3 divisioonan joukkueiden vakiokokoonpanot

3 divisioona, lohko 1

Etelä-Vantaan Shakki 3 1. Esko Jokinen 2. Tapio Pulli 3. Olavi Rannisto 4. Eero Männistö 5. Juha Patosalmi Shakkikerho Garde 4 1. Heikki Taskinen 2. Henrik Järnström 3. Veijo Loikkanen 4. Antti Lehtelä 5. Reijo Mäkelä Helsingin Shakkiklubi 7 1. Jari Mustonen 2. Raimo Hall 3. Antton Lotvonen 4. Teemu Tiinanen 5. Esa Virtanen Itä-Helsingin Shakkikerho 5 1. Mikael Sjöberg 2. Pentti Heikkinen 3. Paavo Väisänen 4. Heikki Meri 5. Seppo Toikkanen Lauttasaaren Shakkikerho 2 1. Seppo Järvinen 2. Leo Hämäläinen 3. Raimo Kohvakka 4. Timo Siikonen 5. Kimmo Turtiainen Matinkylän Shakkikerho 6 1. Esa Lammi 2. Reijo Räsänen 3. Esko Muhonen 4. Olavi Mattila 5. Jyrki Heikkinen

3 divisioona, lohko 2


Helsingin Shakkiklubi 6 1. Pekka Pesonen 2. Miikka Heinäsmäki 3. Petro Suvanto 4. Risto Peltola 5. Matti Koskinen Itä-Helsingin Shakkikerho 4 1. Mauno Kangas 2. Stig-Olof Haggren 3. Jouko Miikkulainen 4. Jaakko Väisänen 5. Simo Kukkonen Käpylän Shakkikerho 4 1. Matti Nuortimo 2. Pentti Jalo 3. Heikki Luoma 4. Tapio Nupponen 5. Pasi Hiisiö Leppävaarann Sisu 2 1. Helge Jääkallio 2. Kauko Kimpiharju 3. Kari Ritvanen 4. Veikko Surakka 5. Heikki Outinen Matinkylän Shakkikerho 7 1. Mikko Kurkijärvi 2. Rasmus Boman 3. Toivo Valtari 4. Mikko Salama 5. Bennie Wardi Meriratsut 1 1. Janne Turtiainen 2. Mikael Kemppainen 3. Pietari Visanti 4. Kari Jämbäck 5. Marko Kampman

3 divisioona, lohko 3

Itä-Helsingin Shakkikerho 3 1. Petri Suuronen 2. Ilkka Melanko 3. Erkki Tikka 4. Sari Rautanen 5. Alexey Sofiev Shakkikerho Garde 5 1. Harri Takala 2. Nils Wikberg 3. Karl-Erik Juselius 4. Aimo Rapo 5. Harri Juselius Käpylän Shakkikerho 3 1. Eero Patola 2. Markku Toivonen 3. Timo Toivola 4. Jaakko Santala 5. Janne Nurmela Matinkylän Shakkikerho 5 1. Antti Tahvanainen 2. Kai Sjöblom 3. Kim Räisänen 4. Veli-Pekka Sinervuo 5. Lauri Kuru Meriratsut 2 1. Timo Kajanoja 2. Erol Leitzinger 3. Antero Leitzinger 4. Henrik Sievers 5. Mikko Nikkilä Suomalainen Shakkikerho 3 1. Harri Nyrhinen 2. Jyrki Kauppinen 3. Kalevi Laukkanen 4. Neal Turner 5. Mikko Manninen

3 divisioona, lohko 4

Hangö Schackklubb 1. Scott McDonald 2. Teuvo Mertens 3. Stig Olof Wikberg 4. Magnus Österlund 5. Erik Winsten Hangon Työväen Shakkikerho 1. Ralf Rehn 2. Olavi Dannenberg 3. Kurt Lindholm 4. Urpo Toivanen 5. Eino Rehn Leppävaaran Sisu 1 1. Hannu Siitonen 2. Heikki Pulkkinen 3. Matti Suursoho 4. Oskart Immonen 5. Olavi Stenman Nurmijärven Shakkikerho 1. Melnik Rynö 2. Jouni Kivi 3. Torsten Wahlman 4. Juha Nevalainen 5. Lauri Aalto Salon Shakkikerho 3 1. Esa Niemi 2. Tomi Hakkarainen 3. Pasi Mellin 4. Reijo Taipale 5. Kimmo Koskinen Åminnefors Schackklubb 1. Kaj Nyman 2. Leif Nyman 3. Alpo Appelgren 4. Torolf Järvinen 5. Håkan Ekström

3 divisioona, lohko 5

Heinolan Shakkikerho 1. Juhani Salonen 2. Esa Tuominen 3. Olavi Tuominen 4. Pauli Lehtinen 5. Matti Onikki Hämeenlinnan Shakkikerho 1. Juhani Helenius 2. Risto Yli-Honkola 3. Simo Torkkola 4. Teemu Kunelius 5. Juhani Karppinen Porvoon Shakkikerho 1. Toni Pönniö 2. Jaakko Keipi 3. Tapio Mäenpää 4. Raine Heikkilä 5. Seppo Väinölä Rikospoliisien Shakkikerho 2 1. Jari Lehvonen 2. Risto Reijo 3. Yrjö Mölsä 4. Eero Takkinen 5. Seppo Salermo Shakkiympyrät 1. Pekka Halonen 2. Ari Pussinen 3. Reijo Seppälä 4. Jari Jokisalo 5. Jorma Hilska

3 divisioona, lohko 6

Jämsän Shakkiseura 1. Kai Tuorila 2. Pauli Hakaniemi 3. Juha Heino 4. Osmo Pitkäniemi 5. Hannu Olkinuora Nokian Pyry 1. Pasi Inkala 2. Erkki Mäkinen 3. Jari Leppänen 4. Markku Selin 5. Erkki Nikkola Päivölän Shakkisiirtelijät 1. Jukka Nybäck 2, Lauri Kangas 3. Kaisa Matomäki 4. Niki Paajala 5. Esa Lappi Taraus 4 1. Mauri Tuominen 2. Pekka Niiranen 3. Leo Heinimäki 4. Jari Järvenpää 5. Konsta Kapanen Taraus 5 1. Pekka Kaatiala 2. Jarmo Sorvari 3. Keijo Kapanen 4. Mikko Peltola 5. Iiro-Matti Nieminen Tampereen Shakinystävät 2 1. Antti Heikkilä 2. Matti Kuusela 3. Kari Valtonen 4. Voitto Särkilahti 5. Marko Tauriainen

3 divisioona, lohko 7

Albaaniyhdistys Bashkimi 1. Bashkim Krasniqi 2. Kadri Ahmeti 3. Vebi Berisha 4. Gjafer Dibrani 5. Agim Sopjan Kokemäen Shakki -83 1. Ahti Haila 2. Pekka Isotalo 3. Rauno Tuominen 4. Jaakko Ristimäki 5. Antti Kröger Turun Shakinystävät 2 1. Kari Kaveniemi 2. Mikael Öhrnberg 3. Jouko Kyrölä 4. Seppo Vannassalo 5. Bo Jäderholm Turun Työväen Shakkikerho 4 1. Tomas Alve 2. Antti Koskinen 3. Olavi Almi 4. Mikko Pirttilä 5. Ville Junnila Vammalan Shakkikerho 2 1. Timo Nurmi 2. Mikko Seppälä 3. Rauno Järvinen 4. Jarmo Hautaniemi 5. Jarno Tammiaho Vammalan Shakkikerho 3 1. Tommi Lindholm 2. Joel Syvänen 3. Pekka Ahonen 4. Olli Helander 5. Mika Pajunen

3 divisioona, lohko 8

Jakobstads Schackklubb 1. Torvald Perman 2. Jonny Wallsten 3. Rainer Liman 4. Aleksander Podlinev 5. Paavo Judin Jyväs-Shakki 3 1. Ilkka Hartio 2. Olli Niiranen 3. Pauli Pakarinen 4. Seppo Blom 5. Antti Kolu Kokkolan Shakkikerho 2 1. Joni Koivula 2. Vesa Seppelin 3. Tuomo Sihvonen 4. Olavi Mörsky 5. Markku Hinkkanen Maakunnnan Sakki 1. Pertti Saari 2. Jouko Kivimäki 3. Antti Leikas 4. Harri Vavuli 5. Martti Pakka Vaasan Shakkiseura 2 1. Juha Miskala 2. Jarmo Peltomäki 3. Seppo Pukkinen 4. Tapio Julkunen 5. Sauli Pyylampi

3 divisioona, lohko 9

Oulun Shakkiseura 3 1. Markus Heikkilä 2. Matti Sassi 3. Kauko Rantsi 4. Mikko Paavola 5. Heimo Ukkonen Oulun Shakkiseura 4 1. Pekka Kalliopuska 2. Roope Kiuttu 3. Uuno Vakkanen 4. Toivo Saarenpää 5. Simo Salo Oulun Shakkiseura 5 1. Ahmed Sahraravand 2. Yrjö Kilpi 3. Viljam Kulju 4. Jukka Korvela 5. Tauno Suorsa Rovaniemen Shakkikerho 1. Pekka Sassi 2. Olli Säynäjäkangas 3. Jouni Kemppainen 4. Juha Plosila 5. Veli-Matti Jaako Shakkilaakso 1. Riku Hietala 2. Jarmo Sikkilä 3. Heikki Yli-Olli 4. Lasse Lehtohalme 5. Jouko Lauronen