Seurajoukkueiden SM-kilpailu 2019/20

Sivu päivitetty 11.9.2020 23:02

Lohkojen tulostaulukot

SM-liiga
SM-liiga keskeytettiin SSL hallituksen ja JSM-toimikunnan päätöksellä Suomen hallituksen antamien ohjeiden mukaisesti torstaina 12.3.2020. Tuloksiksi SM-liigassa jäävät siten tilanteet 8. kierroksen jälkeiset tilanteet.
Kaikissa 1., 2. ja 3.Divisioonissa (nousukarsinnat) kausi jatkuu seurojen sopimilla pelipäivillä tai alkuperäisten suunnitelmien mukaan.

TammerSh        8   7  0  1   30 - 11  14
TuTS            8   5  2  1   27 - 15  12
JyS             8   5  2  1   23 - 12  12
-----------------------------------------
MatSK           8   5  1  2   32 - 13  11
EtVaS           8   4  2  2   29 - 17  10
SalSK           8   5  0  3   23 - 13  10
VammSK          8   4  1  3   22 - 19   9
SK Ninja        8   4  0  4   27 - 16   8
Aatos           8   2  1  5   15 - 22   5
MatSK 2         8   1  2  5   10 - 32   4
-----------------------------------------
HSK             8   0  1  7    8 - 38   1
KymS            8   0  0  8    3 - 43   0

* SalSK - KymS yksi pöytä tuomittu 0:0 eli tappioksi molemmille.


I-divisioona, lohko 1 RaahLi 7 7 0 0 32 - 8 14 ----------------------------------------- KS-58 7 6 0 1 16 - 5 12 PSY 7 3 1 3 15 - 22 7 TuTS 2 7 3 0 4 18 - 20 6 TammerSh 2 6 2 1 3 15 - 19 5 AkaaS 7 1 3 3 8 - 20 5 ----------------------------------------- KarjUra 7 2 0 5 17 - 18 4 VSS 6 0 1 5 11 - 20 1 I-divisioona, lohko 2 Gambiitti 7 6 1 0 28 - 8 13 ----------------------------------------- JoeSK 7 5 0 2 29 - 10 10 KäpSK 7 5 0 2 21 - 18 10 KSY 7 4 0 3 19 - 20 8 EtVaS 2 7 3 1 3 23 - 17 7 JyS 2 7 2 0 5 14 - 27 4 ----------------------------------------- LahS 7 1 0 6 12 - 27 2 MatSK 3 7 1 0 6 7 - 28 2 II-divisioona, lohko 1 Gambiitti 2 6 6 0 0 19 - 6 12 ----------------------------------------- TSY 6 4 0 2 14 - 11 8 HämSK 6 3 0 3 15 - 9 6 HSK 2 6 3 0 3 12 - 10 6 JärvSK 6 2 1 3 11 - 9 5 ----------------------------------------- LauttSSK 3 6 1 1 4 5 - 20 3 KS-58 2 6 1 0 5 5 - 16 2 II-divisioona, lohko 2 LauttSSK 6 5 1 0 17 - 3 11 ----------------------------------------- SalSK 2 6 4 0 2 9 - 8 8 TaSK 5 3 0 2 11 - 7 6 I-HSK 5 2 1 2 11 - 7 5 EtVaS 3 5 2 1 2 8 - 8 5 ----------------------------------------- Gambiitti 3 5 1 0 4 8 - 15 2 MatSK 4 6 0 1 5 5 - 21 1 II-divisioona, lohko 3 Pässi 6 5 0 1 16 - 6 10 ----------------------------------------- HämSK 2 5 3 0 2 10 - 8 6 LoimSK 5 3 0 2 8 - 6 6 LauttSSK 2 5 2 1 2 11 - 9 5 TammerSh 3 6 2 1 3 7 - 10 5 ----------------------------------------- EtVaS 4 6 2 0 4 8 - 13 4 ESK 5 1 0 4 5 - 13 2 II-divisioona, lohko 4 KokkSK 6 5 1 0 14 - 5 11 ----------------------------------------- JoeSK 2 6 5 0 1 14 - 4 10 OSS 6 3 1 2 10 - 7 7 Moukat 6 2 0 4 11 - 11 4 KSY 2 6 1 2 3 7 - 13 4 ----------------------------------------- SeinSK 6 1 2 3 7 - 15 4 KurVi 6 1 0 5 5 - 13 2 II-divisioona nousukarsinnat 14.3. Me-Ra - I-HSK 3 4-0 HyvSK - HSK 3 3-1 VammSK 2 - TammerSh 5 2-2 JyS 3 - KurVi 2 5-0 OSS 2 - SeinSK 2 3-1 II-divisioona nousukarsinnat 6.6. X - KäpSK 2 1-2 III-divisioona, lohko 1 HSK 3 5 3 1 1 11 - 6 7 ----------------------------------------- I-HSK 3 5 2 2 1 11 - 9 6 KäpSK 3 5 3 0 2 9 - 8 6 LauttSSK 4 5 2 1 2 10 - 11 5 MatSK 7 5 1 1 3 8 - 11 3 Gambiitti 4 5 1 1 3 8 - 12 3 III-divisioona, lohko 2 HyvSK 4 3 1 0 13 - 4 7 ----------------------------------------- KUSK 4 3 0 1 11 - 4 6 RikSha 4 2 1 1 6 - 7 5 MatSK 5 4 1 0 3 7 - 11 2 JärvSK 2 4 0 0 4 2 - 13 0 III-divisioona, lohko 3 Me-Ra 4 4 0 0 13 - 1 8 ----------------------------------------- KäpSK 2 4 3 0 1 10 - 6 6 EtVaS 5 4 1 1 2 8 - 9 3 X 2 4 0 2 2 5 - 10 2 Aatos 3 4 0 1 3 4 - 14 1 III-divisioona, lohko 4 X 4 4 0 0 14 - 3 8 ----------------------------------------- HaSS 4 3 0 1 11 - 3 6 MatSK 6 4 1 1 2 4 - 10 3 LeppSisu 4 1 0 3 6 - 12 2 KirkSK 4 0 1 3 3 - 10 1 III-divisioona, lohko 5 Aatos 2 4 3 0 1 10 - 3 6 ----------------------------------------- LahS 2 4 2 1 1 7 - 7 5 I-HSK 2 4 2 0 2 7 - 8 4 LprSK 4 1 1 2 8 - 7 3 HartSK 4 1 0 3 5 - 12 2 III-divisioona, lohko 6 AS 4 4 0 0 19 - 1 8 ----------------------------------------- SalSK 3 4 2 1 1 7 - 8 5 ÅmSK 4 1 2 1 8 - 8 4 TuTS 3 4 1 0 3 3 - 12 2 KarjUra 2 4 0 1 3 3 - 11 1 III-divisioona, lohko 7 VammSK 2 4 4 0 0 12 - 5 8 ----------------------------------------- KankSK 4 2 1 1 11 - 4 5 PSY 2 4 1 2 1 8 - 9 4 TammerSh 6 4 1 0 3 6 - 11 2 LoimSK 2 4 0 1 3 5 - 13 1 III-divisioona, lohko 8 TammerSh 5 4 4 0 0 15 - 1 8 ----------------------------------------- TammerSh 4 4 3 0 1 8 - 7 6 AkaaS 2 4 2 0 2 8 - 9 4 MäntSK 4 1 0 3 6 - 8 2 Pässi 2 4 0 0 4 2 - 14 0 III-divisioona, lohko 9 JyS 3 3 3 0 0 12 - 0 6 ----------------------------------------- JyS 4 3 2 0 1 6 - 3 4 KSY 3 3 1 0 2 4 - 9 2 KSY 4 3 0 0 3 2 - 12 0 III-divisioona, lohko 10 SeinSK 2 4 3 0 1 13 - 7 6 ----------------------------------------- KurVi 2 4 3 0 1 11 - 5 6 VSS 2 4 2 0 2 10 - 7 4 SeinSK 3 4 1 0 3 6 - 12 2 MaSa 4 1 0 3 4 - 13 2 III-divisioona, lohko 11 OSS 2 4 4 0 0 10 - 2 8 ----------------------------------------- RaahLi 2 4 2 0 2 6 - 5 4 Shlaakso 4 2 0 2 6 - 7 4 OSS 3 4 1 0 3 7 - 7 2 KemTS 4 1 0 3 5 - 13 2

Sivu päivitetty 11.9.2020 23:02