Seurajoukkueiden SM-kilpailu 2018-2019

Sivu päivitetty 11.12.2018 18:07

Lohkojen tulostaulukot

SM-Liiga

SK ComeOn       6   5  0  1   25 - 10  10
MatSK           6   4  1  1   24 - 10   9
EtVaS           6   4  1  1   19 - 15   9
-----------------------------------------
TuTS            6   4  1  1   19 - 16   9
TammerSh        6   4  0  2   21 -  7   8
SalSK           6   4  0  2   15 -  7   8
JyS             6   3  1  2   17 - 13   7
Aatos           6   3  1  2    9 - 11   7
VammSK          6   2  0  4   12 - 20   4
KymS            6   0  1  5    3 - 19   1
-----------------------------------------
KS-58           6   0  0  6    7 - 22   0
JoeSK           6   0  0  6    6 - 27   0

** Ottelusta TuTS - Aatos 9.12. on jätetty protesti koskien pöytien 6., 7. ja 8. Aatoksen pöytäjärjestyksiä.
** Ottelusta annetaan päätös mahdollisimman pian.
*** Protesti on käsitelty 11.12. ja ottelutulokseksi TuTS - Aatos määrätty 4-1 (=3). (Alkuperäinen 1-2 (=5))

1. Divisioona lohko A

RaahLi          4   4  0  0   13 -  1   8
-----------------------------------------
HSK             4   3  0  1   13 -  8   6
KarjUra         3   2  1  0   10 -  3   5
TammerSh 2      4   2  0  2    8 -  9   4
PSY             4   1  1  2    7 - 10   3
LauttSSK        3   1  0  2    8 - 11   2
-----------------------------------------
VSS             4   1  0  3    6 - 14   2
Pässi           4   0  0  4    7 - 16   0


1. Divisioona lohko B

MatSK 2         4   3  0  1   17 -  7   6
-----------------------------------------
KSY             3   3  0  0   12 -  5   6
Gambiitti       3   2  0  1    9 -  6   4
JyS 2           3   2  0  1    8 -  8   4
KäpSK           4   1  0  3    8 - 10   2
LahS            4   1  0  3    7 - 16   2
-----------------------------------------
EtVaS 2         3   0  0  3    5 - 14   0
HSK 2           0   0  0  0    0 -  0   0

** HSK/2 luovutti ja putoaa 2.Divisioonaan. Jatkossa pelit lasketaan ELO- ja SELO-listalle, mutta ei joukkuepisteisiin.


2. Divisioona lohko 1

HämSK           3   1  2  0    6 -  4   4
-----------------------------------------
MatSK 3         1   1  0  0    4 -  0   2
EtVaS 3         2   1  0  1    4 -  3   2
ESK             3   0  2  1    3 -  6   2
JoeSK 2         3   0  2  1    4 -  8   2
-----------------------------------------
KäpSK 2         0   0  0  0    0 -  0   0
MikkSK          0   0  0  0    0 -  0   0

** MikkSK luovutti ottelun MatSK/3 vastaan ja tulokset mitätöidään
** KäpSK/2 pelasi sääntöjen vastaisesti vain kolmella pelaajalla JoeSK/2 vastaan ja tulokset mitätöidään.
** MikkSK ja KäpSK/2 kaikki pelatut pelit menevät ELO- ja SELO-laskentaan myös jatkossa, mutta ei taulukkopisteisiin.
** MikkSK ja KäpSK/2 putoavat 3.Divisioonaan.


2. Divisioona lohko 2

AkaaS           4   4  0  0   13 -  1   8
-----------------------------------------
I-HSK           3   2  0  1    7 -  6   4
HämSK 2         4   2  0  2    7 -  9   4
JärvSK          4   1  1  2    6 - 11   3
TammerSh 4      3   1  0  2    6 -  7   2
-----------------------------------------
KS-58 2         3   1  0  2    4 -  5   2
HyvSK           3   0  1  2    2 -  6   1


2. Divisioona lohko 3

TuTS 2          4   4  0  0   11 -  4   8
-----------------------------------------
LoimSK          4   3  0  1   11 -  3   6
Gambiitti 2     3   2  1  0    7 -  4   5
SalSK 2         4   2  0  2    7 -  5   4
LauttSSK 2      3   0  1  2    3 - 10   1
-----------------------------------------
HSK 3           3   0  0  3    2 -  8   0
AS              3   0  0  3    2 -  9   0


2. Divisioona lohko 4

TammerSh 3      4   4  0  0   10 -  2   8
-----------------------------------------
TaSK            5   3  1  1   10 -  7   7
OSS             5   2  2  1    9 -  7   6
SeinSK          5   2  1  2    8 -  9   5
KokkSK          4   2  0  2    8 -  5   4
-----------------------------------------
KankSK          4   1  0  3    5 -  7   2
OSS 2           5   0  0  5    2 - 15   0


3. Divisioona lohko 1

Gambiitti 3     3   3  0  0   12 -  1   6
-----------------------------------------
MatSK 7         3   2  0  1    8 -  5   4
EtVaS 4         3   2  0  1    6 -  7   4
X 2             3   1  0  2    6 -  5   2
Aatos 2         3   1  0  2    4 -  8   2
LauttSSK 4      3   0  0  3    1 - 11   0


3. Divisioona lohko 2

LauttSSK 3      3   3  0  0   15 -  0   6
-----------------------------------------
X               3   3  0  0   11 -  1   6
I-HSK 3         3   1  0  2    4 -  9   2
KäpSK 3         3   1  0  2    4 -  9   2
EtVaS 5         3   1  0  2    3 - 11   2
SK ComeOn 2     3   0  0  3    4 - 11   0


3. Divisioona lohko 3

I-HSK 2         3   3  0  0   13 -  1   6
-----------------------------------------
RikSha          3   3  0  0   11 -  3   6
MeRa            3   2  0  1   10 -  4   4
MatSK 6         3   1  0  2    6 -  7   2
HSK 4           3   0  0  3    2 - 13   0
Aatos 3         3   0  0  3    0 - 14   0


3. Divisioona lohko 4

Gambiitti 4     3   3  0  0   10 -  3   6
-----------------------------------------
MatSK 5         3   3  0  0    8 -  3   6
NurmSK          3   1  0  2    6 -  7   2
VihdSK          3   1  0  2    5 -  6   2
KUSK            3   1  0  2    5 -  8   2
JärvSK 2        3   0  0  3    3 - 10   0


3. Divisioona lohko 5

MatSK 4         2   2  0  0    5 -  1   4
-----------------------------------------
HartSK          3   1  1  1    4 -  6   3
LahS 2          2   1  0  1    5 -  4   2
LprSK           3   1  0  2    5 -  5   2
PorvSK          2   0  1  1    3 -  6   1


3. Divisioona lohko 6

TSY             3   3  0  0   12 -  1   6
-----------------------------------------
TuTS 3          3   2  1  0    7 -  3   5
KarjUra 2       3   1  1  1    5 -  6   3
HaSS            3   0  2  1    3 -  7   2
KirkSK          3   1  0  2    3 -  8   2
ÅmSK            3   0  0  3    1 -  6   0


3. Divisioona lohko 7

PSY 3           0   0  0  0    0 -  0   0
-----------------------------------------
SalSK 3         0   0  0  0    0 -  0   0
TuTS 4          0   0  0  0    0 -  0   0
ÅlandsSK        0   0  0  0    0 -  0   0


3. Divisioona lohko 8

PSY 2           3   3  0  0    8 -  2   6
-----------------------------------------
EurSK           3   2  0  1    8 -  2   4
VammSK 2        2   2  0  0    6 -  1   4
TammerSh 6      3   1  0  2    3 -  7   2
TammerSh 7      2   0  0  2    1 -  5   0
LoimSK 2        3   0  0  3    1 - 10   0


3. Divisioona lohko 9

Moukat          3   3  0  0   10 -  3   6
-----------------------------------------
Pässi 2         3   2  0  1    5 -  5   4
TammerSh 8      3   1  1  1    6 -  6   3
MäntSK          3   1  0  2    6 -  6   2
TammerSh 5      3   1  0  2    5 -  7   2
AkaaS 2         3   0  1  2    3 -  8   1


3. Divisioona lohko 10

KSY 2           3   3  0  0   11 -  3   6
-----------------------------------------
KSY 4           3   2  0  1    7 -  6   4
KSY 3           3   1  0  2    4 -  9   2
JyS 3           3   0  0  3    3 -  7   0


3. Divisioona lohko 11

KurVi           3   3  0  0   13 -  0   6
-----------------------------------------
SeinSK 2        2   1  0  1    3 -  6   2
KurVi 2         1   0  0  1    0 -  4   0
MaSa            2   0  0  2    1 -  7   0
VSS 2           0   0  0  0    0 -  0   0


3. Divisioona lohko 12

KemTS           2   2  0  0    5 -  2   4
-----------------------------------------
OSS 3           2   1  1  0    3 -  1   3
RaahLi 2        2   0  1  1    2 -  3   1
Shlaakso        2   0  0  2    1 -  5   0


Sivu päivitetty 11.12.2018 18:07