumanov Dimitri 1 - 18 Ahokas Aleksi 1 1-0 7 8 Vatanen Anastasia 1 - 15 Rajala Leena 1 1-0 8 19 Näppinen Mihail 1 - 16 Zolotov Daniil 0 1-0 9 13 Volkov Nikita 0 - 17 Jääskeläinen Aleksander 0 1-0 10 20 Ebeling Mikaela 0 - 14 Ahokas Ville 0 0-1 4.kierros / 4.Rund / 4.Runde 08.06.2007 15:00 - 19:00 1 1 Zhou Qiyu 3 - 12 Larionova Katariina 3 1-0 2 3 Lappalainen Matias 3 - 2 Saavalainen Ellis 2 1-0 3 11 Tumanov Viktor 2 - 5 Huuskonen Santeri 2 1-0 4 7 Tumanov Dimitri 2 - 9 Ebeling Gabriela 2 1-0 5 19 Näppinen Mihail 2 - 8 Vatanen Anastasia 2 0-1 6 15 Rajala Leena 1 - 4 Antonov Maria 1 0-1 7 14 Ahokas Ville 1 - 6 Antonov Nikolai 1 0-1 8 10 Li Bojia 1 - 13 Volkov Nikita 1 1-0 9 18 Ahokas Aleksi 1 - 17 Jääskeläinen Aleksander 0 1-0 10 16 Zolotov Daniil 0 - 20 Ebeling Mikaela 0 1-0 5.kierros / 5.Rund / 5.Runde 09.06.2007 11:00 - 15:00 1 3 Lappalainen Matias 4 - 1 Zhou Qiyu 4 0-1 2 12 Larionova Katariina 3 - 7 Tumanov Dimitri 3 ½-½ 3 8 Vatanen Anastasia 3 - 11 Tumanov Viktor 3 1-0 4 2 Saavalainen Ellis 2 - 9 Ebeling Gabriela 2 ½-½ 5 4 Antonov Mari 2 - 10 Li Bojia 2 1-0 6 5 Huuskonen Santeri 2 - 18 Ahokas Aleksi 2 1-0 7 6 Antonov Nikolai 2 - 19 Näppinen Mihail 2 1-0 8 13 Volkov Nikita 1 - 14 Ahokas Ville 1 ½-½ 9 16 Zolotov Daniil 1 - 17 Jääskeläinen Aleksander 0 0-1 10 15 Rajala Leena 1 - ei mukana 11 20 Ebeling Mikaela 0 - vapaa 6.kierros / 6.Rund / 6.Runde 09.06.2007 15:00 - 19:00 1 1 Zhou Qiyu 5 - 8 Vatanen Anastasia 4 1-0 2 7 Tumanov Dimitri 3½- 3 Lappalainen Matias 4 0-1 3 12 Larionova Katariina 3½- 5 Huuskonen Santeri 3 1-0 4 11 Tumanov Viktor 3 - 4 Antonov Maria 3 1-0 5 9 Ebeling Gabriela 2½- 6 Antonov Nikolai 3 0-1 6 18 Ahokas Aleksi 2 - 2 Saavalainen Ellis 2½ 0-1 7 10 Li Bojia 2 - 19 Näppinen Mihail 2 1-0 8 20 Ebeling Mikaela 1 - 13 Volkov Nikita 1½ 0-1 9 14 Ahokas Ville 1½- 16 Zolotov Daniil 1 1-0 10 15 Rajala Leena 1 - ei mukana 11 17 Jääskeläinen Aleksander 1 - vapaa 7.kierros / 7.Rund / 7.Runde 10.06.2007 11:00 - 15:00 1 6 Antonov Nikolai 4 - 1 Zhou Qiyu 6 0-1 2 3 Lappalainen Matias 5 - 12 Larionova Katariina 4½ 1-0 3 8 Vatanen Anastasia 4 - 4 Antonov Maria 3 1-0 4 10 Li Bojia 3 - 11 Tumanov Viktor 4 0-1 5 2 Saavalainen Ellis 3½- 7 Tumanov Dimitri 3½ 0-1* 6 5 Huuskonen Santeri 3 - 14 Ahokas Ville 2½ 1-0 7 13 Volkov Nikita 2½- 9 Ebeling Gabriela 2½ 0-1 8 19 Näppinen Mihail 2 - 18 Ahokas Aleksi 2 0-1 9 17 Jääskeläinen Aleksander 2 - 20 Ebeling Mikaela 1 1-0 10 16 Zolotov Daniil 1 - 15 Rajala Leena 1 0-1 * pelattiin jo 09.06. klo 15:00 - 19:00
Sivu päivitetty 11.06.2007 13:10 (OESZ)